Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 23. 9. 2020Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkVážený pán minister hospodárstva, ešte v roku 2018 spoločnosť MH Invest II podpísala memorandum o porozumení s mestom Košice a letiskom Košice. Cieľom memoranda bolo podporiť a urýchliť realizáciu dobudovania infraštruktúry v priemyselnom parku Košice - Pereš. V rámci realizácie projektu je plánované vybudovanie nového cestného a električkového prístupu na letisko Košice a k objektom v priemyselnom parku Košice - Pereš. Pán minister, kedy budú začaté a ukončené práce na realizácií projektu?
zodpovedaná 23. 9. 2020Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, rád by som sa informoval, kedy sa začne realizovať obchvat Košíc? Čo je potrebné urobiť, aby sa v budúcnosti zamedzilo neúmernému predlžovaniu procesu budovania diaľnic a rýchlostných ciest?
nezodpovedaná 2. 12. 2020Peter Libaminister vnútra SR Roman MikulecVážený pán minister, rád by som sa informoval, či sa uvažuje nad predlžením činnosti rómskych občianskych hliadok? Starostovia sú s hliadkami spokojní a hrozí, že o prácu príde 1200 ľudí.
nezodpovedaná 2. 12. 2020Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, rád by som sa informoval, ako pokračuje plánovanie výstavby obchvatu Košíc a cesty na Svidník (R4, od Prešova po Vyšný Komárnik). Kedy je naplánovaný začiatok a ukončenie výstavby?
nezodpovedaná 17. 3. 2021Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, rád by som sa informoval, ako pokračuje plánovanie výstavby obchvatu Košíc a cesty na Svidník (R4, od Prešova po Vyšný Komárnik). Kedy je naplánovaný začiatok a ukončenie výstavby?
nezodpovedaná 17. 3. 2021Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkVážený pán minister, rád by som sa informoval ohľadom priemyselného parku v Haniske pri Košiciach. V akom stave je príprava výstavby a eviduje momentálne ministerstvo hospodárstva nejakých záujemcov o vybudovanie fabriky v tomto priemyselnom parku?
nezodpovedaná 16. 6. 2021Peter Libaministerka kultúry SR Natália MilanováVážená pani ministerka, kedy predpokladáte dokončenie obnovy hradu Krásnej Hôrky? Čo môžete urobiť preto, aby ste urýchlili práce na hrade? Nakoľko dokončenie obnovy by podporilo cestovný ruch v regióne Gemera.
nezodpovedaná 29. 9. 2021Peter Libaministerka kultúry SR Natália MilanováVážená pani ministerka, kedy predpokladáte dokončenie obnovy hradu Krásnej Hôrky? Čo môžete urobiť preto, aby ste urýchlili práce na hrade? Nakoľko dokončenie obnovy by podporilo cestovný ruch v regióne Gemera.
zodpovedaná 29. 9. 2021Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkVážený pán minister, rád by som sa informoval ohľadom prípravy národného pavilónu na výstavu sveta Expo Dubaj 2020. V akom stave je príprava, stihne sa dokončiť načas? Ak nie, kto je za to zodpovedný?
nezodpovedaná 29. 9. 2021Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, rád by som sa informoval, ako pokračuje plánovanie výstavby obchvatu Košíc a cesty na Svidník (R4, od Prešova po Vyšný Komárnik). Kedy je plánovaný začiatok a ukončenie výstavby? Susedné krajiny (Maďarsko, Poľsko) majú úseky pomaly už dokončené.
zodpovedaná 20. 10. 2021Peter Libaminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingDeti slovenských občanov so slovenskou národnosťou na južnom Slovensku sa stále viac sťažujú, že ich deti nemajú vo svojom okolí slovenské základné školy. Sú nútení chodiť dennodenne aj mnoho kilometrov do inej vzdialenej obce či mesta. Starostovia obcí sú prevažne maďarskej národnosti a odmietajú zriadiť slovenské školy. Myslíte si, že je v poriadku, že vlastní občania vo vlastnej krajine nemajú prístup k vzdelaniu v materinskom jazyku vo svojom bezprostrednom okolí.
zodpovedaná 20. 10. 2021Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, rád by som sa informoval, ako pokračuje plánovanie výstavby obchvatu Košíc a cesty na Svidník (R4, od Prešova po Vyšný Komárnik). Kedy je naplánovaný začiatok a ukončenie výstavby? Susedné krajiny (Maďarsko, Poľsko) majú úseky pomaly už dokončené.
nezodpovedaná 24. 11. 2021Peter Libaminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingMaďarská vláda poskytuje finančný príspevok na zabezpečenie školských potrieb prvákov, ktorí nastúpia do škôl na území Slovenska s vyučovacím jazykom maďarským. Plánuje ministerstvo školstva motivovať rodičov prváčikov, aby na južnom Slovensku dávali svoje deti do slovenských škôl? Ako plánuje ministerstvo riešiť problematiku nedostatku slovenských škôl na južnom Slovensku?
zodpovedaná 2. 2. 2022Peter Libapredseda vlády SR Eduard HegerAké kroky pripravuje vláda na podporu ekonomického rastu po odznení vlny Omikron?
zodpovedaná 2. 2. 2022Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalAktuálny zmluvný termín dokončenia úseku D1 s tunelom Višňové je koniec roka 2023. Aký je aktuálny harmonogram prác? Bude sa termín dokončenia posúvať?
zodpovedaná 2. 2. 2022Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalAké kroky pripravuje ministerstvo na zvýšenie cestovného ruchu po odznení vlny Omikron?
nezodpovedaná 2. 2. 2022Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkAko hodnotíte prezentáciu Slovenska na výstave Expo?
nezodpovedaná 2. 2. 2022Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkAko posilní nový reaktor v Mochovciach energetickú sebestačnosť Slovenska?
zodpovedaná 9. 2. 2022Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalPán minister, ako pokračuje proces opráv ciest prvej triedy? Koľko kilometrov ciest a v akej hodnote sa opraví tento rok?
zodpovedaná 9. 2. 2022Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkPán minister, aké investície budú smerovať do najmenej rozvinutých okresov Slovenska v blízkom období?
zodpovedaná 9. 2. 2022Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalPán minister, aké investície do železničnej infraštruktúry plánuje štát na tento rok?
nezodpovedaná 23. 3. 2022Peter Libaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalAké aktivity plánuje vláda vyvíjať na podporu elektromobility?
nezodpovedaná 23. 3. 2022Peter Libaministerka kultúry SR Natália MilanováPani ministerka, v akom stave je plánovaná obnova hradu Krásna Hôrka? Od ničivého požiaru uplynulo už 10 rokov, zatvorený hrad má negatívny dopad na cestovný ruch v celom regióne.
nezodpovedaná 23. 3. 2022Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkVláda nedávno odsúhlasila financovanie významnej investície "Strategické územie Valaliky". Aký je ďalší postup, kedy štát vykúpi príslušné pozemky? Čo bude nasledovať v prípade, ak sa nepodarí výkup všetkých pozemkov?
zodpovedaná 27. 4. 2022Peter Libapredseda vlády SR Eduard HegerAké sú závery zo stretnutia s poľským premiérom Morawieckim? Ako sa darí zlepšovať cezhraničnú spoluprácu s Poľskom a budovať dopravnú infraštruktúru k nášmu severnému susedovi?
nezodpovedaná 27. 4. 2022Peter Libapredseda vlády SR Eduard HegerAké kroky prirpavuje vláda na zníženie strategickej závislosti od Ruskej federácie?
nezodpovedaná 27. 4. 2022Peter Libapodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkAké konkrétne kroky pripravuje vláda na zvýšenie energetickej bezpečnosti Slovenska?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.