Hodina otázok - vyhľadávanie Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 17. 4. 2024Zuzana Plevíkovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, po mesiacoch opozičnej hystérie okolo zmien v trestnom zákone a poriadku, ktoré označovali za protiústavný únos právneho štátu, ktorý musí Európska komisia okamžite potrestať odobratím eurofondom, zrazu zmenili rétoriku tvrdia, že idú zachraňovať miliardy pre Slovensko. Ako si vysvetľujete túto náhlu zmenu?
zodpovedaná 17. 4. 2024Tina Gažovičovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, čo presne robíte Vy osobne aby ste zachránili peniaze z eurofondov, ktorých prepadnutie nám hrozí pre opatrenia, ktoré robí táto vláda okrem toho, že natáčate videá?
zodpovedaná 17. 4. 2024Zuzana Števulováminister vnútra SR Matúš Šutaj EštokAký je stav zabezpečenia plošného zavedenia telových kamier pre Policajný zbor v takom rozsahu, aby bolo technicky možné vyhotovovať obrazovo-zvukový záznam z každého služobného zákroku?
zodpovedaná 17. 4. 2024Zuzana Plevíkovápodpredseda vlády SR a minister obrany SR Robert KaliňákVážený pán minister, ako vnímate stav, v ktorom ste po predchádzajúcej vláde našli ministerstvo obrany, a aké kroky bude podľa Vášho názoru nevyhnuté uskutočniť, aby sa nedostatky na ministerstve obrany napravili?
zodpovedaná 17. 4. 2024Ivan Hazuchaminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj BlanárVážený pán minister, vyjadrili ste sa, že Slovenská republika je pripravená podať pomocnú ruku Bosne a Hercegovine v jej prístupovom procese do EÚ. Ako konkrétne si takúto pomoc predstavujete, a je Slovensko pripravené dostávať menej peňazí z európskeho rozpočtu v dôsledku prijatia nových členov?
zodpovedaná 17. 4. 2024Tina Gažovičováministerka zdravotníctva SR Zuzana DolinkováVážená pani ministerka, máte informáciu o dlhodobom výpadku vakcín proti ochoreniu čierneho kašľa a prečo k nemu došlo? Podniklo už ministerstvo konkrétne kroky k zabezpečniu vakcín proti ochoreniu čierneho kašľa? Viete kedy budú vakcíny proti ochoreniu čierneho kašľa opäť dostupné?
zodpovedaná 17. 4. 2024Marek Lackovičpodpredseda vlády SR pre plán obnovy a znalostnú ekonomiku Peter KmecPán podpredseda vlády, prosím uveďte všetky opatrenia a ich presný časový rámec, ktoré robíte aby ste zachránili peniaze z eurofondov, ktorých prepadnutie nám hrozí?
zodpovedaná 17. 4. 2024Jaroslav Megominister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj BlanárVážený pán minister, politický výbor Parlamentného zhromaždenia Rady Európy nedávno odporučil, aby bolo Kosovo prijaté za člena tejto organizácie. Ako sa k tomuto odporúčaniu stavia slovenská diplomacia?
zodpovedaná 17. 4. 2024Ivan Hazuchaminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj BlanárVážený pán minister, politický výbor Parlamentného zhromaždenia Rady Európy nedávno odporučil, aby bolo Kosovo prijaté za člena tejto organizácie. Ako sa k tomuto odporúčaniu stavia slovenská diplomacia?
zodpovedaná 17. 4. 2024Michal Kapušminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj BlanárVážený pán minister, politický výbor Parlamentného zhromaždenia Rady Európy nedávno odporučil, aby bolo Kosovo prijaté za člena tejto organizácie. Ako sa k tomuto odporúčaniu stavia slovenská diplomacia?
zodpovedaná 17. 4. 2024Ingrid Kosovápodpredseda vlády SR pre plán obnovy a znalostnú ekonomiku Peter KmecPán podpredseda vlády, prosím uveďte všetky opatrenia a ich presný časový rámec, ktoré robíte aby ste zachránili peniaze z eurofondov, ktorých prepadnutie nám hrozí?
zodpovedaná 17. 4. 2024Zuzana Plevíkováminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Juraj BlanárVážený pán minister, Slovensko a Kubu spája dlhoročný vzťah ešte z čias bývalého Československa. Ako konkrétne chce Slovenská republika pomôcť Kube, ktorá v týchto dňoch čelí akútnemu nedostatku potravín?
zodpovedaná 21. 2. 2024Michal Stuškapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako vnímate rozhodnutie pani prezidentky oddiaľovať menovanie riaditeľa SIS? Je to v súlade s jej ústavnou zodpovednosťou za riadny chod ústavných orgánov?
zodpovedaná 21. 2. 2024Zuzana Plevíkovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako vnímate rozhodnutie pani prezidentky oddiaľovať menovanie riaditeľa SIS? Je to v súlade s jej ústavnou zodpovednosťou za riadny chod ústavných orgánov?
zodpovedaná 21. 2. 2024Ján Mažgútpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v opozícii ste upozornili na škandalóznu zahraničnú cestu do Bruselu vysokých štátnych úradníkov spolu s predstaviteľmi mimovládneho sektora, ktorí Vás tam spolu s Petrom Pellegrinim označili za hybridnú hrozbu. Médiá s mimovládnym sektorom označili túto cestu za štandardnú spoznávaciu exkurziu a Vás za konšpirátora. Podarilo sa Vám ako premiérovi získať nejaké nové informácie o tejto ceste?
zodpovedaná 21. 2. 2024Viera Kalmárováminister školstva, výskumu, vývoja a mládeže SR Tomáš DruckerPodľa medializovaných informácii sú na štúdium na vysoké školy prijímaní študenti a študentky, ktorí nedosiahli 18 rokov. Ide najmä o zahraničných študentov, zväčša ukrajinských. Akým spôsobom plánuje MŠVVaM riešiť tento závažný legislatívny problém?
zodpovedaná 21. 2. 2024Lukáš Bužoministerka kultúry SR Martina ŠimkovičováPani ministerka, aké konkrétne prínosy mala Vaša účasť na svetovej konferencii UNESCO v Abú Zabí? Na akých odborných podujatiach v rámci konferencie ste sa vy osobne ako reprezentantka Slovenska, alebo zástupcovia Ministerstva kultúry, ktorí tam boli s vami zúčastnili?
zodpovedaná 21. 2. 2024Ondrej Prostredníkminister spravodlivosti SR Boris SuskoVážený pán minister, Minister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Slovenskej republiky Richard Raši v minulotýždňovej televíznej diskusii povedal, že vraj v listoch od Európskej komisie zo dňa 25. januára a 8. februára týkajúcich sa novely trestného zákona nie je žiadna zmienka o možnom ohrození európskych peňazí. Vraj sám listy nevidel, ale informoval sa u vás. Môžete nám zhrnúť, aké boli základné výčitky Európskej komisie a tiež potvrdiť alebo vyvrátiť, že vás varovala pred možným porušením práva EÚ, ktoré by mohlo viesť ku konaniam o tzv. porušení práva EÚ, o podmienenosti alebo k zastaveniu eurofondov z Plánu obnovy?
zodpovedaná 21. 2. 2024Zuzana Števulováminister vnútra SR Matúš Šutaj EštokAko pokračujete s plánom reorganizovať Národnú kriminálnu agentúru? Diskutujete o Vašich plánoch aj s Európskou komisiou a ak áno, aký je jej postoj k plánovaným zmenám?
zodpovedaná 21. 2. 2024Viera Kalmárováminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Erik TomášPán minister Erik Tomáš. Vo viacerých médiách ste sa vyjadrili, že sa idete sústrediť na pomoc jednoosobovým domácnostiam. Akú formu pomoci ste mali konkrétne na mysli?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.