Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 16. 9. 2020Tomáš Valášekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingAké kompenzačné opatrenia chystá ministerstvo vo vzťahu k obmedzeniam návštevnosti na športových podujatiach? Uvažuje sa o tzv. lístkovej kompenzácii, ktorá funguje v Česku?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Igor MatovičKto predloží Plán obnovy a odolnosti Národnej rade Slovenskej republiky? Predseda vlády alebo minister financií? A kedy ho môžeme očakávať?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Igor MatovičKto bude v novej vláde dozerať na implementáciu reforiem v rámci Plánu obnovy a odolnosti EÚ? Ministerstvo financií, ktoré viedlo doterajšie práce alebo predseda vlády?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády SR Štefan HolýViete nás uistiť, že súčasťou návrhu na predĺženie núdzového stavu bude aj poctivá analýza alternatívnych postupov, ktorými vie vláda uplatniť opatrenia proti šíreniu koronavírusu bez vyhlásenia núdzového stavu?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády SR Štefan HolýNaozaj plánujete územné plánovanie miest a obcí podriadiť vyšším územným celkom ako budúcim odvolávacím orgánom? Ide o popretie zákonného rozdelenia kompetencií a nepochopenie úloh jednotlivých úrovní samospráv a z nich prameniacich cieľov územného plánovania.
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerČo sú hlavné zmeny v riadení boja proti šíreniu koronavírusu, ktoré musí urobiť nové vedenie ako prioritu v prvých dňoch či týždňoch v práci?
nezodpovedaná 31. 3. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády a minister financií SR, poverený vedením Ministerstva zdravotníctva SR Eduard HegerEurópski lídri neschválili návrh Rakúska, aby štátom ako Slovensko, ktoré si neobjednajú vakcíny Pfizer v januári, keď mohli dostať prednostne vakcíny z mimoriadnej alokácie 10 mil. dávok od tej istej firmy. Viete nás uistiť, že teraz nebudeme medzi poslednými krajinami v Európskej únii, ktoré dosiahnu preočkovanie dospelých?
zodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard Heger Európska komisia pripravuje investície do zdravotníckych firiem v členských krajinách Európskej únie, pri ktorých sa však aktuálne so Slovenskom ráta minimálne alebo vôbec. Pritom máme čo ponúknuť v oblasti výroby testovacích zariadení, striekačiek, pľúcnych ventilátorov či dokonca vakcín. Aké kroky podniknete, aby aj na Slovensko začali prúdiť európske investície do týchto firiem?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýSlovensko je na chvoste krajín Európskej únie v počte očkovaných ľudí cez 80 rokov veku; iba zhruba 50 %, zatiaľ čo v susednom Česku je to 80 % a v niektorých krajinách Európskej únie ako Španielsko či Dánsko už takmer 100 %. Čo je dôvodom tak nízkeho percenta preočkovanosti tejto prioritnej kategórie zraniteľných ľudí a aké kroky plánujete na zlepšenie tohto smutného stavu?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPodľa kalkulácií Progresívneho Slovenska pri súčasnom tempe očkovania potrvá ďalších 277 dní, kým sa dostaneme na hranicu 80 % zaočkovanosti oboma dávkami, čiže až do februára roku 2022. Aké kroky podnikáte pre to, aby sa tempo očkovania výrazne urýchlilo?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováSlovensko je v malej skupine členských krajín Európskej únie, ktoré sa rozhodli nevyužiť možnosť otestovať aplikáciu pre budúce "zelené pasy", ktoré pripravuje Európska komisia. Pointou týchto pasov je zľahčiť cestovanie po Európe počas pandémie. Na Slovensku nemáme dobré skúsenosti so štátnymi IT zákazkami. Viete nás uistiť, že napriek absencii testovania bude aplikácia fungovať a Slováci budú môcť cestovať po Európe ako občania iných členských krajín Európskej únie?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýMinister financií Igor Matovič 10. 4. 2021 napísal na sociálnej sieti na svojom profile status s nadpisom "Sputnik pristáva". Píše v ňom, že "po 3-mesačných všemožných obštrukciách všemocných sa schyľuje v najbližších dňoch k začiatku očkovania Sputnikom V aj na Slovensku". Platia slová ministra financií, že k očkovaniu touto vakcínou sa "schyľuje v najbližších dňoch" alebo bude Slovensko čakať na schválenie vakcíny Sputnik V zo strany Európskej liekovej agentúry (EMA)?
nezodpovedaná 12. 5. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVzhľadom na to, že pri súčasnom tempe očkovania nebudeme mať na jeseň a v zime preočkovaných dosť ľudí na to, aby sme odvrátili ďalšiu vlnu pandémie, ako sa na ňu pripravujete a v čom budú tieto prípravy iné a lepšie ako pri tej poslednej vlne, kde sme patrili medzi najviac zasiahnuté krajiny na svete?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.