Výsledky vyhľadávania v hodine otázok Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 23. 9. 2020Monika Kozelovádočasne poverený minister financií SR Eduard HegerV akom stave je šetrenie hospodárenia Slovenskej záručnej a rozvojovej banky a Eximbanky? Ako sa bude riešiť podhodnotený odpredaj exekuovaných majetkov hlboko pod cenu ako napríklad v kúpeľoch Brusno, čím štát prišiel o niekoľko miliónov eur?
zodpovedaná 23. 9. 2020Monika Kozelovádočasne poverená podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováVzhľadom k situácii v kultúre je možné sanovať zriadenú i nezriadenú kultúru z peňazí EÚ? Chceme rozvíjať cestovný ruch, ten potrebuje kultúrne pamiatky. Vieme ich sanovať z týchto peňazí?
nezodpovedaná 23. 9. 2020Monika Kozelovádočasne poverený minister vnútra SR Roman MikulecAko zabráni a ako dokáže zabrániť polícia nočnému výrubu lesov v Malej Fatre? Ako zabrániť nočnému vývozu kamiónov s drevom z horských oblastí?
nezodpovedaná 23. 9. 2020Monika Kozelovádočasne poverená ministerka kultúry SR Natália MilanováAký je časový horizont pre prijatie zákona o sponzoringu pre kultúru a v akom rozsahu?
zodpovedaná 21. 10. 2020Monika Kozelovápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkAkým spôsobom a ako rýchlo budete sanovať straty firiem podnikajúcich v oblasti kultúry? Kedy môžu očakávať prvé príspevky na kompenzáciu z avizovaných 200 ušetrených miliónov?
zodpovedaná 9. 12. 2020Monika Kozelovádočasne poverený minister dopravy SR Andrej DoležalPán minister, v akom štádiu rozpracovanosti je stavba nájomných bytov?
zodpovedaná 9. 12. 2020Monika Kozelovápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkPán minister, akým spôsobom a v akom rozsahu pokračuje pomoc pri odškodňovaní reštaurácií a hotelov pri stratách z dôvodu zavretých prevádzok pre COVID-19?
zodpovedaná 9. 12. 2020Monika Kozelovápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkPán minister, akým spôsobom sa realizuje pomoc pre firmy pracujúce v kultúre? O akú konkrétnu pomoc môžu žiadať a akým spôsobom?
nezodpovedaná 27. 1. 2021Monika Kozelovápodpredseda vlády a minister hospodárstva SR Richard SulíkV akom rozsahu sa realizuje pomoc pre firmy pracujúce v oblasti kultúry, kedy bola podaná výzva, koľko prišlo žiadostí, v akom rozsahu, koľko z nich bude a koľko už bolo uspokojených. Bude pomoc pokračovať aj ďalej až do konca pandémie?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Monika Kozelovádočasne poverený podpredseda vlády SR Štefan HolýNový stavebný zákon vynecháva zo súhlasu pri prípravných úkonoch mestské časti Bratislavy a rozhodovanie ponecháva len na mestách. Tým uberá mestským častiam možnosť rozhodovať o stavbách a občanom vchádzať do konania. Z akého dôvodu a na akom základe?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Monika Kozelovágenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaAk dokážeme § 363 použiť v prípade obvinených z protištátnej činnosti, najmä v ekonomickej, kriminálnej činnosti, určite je možné použiť ho aj v prípade obvinených pri výrobe napríklad mastí z konope pre zdravotné použitie pre potreby vlastnej rodiny. Prečo ho teda nepoužijete a mienite ho použiť aj na tieto účely?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Monika Kozelovádočasne poverený minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingV Ružinove máme migranta, chlapec má 17 rokov. Skončil jedenásťtriedku a má za sebou prvý semester telovýchovy. Rád by tu s mamou ostal a pokračoval v štúdiu. Do akej školy a akým spôsobom by mohol nastúpiť?
nezodpovedaná 16. 3. 2022Monika Kozelovágenerálny prokurátor SR Maroš ŽilinkaNa sociálnych sieťach sa čoraz častejšie objavujú neprimerané statusy súhlasiace s agresiou Ruska na Ukrajine. Čo ste proti tomu spravili, ako ste doteraz zakročili, prípadne ako zakročíte?
nezodpovedaná 28. 9. 2022Monika Kozelovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Eduard HegerVážený pán premiér, ako je vláda pripravená pomôcť dôchodcom s nárastom cien energií a rastom cien tovarov a služieb?
nezodpovedaná 28. 9. 2022Monika Kozelovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Eduard HegerVážený pán premiér, ako pokračuje realizácia obnovy a odolnosti?
zodpovedaná 24. 5. 2023Monika Kozelovádočasne poverená ministerka kultúry SR Silvia HroncováVážená pani ministerka, Národné divadlo Košice, ako trojzložkové divadlo je dlhodobo finančne preddimenzované. Pre svoju plnokrvnú činnosť mu chýbajú 3 mil. eur. Aké sú možnosti finančnej pomoci pre tento rok? Budete v ďalšom rozpočte pre rok 2024 akceptovať reálny rozpočet?
zodpovedaná 14. 6. 2023Monika Kozelovádočasne poverená ministerka kultúry SR Silvia HroncováPani ministerka, gratulujem k zneniu PVV v kapitole kultúra. Prosím, ako vidíte možnosť uvedenia zákona o kultúre, zákona o sponzoringu či štatútu umelca? Je možnosť zrealizovania časti z PVV ešte pod vašim vedením? My sme na mimoriadne schôdze pripravení.
zodpovedaná 21. 6. 2023Monika Kozelovádočasne poverený minister financií SR Michal HorváthVážený pán minister, v štatúte Tiposu pri jeho vzniku sa uvádzalo, že jeho zisk sa použije na podporu športu a kultúry. Ako je to s prerozdeľovaním, ak do kultúry išlo pred 2 rokmi cca 100-tis., ale do športu, hlavne do hokeja išli milióny. A tento rok to nebude inak. Prosím, ako chcete túto situáciu riešiť? Napríklad investičný dlh voči národným kultúrnym pamiatkam sa počíta v miliardách. Čo s tým môžete urobiť?
nezodpovedaná 21. 6. 2023Monika Kozelovádočasne poverená ministerka kultúry SR Silvia HroncováVážená pani ministerka, kauza Barnini, likvidácia keltských pamiatok na Bratislavskom hrade či poškodenie oltára majstra Pavla neodborným reštaurovaním právnickou firmou - to všetko sú kauzy ministerstva dlhodobo zametané pod koberec. Môžete, prosím, povedať, či je možné, aby to ministerstvo začalo riešiť s orgánmi činnými v trestnom konaní?
nezodpovedaná 21. 6. 2023Monika Kozelovádočasne poverený minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter BalíkVážený pán minister, pri rekonštrukcii kaštieľa Rusovce sa uvažovalo o finančnom krytí z vášho ministerstva. Rady by som vedela, či sa v tomto prípade niečo reálne začalo riešiť a ak áno, v akom štádiu sú prípravy?
nezodpovedaná 21. 6. 2023Monika Kozelovádočasne poverený minister životného prostredia SR Milan ChrenkoVážený pán minister, bratislavský Ružinov dlhodobo zužuje spustošený objekt známy ako Hirošima. Rada by som vedela, či ste sa tomuto prípadu na ministerstve venovali, lebo už dlhšiu dobu čakáme na súhlasné stanovisko na jeho zbúranie. Skelet stavby a jeho okolie je totiž život ohrozujúce, a to nielen pre deti, ktoré sa tam schovávajú, ale aj pre ľudí bez domova.

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.