Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 27. 1. 2021Marek Šefčíkminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalPán minister, prosím, objasnite situáciu ohľadom plánovaného riešenia obchvatu Holíča v smere od Senice. Či sa plánuje realizovať v tomto volebnom období a kedy konkrétne. Mesto Holíč je veľmi zaťažené tranzitnou kamiónovou dopravou v smere Trnava - Hodonín (ČR), takýto obchvat by dopravnú situáciu v meste Holíč určite výrazne zlepšil.
nezodpovedaná 27. 1. 2021Marek Šefčíkminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalPán minister, viem, že sa budú opravovať, rekonštruovať cesty I. triedy. Môžete konkretizovať, kedy sa bude realizovať oprava cesty v úseku Senica - Holíč? Niektoré úseky na tejto ceste sú dlhodobo v havarijnom (nebezpečnom) stave.
nezodpovedaná 3. 2. 2021Marek Šefčíkpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováPani ministerka, medzi Holíčom a Senicou žije v 10 obciach asi 7 000 ľudí, ktorí nemajú prístup k pitnej vode. Ide o oblasť v okolí rieky Chvojnica v IV. stupni ochrany. Stavba vodovodov je začatá, ale nepokračuje sa v nej kvôli financiám. Tento región s takmer nulovou nezamestnanosťou si pitnú vodu v 21. storočí zaslúži. Mohli by ste informovať o tom, kedy sa tieto tisícky ľudí pitnej vody v tomto regióne dočkajú?
zodpovedaná 22. 9. 2021Marek Šefčíkminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalProsím, pán minister, objasnite problémy a vízie ohľadom prepojenia diaľníc D1/D4. Ak má stavba byť hotová o 7 rokov, neexistujú rýchlejšie riešenia? Jeden zjazd z D4 na D1 smer Trnava a jeden zjazd z D1 na D4 z Trnavy, aby sa "hlavná časť dopravy" spriechodnila a ostatné kruhové objazdy, zjazdy, výjazdy by sa dorobili postupne.
nezodpovedaná 16. 2. 2022Marek Šefčíkministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováPani ministerka, obracajú sa nás občania, ktorí sa dostali do bezútešnej situácie z ktorej sa vlastnými silami nevedia dostať. Viete, prosím, povedať informácie k pripravovanej exekučnej amnestii, ktorá by mala byť v gescií vášho ministerstva? Prípadne môžete povedať približný termín, kedy sa zákon dostane do NR SR?
nezodpovedaná 22. 6. 2022Marek Šefčíkpredseda vlády SR Eduard Heger Vážený pán premiér, prečo ste sa rozhodli v najbližších mesiacoch zúčastňovať rokovaní Hospodárskej a sociálnej rady?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.