Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Anna Zemanová

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 9. 11. 2022 
Zadávateľ Anna Zemanová 
Otázka Vážený pán premiér, stále sme neobdŕžali plnenie uznesenia Národnej rady Slovenskej republiky č. 1569, úlohu, ktorú vám pridelil poslanec Š. Kuffa a plénum Národnej rady Slovenskej republiky vrátane vašich koaličných poslancov uznesenie schválilo.  
Adresát predseda vlády SR Eduard Heger 
Dátum odpovede 10. 11. 2022 
Zodpovedal predseda vlády SR Eduard Heger 
Odpoveď Vážená pani poslankyňa, odpoveď na list bola z Úradu vlády Slovenskej republiky odoslaná do Národnej rady Slovenskej republiky 10. októbra 2022. Plnenie uznesenia Národnej rady č. 1569 bolo doručené do kancelárie predsedu parlamentu a poslancovi Štefanovi Kuffovi. Odporúčame vám vyžiadať si list priamo od poslanca Štefana Kuffu. Ďakujem za pozornosť. 
Doplňujúca otázka Pán podpredseda vlády, tak uznesenie schválilo plénum Národnej rady, to, že to bolo na návrh pána poslanca Kuffu, neznamená, že to bola jeho individuálna otázka. Takže by som požadovala, aby ste odpovedali Národnej rade, zodpovedali, aké plnenie uznesenia bolo naplnené a nielen odkazom na pána poslanca Kuffu, ani mne, aby som sa dožadovala odpovede od pána predsedu. Je to plnenie, požiadavka od Národnej rady, ktorá bola schválená vašimi poslancami koalície na podnet vášho kamaráta pána Štefana Kuffu. 
Doplňujúca odpoveď Pani poslankyňa, dovoľte, aby som vám teda odpovedal možno o vašich kamarátoch. Určite medzi nimi nájdete nejakého právnika, ktorý vám vysvetlí, že na uznesenie, ktoré bolo prijaté, je adekvátna odpoveď zo strany Úradu vlády odpoveď oficiálnym listom určeným pre Kanceláriu Národnej rady, ktorá teda bola doručená alebo odoslaná z Úradu vlády, ako som povedal predtým, 10. októbra 2022. Jednoducho platia tu nejaké pravidlá a bol by som veľmi rád, aby ste si nevymýšľali svoje vlastné. Sme Národná rada. Ďakujem pekne. 

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.