Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Mária Kadlečíková

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 6. 12. 2000 
Zadávateľ Mária Kadlečíková 
Otázka Vážený pán podpredseda vlády, pri vašich vystúpeniach v médiách máte k dispozícii hodnoverné údaje o výške rozpočtových výdavkov kapitoly Ministerstva pôdohospodárstva? 
Adresát podpredseda vlády SR pre ekonomiku Ivan Mikloš 
Dátum odpovede 7. 12. 2000 
Zodpovedal ministerka pre správu a privatizáciu národného majetku SR Mária Machová 
Odpoveď Vážený pán predsedajúci, vážená pani poslankyňa, dámy poslankyne, páni poslanci, pán podpredseda vlády pán Mikloš odpovedá na položenú otázku pani poslankyne takto: „Pani poslankyňa, nespomínam si, že by som sa v poslednom čase vyjadroval k problematike poľnohospodárstva. Naposledy to tuším bolo počas diskusií o novej koncepcii poľnohospodárstva a o novelizácii zákona o poľnohospodárstve vo vysielaní Slovenského rozhlasu, a to vo vašej prítomnosti. Na tieto vystúpenia si, prirodzene, pripravujem podklady, ktoré zväčša vychádzajú z oficiálnych vládnych materiálov. V prípade rozpočtových prostriedkov pre poľnohospodárstvo čerpám údaje zo zákonov o štátnom rozpočte. Napriek tomu pripúšťam, že mohla nastať situácia, keď som v niektorom z médií v diskusiách o reformách či o novom návrhu štátneho rozpočtu mohol omylom použiť nesprávne číslo. Ak sa tak stalo, za chybu sa ospravedlňujem.“ Toľko odpoveď pána podpredsedu vlády.  
Doplňujúca otázka V mene pôdohospodárov za pekné ospravedlnenie ďakujem, ale chcela by som len pripomenúť, že v pondelkovej relácii televízneho vysielania Markízy Sito pán podpredseda vlády povedal, že rezort pôdohospodárstva zo štátneho rozpočtu dostáva ročne 14 mld. až 15 mld. Sk, čo by, samozrejme, pôdohospodári veľmi radi akceptovali, lenže je to sen, rezort pôdohospodárstva dostáva o 2,3 mld. Sk menej, a preto pri takýchto vyjadreniach treba mať úctu aj k číslam.  
Doplňujúca odpoveď Áno, veľmi krátko: Ja pána podpredsedu vlády budem informovať o vašej doplňujúcej otázke a o tej poznámke a určite ešte nájde priestor a dôvod, aby s vami tento problém prekonzultoval znovu, teda ak je potrebné, aby sa ospravedlnil. Ďakujem.  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.