Hodina otázok - vyhľadávanie Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 30. 6. 2021Štefan Kuffapredseda vlády SR Eduard HegerPán premiér, chystá vláda zaviesť mechanizmus počas prázdnin a dovoleniek, ktorý bude obmedzovať cestovanie našich občanov? Ak áno, tak aký?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard HegerPredseda vlády a ministerka kultúry sa v médiách opakovane vyjadril, že nie je problém, že sa na kultúru nevyčlenili žiadne peniaze z Fondu obnovy, pretože rezort môže dostať peniaze navyše zo štátneho rozpočtu a EŠIF. Pýtame sa preto, o koľko presne bude navýšený rozpočet na kultúru v rámci štátneho rozpočtu v nasledujúcich rokoch (2022-2025)? Koľko bude vyčlenené na kultúru z EŠIF a z ktorých programov?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekpredseda vlády SR Eduard HegerPre médiá ste uviedli, že aplikáciu e-karanténa vie vláda použiť len v prípade znovu vyhlásenia núdzového stavu. Avšak vláda zároveň zvažuje povinnú fyzickú karanténu v štátnych zariadeniach, ktorá je ešte väčším zásahom do osobných slobôd a nepodmieňuje ju vyhlásením núdzového stavu. Ako vysvetľujete tento nesúlad?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýKedy bude pripravená aplikácia e-karanténa na prípadné použitie a stihne sa to v najbližších týždňoch, pred očakávaným príchodom tretej vlny?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekpodpredseda vlády a minister financií SR Igor MatovičAké nové kroky plánujete podniknúť pre zlepšenie distribúcie peňazí vyčlenených na odškodnenie prevádzok postihnutých obmedzujúcimi opatreniami proti COVID-u? Ako plánuje vláda odškodňovacie schémy rozšíriť či upraviť tak, aby sa odškodnenie dostalo k ľuďom a podnikom, ktoré „prepadli“ cez doterajšie schémy?
zodpovedaná 30. 6. 2021Radovan Kazdaminister životného prostredia SR Ján BudajPán minister, na Slovensku už od roku 2013 nebola publikovaná súhrnná Správa o vodnom hospodárstve v SR, ktorú každoročne pripravoval Výskumný ústav vodného hospodárstva. Pravidelné výročné správy o životnom prostredí v SR neinformujú o vodnom hospodárstve v predchádzajúcom rozsahu samostatných správ. Slovensku tak chýba pravidelný komplexný dokument. Pán minister, aké sú plány súčasného vedenia ministerstva v zlepšení informovanosti o vodnom hospodárstve v SR?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýJe pravda, že očkovanie nie je prístupné všetkým cudzincom s povolením na pobyt v SR, ale len tým s platným zdravotným poistením? Ak je to pravda, nezvyšuje toto rozhodnutie riziko šírenia koronavírusu na Slovensku?
zodpovedaná 30. 6. 2021Radovan Kazdaminister životného prostredia SR Ján BudajPán minister, vo veci sanácie environmentálnych záťaží existujú dôvodné riziká, že desiatky miliónov eur, ktoré doposiaľ nie sú zazmluvnené z operačného programu Kvalita životného prostredia a ktoré by mali byť vyčerpané do konca roka 2023, nebudú vyčerpané. Aké nové projekty pripravilo súčasné vedenia ministerstva pre oblasť riešenia problematiky environmentálnych záťaží v rámci OP KŽP vo vzťahu k nevyčerpanej alokácii určenej pre environmentálne záťaže?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingZ čoho presne vychádzate pri predkladaní zákonov o reforme školstva? Existuje rezortná analýza, ktorá identifikuje, čo sú najväčšie problémy slovenského školstva a radí ako sa priblížiť k tým lepším európskym a svetovým krajinám?
zodpovedaná 30. 6. 2021Tomáš Valášekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAký je stav s očkovaním rómskych komunít? Koľko takýchto lokalít už bolo očkovaných, ako a aké sú potreby týchto komunít vo vzťahu k očkovaniu proti COVID-u?
zodpovedaná 30. 6. 2021Radovan Kazdaminister životného prostredia SR Ján BudajPán minister, ministerstvo životného prostredia podpísalo so Zväzom výrobcov cementu SR memorandum o spolupráci, vďaka ktorému odpad z Ružínskej priehrady, ale aj iných vodných tokov či prírody neskončí na skládke, ale sa zhodnotí v cementárni. Pán minister, čo je presným obsahom memoranda a k čomu zaväzuje?
zodpovedaná 30. 6. 2021Štefan Kuffaminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, kedy zrušíte povinnosť nosiť rúška?
zodpovedaná 23. 6. 2021Ľuboš Blahapredseda vlády SR Eduard HegerSúhlasíte s tým, že SBS LAMA preukázateľne kontrolovaná hlavným slovenským udavačom P. Makoóm dostala obriu štátnu zákazku zo Slovenskej pošty, a. s. a nepovažujete to za štátne korumpovanie udavačov s cieľom motivovať ich v podávaní krivých výpovedí za účelom kriminalizácie predstaviteľov a nominantov opozície, ako aj bývalých funkcionárov Polície SR či súdov?
zodpovedaná 23. 6. 2021Richard Takáčpredseda vlády SR Eduard HegerSúhlasíte s tým, že SBS LAMA preukázateľne kontrolovaná hlavným slovenským udavačom P. Makoóm dostala obriu štátnu zákazku zo Slovenskej pošty, a. s. a nepovažujete to za štátne korumpovanie udavačov s cieľom motivovať ich v podávaní krivých výpovedí za účelom kriminalizácie predstaviteľov a nominantov opozície, ako aj bývalých funkcionárov Polície SR či súdov?
zodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekministerka spravodlivosti SR Mária KolíkováPani ministerka, koľko elektronických monitorovacích zariadení bolo použitých? Prosím prehľad po rokoch, odkedy ste boli štátnou tajomníčkou ministerstva spravodlivosti vo vláde SMER-u dodnes. Považujete tie čísla za uspokojivé!? Prečo sa nepoužívajú viac? Kedy sa budú?
zodpovedaná 23. 6. 2021Martin Čepčekminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýPán minister, považujete za správne a morálne, že súkromné laboratória (mnohé spolupracujú so štátom) si za vykonanie Ag-testu účtujú rovnakú sumu ako za PCR test, ku ktorému je nevyhnutné prístrojové vybavenie? Čo s tým môžete urobiť?
zodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Valášekpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováViete garantovať, že do 1. júla bude hotová slovenská aplikácia potrebná pre fungovanie európskeho Zeleného pasu, napriek tomu, že na Slovensku neexistuje štandardizované potvrdenie o prekonaní COVID-u, či absolvovaní testu?
zodpovedaná 23. 6. 2021Romana Tabákminister životného prostredia SR Ján BudajVážený pán minister, rada by som sa informovala na environmentálny problém v areáli Istrochem Bratislava. Podľa rozborov vody sa situácia za posledný rok zhoršila, stúpli koncentrácie väčšiny škodlivých látok, vrátane karcinogénnych pesticídov. Akým spôsobom plánuje ministerstvo tento problém v hlavnom meste riešiť?
zodpovedaná 23. 6. 2021Štefan Kuffaminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalPán minister, tento mesiac došlo k tragédii dvoch 12-ročných dievčat, ktoré zrazil vlak priamo na železničnej trati. Je tento úsek trati dnes už chránený plotom?
zodpovedaná 23. 6. 2021Richard Takáčminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel VlčanPán minister, súhlasíte s tým, aby sa správa štátnych lesov presunula pod ŠOP? Ak áno, prečo? Ak nie, prečo?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.