Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 11. 12. 2002Herman Arvayminister pre správu a privatizáciu národného majetku SR Robert NemcsicsHDP Slovenska stúpa za posledné roky okolo 2 - 3,5 % ročne. Pritom reálne mzdy za posledné roky nestúpli alebo stúpli o menej ako 1 %. Otázka:: Prečo reálne mzdy nestúpajú v súlade so zvyšovaním sa HDP?
nezodpovedaná 26. 2. 2003Herman Arvayminister spravodlivosti SR Daniel LipšicZúčastnili ste sa v trojici osobného stretnutia so sudcom Sergejom Kohútom a s predsedom Ústavného súdu Jánom Mazákom pred termínom podania Kohútovej sťažnosti na Ústavnom súde v súvislosti s jeho neúspešnou kandidatúrou na post predsedu Najvyššieho súdu?
nezodpovedaná 22. 10. 2003Herman Arvaypodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošAko zabezpečia daňové úrady kontrolu dane z príjmov z prenájmu nehnuteľností (najmä bytov), ktorá je nedostačujúca, keď na strane jednej sa veselo prenajímajú, na strane druhej tieto vysoké príjmy majitelia dvoch a viacej bytov častokrát vôbec nepriznávajú?
nezodpovedaná 22. 10. 2003Herman Arvayminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Martin FroncNemyslíte si, že externé štúdia na vysokých školách by mali byť bez prijímacích skúšok? Odradzuje to starších ľudí a tým bráni zvyšovaniu vzdelanosti. Okrem iného je to platené štúdium zo súkromných zdrojov (nie štátu).
nezodpovedaná 22. 10. 2003Herman Arvayminister zdravotníctva SR Rudolf ZajacAké opatrenia sa chystáte prijať na obmedzenie fajčenia mladistvých fajčiarov pri alarmujúcom sa zvyšovaní počtu začínajúcich fajčiarov vo veku do 15 rokov? (64,3 % detí má prvú skúsenosť!)
zodpovedaná 23. 6. 2004Herman Arvayminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ľudovít KaníkZ akých prostriedkov žije 80 000 občanov SR rómskej národnosti starších ako 15 rokov, ktorí nemajú občiansky preukaz?
nezodpovedaná 23. 6. 2004Herman Arvaypodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyBudú do novovytváraných regionálnych kancelárií splnomocnenca vlády v Košiciach, Prešove, Michalovciach, Rimavskej Sobote a Banskej Bystrice prijímaní aj rómski aktivisti alebo len čerství absolventi vysokých škôl?
nezodpovedaná 23. 6. 2004Herman Arvayminister vnútra SR Vladimír PalkoStretol sa už pán minister s výrazom "etnobiznis"? Ukazuje sa a verejnosť to tak vníma, že nie všetky nadácie získané prostriedky investovali do proklamovaných charitatívnych a rozvojových projektov rómskeho etnika. Polícia tento stav monitoruje alebo aj začala vyšetrovanie?
nezodpovedaná 23. 6. 2004Herman Arvaypodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošPripravuje sa legislatívna zmena - návrh, ktorá by zjednodušila využitie zhabaného - prepadnutého textilného tovaru pri colných ráziách? Nebolo by efektívnejšie tento tovar rozdeliť medzi charitatívne organizácie a tým aj najzaostalejším rómskym osadám - hlavne deťom?
nezodpovedaná 23. 6. 2004Herman Arvayminister vnútra SR Vladimír PalkoAko je možné, že na Slovensku žije 80 000 občanov SR rómskej národnosti starších ako 15 rokov, ktorí nemajú občiansky preukaz a teda sú im upreté základné občianske, sociálne a ľudské práva?
nezodpovedaná 30. 6. 2004Herman Arvaypodpredseda vlády a minister financií SR Ivan MiklošPripravuje sa legislatívna zmena - návrh, ktorá by zjednodušila využitie zhabaného - prepadnutého textilného tovaru pri colných raziách? Nebolo by efektívnejšie tento tovar rozdeliť medzi charitatívne organizácie a tým aj najzaostalejším rómskym osadám - hlavne deťom?
nezodpovedaná 30. 6. 2004Herman Arvayminister vnútra SR Vladimír PalkoStretol sa už pán minister s výrazom "etnobiznis"? Ukazuje sa a verejnosť to tak vníma, že nie všetky nadácie získané prostriedky investovali do proklamovaných charitatívnych a rozvojových projektov rómskeho etnika. Polícia tento stav monitoruje alebo aj začala vyšetrovanie?
nezodpovedaná 30. 6. 2004Herman Arvaypodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyBudú do novovytváraných regionálnych kancelárií splnomocnenca vlády pre rómske otázky v Košiciach, Prešove, Michalovciach, Rimavskej Sobote a Banskej Bystrici prijímaní aj rómski aktivisti, alebo len čerství absolventi vysokých škôl?
nezodpovedaná 30. 6. 2004Herman Arvayminister vnútra SR Vladimír PalkoAko je možné, že na Slovensku žije asi 80 000 občanov SR rómskej národnosti starších ako 15 rokov, ktorí nemajú občiansky preukaz a teda sú im upreté základné občianske, sociálne a ľudské práva?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.