Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Ondrej Dostál

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 29. 9. 2021 
Zadávateľ Ondrej Dostál 
Otázka Špeciálny prokurátor Daniel Lipšic uviedol, že prokurátor Krajskej prokuratúry v Bratislave Juraj Chylo úmyselne a opakovane uvádza vo svojich podaniach a stanoviskách dokázateľne nepravdivé skutočnosti týkajúce sa návrhu na vzatie do väzby vyšetrovateľa NAKA Štefana Mašina. Aká je reakcia generálnej prokuratúry? Došlo k prevereniu skutočností uvádzaných špeciálnym prokurátorom Danielom Lipšicom? S akým výsledkom? 
Adresát generálny prokurátor SR Maroš Žilinka 
Dátum odpovede 30. 9. 2021 
Zodpovedal generálny prokurátor SR Maroš Žilinka 
Odpoveď Ďakujem veľmi pekne. V prvom rade ide o živú trestnú vec, a preto sa k nej vyjadrovať nebudem. Aj ako nadriadený prokurátor, ktorý môže v budúcnosti o veci rozhodovať. Ale môžem potvrdiť, že prvý námestník generálneho prokurátora Slovenskej republiky uložil pokyn krajskému prokurátorovi v Bratislave ako nadriadenému prokurátorovi, prokurátora, ktorého spomínate v otázke, aby skutočnosti uvádzané pánom JUDr. Lipšicom preveril a aby o výsledku informoval Generálnu prokuratúru. Ďakujem. 
Doplňujúca otázka Ďakujem, pán generálny prokurátor, rešpektujem, teda že sa nebudete vyjadrovať v konkrétne k tej veci, a len teda to štádium je také, že to preverovanie ešte nebolo skončené. Ďakujem. 
Doplňujúca odpoveď  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.