Hodina otázok Vytlačiť stránku / Print page

Otázka od: Igor Janckulík

Stav otázky: zodpovedaná
Dátum zadania 16. 10. 2019 
Zadávateľ Igor Janckulík 
Otázka Vážený pán minister, keďže ministerstvo dopravy je jediným akcionárom NDS, žiadam vás o informáciu, či má NDS pripravené súťažné podklady pre vypísanie novej súťaže na zhotoviteľa/zhotoviteľov prác na tuneli Višňové? 
Adresát dočasne poverený minister dopravy SR Árpád Érsek 
Dátum odpovede 17. 10. 2019 
Zodpovedal dočasne poverený minister dopravy SR Árpád Érsek 
Odpoveď Ľudia to chcú počuť, tak budú. Ďakujem pekne za otázku. Vážený pán poslanec, proces verejného obstarávania je rozfázovaný na štyri etapy. Ako prvý sa začne súťažný dialóg na diaľničný úsek D1 Lietavská Lúčka - Višňové - Dubná Skala, vrátane tunela Višňové. NDS koncom júla zorganizovala prípravné trhové konzultácie o vyhlásenie tejto súťaže. Nasledovať bude súťaž na stredisko údržby vrátane operátorského pracoviska. Ako tretie sa vyhlási verejné obstarávanie na technológiu tunela a poslednou bude súťaž... =====  
Doplňujúca otázka Ďakujem, pán minister za odpoveď, lebo tie otázky neboli úplne rovnaké, tak preto som chcel, že aby bola, ale myslel som, že bude trošku iná odpoveď, no bola tá istá, ale nevadí. Tak poprosím ešte raz, aby ste prizerali to, strážili, aby dodržiavali tie termíny, aby tá výstavba nemala prieťahy. Ďakujem pekne.  
Doplňujúca odpoveď Aj my sme za to, pán poslanec. Ďakujem za otázku.  

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.