Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Ondrej Dostál

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 4. 11. 2020 
Zadávateľ Ondrej Dostál 
Otázka Úrad verejného zdravotníctva SR vo svojich usmerneniach ohľadom čeleniu pandémii COVID-19 odporúča, aby zamestnávatelia zvážili riziko šírenia ochorenia na pracovisku a umožnili aspoň časti zamestnancov home office. Aké sú aktuálne skúsenosti vášho ministerstva s home office? Využívate možnosť udeliť zamestnancom prácu z domu v súčasnom období? 
Adresát dočasne poverená podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová 
Dátum odpovede 5. 11. 2020 
Zodpovedal dočasne poverený minister dopravy SR Andrej Doležal 
Odpoveď Vážený pán poslanec Dostál, v zmysle príkazu ministerky č. 1/2020 z 8. septembra 2020 majú nadriadení zamestnanci kompetenciu organizovať prácu na nimi riadených organizačných útvaroch tak, aby zamestnanci mohli čo najviac využívať prácu z domu, ale zároveň bol zaistený chod ministerstva a vzájomná spolupráca a podpora jednotlivých útvarov. Nadriadení zamestnanci zároveň schvaľujú žiadosti o prácu z domu zamestnancom. Počet zamestnancov na home office sa preto mení podľa aktuálne situácie, v priemere je na home office radovo okolo 50 % zamestnancov. Na pracovisku sa vyskytujú najmä vedúci zamestnanci, ktorí prácu organizujú. Aj porady sa organizujú prioritne online spôsobom, v prípade potreby sa prezenčné stretnutia organizujú za dodržania potrebných hygienických opatrení. Skúsenosti s prácou z domu sú dobé a vedenie ministerstva nezaznamenalo žiadne komplikácie. Ďakujem, v mene ministerky Remišovej som skončil.  
Doplňujúca otázka  
Doplňujúca odpoveď  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.