Otázka od: Romana Tabák
Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania
5. 5. 2021
Zadávateľ
Romana Tabák
Otázka
Prečo nie sú stanovené výnimky pre divákov aj na reprezentačné zápasy Slovenska vo všetkých športoch a na zápasy Hádzanárska SEHA liga? Kedy sa prehodnotí celý systém? V súčasnosti športový fanatik dá 70 eur za PCR test, aby si pozrel športové podujatie.
Adresát
minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav Gröhling
Dátum odpovede
6. 5. 2021
Zodpovedal
ministerka kultúry SR Natália Milanová
Odpoveď
Ďakujem za slovo. Konzílium a Úrad verejného zdravotníctva povolili uskutočniť vedeckú štúdiu vypracovanú hokejovým zväzom, na základe ktorej povolili realizovať iba profesionálne dlhodobé súťaže, ktoré sú spustené od 14. 10. 2020. Žiadne iné súťaže s divákmi Úrad verejného zdravotníctva neodsúhlasil.
Téma návratu divákov na štadióny vrátane reprezentačných stretnutí a medzinárodných kubových súťaží je súčasťou komplexného riešenia zahrnutého v COVID automate pre šport, na ktorom ministerstvo školstva dlhodobo a koncepčne pracuje. Súčasná vedecká štúdia sa uskutočňuje pod dohľadom Slovenskej akadémie vied, ministerstva zdravotníctva a zástupcov športových zväzov a športových súťaží.
Aktualizovaná verzia COVID automatu by mala byť prijatá na najbližšom zasadnutí vlády aj na základe výsledkov spomínanej vedeckej štúdie.
Doplňujúca otázka
Ďakujem za slovo. Škoda, že pán minister Gröhling dneska nemohol prísť. Ďakujem vám za vaše zodpovedanie, iba som potrebovala vysloviť verejne, že zápasy reprezentácie Slovenska vo všetkých športoch a zápasy medzinárodného významu ako hádzanárska SEHA liga by mali mať tie výnimky tiež. Ďakujem.
Doplňujúca odpoveď
Ja si dovolím len povedať vlastne a zopakovať už to, čo som povedala aj v predchádzajúcom príspevku, že naozaj teraz v stredu na vláde by sme mali prebrať aktuálny COVID automat, jeho súčasťou bude aj tzv. ten športový semafor, ktorý, si myslím, že už by mal priniesť práve aj tých divákov na tie tribúny športových podujatí.