Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

123456
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 2. 12. 1998Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaJe neprijateľné vaše zovšeobecňovanie. Predtým ste všetkých z HZDS označili za gaunerov, teraz ste vyhlásili - kradli ste obidvoma rukami. Neviem, že by som ja osobne a iste nielen ja z HZDS kradol, obohacoval sa. Globálne odsudzovanie je jednoducho neprijateľné. Nepokladáte za správne, aby ste sa za globalizáciu ospravedlnili?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, ako vysvetlíte svetu to čo sa deje s novinármi STV zavretými na 28. poschodi? Môžete s týmto činom porovnať niečo, čo podnikla predchádzajúca vláda voči novinárom?
nezodpovedaná 13. 1. 1999Dušan Slobodníkminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Peter MagvašiPán minister, je to správne, keď z nových 4 členov Národného úradu práce, ktorých ste menovali po "deratizovanej" štvanici, sú až 2, teda 50 % maďarskej národnosti? Kto chce takéto počty?
zodpovedaná 10. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyStojíte za tým, čo ste písali v liste Jackovi Delorsovi, citujem: Táto stavba (Gabčíkovo) je posledný krok v sedemdesiatročných dejinách Maďarov. Odhalila vzťah kolonizátora a kolónie. Obyvateľ kolónie má len zvyšky, celý zisk si prisvojuje kolonizátor.
nezodpovedaná 10. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV SR platí jazykový zákon. Nepriek tomu ste na hlavičkovom papieri s vaším slovenským titulom poslali list nie z Bratislavy, ale z Pozsonyu. Je to v rozpore so zákonom. Vzťahujú sa na vás zákony SR?
nezodpovedaná 10. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV interpelácii som vám dal 11 otázok. Nepresne ste odpovedali na tri. Jednu zopakujem: po viedenskej arbitráži sa južné Slovensko vrátilo do Maďarska. Tak je to vo vašej knihe. Stojíte si za tým?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyJe súčasťou návrhu zmiešanej slovensko-maďarskej komisie aj odporúčanie, aby Slovensko podpísalo dokument SEI o menšinách?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyKedy sa budú môcť poslanci NR SR zoznámiť s návrhom odporúčaní zmiešanej komisie o odporúčaniach pre vlády?
nezodpovedaná 17. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákySpadá do vašej kompetencie aj možnosť ovplyvniť primátora Komárna p. Pásztora, aby pridelil slušné miesto pre postavenie pomníka slovenským vierozvestcom sv. Cyrilovi a Metódovi? Urobíte to?
zodpovedaná 24. 2. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš Dzurindaoznáte výrok premiéra Maďarska pána Orbána, že Maďarsko sa pridržiava rozsudku z Haagu. Vysvetlite, prosím, či sa Slovensko vzdá pozície určenej rozsudkom z Haagu a ustúpi Maďarsku a jeho chápaniu haagskeho rozhodnutia.
nezodpovedaná 24. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyVidíte súvislosť medzi vaším tvrdením o návrate južného Slovenska do Maďarska v novembri 1938 a oslavným článok na Horthyho príchod do Komárna 5. 11. 1938, uverejnený v Komaromi Lapok 2. 11. 1998?
nezodpovedaná 24. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR Ľubomír FogašPokladáte za právne únosné, aby terajšia koalícia odovzdala štátnu pôdu (státisíce hektárov) obciam a vlastne občanom maďarskej národnosti bez zrušenia Benešových dekrétov?
nezodpovedaná 24. 2. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyKeďže som dosiaľ nedostal od vás odpoveď na viaceré otázky, odpovedzte prosím, či naďalej zastávate názor zo svojej knihy, že južné Slovensko sa vrátilo v novembri 1938 do Maďarska?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyZhoduje sa tvrdenie z vašej knihy Maďari na Slovensku, že 94 % občanov - Maďarov hovorí dobre po slovensky so žiadosťou, aby absolventi stredných škôl s maďarským vyučovacím jazykom robili skúšky na vysoké školy (slovenské) v maďarčine?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyNecítite sa trestne zodpovedný za to, že ste v liste pánu Delorsovi označili slovenský národ za kolonizátorov, ktorí už 70 rokov utláčajú - váš termín - Maďarov na Slovensku?
nezodpovedaná 17. 3. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyJe podľa vás vyhlásenie komárňanského lekára, že treba vyhnať partizánov (t.j. Slovákov) s kosami v rukách na sever trestné? Žiadam vaše zhodnotenie tohto výroku.
nezodpovedaná 17. 3. 1999Dušan Slobodníkminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Milan FtáčnikBude vaše ministerstvo súhlasiť s tým, aby absolventi maďarských stredných škôl robili prijímacie skúšky na vysoké školy v maďarčine?
zodpovedaná 7. 4. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, hovorili ste s bulharským hosťom o moste v Štúrove. Môžete sa zaručiť, že technické parametre mostu zabezpečia plavbu lodí aj potom, ak (keď) sa vybuduje v Maďarsku druhý stupeň vodného diela?Pán premiér, hovorili ste s bulharským hosťom o moste v Štúrove. Môžete sa zaručiť, že technické parametre mostu zabezpečia plavbu lodí aj potom, keď sa vybuduje v Maďarsku druhý stupeň vodného diela?
nezodpovedaná 7. 4. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV Juhoslávii zhodili vojská NATO toľko bômb, že na každého občana pripadá už viac ako 8 kg. výbušnín. Aj na 70 000 Slovákov pripadá 560 000 kg. Uvedomujete si hrozby - aj vďaka súhlasu s preletmi - pre civilných občanov, vrátane Slovákov? Neodvoláte súhlas?
nezodpovedaná 7. 4. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaHovoríte o genocíde v Kosove. Takúto otázku odmietol britský premiér. Nezdá sa vám, že posudzujete situáciu v Kosove jednostranne a že nechcete vziať na vedomie stanovisko srbskej strany, napadnutej NATO, pričom ide o krajinu zakladajúceho člena OSN?
nezodpovedaná 7. 4. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Maďari na Slovensku obhajujete zrušenie Benešových dekrétov? Zastávate to stanovisko aj dnes?
nezodpovedaná 7. 4. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Maďari na Slovensku je tvrdenie, že niektoré východoeurópske krajiny, medzi nimi aj Maďarsko (Slovensko sa nespomína!!!!) Vyriešilo problém zastúpenia menšín v parlamente? Mohli by ste potvrdiť to, čo ste napísali?
nezodpovedaná 12. 5. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPrečo sa utajujú fakty o návrhu zákona o jazyku menšín? Mohli by ste zároveň vysvetliť aký je názor Maxa van den Stoola na návrh zákona, kde sa požaduje len 10 %-ná hranica pre platnosť zákona?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaSte informovaný o tom, že 4. júna 2000 sa má konať konferencia v Trianone, ktorej cieľom je zmeniť hranice. Skutkový stav hodnotil aj M. Duray, takže SMK má v tomto pláne maďarskej lobby v USA svojho zástupcu?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyStotožňujete sa s poslancom SMK p. M. Durayom, ktorý vystupuje ako expert pre prípravu konferencie v Trianome 4. 6. 1920, ktorá má zmeniť hranice a "malé Maďarsko" nahradiť veľkým Maďarskom. Žiadam o jednoznačnú odpoveď, či SMK sa stotožňuje s aktivitou M. Duraya?
nezodpovedaná 30. 6. 1999Dušan Slobodníkminister kultúry SR Milan KňažkoSte predkladateľom zákona o jazyku menšín. Ste informovaný o tom, že maďarská lobby za asistencie M. Duraya chystá 4. júna 1920 usporiadať nový Trianom, kde chcú meniť hranice v prospech Maďarska?
nezodpovedaná 7. 7. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyNezdá sa vám, že za nespravodlivé obvinenie HZDS a SNS z organizácie odchodu Rómov do Fínska by ste sa mali ospravedlniť aj Rómom, aj HZDS a SNS.
nezodpovedaná 25. 8. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPán premiér, súhlasíte s názorom niektorých koaličných právnikov, že poverenie vlády V. Mečiara vo vzťahu k svojmu premiérovi sa vzťahuje aj na vás?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPodpredseda vlády P. Csáky v knihe Medzi dvoma svetmi diskreditujúco píše o slovenskom národe, hanobí pamiatku SNP. Nie je to dôvod na odvolanie?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Dušan Slobodníkminister obrany SR Pavol KanisReprezentujete SDĽ. Neprekáža vám, že P. Csáky hanobí bojovníkov SNP v knihe Medzi dvoma svetmi (1998)? Je taký človek prijateľný pre SDĽ v slovenskej vláde?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPotvrdíte pred NR SR vaše obinenia, že za odchod Rómov zodpovedá opozícia, ako ste niekoľko ráz tvrdili? A uvediete aspoň jeden dôkaz?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyMôžete predložiť dokument Rady Európy, jej Parlamentného zhromaždenia, že Slovensko v minulosti kritizovali za postoj k Tretiemu sektoru ako ste vyhlásili 24. VIII. vo výbore ĽP a M?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Dušan Slobodníkminister vnútra SR Ladislav PittnerPán minister, vyslovili ste názor, že stopy odchodu Rómov zo Slovenska vedú do Maďarska? Mohli by ste NR SR vysvetliť ďalšie zistené podrobnosti?
nezodpovedaná 25. 8. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyPopierate, že ste spolu s p. Durayom a p. Dukom-Zólyomim v l;iste Európskemu spoločenstvu nazvali celý slovenský národ národom kolonizátorov, ktorý dáva len omrvinky z kolonizátorského stola Slovákom?
nezodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaV rozhlase odznelo, že ste v Bláhovej sľúbili po čase ďalšie ústupky v menšinovom zákone. Mohli by ste spresniť aké?
zodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyO Slovenskom národnom povstaní ste napísali, že "partizáni po večeroch aspoň tak usilovne vraždili svojich rodákov ako okupanti". Trváte na tomto tvrdení vrátane detailov "po večeroch" (teda zákerne) "a aspoň tak usilovne" (množstvo obetí)?
zodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Medzi dvoma svetmi hovoríte o tom, že maďarská menšina je najmierumilovnejšia v Európe. Aj po výčinoch v Dunajskej Strede, kde na štadióne vyhlásili Felvidék a Dunaszerdahely, po zneuctení na Bradle a v Komárne pamiatky Štefánika?
nezodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Medzi dvoma svetmi nás obviňujete, že máme (my,Slováci) komplex menejcennosti, lebo si uvedomujeme ako krivdíme slovenským Maďarom a najmä preto, lebo si uvedomujeme nespravodlivé hranice medzi Maďarskom a SR schválené v r. 1920. Trváte na tomto absurdnom tvrdení?
nezodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Medzi dvoma vojnami tvrdíte, že hovoriť o Slovákoch v 9.-10. storočí je číry nezmysel. Ale zároveň hovoríte, že Maďari si majú prisvojiť kult sv. Štefana lebo vznikol na Slovensku. Teda podľa vás maďarský národ tu v 9.-10. storočí bol? Vysvetlite tieto veci.
nezodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV odpovedi na interpeláciu p. Benčata ste povedali, že ste písali proti SNP preto, lebo ste nechceli, aby sa schválil Slovenský štát 1939-1945? Ako jediné vysvetlenie je, že zlievate Slovákom, že sa vedeli postaviť proti Hitlerovi. Máte nejaké iné logické vysvetlenie vašej vety?
nezodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Medzi dvoma svetmi ste napísali, že o 2 roky sa rozhodne o osude Slovenska a že to bude mať význam aj pre Maďarov na Slovensku. Čím sa vyhrážate. Mohli by ste to upresniť?
nezodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkminister spravodlivosti SR Ján ČarnogurskýNesúvisí odvolanie funkcionárov Krajského súdu v Bratislave s tým, že senát tohto súdu rozhodol o zrušení väzby I. Lexu?
nezodpovedaná 8. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Medzi dvoma svetmi hovoríte, že SNP bolo voči Maďarom rovnaké ako iné fašizoidné režimy. Mali ste na mysli vojnové obdobie alebo súčasnosť? Nechceli ste vyhlásiť Slovensko rokov 1993-1998 za fašizoidný štát?
nezodpovedaná 15. 9. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaPodpredseda vlády zodpovedný za regióny napísal, že riešením bude vznik prirodzene vytvorených slovenských regiónov, a tak aj na južnom Slovensku si ľudia budú môcť lepšie usmerňovať svoj osud, keď si ho vezmú do vlastných rúk. Je to jasný apel na vznik maďarských žúp, ktorý P. Csáky obhajuje? Je to koncepcia vašej vlády?
nezodpovedaná 15. 9. 1999Dušan Slobodníkpredseda vlády SR Mikuláš DzurindaMôže byť členom slovenskej vlády človek, ktorý spochybňuje slovenské hranice, vyrába nám komplex menejcennosti, lebo nemáme vraj vlastnú históriu, tvrdí, že sme získali územie obývané Maďarmi nie celkom čistým spôsobom, spochybňuje dohody z r. 1920 (Trianom) a Paríža (1947)?
zodpovedaná 15. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyDomáhate sa vyrovnania protikladu medzi etnickou a politickou hranicou? Slovenská vláda má podľa vás ponúknuť toto vyrovnanie maďarskej? Čo tu navrhujete? S kým máme rokovať o hraniciach podľa vás diskutabilných a získaných nie celkom čisto?
nezodpovedaná 15. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyNapísali ste: Hranica medzi Slovenskom a Maďarskom nie je etnická, ale strategická, riešená mocenskými záujmami. Preto niekoľko sto tisíc Maďarom nikto nedal príležitosť, aby v prípadnom hlasovaní na základe práva sebaurčenia prejavili, v ktorej krajine chcú žiť. Spochybňujete slovenské hranice, sú podľa vás diskutabilné, územie, kde žijú Maďari sme podľa vás získali nie celkom čestne. Zodpovedá to vašej poslaneckej prísahe?
nezodpovedaná 15. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyOpravili ste, veľmi pompézne, že v texte o SNP prekladateľ omylom preložil "po večeroch" namiesto "príležitostne". Ale vy ste hneď nato preložili svoj výrok "vraždili - partizáni - svojich rodákov aspoň tak usilovne ako cudzí okupanti" so zmenou: namiesto slova "vraždili" ste povedali "podrobili vojnovému násiliu". Nie je to od vás lož a nenáležitý eufemimus?
nezodpovedaná 15. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyV knihe Medzi dvoma svetmi ste napísali, že Slováci sú národ, ktorý sa teraz anachronicky stal národom a preto je pri rokovaní nevypočitateľný a nespoľahlivý a má komplex menejcennosti, lebo nemá vlastnú históriu a závidí Maďarom a Čechom. Uvedomujete si hĺbku urážok slovenského národa?
nezodpovedaná 15. 9. 1999Dušan Slobodníkpodpredseda vlády SR pre európske záležitosti, ľudské práva a menšiny Pál CsákyObviňujete nás z komplexu horšieho ako váš trianonský, lebo vraj nevieme stráviť skutočnosť, že v r. 1920 vznikli tu veľmi diskutabilné hranice a dosiaľ nás gniavi preto strach z Maďarov. Je to spochybňovanie hraníc, pripisovanie Slovákom komplex strachu a menejcennosti?
123456

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.