Predseda parlamentu Andrej Danko rokoval na pôde Štátnej dumy Ruskej federácie so svojím partnerom, predsedom V. Volodinom Vytlačiť stránku / Print page

13. 11. 2017 11:10

Bratislava/Moskva 13 . novembra (Kancelária NR SR) - Oficiálny program parlamentnej delegácie v Moskve, ktorú vedie predseda parlamentu a SNS Andrej Danko začal rokovaním s predsedom Štátnej dumy Ruskej Federácie Viačeslavom Viktorovičom Volodinom. Snahou Slovenskej republiky je rozvíjať politický dialóg v prospech oboch našich krajín a prehĺbenia vzájomnej spolupráce.

„S našimi kolegami zo Štátnej dumy i Rady federácie sme sa zhodli, že v našich vzťahoch by sme sa mali viac sústrediť aj na posilňovanie medzi-ľudskej dimenzie. Naše národy majú k sebe veľmi blízko, čo podčiarkuje aj podobnosť našich jazykov,“ povedal predseda Národnej rady SR Andrej Danko.

Slovenská republika  má záujem rozvíjať pragmatické a konštruktívne vzťahy orientované na výsledok, s dôrazom na energetiku, obchod a investície, cestovný ruch a spoločné projekty, ako aj na užšiu priamu spoluprácu s regiónmi Ruskej federácie. Rusko naďalej ostáva jedným z dôležitých obchodných a investičných partnerov SR mimo EÚ. Parlamentnú delegáciu čaká ešte stretnutie so svetoznámym šachistom a v súčasnosti poslancom Štátnej dumy Anatolijom Jevgenjevičem Karpovom.

Deň v parlamente

<- ->