Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Romana Tabák

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 5. 5. 2021 
Zadávateľ Romana Tabák 
Otázka Prečo nie sú stanovené výnimky pre divákov aj na reprezentačné zápasy Slovenska vo všetkých športoch a na zápasy Hádzanárska SEHA liga? Kedy sa prehodnotí celý systém? V súčasnosti športový fanatik dá 70 eur za PCR test, aby si pozrel športové podujatie. 
Adresát minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling 
Dátum odpovede 6. 5. 2021 
Zodpovedal ministerka kultúry SR Natália Milanová 
Odpoveď Ďakujem za slovo. Konzílium a Úrad verejného zdravotníctva povolili uskutočniť vedeckú štúdiu vypracovanú hokejovým zväzom, na základe ktorej povolili realizovať iba profesionálne dlhodobé súťaže, ktoré sú spustené od 14. 10. 2020. Žiadne iné súťaže s divákmi Úrad verejného zdravotníctva neodsúhlasil. Téma návratu divákov na štadióny vrátane reprezentačných stretnutí a medzinárodných kubových súťaží je súčasťou komplexného riešenia zahrnutého v COVID automate pre šport, na ktorom ministerstvo školstva dlhodobo a koncepčne pracuje. Súčasná vedecká štúdia sa uskutočňuje pod dohľadom Slovenskej akadémie vied, ministerstva zdravotníctva a zástupcov športových zväzov a športových súťaží. Aktualizovaná verzia COVID automatu by mala byť prijatá na najbližšom zasadnutí vlády aj na základe výsledkov spomínanej vedeckej štúdie. 
Doplňujúca otázka Ďakujem za slovo. Škoda, že pán minister Gröhling dneska nemohol prísť. Ďakujem vám za vaše zodpovedanie, iba som potrebovala vysloviť verejne, že zápasy reprezentácie Slovenska vo všetkých športoch a zápasy medzinárodného významu ako hádzanárska SEHA liga by mali mať tie výnimky tiež. Ďakujem. 
Doplňujúca odpoveď Ja si dovolím len povedať vlastne a zopakovať už to, čo som povedala aj v predchádzajúcom príspevku, že naozaj teraz v stredu na vláde by sme mali prebrať aktuálny COVID automat, jeho súčasťou bude aj tzv. ten športový semafor, ktorý, si myslím, že už by mal priniesť práve aj tých divákov na tie tribúny športových podujatí. 

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.