Hodina otázok - vyhľadávanie Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 14. 2. 2018Ľuboš Martinákpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, v čom bude spočívať účelné, efektívne a zjednodušené čerpanie eurofondov v budúcnosti?
zodpovedaná 14. 2. 2018Pavol Gogapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, 23. februára sa zúčastníte summitu, ktorého témou budú aj voľby do Európskeho parlamentu, ako aj téma viacročného finančného rámca po roku 2020. Čo všetko bude ešte súčasťou tohto summitu a s akými témami sa tam ešte stretnete?
zodpovedaná 14. 2. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, nedávno ste avizovali , ambíciu vlády zjednodušiť proces pri čerpaní eurofondov. Viete nám podať bližšie informácie?
zodpovedaná 14. 2. 2018Richard Rašipredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte zavedenie príspevkov na lyžiarske zájazdy v praxi?
zodpovedaná 14. 2. 2018Veronika Remišováministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina LubyováVážená pani ministerka, v súvislosti s minuloročnou kauzou eurofondov na ministerstve školstva a pozastavením výzvy na podporu Priemyselných výskumno-vývojových centier, ako aj ďalších výziev stále hrozí nepreplatenie už uzatvorených zmlúv zo strany Európskej komisie a je obava, že finančné prostriedky budú musieť byť vyplatené pochybným firmám zo štátneho rozpočtu. Koľko firiem z predmetnej výzvy k dnešnému dňu odstúpilo od zmluvy? Aké kroky podniká ministerstvo v tejto súvislosti a voči komu bude vyvodená zodpovednosť, ak Európska komisia tieto projekty naozaj nepreplatí?
zodpovedaná 14. 2. 2018Marián Kéryminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, chcel by som sa spýtať, ako ste s odstupom času pokročili vo výstavbe, resp. zriaďovaní pracovísk CT, PET, GG, RTG, USG, atď. v štátnych zariadeniach, tým znížili čakacie doby pacientov a neboli závislí na súkromných spoločnostiach.
zodpovedaná 14. 2. 2018Tibor Bastrnákminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterExistujú, podľa vás, nejaké riziká (napr. možnosť zneužitia) uľahčených pravidiel prístupu cudzincov na slovenský trh práce?
zodpovedaná 14. 2. 2018Jana Cigánikováminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, chladiace veže v Atómovej elektrárni V1 v Bohuniciach sú technologicky náročné stavby a ich búranie stojí 9 mil. eur. Ako je možné, že búranie nedokončenej nemocnice Rázsochy má stáť až 17 mil. eur? Nezdá sa vám to veľa? Čo je na tom drahšie ako búranie elektrárne?
zodpovedaná 14. 2. 2018Elemér Jakabminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, kde v okolí Bratislavy by mali pribudnúť nové parkoviská, na ktoré ľudia tak dlho čakajú a kedy by sa mohli začať stavať?
zodpovedaná 14. 2. 2018Marián Kérypodpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter PellegriniVážený pán podpredseda, v súčasnosti trvá proces čerpania eurofondov veľmi dlho, niekedy sú to aj roky. Žiadateľ musí dokladovať desiatky listov a prechádzať cez množstvo úradníkov. Zachytil som, že máte ambíciu tento proces zjednodušiť. Viete nám prezradiť konkrétne kroky?
zodpovedaná 14. 2. 2018Ondrej Dostálpodpredsedníčka vlády a ministerka spravodlivosti SR Lucia ŽitňanskáMinulý rok ste oponovali návrhu nominovať do Súdnej rady pani Jankovskú. Ako ste spokojná s tým, že do Súdnej rady bol parlamentom zvolrný pán Mišík? Nemyslíte si, že by bolo správne, keby personálnym výberom tohto druhu predchádzali pred ich voľbou v parlamente alebo menovaním vládou verejné vypočutia nominantov?
zodpovedaná 14. 2. 2018Eugen Jurzycaminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, prečo sa nám zhoršujú štatistiky bezpečnosti cestnej dopravy v ostatných rokoch a prečo nie sme členmi IRTAD (International Transport Forum at the OECD)?
zodpovedaná 14. 2. 2018Jana Cigánikováminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, parkovanie pri štátnych nemocniciach bude teda bezplatné. Aký dopad by malo spoplatnenie na príjmy nemocníc?
zodpovedaná 14. 2. 2018Eugen Jurzycaminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, od 1. 11. 2016 je účinný zákon o miestnom poplatku. Napriek tomu, že niektoré ustanovenia zákona mali posunutú účinnosť, chcem sa opýtať, či už má ministerstvo aspoň odhad príjmov z tohto poplatku za prvý rok účinnosti zákona?
zodpovedaná 14. 2. 2018Martin Klusminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, 5. 1. 2018 ste sa pre TA3 vyjadrili, že máte záujem zdaniť Bitcoin a iné kryptomeny. Popularita týchto mien za posledný rok narástla aj na Slovensku. Preto by som sa chcel opýtať, nakoľko v prípade kryptomien ide často o anonymne transakcie, ako to plánujete zrealizovať? Takisto, ako plánujete počítať výšku tejto dane, keďže hodnota kryptomien sa mení veľmi rýchlo, napríklad cena jedného Bitcoinu bolo k 29. 1. 2018 na úrovni 11 600 dolárov, ale k 5. 2. 2018 už len 7 000 dolárov.
zodpovedaná 14. 2. 2018Jana Cigánikováminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, tak ako je momentálne e-heathl skonštruovaný, zohľadňuje nové nariadenie GDPR ohľadne ochrany osobných údajov? Alebo budú potrebné ďalšie milióny na prekopanie systému?
zodpovedaná 14. 2. 2018Eugen Jurzycaminister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, koľko samospráv dostalo v rokoch 2016 a 2017 pokutu za nadmerný dlh a v akej výške? Prosím uviesť osobitne každý rok.
zodpovedaná 7. 2. 2018Dušan Bublavýpredseda vlády SR Robert FicoJe veľmi dobré, že minimálna mzda utešene rastie, pán predseda kedy sa prehupne nad 500 € hranicu?
zodpovedaná 7. 2. 2018Ľubomír Želiezkapredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké opatrenia pripravuje vláda pre zamestnávanie cudzincov v SR?
zodpovedaná 7. 2. 2018Peter Náhlikpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, chystáte sa podporiť slovenských poľnohospodárov. Môžete túto pomoc bližšie špecifikovať?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.