Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Martin Čepček

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 10. 11. 2021 
Zadávateľ Martin Čepček 
Otázka Pani ministerka, po generálovi Lučanskom, Ľ. Krivočenkovi vám vo väzbe zomrel ďalší obvinený P. Duchoň z kauzy zadržanej Zuzany Plačkovej. Koľko väzňov zomieralo ročne v minulom volebnom období?  
Adresát ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková 
Dátum odpovede 11. 11. 2021 
Zodpovedal ministerka spravodlivosti SR Mária Kolíková 
Odpoveď Vážený pán poslanec Čepček, s ohľadom na terminológiu, ktorú ste použili, väzňov, to sa veľmi nepoužíva, predpokladám, že myslíte obvinených, ktorí sú vo väzbe, tak budem sa na nich sústrediť, že to chcete porovnať. V prvom rade chcem povedať, že samozrejme v ústavoch na výkon trestu odňatia slobody a výkon väzby robíme všetky opatrenia k tomu, aby sa predchádzalo akýmkoľvek úmrtiam, osobitne tým, ktoré by mohli súvisieť so samovraždou alebo s pokusom o samovraždu, a robíme k tomu aj aktuálne opatrenia ďalšie, aby sme to eliminovali v maximálnej možnej miere. Treba tiež povedať, keď sme porovnávali štatistiky s ostatnými krajinami, tak naša štatistika je na tom, by som povedala, veľmi dobre aj v porovnaní s ostatnými európskymi krajinami. Ale na to ste sa nepýtali. Takže keď sa pýtate teda na obvinených a na úmrtia, tak vám budem hovoriť čísla obvinených, ktorí zomreli v ústavoch teda na výkon väzby a plus tí, predpokladám, že chcete vedieť možno, aj keď ste to tak presne neštrukturovali, ktorí zomreli z dôvodu úspešnej samovraždy. V roku 2016 zomreli traja obvinení z iných dôvodov ako z toho, ktorý by súvisel so samovraždou. Z dôvodu samovraždy štyria. V roku 2017 zomreli traja plus štyria z dôvodu samovraždy. V roku 2018 zomreli štyria plus dvaja z dôvodu samovraždy. V roku 2019 zomrel jeden plus dvaja z dôvody samovraždy. V roku 2020 zomreli dvaja plus traja z dôvodu samovraždy. V roku 2021, teda od januára doteraz, zomreli dvaja plus dvaja z dôvodu samovraždy. Nech sa páči. 
Doplňujúca otázka Ja chcem iba poďakovať pani ministerke za odpoveď. Ďakujem. (Reakcia ministerky spravodlivosti Márie Kolíkovej:  
Doplňujúca odpoveď Nech sa páči. 

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.