Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 9. 4. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister vnútra SR Vladimír PalkoPri prerokúvaní návrhu zákona o pozemných komunikáciách (téma vodičské preukazy) bolo poukázané zo strany predkladajúcich na vysokú neefektivitu skúšajúcich policajtov a na nedostatočnú kvalitu vodičských skúšok. Urobil, pán minister, nejaké opatrenia alebo má iný názor?
nezodpovedaná 9. 4. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncZaoberá sa niekto reformou školstva tak, aby učenie detí bolo efektívnejšie, aby sa učili predmety - témy, ktoré sú pre praktický život dôležité, napr.: dopravnú výchovu, informatiku a pod.?
zodpovedaná 23. 4. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacPripravujete ďalšie koncepčné zmeny v zdravotníctve, ak áno - aké?
zodpovedaná 23. 4. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncPlánujete nejaké konkrétne zmeny vo vzdelávacom procese našich detí, ak áno - aké?
zodpovedaná 21. 5. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Mikuláš DzurindaBratislava je dlhodobo mesto s najnižšou nezamestnanosťou a najvyššími platmi v SR. Nemyslíte, že by bolo vhodné začať s decentralizáciou štátnej správy tak, aby to pomohlo hlavne regiónom s vysokou nezamestnanosťou?
nezodpovedaná 21. 5. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičAkým spôsobom plánujete vyriešiť v rozumnom čase kritické úseky našich ciest, napr. Žilina - Martin?
nezodpovedaná 21. 5. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister vnútra SR Vladimír PalkoNa 8. schôdzi 8. 2. 2003 som podal niekoľko námetov ako priblížiť výkon štátnej moci k občanovi, napr.. pri vydávaní vodičských preukazov, registrácie automobilov atď. Robí sa v tomto smere niečo?
nezodpovedaná 29. 10. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacPočas schvaľovania 20-korunových poplatkov za recept bolo zdôrazňované, že sa nemení možnosť predpísať dva lieky na jeden recept. Je to stále tak?
zodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičVážený pán minister, Bratislava je napriek novému obchvatu čím ďalej menej prejazdná. Obávam sa, že v krátkom čase môže nastať dopravný kolaps. Aké riešenie navrhujete, aby sa tomuto predišlo?
zodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister kultúry SR Rudolf ChmelPán minister, slovenská filmová tvorba sa prakticky po novembri 1989 zlikvidovala. Máte riešenie ako sa navrátiť k pôvodnej slovenskej filmovej tvorbe? Alebo budeme nasávať krvavú a násilnícku kultúru našich zámorských bratov v triku?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister kultúry SR Rudolf ChmelPán minister, našej pôvodnej slovenskej literatúry je ako šafranu. Trh je zaplavený zahraničnou literatúrou rôznych hodnôt. Nemohli by ste niečo urobiť pre to, aby slovenskí autori a vydavateľstvá slovenskej literatúry mali uľahčený boj o slovenského čitateľa?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister obrany SR Juraj LiškaVážený pán minister, v minulosti bol Trenčín sídlom východného vojenského veliteľského okruhu. Trenčín je kompletne pripravený pre riadenie Armády SR a mohol by bez problémov byť sídlom prvého decentralizovaného ministerstva v SR. Mohli by ste zadať spracovanie serióznej štúdie či je to možné?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister životného prostredia SR László MiklósVážený pán minister, ministerstvo a obce sa zaujímajú len o veľké a drahé projekty na ochranu životného prostredia, zatiaľ čo sa nám na skládky vyvážajú hliníkové obaly od piva a coly, zatiaľ čo vám v obchode nezoberú použité batérie, ktoré nakoniec končia v košoch na odpadky, zatiaľ čo skládky sú zavalené PET fľašami. Ako ďalej, pán minister?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičVážený pán minister, v rozprave som podal návrh ako riešiť priepustnosť našich ciest. Zapodieval sa týmto návrhom niektorý z vašich spolupracovníkov?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacVážený pán minister, pri prerokovávaní poplatkov za recept bolo potvrdené, že na jeden recept bude možné predpísať maximálne 2 lieky. Je to stále tak?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičPán minister, naše cesty sú čím ďalej tým viac neprejazdné v dôsledku nárastu počtu dopravných prostriedkov. Čo sa s tým bude robiť?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičV televízii som zachytil, že sa pripravuje spoplatnenie našich diaľnic formou mýta. Nemyslíte, že to môže byť ďalšia rana pre naše hospodárstvo?
nezodpovedaná 5. 11. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister kultúry SR Rudolf ChmelPán minister, čo robíte pre to, aby sa v STV objavilo viac novej slovenskej tvorby?
zodpovedaná 3. 12. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt SimonVážený pán minister, nie je tajomstvom, že na katastroch sú čakacie lehoty polroka i viac. Podľa pracovníkov katastra je to len v dôsledku nedostatočného počtu pracovníkov. Prečo s tým niečo neurobia kompetentné úrady?
zodpovedaná 3. 12. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičVážený pán minister, naše cesty sú čím ďalej tým viac neprejazdné v dôsledku nárastu počtu dopravných prostriedkov čo sa s tým bude robiť?
zodpovedaná 3. 12. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister zdravotníctva SR Rudolf ZajacVážený pán minister, pri schvaľovaní poplatkov za recept bolo zdôraznené, že na jeden recept bude možné predpísať maximálne dva lieky. Je to ešte stále tak?
zodpovedaná 3. 12. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister kultúry SR Rudolf ChmelVážený pán minister, našej pôvodnej slovenskej literatúry je ako šafranu. Trh je zaplavený zahraničnou literatúrou rôznych hodnôt. Nemohli by ste niečo urobiť pre to, aby slovenskí autori a vydavateľstvá slovenskej literatúry mali uľahčený boj o slovenského čitateľa.
nezodpovedaná 3. 12. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičVážený pán minister, v rozprave som podal návrh ako riešiť priepustnosť našich ciest. Počas môjho príspevku ste boli prítomný i vy. Chcem sa spýtať, či sa niekto zapodieval týmto návrhom?
nezodpovedaná 3. 12. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Zsolt SimonVážený pán minister, dlhé čakacie časy na katastroch nehnuteľností ovplyvňujú prenesene podnikanie v stavebníctve i v príleve zahraničných investorov je to správne, že sa situácia nerieši?
nezodpovedaná 3. 12. 2003Bohumil Hanzeldočasne poverený minister obrany SR Juraj LiškaVážený pán minister, v minulosti bol Trenčín sídlom východného vojenského veliteľského okruhu. Trenčín je kompletne pripravený pre riadenie Armády SR a mohol by byť bez problémov sídlom prvého decentralizovaného ministerstva v SR. Mohli by ste zadať spracovanie serióznej štúdie či je to možné?
nezodpovedaná 10. 3. 2004Bohumil Hanzeldočasne poverený minister dopravy SR Pavol ProkopovičVážený pán minister, pri riešení dopravnej situácie SR sa vždy spomínajú len diaľnice. Sú aj iné formy, lacnejšie, aj rýchlejšie realizované. O niektorých som už v parlamente hovoril. Pán minister, pracujete aj na iných alternatívach - lebo môže byť neskoro.
nezodpovedaná 10. 3. 2004Bohumil Hanzeldočasne poverený minister obrany SR Juraj LiškaVážený pán minister, pri pripravovanom prevode nehnuteľného majetku na mestá a obce ste sa vyjadrili, že to môže trvať až do roku 2012. Skutočne to nie je možné razantnejšie?
nezodpovedaná 10. 3. 2004Bohumil Hanzeldočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard KukanVážený pán minister, v prípade, že sa stanete prezidentom republiky - kto bude vaším nástupcom?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.