Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Romana Tabák

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 12. 5. 2021 
Zadávateľ Romana Tabák 
Otázka Plánujete urobiť kvalitnú a podrobnú pasportizáciu existujúcej športovej infraštruktúry v SR? Považujem to za veľmi dôležitý faktor pri rozhodovaní o investíciách do športovej infraštruktúry na Slovensku, najmä v súvislostiach s rozhodovaním Fondu na podporu športu. 
Adresát minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling 
Dátum odpovede 13. 5. 2021 
Zodpovedal minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Milan Krajniak 
Odpoveď Prepáčte, dámy a páni. Vážená pani poslankyňa, vážený pán predsedajúci, realizácia pasportizácie športovej infraštruktúry na Slovensku je plánovaná, keďže aj ministerstvo školstva, vedy, výskumu a športu Slovenskej republiky považuje tieto dáta za veľmi potrebné pre budúce projekty zamerané najmä na rekonštrukciu, modernizáciu a výstavbu športovej architektúry. Sekcia športu ministerstva školstva, vedy a výskumu a športu Slovenskej republiky úzko spolupracuje so Združením miest a obcí Slovenska, so splnomocnencom vlády Slovenskej republiky pre mládež a šport, s Fondom na podporu športu a Slovenským olympijským a športovým výborom za účelom prípravy projektu pasportizácie športovej infraštruktúry tak, aby bola pasportizácia presná, podrobná a kvalitná. Dôležitým aspektom je aj trvale udržateľná aktualizácia dát. Register športovej infraštruktúry vrátane spôsobu jeho naplnenia aktualizácie bude zároveň predmetom pripravovanej novely zákona o športe. Vážená pani poslankyňa, ďakujem za pozornosť. 
Doplňujúca otázka Ďakujem veľmi pekne za slovo. Pán minister, ďakujem za vašu odpoveď, ja by som len chcela povedať, že je veľmi dôležité vedieť, koľko športovísk na Slovensku máme a v akom sú stave. Takže dúfam, že na tom pracujú a splnia to, čo sľúbili. Ďakujem. 
Doplňujúca odpoveď  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.