Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

12
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 16. 9. 2020Tomáš Valášekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingAké kompenzačné opatrenia chystá ministerstvo vo vzťahu k obmedzeniam návštevnosti na športových podujatiach? Uvažuje sa o tzv. lístkovej kompenzácii, ktorá funguje v Česku?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Igor MatovičKto predloží Plán obnovy a odolnosti Národnej rade Slovenskej republiky? Predseda vlády alebo minister financií? A kedy ho môžeme očakávať?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Igor MatovičKto bude v novej vláde dozerať na implementáciu reforiem v rámci Plánu obnovy a odolnosti EÚ? Ministerstvo financií, ktoré viedlo doterajšie práce alebo predseda vlády?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády SR Štefan HolýViete nás uistiť, že súčasťou návrhu na predĺženie núdzového stavu bude aj poctivá analýza alternatívnych postupov, ktorými vie vláda uplatniť opatrenia proti šíreniu koronavírusu bez vyhlásenia núdzového stavu?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády SR Štefan HolýNaozaj plánujete územné plánovanie miest a obcí podriadiť vyšším územným celkom ako budúcim odvolávacím orgánom? Ide o popretie zákonného rozdelenia kompetencií a nepochopenie úloh jednotlivých úrovní samospráv a z nich prameniacich cieľov územného plánovania.
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerČo sú hlavné zmeny v riadení boja proti šíreniu koronavírusu, ktoré musí urobiť nové vedenie ako prioritu v prvých dňoch či týždňoch v práci?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerEurópski lídri neschválili návrh Rakúska, aby štátom ako Slovensko, ktoré si neobjednajú vakcíny Pfizer v januári, keď mohli dostať prednostne vakcíny z mimoriadnej alokácie 10 mil. dávok od tej istej firmy. Viete nás uistiť, že teraz nebudeme medzi poslednými krajinami v Európskej únii, ktoré dosiahnu preočkovanie dospelých?
zodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard Heger Európska komisia pripravuje investície do zdravotníckych firiem v členských krajinách Európskej únie, pri ktorých sa však aktuálne so Slovenskom ráta minimálne alebo vôbec. Pritom máme čo ponúknuť v oblasti výroby testovacích zariadení, striekačiek, pľúcnych ventilátorov či dokonca vakcín. Aké kroky podniknete, aby aj na Slovensko začali prúdiť európske investície do týchto firiem?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýSlovensko je na chvoste krajín Európskej únie v počte očkovaných ľudí cez 80 rokov veku; iba zhruba 50 %, zatiaľ čo v susednom Česku je to 80 % a v niektorých krajinách Európskej únie ako Španielsko či Dánsko už takmer 100 %. Čo je dôvodom tak nízkeho percenta preočkovanosti tejto prioritnej kategórie zraniteľných ľudí a aké kroky plánujete na zlepšenie tohto smutného stavu?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPodľa kalkulácií Progresívneho Slovenska pri súčasnom tempe očkovania potrvá ďalších 277 dní, kým sa dostaneme na hranicu 80 % zaočkovanosti oboma dávkami, čiže až do februára roku 2022. Aké kroky podnikáte pre to, aby sa tempo očkovania výrazne urýchlilo?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováSlovensko je v malej skupine členských krajín Európskej únie, ktoré sa rozhodli nevyužiť možnosť otestovať aplikáciu pre budúce "zelené pasy", ktoré pripravuje Európska komisia. Pointou týchto pasov je zľahčiť cestovanie po Európe počas pandémie. Na Slovensku nemáme dobré skúsenosti so štátnymi IT zákazkami. Viete nás uistiť, že napriek absencii testovania bude aplikácia fungovať a Slováci budú môcť cestovať po Európe ako občania iných členských krajín Európskej únie?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýMinister financií Igor Matovič 10. 4. 2021 napísal na sociálnej sieti na svojom profile status s nadpisom "Sputnik pristáva". Píše v ňom, že "po 3-mesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku". Platia slová ministra financií, že k očkovaniu touto vakcínou sa "schyľuje v najbližších dňoch" alebo bude Slovensko čakať na schválenie vakcíny Sputnik V zo strany Európskej liekovej agentúry (EMA)?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVzhľadom na to, že pri súčasnom tempe očkovania nebudeme mať na jeseň a v zime preočkovaných dosť ľudí na to, aby sme odvrátili ďalšiu vlnu pandémie, ako sa na ňu pripravujete a v čom budú tieto prípravy iné a lepšie ako pri tej poslednej vlne, kde sme patrili medzi najviac zasiahnuté krajiny na svete?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard HegerPredseda vlády a ministerka kultúry sa v médiách opakovane vyjadrili, že nie je problém, že sa na kultúru nevyčlenili žiadne peniaze z Fondu obnovy, pretože rezort môže dostať peniaze navyše zo štátneho rozpočtu a EŠIF. Pýtame sa preto: o koľko presne bude navýšený rozpočet na kultúru v rámci štátneho rozpočtu v nasledujúcich rokoch (2022-2025)? Koľko bude vyčlenené na kultúru z EŠIF a z ktorých programov?
zodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováViete garantovať, že do 1. júla bude hotová slovenská aplikácia potrebná pre fungovanie európskeho Zeleného pasu, napriek tomu, že na Slovensku neexistuje štandardizované potvrdenie o prekonaní COVID-u, či absolvovaní testu?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekminister obrany SR Jaroslav NaďKedy vláda predloží nový návrh Koncepcie bezpečnostného systému, ktorý je v Programovom vyhlásení vlády?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan KorčokBol zastupiteľský úrad v Lisabone konzultovaný pred rozhodnutím krízového štábu preradiť Portugalsko medzi tzv. čierne krajiny? Overil krízový štáb údaje, na ktorých založil toto rozhodnutie, so zastupiteľským úradom v Lisabone?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan KorčokKedy vláda predloží nový návrh Koncepcie bezpečnostného systému, ktorý je v Programovom vyhlásení vlády?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády a minister financií SR Igor MatovičAké nové kroky plánujete podniknúť pre zlepšenie distribúcie peňazí vyčlenených na odškodnenie prevádzok postihnutých obmedzujúcimi opatreniami proti COVID-u? Ako plánuje vláda odškodňovacie schémy rozšíriť či upraviť tak, aby sa odškodnenie dostalo k ľuďom a podnikom, ktoré „prepadli“ cez doterajšie schémy?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýMôžete nás uistiť, že tzv. Zelený pas EÚ bude obsahovať informácie nielen o očkovaných, ale aj o tých, ktorí prekonali COVID, či majú čerstvý negatívny test, ako to vyžaduje legislatíva EÚ?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýJe pravda, že očkovanie nie je prístupné všetkým cudzincom s povolením na pobyt v SR, ale len tým s platným zdravotným poistením? Ak je to pravda, nezvyšuje toto rozhodnutie riziko šírenia koronavírusu na Slovensku?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAký je stav s očkovaním rómskych komunít? Koľko takýchto lokalít už bolo očkovaných, ako a aké sú potreby týchto komunít vo vzťahu k očkovaniu proti COVID-u?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováPredseda vlády a ministerka kultúry sa v médiách opakovane vyjadrili, že nie je problém, že sa na kultúru nevyčlenili žiadne peniaze z Fondu obnovy, pretože rezort môže dostať peniaze navyše zo štátneho rozpočtu a EŠIF. Pýtam sa preto, o koľko presne bude navýšený rozpočet na kultúru v rámci štátneho rozpočtu v nasledujúcich rokoch (2022-2025)? Koľko bude vyčlenené na kultúru z EŠIF a z ktorých programov?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingZ čoho presne vychádzate pri predkladaní zákonov o reforme školstva? Existuje rezortná analýza, ktorá identifikuje, čo sú najväčšie problémy slovenského školstva a radí ako sa priblížiť k tým lepším európskym a svetovým krajinám?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard HegerPredseda vlády a ministerka kultúry sa v médiách opakovane vyjadril, že nie je problém, že sa na kultúru nevyčlenili žiadne peniaze z Fondu obnovy, pretože rezort môže dostať peniaze navyše zo štátneho rozpočtu a EŠIF. Pýtame sa preto, o koľko presne bude navýšený rozpočet na kultúru v rámci štátneho rozpočtu v nasledujúcich rokoch (2022-2025)? Koľko bude vyčlenené na kultúru z EŠIF a z ktorých programov?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard HegerPre médiá ste uviedli, že aplikáciu e-karanténa vie vláda použiť len v prípade znovu vyhlásenia núdzového stavu. Avšak vláda zároveň zvažuje povinnú fyzickú karanténu v štátnych zariadeniach, ktorá je ešte väčším zásahom do osobných slobôd a nepodmieňuje ju vyhlásením núdzového stavu. Ako vysvetľujete tento nesúlad?
nezodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard HegerPlánuje vláda urobiť vlastnú analýzu toho, ako fungovali mechanizmy krízového riadenia štátu počas pandémie a aké prípadné zmeny v zákonoch a inštitúciách SR treba zmeniť, aby sme budúce krízy - nielen pandémie - zvládli lepšie?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýKedy bude pripravená aplikácia e-karanténa na prípadné použitie a stihne sa to v najbližších týždňoch, pred očakávaným príchodom tretej vlny?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády a minister financií SR Igor MatovičAké nové kroky plánujete podniknúť pre zlepšenie distribúcie peňazí vyčlenených na odškodnenie prevádzok postihnutých obmedzujúcimi opatreniami proti COVID-u? Ako plánuje vláda odškodňovacie schémy rozšíriť či upraviť tak, aby sa odškodnenie dostalo k ľuďom a podnikom, ktoré „prepadli“ cez doterajšie schémy?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýJe pravda, že očkovanie nie je prístupné všetkým cudzincom s povolením na pobyt v SR, ale len tým s platným zdravotným poistením? Ak je to pravda, nezvyšuje toto rozhodnutie riziko šírenia koronavírusu na Slovensku?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingZ čoho presne vychádzate pri predkladaní zákonov o reforme školstva? Existuje rezortná analýza, ktorá identifikuje, čo sú najväčšie problémy slovenského školstva a radí ako sa priblížiť k tým lepším európskym a svetovým krajinám?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAký je stav s očkovaním rómskych komunít? Koľko takýchto lokalít už bolo očkovaných, ako a aké sú potreby týchto komunít vo vzťahu k očkovaniu proti COVID-u?
nezodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováPredseda vlády a ministerka kultúry sa v médiách opakovane vyjadrili, že nie je problém, že sa na kultúru nevyčlenili žiadne peniaze z Fondu obnovy, pretože rezort môže dostať peniaze navyše zo štátneho rozpočtu a EŠIF. Pýtame sa preto, o koľko presne bude navýšený rozpočet na kultúru v rámci štátneho rozpočtu v nasledujúcich rokoch (2022-2025)? Koľko bude vyčlenené na kultúru z EŠIF a z ktorých programov?
nezodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ivan KorčokBol zastupiteľský úrad v Lisabone konzultovaný pred rozhodnutím krízového štábu preradiť Portugalsko medzi tzv. čierne krajiny? Overil krízový štáb údaje, na ktorých založil toto rozhodnutie, so zastupiteľským úradom v Lisabone?
nezodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister vnútra SR Roman MikulecKedy predloží rezort vnútra avizovanú novú Koncepciu bezpečnostného systému SR, ktorej novela je v Programovom vyhlásení vlády? A prečo tak vláda ešte neurobila v prvom takmer roku a pol od príchodu do funkcie vzhľadom na závažnosť témy?
zodpovedaná 22. 9. 2021Tomáš Valášekpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováPred niekoľkými mesiacmi ste verejne deklarovali záujem zmeniť zákony tak, aby politici a političky nemohli vlastniť a riadiť médiá. Viete nám povedať, kedy predložíte tento avizovaný návrh do parlamentu?
zodpovedaná 22. 9. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováPredseda vlády a ministerka kultúry sa v médiách opakovane vyjadrili, že nie je problém, že sa na kultúru nevyčlenili žiadne peniaze z Fondu obnovy, pretože rezort môže dostať peniaze navyše zo štátneho rozpočtu a EŠIF. Pýtame sa preto, o koľko presne bude navýšený rozpočet na kultúru v rámci štátneho rozpočtu v nasledujúcich rokoch (2022-2025)? Koľko bude vyčlenené na kultúru z EŠIF a z ktorých programov?
zodpovedaná 22. 9. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováMôžete vymenovať dôvody a pochybenia, pre ktoré ste odvolali Stanislava Mičeva z vedenia Múzea SNP? Kedy bude výberové konanie a aké budú jeho podmienky?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPredošlý minister zmenil vyhlášku 74/1986 vo februári 2021 a spoplatnil tým interrupcie pre ženy nad 40 rokov. Aký je váš postoj k tomuto kroku? Zmeníte vyhlášku 63/2021 (predtým platná ako vyhláška 74/1986), ktorou sa vykonáva zákon 73/1986 o umelom prerušení tehotenstva tak, aby ženy mali prístup k interrupciám bezplatne bez rozdielu veku?
nezodpovedaná 29. 9. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýKoľko finančných prostriedkov je vyčlenených na celú očkovaniu kampaň, ako je plánovaný jej harmonogram, ako sú nastavené merateľné ciele očkovacej kampane a prečo ešte nebola kampaň spustená?
nezodpovedaná 6. 10. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýJe systém NCZI pripravený a funkčný na zaznamenávanie 3. dávok vakcíny proti ochoreniu COVID-19, kedy sa začne očkovanie treťou dávkou, ako sú určené prioritné skupiny a aký je harmonogram pre jednotlivé prioritné skupiny?
zodpovedaná 3. 11. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováMinisterstvo kultúry a ministerstvo obrany naplánovali delimitáciu Múzea SNP pod rezort obrany. Aký objem finančných prostriedkov sa v súvislosti s touto delimitáciou presunie v roku 2022 z rozpočtu ministerstva kultúry do rozpočtu ministerstva obrany a o koľko tento rozpočet navýši ministerstvo obrany z vlastných rozpočtových zdrojov?
zodpovedaná 3. 11. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováMinisterstvo kultúry nedostalo vyčlenené žiadne prostriedky z Plánu obnovy, premiér Eudard Heger a ministerka kultúry opakovane prezentovali, že ministerstvo kultúry dostane namiesto toho navýšenie zo štátneho rozpočtu. Prečo sa toto navýšenie neodrazilo v rozpočte na rok 2022, ani vo výhľadovom rozpočte?
nezodpovedaná 24. 11. 2021Tomáš Valášekminister obrany SR Jaroslav NaďMinisterstvo kultúry a ministerstvo obrany naplánovali delimitáciu Múzea SNP pod rezort obrany. Rozpočet ministerstva obrany na rok 2022 je znížený oproti očakávaniam a rezort plánuje prepúšťať stovky zamestnancov a redukovať aktivity príspevkových organizácií. Aký objem finančných prostriedkov sa v súvislosti s touto delimitáciou presunie v roku 2022 z rozpočtu ministerstva kultúry do rozpočtu ministerstva obrany a o koľko tento rozpočet navýši ministerstvo obrany v roku 2022 a nasledujúcich rokoch z vlastných rozpočtových zdrojov?
nezodpovedaná 24. 11. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováNovela stavebného zákona, ktorú vypracoval úrad vicepremiéra Holého obsahuje okrem iného aj návrh na transformáciu krajských pamiatkových úradov na špecializované stavebné úrady. Tento nápad vyšiel podľa medializovaných informácií od ministerstva kultúry, ktoré jeho význam zdôvodňuje zvýšenou kontrolou nad budúcou výstavbou. Prečo ministerstvo neprekonzultovalo tento návrh s pamiatkovým úradom a odborníkmi v oblasti ochrany pamiatok a neakceptovalo zásadné pripomienky významnej časti odbornej obce? Aký objem personálnych kapacít a nových pracovísk plánuje ministerstvo navýšiť do existujúcich pamiatkových úradov, aby boli schopné zvládnuť nové povinnosti a kompetencie? O koľko sa navýši rozpočet pamiatkových úradov v súvislosti s navrhovanou transformáciou?
zodpovedaná 1. 12. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýKedy začne očkovanie detí od 5 do 11 rokov? EMA schválila vakcínu pre deti od 5 rokov od spoločnosti Pfizer pred týždňom.
nezodpovedaná 1. 12. 2021Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováNovela stavebného zákona, ktorú vypracoval úrad vicepremiéra Holého obsahuje okrem iného aj návrh na transformáciu krajských pamiatkových úradov na špecializované stavebné úrady. Tento nápad vyšiel podľa medializovaných informácií od ministerstva kultúry, ktoré jeho význam zdôvodňuje zvýšenou kontrolou nad budúcou výstavbou. Prečo ministerstvo neprekonzultovalo tento návrh s pamiatkovým úradom a odborníkmi v oblasti ochrany pamiatok a neakceptovalo zásadné pripomienky významnej časti odbornej obce? Aký objem personálnych kapacít a nových pracovísk plánuje ministerstvo navýšiť do existujúcich pamiatkových úradov, aby boli schopné zvládnuť nové povinnosti a kompetencie? O koľko sa navýši rozpočet pamiatkových úradov v súvislosti s navrhovanou transformáciou?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Tomáš Valášekminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan KrajniakAké opatrenia prijala vláda, prípadne plánuje prijať na urýchlenie integrácie utečencov z Ukrajiny do pracovného trhu na Slovensku?
nezodpovedaná 23. 3. 2022Tomáš Valášekminister vnútra SR Roman MikulecMôžu občania Ukrajiny, ktorým bolo udelené dočasné útočisko vycestovať zo Slovenska do inej krajiny EÚ a bez problémov sa vrátiť, či ohrozia vycestovaním svoj štatút na Slovensku?
nezodpovedaná 27. 4. 2022Tomáš Valášekministerka kultúry SR Natália MilanováPrečo Ministerstvo kultúry Slovenskej republiky nenavrhlo v súlade s Programovým vyhlásením vlády zmenu voľby generálneho riaditeľa RTVS?
12

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.