Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Dušan Jarjabek

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 19. 4. 2006 
Zadávateľ Dušan Jarjabek 
Otázka Pán minister, je podľa vás dôležité zachovať alebo zrušiť systém umeleckých fondov? 
Adresát minister kultúry SR Rudolf Chmel 
Dátum odpovede 20. 4. 2006 
Zodpovedal minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Eduard Kukan 
Odpoveď Vážený pán poslanec, máme celkom pekný dialóg dnes popoludní. Problematika umeleckých fondov je natoľko zložitá, že sa na ňu nedá odpovedať tak jednoducho, ako to naznačuje vaša otázka. Podľa mňa je dôležité nájsť spôsob aj iného verejného financovania umeleckej sféry, ako je štátny rozpočet. Jediným takýmto zdrojom je v tejto chvíli systém umeleckých fondov, ktorý má svoje nedostatky predovšetkým v akomsi nadštandardnom zdanení umelcov oproti všetkým ostatným občanom Slovenskej republiky. Preto si myslím, že je dôležité nad zmenou systému sa zásadne zamyslieť. Nie je však predstaviteľné tento zdroj zrušiť bez akejkoľvek inej náhrady. 
Doplňujúca otázka Opäť nemôžem byť taký konkrétny, ako by som chcel. Tak len by som chcel pokračovať v tom dialógu, pán minister zahraničných vecí, a teda odkážte pánovi ministrovi kultúry, že teda pozvanie prijímam. Nedonesiem jednu fľašku, ale dve fľašky červeného vína, lebo to bude trošku dlhšie stretnutie vzhľadom na to, že tu nebol a, samozrejme, sa ho pri tejto príležitosti a tento fondovej otázke spýtam len, či predĺži literárnemu fondu nájom Budmerického kaštieľa za pôvodných podmienok. To bude moja otázka, ktorú som chcel položiť pánovi ministrovi kultúry, samozrejme, vám za odpovede veľmi pekne ďakujem a pozdravujem pána ministra. 
Doplňujúca odpoveď Ďakujem pekne, pán poslanec, verne a presne odovzdám váš odkaz a to číslo, ktoré ste spomenuli, ho určite poteší, bude rád. Ďakujem pekne. 

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.