Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
3. 5. 2022 17:54:42 - 17:56:22 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
163.
Pán predseda Národnej rady, ďakujem pekne za slovo.
Pán kolega Faič, spomenul si niekoľko oblastí. Ja by som sa možno pristavil pri dvoch-troch oblastiach. Spomenul si, že na Slovensku nastala situácia, kedy je stíhaný predseda opozičnej strany a bývalý minister vnútra, teda Robert Fico a Robert Kaliňák za to, že si mali dosadzovať ľudí do svojich pozícií ako členovia zločineckej skupiny. Ja si pripadám asi, že žijem v inej krajine. Veď spomeňme sa na dosadzovanie prednostov okresných úradov. Spomeňme si na povyšovanie elitných vyšetrovateľov, ktorí sú obvinení. A spomeňme si aj na výrok nášho kolegu Richarda Sulíka, ktorý povedal, že politické nominácie sú podľa šéfa SaS Richarda Sulíka lepšie ako verejné výberové konania. Citujem ďalej: "Považujem za úplnú hlúposť, aby tu niekto, kto išiel práve okolo, rozhodoval kto bude na kľúčových pozíciách."
Druhú vec si spomenul, že predseda opozičnej strany je stíhaný za to, že môže konať kolúzne, že vystupuje na tlačových konferenciách. Máme tu rozsudky Európskeho súdu pre ľudské práva, ktoré nám práve hovoria, že toto je tá úloha opozičného politika a takto má bojovať o svojho voliča a informovať svojich voličov. Hovoril si o neschopnosti tejto vlády, ako rastú ceny, stúpa inflácia, mzda klesá, ľudia nemajú čo jesť a aj tak niektorí opoziční poslanci, že ich ministri sú ako kráľ. Ja by som to len ukončil asi tak, že aký kráľ taký kraj.
Ďakujem pekne.
3. 5. 2022 16:18:20 - 16:19:51 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
94.
Pán predsedajúci, ďakujem veľmi pekne za slovo.
Pán kolega, ja ti ďakujem aj za tvoje vystúpenie. Ako dlhoročný minister práce, sociálnych vecí a rodiny si sa dotkol aj sociálnej situácie na Slovensku. Môže sa zdať, že na prvý pohľad to vôbec nesúvisí s našou témou, a to je vydávanie opozičného lídra. Hovoril si aj o generálnom štrajku odborárov. Ja to zhrniem tak.
Táto vláda sa snaží dať ľuďom hry namiesto toho, aby riešila chleba. Vidíme tu stíhanie opozičného lídra Roberta Fica, bývalého ministra vnútra Roberta Kaliňáka, aj advokátov, Paru, namiesto toho, aby riešili, ako si povedal, zdražovanie, potravinovú sebestačnosť, ceny energií, pohonných hmôt, teda všetkých oblastí, ktoré sa dotýkajú reálneho života ľudí.
Ja možno spomeniem aj nášho podpredsedu Riša Takáča, ktorý priniesol doslova kuchársku knihu, návod aj pre túto vládu, ako zabezpečiť potravinovú sebestačnosť, aby ceny potravín klesali ďalej. Čiže priniesol im doslova návod, čo majú robiť, lebo keď sa na nich pozeráme, nevedia sa pohnúť z miesta. Nevedia.
Pán bývalý minister, ja ti ďakujem za toto vystúpenie a v prvom rade netreba zabúdať na ľudí a netreba sa dať opiť rožkom a predvádzať ľuďom hry, ale treba sa reálne o ľudí starať.
Ďakujem.
3. 5. 2022 15:14:33 - 15:16:06 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
48.
Pán predsedajúci, ďakujem pekne za slovo.
Pán kolega Zahorčák, ďakujem aj tebe za tvoje vystúpenie. Asi to treba zopakovať. Hovoril si tu o, opäť o ústavnosti, demokratickom štáte. Ja len zopakujem, šestnásť rozhodnutí Ústavného súdu o porušení základných ľudských práv a slobôd. Rozhodnutia Generálnej prokuratúry, stanoviská odbornej obce ako dekana pána Burdu, stanoviská bývalých elitných vyšetrovateľov atď. atď. My sa dneska nebavíme o našom predsedovi, ale bavíme sa o mandáte poslanca Národnej rady ako takom. Bavíme sa o tom, ako je popierané právo poslanca Národnej rady vystupovať, Za to je predseda najsilnejšej opozičnej strany dneska obvinený. Kladie sa mu za vinu, že manipuluje verejnú mienku prostredníctvom konferencií, prostredníctvom tlačových správ, tlačových vyhlásení, čiže popierame základnú úlohu poslanca Národnej rady. Tak, takisto si hovoril na to, aby sme sa zamerali na to, že platí staré slovenské príslovie ´pozri, kto to hovorí´. Dneska bývalý politik človek, ktorý nenávidel SMER, Daniel Lipšic žaluje predsedu opozičnej strany Roberta Fica. Na toto sa treba zamerať, že či je za tým nejaký politický podtón alebo k čomu to smeruje.
Ďakujem pekne.
3. 5. 2022 14:28:00 - 14:29:52 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
16.
Pán predsedajúci, ďakujem veľmi pekne za slovo.
Pán kolega Muňko, hovoril si o právnom štáte. Hovoril si o tom, z čoho je obvinený predseda alebo líder najsilnejšej opozičnej strany v parlamente, a to o založení, zosnovaní a podporovaní zločineckej skupiny v tých prípadoch, že si mali dosádzať ľudí na nejaké miesta. Ja neviem, či ten vyšetrovateľ, ktorý sa pod to podpísal, je krátkozraký alebo nevidí, či nevidel tie výberové konania na prednostov okresných úradov, či nevidel dosadzovanie ľudí na iné miesta v štátnej správe. Možno by som využil citát: "Politické nominácie sú podľa šéfa SaS Richarda Sulíka lepšie, ako verejné výberové konania". Citujem ďalej: "Považujem za úplnú hlúposť, aby tu niekto, kto išiel práve okolo, rozhodoval, kto bude na kľúčových pozíciách." Ja, ja sa nestíham čudovať. Čiže ja neviem, z čoho vychádzajú vyšetrovatelia, z akých materiálov, alebo teda z akého zákona.
Ďalej si hovoril, že predseda opozičnej strany je stíhaný za to, že ovplyvňuje ľudí cez tlačovky. Ja sa pýtam, akú prácu má vykonávať politik? Keď nie práve má ovplyvňovať ľudí prostredníctvom tlačových konferencií, tlačových besied. Už sme sa o tom bavili, hovoril si o inštitúte spolupracujúceho obvineného. Bol tu dokonca včera námestník generálneho prokurátora Spojených štátov amerických, ktorý tiež povedal, že on sa nestíha čudovať, ako si slovenské orgány vykladajú tento inštitút. Hovorí, že s ničím takým sa nestretol počas svojej kariéry, pritom zastupoval trošku iné prípady.
Ďakujem veľmi pekne.
3. 5. 2022 11:17:49 - 11:19:08 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
104.
Pán predseda, ďakujem pekne za slovo.
Pán kolega, ja ti ďakujem za toto vystúpenie. Hovoril si o ústavnosti. Ja sa pýtam, o akej ústavnosti sa my dneska bavíme, keď Ústavný súd v šestnástich prípadoch rozhodne, že došlo k porušeniu základných ľudských práv a slobôd? Pýtam sa, ako dopadli tí sudcovia na Najvyššom súde, ktorí sa podieľali na tejto nezákonnosti, či boli potrestaní a či bolo začaté disciplinárne konanie, ako sa pokračuje? Hovoril si o zneužívaní moci väčšinou na menšinu. My tu máme opozičného lídra, ktorý verejne kritizuje orgány moci na základe dostupných zverejnených materiálov, či už Ústavného súdu, Generálnej prokuratúry, Slovenskej informačnej služby, vyšetrovateľov. Takisto tu máme rozhodnutie Európskeho súdu pre ľudské práva, ktorý konštatuje, že opozícia, resp. opoziční lídri majú právo verejne kritizovať a vystupovať v médiách a kritizovať situáciu.
Čo my máme na Slovensku? Opozičný líder za toto všetko je členom zločineckej skupiny. Čiže my jasne deklarujeme, že väčšina sa snaží umlčiavať menšinu cez takéto nezákonné prostriedky.
Pán kolega, ďakujem ti ešte raz za toto vystúpenie.
3. 5. 2022 10:24:23 - 10:25:42 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
64.
Pán predsedajúci, ďakujem pekne za slovo.
Pán predseda HLAS-u, ďakujem ti za toto vystúpenie. Dobre si poukázal na to, že na Slovensku máme inštitúcie ako Ústavný súd, ktorý šestnástimi rozhodnutiami kritizuje Najvyšší súd Slovenskej republiky, pretože dochádza k porušovaniu základných ľudských práv a slobôd. Máme tu inštitúcie ako Generálnu prokuratúru, ktorá na to poukazuje. Máme tu odbornú obec, ako sú právnici, dekani právnickej fakulty. Máme tu od včera dokonca námestníka ministra spravodlivosti Spojených štátov amerických, ktorý povedal, že on sa nestíha čudovať, ako si Slovensko vykladá pojmy ako inštitút spolupracujúceho obvineného. Dobre si poukázal na to, že dneska tu nerozhodujeme o vine, ale nevine, ale hovoríme o tom, ako vládna väčšina zneužíva moc proti menšine, proti opozícii. Správne si poukázal na fakt, že vláda sa skrátka nestará o svojich ľudí. Máme tu enormné zdražovanie. Ľudia nestíhajú platiť svoje účty a jediné, čo im vláda dá alebo sa snaží dať, sú nejakým spôsobom hry a takto zalepiť občanom oči.
Ja ti ďakujem za toto vystúpenie.
Ďakujem pekne.
29. 4. 2022 11:55:00 - 11:55:14 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR -  
poslanec vyjadrovať svoj názor, ako nie prostredníctvom tlačových konferencií, ako mám ovplyvňovať davy ak nie práve týmto, čo to je za nezmysly napísané v tom uznesení. Ďakujem veľmi pekne.
29. 4. 2022 11:54:21 - 11:55:12 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán kolega Kamenický, ďakujem ti za tvoje vystúpenie. Veľmi správne si povedal, platí staré slovenské príslovie, vždy sa v prvom rade treba pozrieť na toho, kto to hovorí. V našom prípade hovorí o tom Daniel Lipšic, ktorý je dlhodobý politik a dlhodobo verejne vystupuje a kritizuje stranu SMER - sociálna demokracia. Zároveň doplním tvoje vystúpenie, spojím ho aj s reakciou pána kolegu Suska, ja by som povedal, že my sa dneska nebavíme o poslancovi Ficovi, my sa bavíme o zneužívaní vládnej moci väčšinou na menšinu. Bavíme sa o poslanec mandáte, bavíme sa o tom, že ako má slobodne poslanec vyjadrovať svoj názor. Ako nie prostredníctvom tlačových konferencií. Ako mám ovplyvňovať davy ak nie práve týmto. Čo to je za nezmysly napísané v tom uznesení? Ďakujem veľmi pekne.
29. 4. 2022 10:27:45 - 10:28:26 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo pán predsedajúci. Pani kolegyňa, ja ti ďakujem veľmi pekne za tvoje vystúpenie. Hovorila si o dôvere tejto vlády. Ja to skúsim trošku jednoduchšie lebo koaliční poslanci tomu možno nerozumejú, budem to ilustrovať na príklade. Zo štyroch ľudí traja ľudia nedôverujú tejto vláde, niekedy štyria zo štyroch. To znamená, že na Slovensku neni človek, ktorý by veril tejto vláde. Veľmi správne si hovorila aj o tom, že my dneska nebavíme o vine a nevine, že my sa bavíme o tom, že či vydáme opozičného lídra na nezmyselné trestné stíhanie resp. do väzby. Len to ako keby si hrach na stenu hádzala. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 17:29:03 - 17:30:21 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo. V prvom rade, kolega, možno by som ocenil takú snahu o korektný prístup ako jediného z koalície teda, že ste nabrali nejakú odvahu , postavili ste sa sem a pokúsili ste sa nám podať váš pohľad. Teraz poďme k tým červeným očiam. Pán kolega, ja by som sa vás opýtal teda, ako hodnotíte vyjadrenia vašich kolegov, ktorí ešte pred samotným zasadnutím imunitného výboru sa vyjadrovali o tom, že Fico patrí do väzby. Čiže nepotrebovali vidieť ani uznesenie, nepotrebovali si vypočuť ani jeho argumentáciu na výbore, ale už vedeli konkrétne pred tým ako teda budú konať.
Druhá otázka. Povedali ste, že ak súd nevyhodnotí dôkazy ako prokuratúra a polícia bude problém v koalícii. Teda, toto hodnotíte ako? To ako v zmysle aj tohto uznesenia môžme toto vnímať možno ako zastrašovanie sudcu. Teda ja nepoznám jeho politickú príslušnosť, teda že či dodá konkrétny sudca, ktorý bude rozhodovať prípad kolegu Fica, teda je príslušníkom vašej politickej strany, koho politickej strany je príslušníkom. Čiže podľa mňa je to len človek teda a alebo môžme to vnímať tak, že možno ste ho zastrašovali teda, že pokiaľ nerozhodne správne, tak ho čaká disciplinárne obvinenie a bude riešený možno. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 16:54:55 - 16:56:11 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán podpredseda Národnej rady, ja ti ďakujem za toto vystúpenie, jasne a zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Takisto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si takisto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady, a to hlavne opozičného poslanca, my sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo zneužívaniu moci z väčšiny na menšiny
===== Zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Tak isto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si tak isto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady a to hlavne opozičného poslanca. My sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo k zneužívaniu moci väčšiny na menšinu.
Ja stále nerozumiem tej pointe kolúzneho správania. Zoberme si to na príklade predsedu Ficu. V pondelok mu doručia uznesenie o vznesení obvinenia kde mu vyšetrovateľ oznámi, že budúci týždeň v utorok sa má konať nejaký výsluch. Medzitým si vyšetrovateľ v stredu rozmyslí, že nebolo by zlé skúsme ho väzobne stíhať. Čiže nevedel to v pondelok, v stredu si tu rozmyslel, čiže pred výsluchom, že keby aspoň na tom výsluchu tento úkon urobil. Čiže ja nerozumiem tým úkonom ktoré tu predvádzajú orgány činné v trestnom konaní. Vyčítate aj poslancom kolúzne správanie, že ovplyvňujú svojich volič cez tlačové konferencie. A cez čo má robiť politik svoju prácu? Čo má písať slohovú prácu, pošle ju niekomu, však jasné že musí robiť tlačové besedy. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 16:54:55 - 16:56:11 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán podpredseda Národnej rady, ja ti ďakujem za toto vystúpenie, jasne a zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Takisto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si takisto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady, a to hlavne opozičného poslanca, my sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo zneužívaniu moci z väčšiny na menšiny
===== Zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Tak isto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si tak isto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady a to hlavne opozičného poslanca. My sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo k zneužívaniu moci väčšiny na menšinu.
Ja stále nerozumiem tej pointe kolúzneho správania. Zoberme si to na príklade predsedu Ficu. V pondelok mu doručia uznesenie o vznesení obvinenia kde mu vyšetrovateľ oznámi, že budúci týždeň v utorok sa má konať nejaký výsluch. Medzitým si vyšetrovateľ v stredu rozmyslí, že nebolo by zlé skúsme ho väzobne stíhať. Čiže nevedel to v pondelok, v stredu si tu rozmyslel, čiže pred výsluchom, že keby aspoň na tom výsluchu tento úkon urobil. Čiže ja nerozumiem tým úkonom ktoré tu predvádzajú orgány činné v trestnom konaní. Vyčítate aj poslancom kolúzne správanie, že ovplyvňujú svojich volič cez tlačové konferencie. A cez čo má robiť politik svoju prácu? Čo má písať slohovú prácu, pošle ju niekomu, však jasné že musí robiť tlačové besedy. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 16:54:55 - 16:56:11 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán podpredseda Národnej rady, ja ti ďakujem za toto vystúpenie, jasne a zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Takisto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si takisto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady, a to hlavne opozičného poslanca, my sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo zneužívaniu moci z väčšiny na menšiny
===== Zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Tak isto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si tak isto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady a to hlavne opozičného poslanca. My sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo k zneužívaniu moci väčšiny na menšinu.
Ja stále nerozumiem tej pointe kolúzneho správania. Zoberme si to na príklade predsedu Ficu. V pondelok mu doručia uznesenie o vznesení obvinenia kde mu vyšetrovateľ oznámi, že budúci týždeň v utorok sa má konať nejaký výsluch. Medzitým si vyšetrovateľ v stredu rozmyslí, že nebolo by zlé skúsme ho väzobne stíhať. Čiže nevedel to v pondelok, v stredu si tu rozmyslel, čiže pred výsluchom, že keby aspoň na tom výsluchu tento úkon urobil. Čiže ja nerozumiem tým úkonom ktoré tu predvádzajú orgány činné v trestnom konaní. Vyčítate aj poslancom kolúzne správanie, že ovplyvňujú svojich volič cez tlačové konferencie. A cez čo má robiť politik svoju prácu? Čo má písať slohovú prácu, pošle ju niekomu, však jasné že musí robiť tlačové besedy. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 16:54:55 - 16:56:11 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán podpredseda Národnej rady, ja ti ďakujem za toto vystúpenie, jasne a zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Takisto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si takisto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady, a to hlavne opozičného poslanca, my sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo zneužívaniu moci z väčšiny na menšiny
===== Zrozumiteľne si vysvetlil kolegom rozdiel medzi väzbou a väzením. Tak isto si vysvetlil, že poslanci nemajú žiadnu imunitu. Vysvetlil si tak isto ústavnú poistku vydávania poslanca Národnej rady a to hlavne opozičného poslanca. My sa nebavíme len o poslancovi Ficovi, ale bavíme sa hlavne o opozičných poslancoch, aby tu nedošlo k zneužívaniu moci väčšiny na menšinu.
Ja stále nerozumiem tej pointe kolúzneho správania. Zoberme si to na príklade predsedu Ficu. V pondelok mu doručia uznesenie o vznesení obvinenia kde mu vyšetrovateľ oznámi, že budúci týždeň v utorok sa má konať nejaký výsluch. Medzitým si vyšetrovateľ v stredu rozmyslí, že nebolo by zlé skúsme ho väzobne stíhať. Čiže nevedel to v pondelok, v stredu si tu rozmyslel, čiže pred výsluchom, že keby aspoň na tom výsluchu tento úkon urobil. Čiže ja nerozumiem tým úkonom ktoré tu predvádzajú orgány činné v trestnom konaní. Vyčítate aj poslancom kolúzne správanie, že ovplyvňujú svojich volič cez tlačové konferencie. A cez čo má robiť politik svoju prácu? Čo má písať slohovú prácu, pošle ju niekomu, však jasné že musí robiť tlačové besedy. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 9:58:29 - 9:59:16 65. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo. Pani kolegyňa, no nenapísali vám to dobre, rozumiem, že niečo ste museli skúsiť ale nevyšlo to. Hovorili ste o poslaneckej imunite, ktorá tu nie je, hovorili ste, že kolega poslanec Fico sa niečomu vyhýba nevyhýba sa, možno na margo toho y som povedal len jeden príklad vašich krvavých očí. Ja možno aj týmto spôsobom by som sa opýtal pani navrhovateľky o akom poslancovi ste včera rokovali. Lebo ja keď čítam žiadosť generálnej prokuratúry tak taký poslanec ani v pléne národnej rady neexistuje. Používa sa tam meno v žiadosti národnej rady poslanca, ktorý nie je súčasťou tejto národnej rady. Čiže, na základe čoho vy ste niekoho identifikovali a o kom ste včera rokovali. Ďakujem pekne.
22. 2. 2022 18:00:12 - 18:00:57 58. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 896 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
89.
Ďakujem pekne.
Pán kolega, ja nebudem reagovať asi na vaše vystúpenie, lebo by som vás musel uraziť. Skúsim len v krátkosti.
Tím Kuciak bol rozpustený po dohode s dozorovým prokurátorom. Tím pani Santusovej bol rozpustený proti vôli dozorového prokurátora.
Čo sa týka tímu Kuciak, obžaloba bola podaná súd. Čo sa týka pani Santusovej, tak sa robí všetko pre to, aby tá obžaloba nebola podaná na súd. Však vy ste stále vykrikovali, nechajme to na súd, nech každý dokáže svoju nevinu. Čiže len taký nejaký základný rozdiel medzi tým. Čiže možno by bolo dobré v ústnej vystúpiť a skúsiť to ešte raz.
Ďakujem pekne.
22. 2. 2022 16:15:19 - 16:15:57 58. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 896 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
39.
Ďakujem pekne za slovo.
Pán kolega, výborné vystúpenie, skúsim na podporu prečítať aj iné stanovisko: 72 % respondentov uviedlo, že nezákonné donútenie je súčasťou ich bežnej praxe, návštevy vyšetrovateľov alebo operatívcov bez prítomnosti advokátov, bez písania zápisnice o tomto úkone, sú im ponúkané rôzne výhody alebo vyvíjaný nátlak. 72 % respondentov toto uviedlo. Výsledky tohto prieskumu predložili aj pani ministerke, policajnému prezidentovi, nedostali na to žiadnu odpoveď. Aké typické.
Ďakujem.
22. 2. 2022 15:17:00 - 15:17:36 58. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 745 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
15.
Ďakujem za slovo.
Pán kolega, je to strašné, čo si čítal, ja sa len čudujem, že do dnešného dňa sa sem nepostavil ani minister, ani žiadny vládny poslanec a neospravedlnil sa. Stále si spomínal meno Branko Kišš, no, hovorím to v jednej súvislosti, stále dochádza k spochybňovaniu previerky vyšetrovateľky Santusovej. Nestačí nám jedna previerka, nestačí nám druhá previerka, ale v prípade Branka Kišša, ktorý neprešiel detektorom v prípade Dr. Mamráka, nám nevadí, že nám robí viceprezidenta Policajného zboru.
Ďakujem pekne.
10. 5. 2021 19:48:11 - 19:48:48 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
228.
Ďakujem za slovo. Pán kolega Takáč, ďakujem ti za tvoje vystúpenie. Možno na záver tvojho vystúpenia by som len očakával, že pani ministerka sa sama prihlási do rozpravy, vzdá sa, poďakuje a odíde.
Dneska sme sa dozvedeli dve zásadné skutočnosti, a to to, že vo väzbe nám zomierajú ľudia, a pani ministerka neprejaví žiadny kúsok empatie.
Dozvedeli sme sa, že pani ministerka za všetky svoje kauzy, za to, že je konečným užívateľom výhod, za to môžu Ficove hodinky.
Na záver by som ti len poďakoval za tvoje vystúpenia a očakával by som toto gesto od pani ministerky.
10. 5. 2021 15:04:06 - 15:04:34 29. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Nemky, Martin (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
56.
Pán predsedajúci, ďakujem pekne za slovo. Ja budem veľmi krátky. Pán kolega, vy aj normálne tomu veríte, čo ste tu hovorili, alebo ste to len prečítali a v kľude ste si sadli ďalej? Za všetko môže Fico, Pellegrini, Kaliňák, nič ste nepovedali na obhajobu pani ministerky. Nabudúce sa skúste nejak trošku aspoň lepšie pripraviť a povedať pár argumentov na jej obhajobu. Teda aspoň ja som osobne nič nezachytil.
Ďakujem pekne.