Hodina otázok - vyhľadávanie Vytlačiť stránku / Print page

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 6. 12. 2017Emil Ďurovčíkpredseda vlády SR Robert FicoObyvatelia Košického samosprávneho kraja, veľmi vítajú rokovanie o hodvábnej ceste z dôvodu väčšieho množstva pracovných príležitostí v regióne. Podporuje vláda tento projekt a zároveň výstavbu logistických centier - ich dobudovanie?
zodpovedaná 6. 12. 2017Maroš Kondrótpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako chce koalícia riešiť otázky platov ústavných činiteľov v budúcnosti?
zodpovedaná 6. 12. 2017Vladimír Matejičkapredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, aký máte názor na platy ústavných činiteľov v porovnaní so štátnymi nominantmi?
zodpovedaná 6. 12. 2017Ľubomír Želiezkapredseda vlády SR Robert FicoVážený predseda vlády, mohli by ste v krátkosti zhodnotiť včerajšie výjazdové rokovanie vlády v Revúcej?
zodpovedaná 6. 12. 2017Elemér Jakabminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, aké budú najzásadnejšie dopady novootvoreného úseku D3 pre vodičov?
zodpovedaná 6. 12. 2017Ján Senkopodpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter PellegriniPán podpredseda, v pléne NR SR sedí viacero starostov a primátorov. Môžete nám, prosím, priblížiť projekt, v ktorom budú môcť obce a mestá získať dotáciu na wifi routre na námestia, do knižníc a pod.?
zodpovedaná 6. 12. 2017Juraj Kolesárministerka školstva, vedy, výskumu a športu SR Martina LubyováVážená pani ministerka, kedy sa chystáte začať s rekonštrukciou telocvične na ZŠ Krosnianska 4, Košice, nakoľko je už vyše roka mimo prevádzky? Škola bola vyhlásená za najlepšiu ZŠ v rámci Slovenska.
zodpovedaná 6. 12. 2017Miroslav Ivanminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekPán minister, za pár dní budú tomu dva roky, odkedy platia elektronické diaľničné známky. V akom štádiu je vymáhanie pokút za neuhradenie tejto známky zahraničnými motoristami? Aké kroky v tejto veci konalo vaše ministerstvo?
zodpovedaná 6. 12. 2017Martin Feckopodpredseda vlády a minister vnútra SR Robert KaliňákPri realizácii reformy ESO bolo z vašich úst ubezpečované, že dôjde k vyrovnaniu platov štátnych zamestnancov, ktorí boli zlúčení pod váš rezort z rôznych špecializovaných štátnych správ. Aký je stav vecí konkrétne, napr. aj u pracovníkov pozemkových odborov?
zodpovedaná 6. 12. 2017Martin Feckopodpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáAko je to so šľachtením trávnych semien v SR? Môžu počítať s nejakou štátnou pomocou tí, ktorí zostali a doslova to musia robiť skoro na kolene?
zodpovedaná 6. 12. 2017Martin Feckominister životného prostredia SR László SólymosVo verejnosti rybárskej sa v súčasnosti veľmi debatuje o tzv. privatizácii vodných plôch na Slovensku cez pripravovanú novelu príslušného zákona. Čo je na tom pravdy? Budú rybári ťahať za kratší koniec?
zodpovedaná 6. 12. 2017Elemér Jakabminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekVážený pán minister, je nejaký posun vo veci slovenských šoférov pri zahraničnom tranzite tovarov po ceste?
zodpovedaná 6. 12. 2017Juraj Kolesárpodpredsedníčka vlády a ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáVážená pani ministerka, aké kroky hodláte urobiť v prípade testovania spišských párkov, ktorých 9 testovaných výrobcov nedodržiava tradičnú receptúru, i keď získali ochrannú známku Európskej únie?
zodpovedaná 29. 11. 2017Ladislav Andreánskypredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v ktorých odvetviach je Čína pre Slovensko strategickým partnerom?
zodpovedaná 28. 11. 2017Zuzana Zimenovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, zamestnanec domova sociálnych služieb zriadeného samosprávnym krajom, ktorý pracuje ako opatrovateľ, je podľa údajov z webu ministerstva práce zaradený najviac do šiestej platovej triedy v rámci osobitnej stupnice platových taríf. Jeho tabuľkový plat dosiahne po doplatkoch ledva minimálnu mzdu 435 eur. Ak ale práce obdobného stupňa náročnosti vykonáva zamestnanec v súkromnom sektore, štát mu garantuje minimálnu mzdu aspoň 522 eur (II. stupeň náročnosti práce). Kedy túto diskrimináciu odstránite?
zodpovedaná 28. 11. 2017Oto Žarnayminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, kuchárke pracujúcej v súkromnom sektore garantuje štát minimálnu mzdu 522 eur (II. stupeň náročnosti práce). Ak je ale kuchárka verejným zamestnancom (tretia, resp. štvrtá platová trieda), jej tabuľkový plat dosiahne po doplatkoch ledva minimálnu mzdu 435 eur. Kedy túto diskrimináciu odstránite?
zodpovedaná 28. 11. 2017Viera Dubačováminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, začínajúcej ekonómke pracujúcej v súkromnom sektore garantuje štát minimálnu mzdu 609 eur (III. stupeň náročnosti práce). Ak je ale začínajúca ekonómka verejným zamestnancom napríklad na základnej škole (zaradená maximálne do deviatej platovej triedy), jej tabuľkový plat dosiahne 468 eur a je tak na svojich nárokoch štátom ukrátená. Kedy túto diskrimináciu odstránite?
zodpovedaná 28. 11. 2017Simona Petríkminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, zamestnanec domova sociálnych služieb zriadeného samosprávnym krajom, ktorý pracuje ako opatrovateľ, je podľa údajov z webu ministerstva práce zaradený najviac do šiestej platovej triedy v rámci osobitnej stupnice platových taríf. Jeho tabuľkový plat dosiahne po doplatkoch ledva minimálnu mzdu 435 eur. Ak ale práce obdobného stupňa náročnosti vykonáva zamestnanec v súkromnom sektore, štát mu garantuje minimálnu mzdu aspoň 522 eur (II. stupeň náročnosti práce). Kedy túto diskrimináciu odstránite?
zodpovedaná 28. 11. 2017Miroslav Beblavýminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, začínajúcej ekonómke pracujúcej v súkromnom sektore garantuje štát minimálnu mzdu 609 eur (III. stupeň náročnosti práce). Ak je ale začínajúca ekonómka verejným zamestnancom napríklad na základnej škole (zaradená maximálne do deviatej platovej triedy), jej tabuľkový plat dosiahne 468 eur a je tak na svojich nárokoch štátom ukrátená. Kedy túto diskrimináciu odstránite?
zodpovedaná 28. 11. 2017Miroslav Beblavýminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, upratovačke pracujúcej v súkromnom sektore garantuje štát minimálnu mzdu 522 eur (II. stupeň náročnosti práce). Ak je ale upratovačka verejným zamestnancom (druhá platová trieda), jej tabuľkový plat dosiahne po doplatkoch ledva minimálnu mzdu 435 eur. Kedy túto diskrimináciu odstránite?

Deň v parlamente

<- ->
Kalendár zobrazí hodinu otázok pre daný deň.