Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Martin Čepček

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 8. 12. 2021 
Zadávateľ Martin Čepček 
Otázka Pán minister, minister Lengvarský od leta verejne sľuboval finančnú stabilizáciu zdravotníkov, kedy vás žiadal o financie na stabilizáciu zdravotníkov? V akej výške? Aký je výsledok? 
Adresát podpredseda vlády a minister financií SR Igor Matovič 
Dátum odpovede 9. 12. 2021 
Zodpovedal ministerka kultúry SR Natália Milanová 
Odpoveď Vážený pán poslanec, na navýšenie platov personálu v zdravotníctve požadovalo ministerstvo zdravotníctva v úvode rozpočtových rokovaní, t. j. v máji 2021, dodatočných 1, 2 mld. eur. Počas rokovaní túto požiadavku ministerstvo zdravotníctva znížilo na 477 mil. eur. Útvar hodnoty za peniaze začiatkom novembra pripravil porovnanie platov vybraných profesií so zahraničím, ktoré zaslalo na ministerstvo zdravotníctva. Aktuálne ministerstvo zdravotníctva pripravuje nový návrh navýšenia koeficientov v nedostatkových profesiách, ktorý by mal zohľadniť závery danej analýzy. Ďakujem za pozornosť. 
Doplňujúca otázka Ďakujem pekne. Bolo povedané, že zo začiatku to bolo 1,2 mld., neskôr to bolo znížené na 477 mil. Vieme aj dôvody, kvôli tomu, čomu to bolo znížené? Lebo keď najprv niekto požaduje tie prostriedky, asi vie, kvôli čomu ich chce, a aký bol dôvod zníženia teda. Ďakujem. 
Doplňujúca odpoveď Túto požiadavku vznieslo ministerstvo zdravotníctva, takže asi je dobré smerovať otázku na ministerstvo zdravotníctva. 

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.