Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
19. 5. 2022 15:04:24 - 15:05:53 65. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní Tlač 1027 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem za slovo. Pán Fico, v čase keď Európa pácha ekonomickú samovraždu, Slovensko pod vedením týchto Matovičových babrákov je líder samozavraždení, táto vláda prešustrovala také balíky financií, že tento návrh Matoviča je výsmech a hodenie ohlodanej kosti tým najbezbrannejším. Bankám stá milióny, ľuďom kosť. Ohlodanú kosť. K tomu, čo ste povedali, že Matovičova vláda, respektíve vláda, ktorej členom je Matovič, ignoruje sociálny dialóg, tak k tomu poviem len toľko, v jej prípade je to normálne, úplne normálne, pretože to je asociálna vláda ignorantov. Je to banda, je to vláda, ktorá pod taktovkou rozhádaných exotov robí všetko pre to, aby Slovensko zničila. Povedali ste, že táto vláda neurobila nič pre rodiny. Ale áno, urobila. Urobili. Dali im beznádej, rastúcu chudobu, úverové otroctvo, chaos a šialený cirkus. A k tomu benzínu. Ja sám som cez víkend čapoval benzín v Maďarsku. Všetko je tam lacnejšie, aj benzín, aj kúpele. A Slováci, čo tam boli, čo čapovali, neviem či sa hanbili ako psy. Ja som sa hanbila ako pes, keď sa ma pýtali, že čo naša vláda neurobí taký istý strop. Tak Maďari vedia zastropovať, my čakáme na čo? Na aké kšefty s Oskarom Világym? Čo je to za hra, Čo je to za cirkus? Čo je to za cirkus v tomto parlamente? Ďakujem za slovo.
27. 4. 2022 15:32:15 - 15:33:31 64. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1009 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
18.
Ďakujem za slovo.
Teraz sme na vlastné oči videli a počuli predsedníčku poslaneckého klubu Zemanovú, robila grimasy, smiala sa, vtedy, keď ste rozprávali o tých strašných veciach a o ktorých rozprával aj váš predrečník. Jej sa nepáčilo, že ste sa na ňu obrátili. Jej v tej predsedníckej hlavičke nedokleplo, že aj rečníci z jej strany či bezprizorní skokani po politických stranách momentálne v SaS-ke, ako napríklad Dostál v minulosti či minister boss tutti capi Matovič sa bežne obracajú, ako menujú konkrétnych poslancov. Nuž, poslanci väčšinou reagujú vo faktických poznámkach, zvlášť predsedovia klubov to v parlamente vedia a robia tak. A väčšinou idú podľa litery predpisov parlamentu. No ale predsedníčka Zemanová mi pripadá ako prepadlík zo základnej školy medzi absolventami Karlovej univerzity.
Ináč bolo to ťažké počúvanie, zvlášť pri slovách a menách Čaputová, Lipšic, Čurila a iných. Bolo to na zvýšenie tlaku. Ale ja som pripravený, tu mám tabletky na tlak.
Ďakujem za slovo.
30. 3. 2022 14:37:23 - 14:38:51 63. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 962 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Marian, jasne a presne si definoval prečo je potrebné, aby minister Mikulec odišiel. A ja by som k tomu dodal ešte skutočnosť, ktorá charakterizuje práve pána Mikulca ako človeka, pre ktorého je slušný a pracujúci človek či dôchodca menej ako tí druhí. Tak je to pri porovnaní s utečencami ale platí to aj tiež niekde inde. Príklad, keď som ho interpeloval, aby konal v prípade slušných ľudí, ktorí nevedia žiť pri rómskom gete v Revúce, viete čo mi odpovedal. Mám doteraz list od neho, v ktorom stojí, že tí, ktorí robia nočné cirkusy, bašávely dokonca aj iné nechutné záležitosti pod oknami slušných ľudí, vlastne za to nemôžu. Viete čo mi presne napísal, napísal mi konkrétnu formuláciu, je to ich obvyklý spôsob života. To mám ako na pamiatku keď už dakedy nebudem v parlamente. Na to budem často pozerať na ten vzťah k slušným Slovákom. Čiže, v preklade, v noci hulákaj, rob cirkus, hádaj sa, vykonávaj pod oknami potreby malú aj veľkú a rob aj tie činnosti, ktoré nechcem konkretizovať ale každý dospelý človek sa dovtípi. No a čo slušný Slová, no Slovák trp a čuš. Ďakujem.
30. 3. 2022 13:22:19 - 13:23:54 63. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 962 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Utečenec Matovič, už ste zdrhol. Váš prejav bola štvrtá cenová skupina nebezpečného, ale naozaj nebezpečného maniaka, v ktorom je prepojená celá škála deformácií, diagnóz, polús, skratov, či nebodaj priameho zásahu 220 V tesne pred prejavom. Výrazy, také výrazy ako ste použili, cituje: "buzerant posratý, úchyláci, gate im nepadajú, do riti, pucipajtáši, atď.", v prejave prepojiť ešte aj s Bohom? To je naozaj úžasný výkon. To bolo teda naozaj no. Uf, uf, povedal by náčelník kmeňa Hogo, foga, "buď naším šamanom, drahý Matovič". A to v minulosti robili novinári, novinári vašeho ideového razenia. Cirkus s Mečiarom, chudákom, keď použil také nevinné expresívne slovíčka "gágaji, prďúsi, táraji", to bol škandál a vulgarizmus najväčšieho zrna, čo naňho vtedy, to sa mesiace ťahalo.
Povedali ste, že Ukrajina nás kalibrovala v hodnotách. No tak, pán Matovič, ale na základe mimoriadne vulgárneho prejavu, vás treba prekalibrovať. Toto skalibrovanie treba prekalibrovať a poriadnymi odborníkmi. A keďže ste už odišiel, len dúfam, že do centrálnej Afriky ku stratenému kmeňu Hogo, fogo. Ďakujem.
24. 3. 2022 9:34:26 - 9:35:04 60. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 935 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Kolega, pekne ste to rozobrali. Trafili ste klinec po hlavičke. Veľmi pekne ste to rozobrali, ale ja by som bol tvrdší, pretože toto, čo predkladá pán Valášek, je normálne pekelný, normálne pekelný plán, je to dačo diabolské, je to úchylné, ktoré ničí túto Slovenskú republiku. Chce, má za úlohu ju zničiť ešte aj v tomto ohľade. Je to odporné a dobre ste to rozobrali, ale veľmi jemne.
Ďakujem.
23. 3. 2022 10:26:48 - 10:27:32 60. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 935 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
74.
Ďakujem za slovo.
Pán Žiak, na vás sa dá reagovať len takto: toto je absolútna schizofrénia. Vy si mýlite duchovno, s prepáčením, s ožratými satiristami. Ateista pomáha jehovistom, aj liehovistom. Biblia je pre vás iba obyčajná knižka. Čo to? Vy nepatríte tiež náhodou k tým Kiskovým belzebubom? (Smiech v sále.) A keď ste spomínali moslimov, tak vo vašom prípade by nastal prípad, ako bolo, ako to bolo v známom literárnom diele, toto by s vami spravili a znelo to takto: "A telíčko bez hlavičky a hlavička bez telíčka." Čiže len tak vám môžem povedať. (Smiech v sále.)
23. 3. 2022 10:13:38 - 10:14:32 60. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 935 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
58.
Pán Valášek, po nezmyselnom návrhu pani Marcinkovej, a vlastne po nezmyselnej rozprave som sa tentoraz pri tomto zákone opäť nahneval. Pochválili ste Kisku, že v minulosti vetoval navýšenie členov cirkvi na 50-tisíc. Čiže toho Kisku, čo dovliekol kozu, symbol satanistov a Beľzebuba do prezidentského paláca (smiech v sále), pán americký jastrab a agent, toto je prepnutosť. Vy normálne chcete prienik všelijakých pekelných okultistických spolkov na tzv. duchovný trh! Pán Valášek, 150 nejakých pastafariánov, vymyslených Kollárov alebo marťanoidov alebo homoidov či nejakých transformérov bude mať cirkev?! Vám už preplo?!
Ďakujem.
22. 3. 2022 16:04:26 - 16:06:16 60. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 948 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Pán Krúpa, už som sa zľakol, že na mňa zabudnete. No ďakujem za reklamu aj negatívna reklama je reklama. A teraz poviem to, čo som už povedal stokrát tu v parlamente. Vraveli ste o tom COVID-e.
Takže veľavážený sluha jastrabov z NATO. Pomrieť ľudí ste nechali vy, vaša vláda. Vy ste od začiatku takzvanej pandémie mali nezmyselné opatrenia, ktoré boli k ničomu ako sa uká, ako ukázal počet mŕtvych. To znamená, rúška, druhé SNP testovanie, kde nakazení a nenakazení cestovali v autách či v autobusoch spolu, a potom boli nakazení všetci. A liečba? No bola. Cez telefón. A aká liečba? Aké lieky? No žiadne lieky. Iba rada, berte Paralen a pite čajík a volajte keď bude zle. No ľudia volali keď bolo zle, ale žiaľ rozvinutý zápal pľúc to už je veľký problém a častokrát exitus.
Poznám množstvo obetí takéhoto liečenia. Priamo z môjho okolia pán Krúpa. A tiež veľa ťažko chorých mŕtvych po treťom očkovaní. Konkrétne aj moji kamaráti, ktorí boli takí hlúpi, a potom zomreli po treťom očkovaní a na COVID. (Zaznenie gongu.)
Veľmi ste sa pán Krúpa zavzdušnil. Myslel som si, že keď tu nemáte svojho parťáka Naďa, budete okej, že tu sedí pán Mikulec, že budete kľudnejší. Nuž zmýlil som sa, ale mýliť sa je ľudské.
A o tých zákonoch nezmyselných čo ste vravel, že opozícia dáva, konkrétne aj my, tak to vám pekne, slušne povedal pán Beluský. Ja by som taký slušný nebol. Ďakujem.
22. 3. 2022 15:30:12 - 15:31:51 60. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 948 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. No pán Ledecký, vy ste spal alebo ste bol v bdelej kóme posledných štyri, osem rokov dozadu. Týka sa to tých neziskoviek, ktoré o ktorých ste hovorili, že vraj ficovci nemali radi sörösovské neziskovky, ale mali ich radi. Neziskovky boli štedro dotované od ficovej vlády, dokonca aj sörösovské, sörösovcom dávali. A oni sa potom a potom sa ľudia dokonca z Fica a Kaliňáka ironicky smiali, že si chovali na hadov na prsiach, ktorí potom spôsobili ich pád. takže taká je pravda. Však ficovci dokonca aj postŕkali do NAKY vyšetrovateľov, ktorí vyštudovali za sörösovské peniaze. Takže tak pán Ledecký. A nepáči sa mi keď rozprávali, že tí Ukrajinci sú pre nás príležitosť, že tu budú robiť, platiť dane. Vy ste normálne chytil vojnu za pačesy, vy normálne kalkulujete so ziskom, takýmto ziskom v úvodzovkách z tejto z toho konfliktu. Boli ste zvolený aj vaša strana vytvorila vládu, tú vládu čo nastvárala toľko kiksov, darebáctiev, chaosu, dlhov, úmrtí ako žiadna iná vláda od vzniku Slovenskej republiky. Takže, vy nerobte kalkul z vojny aký bude z toho zisk alebo v úvodzovkách také ľudové slovo chaseň, že z čoho bude mať z toho Slovenská republika. Slovenská republika by mala zisk a chaseň keby ste sa poriadne starali o občanov Slovenskej republiky. Ďakujem.
22. 3. 2022 10:42:42 - 10:44:09 60. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 907 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Pán Kazda, ale, ale, dobrovoľný akt, nedobrovoľný akt. Každá cudzia vojenská čižma na území cudzieho štátu, či pozvaná skupinou ako boli Jindra, ..., Švestka a ďalší či pozvaná akože zmluvou, skupinou užitočných idiotov vo vašom prípade, užitočných idiotov Ameriky zvolených vo voľbách, ktoré boli obrovskou tragédiou v histórii Slovenskej republiky. A o preferenciách, pán Kazda. No, zase som sa nahneval. Vy o preferenciách radšej čušte. Keď sa pozriete, nie sú tam, ale pozrite sa, keď tam budú tí vaši dvaja kolegovia Dostál a Osuský. Tí majú, tí skokani po politických stranách, oni majú koľko preferencií? Aké majú preferencie? Ich OKS má preferencie 0,000001. A ešte aj vy, samozrejme, kde je predseda Dostál. Tým hovorte o preferenciách. Aj sám sebe.
A keď ste spomínali Klementa Gottwalda, tak ste mohli spomenúť aj vášho súdruha Dostála, ktorý doteraz ľutuje, že prišla revolúcia v 89 a nemohol vstúpiť do KSČ, že bol len angažovaný zväzák. Ďakujem.
22. 3. 2022 10:27:43 - 10:28:43 60. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 907 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Áno, táto zradcovská dohoda s USA našou zradcovskou vládou môže zatiahnuť Slovensku do priamej vojny, aj keď si myslím, že už tam je. Slovensko sa na čele s Čaputovou, Korčokom a nevojakom ministrom Naďom šialenými krokmi stáva súčasťou vojny do ktorej nás nič nie je. Áno, nič nás do toho nie je. Nie sú to štáty ani EÚ, ani NATO. Vraždia sa medzi sebou Slovania a niekto z diaľky si mädlí ruky a my sa ideme pchať to tejto špinavej hry, ktorú vyprovokovali úplne iní hráči. S týmto nebudem súhlasiť a preto aj tento pamätný deň by mal tak znieť ako je v našom návrhu. Ďakujem.
22. 3. 2022 10:14:45 - 10:15:37 60. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 906 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Áno tento zákon je absolútne potrebný, pretože je do neba volajúcou drzosťou našej zradcovskej vlády toto čo spravila a ktorá takto a touto zmluvou s USA ponížila Slovákov a tiež všetkých občanov iných národností žijúcich v Slovenskej republike. Táto zmluva urobila z cudzej vojenskej baganče ubermenscha, nadčloveka, oproti občanom Slovenskej republiky. Túto nespravodlivosť napravuje návrh tohto zákona aj keď ja osobne mám sen. Raz bude Slovensko bez týchto zmlúv, bez cudzích vojakov, bez týchto bagančí cudzích a tiež bez toho nelegálneho, odporného plotu okolo americkej ambasády. Ďakujem.
22. 3. 2022 10:01:20 - 10:02:07 60. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 905 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie  
Pôvodne som nechcel vystúpiť v rozprave, ale jedna vec sa ma dotkla a nahnevala, takže budem trošku tvrdší, ale musím.
Pán Gyimesi, vy sa ozývate a vy nazývate naše návrhy nezmyslami?! Pán Gyimesi, však vy ste vyjadril názor, že nemaďar, ktorý sa prižení do maďarskej komunity, nemôže sa brať ako člen maďarskej komunity. Toto je vrchol šovinizmu, pán Gyimesi. Vrchol šovinizmu od človeka, ktorý má maďarské, české a rusínske korene. Toto práve je nezmysel. Vy nebudete kádrovať. Vy sa zamyslite nad sebou.
Ďakujem za slovo.
22. 3. 2022 9:58:08 - 9:58:49 60. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 905 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo.
Rasťo, správne si pripomenul nezmyselné, zahlcujúce zákony, napríklad o užívaní drog a mnohé ďalšie, ktoré vôbec nie sú dôležité. A tieto všetky zákony zakrývajú neuveriteľný deficit, rozklad štátu, zbedačenie občanov, rast cien, hlúposti, ktoré rieši vládna koalícia, zakrývajú gro problému. To je podloženie sa, otrocké podloženie sa Spojeným štátom, vlastizrada tejto vlády a zavlečenie nás do vojny, s ktorou nemáme nič spoločné!
Ďakujem za slovo.
16. 3. 2022 16:53:29 - 16:55:29 60. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 867 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Dobre. Ďakujem za slovo. Pán kolega, oni veľmi dobre vedia, aká bude dôchodcovská inflácia. Však oni sú šamani, oni sú veštice Pýthie z Delf, oni sú hypnotizéri, okultisti. Naša darebácka vláda vždy nájde, vždy pre každého, cudzieho čo treba, len pre dôchodcov a mladé rodiny nič, čo by im pomohlo navyše. Táto darebácka vláda sa chce odstrihnúť od ropy, ktorú na 100 % berieme z Ruska, či plynu, ktorý na 85 % berieme z Ruska. To už chce zničiť nielen dôchodcov a mladé rodiny, ale aj celú populáciu.
A to o tých tabletoch pre dôchodcov od Remišovej, to už je len šialený výmysel. Od tejto našej krásnej pani Remišovej, alias Kazisvěta, z Boží vule krále alebo staršej Mariky z Gurunu. Toto je nenormálne čo robí táto vláda. Ďakujem za slovo.
15. 3. 2022 16:08:38 - 16:08:38 60. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní 2 Tlač 944 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
To sú krajiny, ktoré nie sú ani v EÚ, ani v NATO. Prijatie cudzích vojsk je cesta do pekla. My sa totižto priamo, priamo, úplne priamo zapájame do konfliktu. Konfliktu, ktorý rozvíjame aj našimi, teda nie našimi, ale západnými agentami, užitočnými idiotmi Európskej únie a NATO, ktorí zúrivo chcú odpojiť plyn a ropu z Ruska. Ha, ha. Z tej ropy, od ktorej sme závislí od Ruska na 100 % a toho plynu z Ruska, na ktorom sme závislí na 85 %. Toto je čudná vojna. Asi niekto rozmýšľa vodkou, ktorú predával niekedy.
Tieto snahy našich predstaviteľov spolu s vysielaním našich vojakov mimo nášho územia a prijímaním cudzích vojenských bagandží na našom území znamená definitívny verdikt pri budúcom konflikte, ktorý už nebude konvenčný, ale bude jadrový. Sme malá krajina, ale aj my sa týmto podieľame na budúcej apokalypse.
Pred nejakou chvíľou nevojak minister obrany Naď povedal, že to bol nevyprovokovaný útok. Tak ja poviem jeden neodškriepiteľný fakt. Ak to, keby chcel sa najprv porozmýšľal a potom sa rehotal, hej, pán Krúpa. Poradca Zelenského Olexij Arestovič už v roku 2019 úplne presne odhadol ako sa bude vyvíjať ukrajinská zahraničná politika. Vyjadril sa takto, dobre počúvajte. Pre Rusko by bol vstup Ukrajiny do NATO hrozbou, hrozbou a termínom útoku. To povedal poradca Zelenského Olexij Arestovič. Aj teraz je poradca Zelenského.
Takže, minister nevojak, pri svojej úvodnej reči ste hovorili všeličo, všeličo ste namotal. Ale tak ja vám pripomeniem to čo ste nepovedal. Pán minister, celá vaša kariéra bola založená na fungovaní v mimovládkach, napríklad Slovenská spoločnosť pre zahraničnú politiku, Slovenský inštitút pre bezpečnostnú politiku, taktiež aj GLOBSEC. Boli ste a aj ste hovorca geopolitických záujmov USA. Činnosť týchto spolkov financovalo veľvyslanectvo Spojených štátov.
Takže, vážený vplyvový agent minister Naď, absolvent George Marshall Center a škola NATO v Nemecku a ďalších US kurzov v USA či v Belgicku. Takže tak, bývalý člen SMER-u, Naď. Ste aspoň konzistentný, aj za jedných, aj za druhých robíte to isté. To, za čo vás platili a platia.
A ešte jedna poznámka. Týka sa tejto rozpravy. Keď som povedal slávnemu bojovníkovi proti samostatnej Slovenskej republike pánovi Osuskému, že Američania zdrhli z Afganistanu pred pastiermi kôz a svojich spolupracovníkov nechali napospas Talibancom, napospas bradáčom z Talibanu a tiež aj že zdrhli z južného Vietnamu, tak mi pán doktor Osuský povedal, že na tie nezmysly nebude reagovať. Tak neviem čo si o tom mám myslieť. Toto je politika vlády. Človek povie historický fakt jeden dosť nedávny, to by si pán doktor mohol spomenúť na to aj vďaka svojmu pokročilému veku ako ušli Američania. Nie, ale on povie, že je to nezmysel čo ja hovorím. Tak potom ja už neviem čo je zmysel. Či kocka je guľatá alebo štvorec je plocha, alebo čo to je?
A nakoniec tých 2 100 vojakov neznamená nič, absolútne nič z vojenského hľadiska. Je to symbol podriadenia, je to symbol budúceho obetovania, pretože ďalšia vojna bude vojna rakiet. Ďakujem.
15. 3. 2022 15:53:38 - 15:53:38 60. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní 2 Tlač 944 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR -  
Kolegyne a kolegovia, vždy, ale naozaj vždy počas mojich 6 rokov tu v parlamente som nespočetne veľa, veľakrát vystúpil tak za tunelovej Ficovej vlády, ako aj za tejto modroknižkovej a plagiátorskej Hegerovsko-matovičovskej vlády proti nášmu smiešnemu provokovaniu na hraniciach Ruska, teda mimo nášho štátu.
Vystupoval som aj proti našim provokačno-smiešnym akciám mimo Európy. Vždy som vravel, nemiešajme sa do hier veľmocí, urobíme zo seba iba a len prvosledový terč. Toto nie je riešenie pre náš národ, pre náš štát. Veľmoci, ak sú dráždené a je jedno či tá ku ktorej sa pridáme, či tá, proti ktorej sme, nás len požujú a potom vypľujú. To, že už len naša účasť na provokáciách NATO mimo územia Slovenskej republiky z nás robí prvosledový terč teraz ale umiestňujeme a budeme ďalej umiestňovať ďalšie cudzie vojská a techniku na našom území 2 100 vojakov.
Budeme prvosledový terč na entú. A čerešničkou na torte je zasielanie našich zbraní na Ukrajinu. Zdravotnícke potreby môžme posielať, humanitárna pomoc v rámci možností samozrejme áno, ale vyslovujem zásade nie proti zasielaniu vojenského materiálu do konfliktu krajín a dobre si to uvedomme, vážené dámy a páni, to sú krajiny, ktoré nie sú ani v EÚ, ani v NATO. Prijatie cudzích vojsk je cesta do pekla. My sa totižto priamo, priamo, úplne priamo zapájame do konfliktu. Konfliktu, ktorý rozvíjame aj našimi, teda nie našimi, ale západnými
=====
15. 3. 2022 14:53:38 - 14:53:38 60. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní 2 Tlač 944 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Pán Osuský, ale áno, Aliancia sa na nás vykašle presne tak ako sa vykašľala na svojich afgánskych spolupracovníkov. Keď ušli pred pastiermi kôz a Taliban v pohode ovládol Afganistan, tak nás zradia ako aj zradili juhovietnamcov keď zdrhli po napalmových hrôzach z Vietnamu. A takisto nás západné krajiny zradia ako zradili nás v Mníchove, keď ste to teraz spomínali. Ďakujem.
16. 2. 2022 11:29:13 - 11:30:29 55. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Tlač 440 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. No pán Blanár tu nie je, ale možno má zapnutú telku v kancelárii. (Reakcie z pléna.) Kde? Tu ste? Dobre. Áno, tento návrh, ktorý tak obhajuje Gyimesi, jatrí dávno zahojené rany. Tento návrh naozaj vytvára napätie, ktoré bolo doteraz prakticky na nule. Áno, Gyimesi bohapusto klamal, keď povedal, že sú tu občania druhej kategórie. Čo sa dá od neho čakať, od tejto líšky prešibanej? Ten Gyimesi tu bude moralizovať a pritom vyhlasovať, že osoba, ktorá sa do maďarskej komunity prižení, sa nemôže považovať za súčasť maďarskej komunity. To je jasný príklad šovinizmu! Tento... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
Pán poslanec, reagujte na pána Blanára, nie na pána Gyimesiho. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Mizík, Stanislav, poslanec NR SR
Áno, reagujem na zákon. (Povedané súbežne s predsedajúcim.)
Tento návrh, ja budem na toho pána, na ktorého reagoval pán Blanár. Tento zákon obhajuje aj pán Gyimesi, ktorý má české a rusínske korene a bral dotácie od Minedu, ktorý viedla nominantka SNS Lubyová. Gyimesi klamal, na Gemeri nie sú žiadni občania druhej kategórie. Slováci sú v pohode s Maďarmi a Maďari v pohode so Slovákmi. Tak o čom to točil?!
Ďakujem za slovo.
16. 2. 2022 9:46:41 - 9:48:15 55. schôdza NR SR - 9.deň - A. dopoludnia Tlač 827 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Mizík, Stanislav (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem. Pán Potocký, tento návrh vášho ministra veru že je príprava na tie hordy o ktorých ste hovorili. Ešte raz hovorím, keď sa začne variť guláš, najprv sa musí vysmažiť cibuľka v masti alebo v oleji. Hovorili ste o matkách a deťoch. Ja ale vidím hordy mladých juncov, vyšportovaných, v značkových šatách, obťažujúcich mladé ženy a dokonca aj staré babky, pán Potocký. Tak to je. Každá jedna moja návšteva Talianska ma v tom utvrdila, aj Viedne. Pamätáte sa, pán Potocký, na Maďarsko pred nejakým časom, keď im dobrí ľudia z Maďarska nosili jedlo a pitie do vlaku tým chudáčikom a oni to pitie a jedlo vyhadzovali na vedľajšie koľajnice. Videli ste aj ten odporný svinčík a cirkus čo robili a zanechali v Budapešti? A pamätáte sa, taká ilustrácia, na tú pani čo potkla migranta s chlapcom? Bol z toho veľký cirkus. Ale čo sa nezistilo? Ale, ale, pán Potocký, ten Mohamed bol bojovníkom Al-Nusry, teroristickej organizácie, terorista. A takýto migranti majú dostať viacej ako naše ženy, deti a dôchodcovia? Že sa nehanbíte. Ďakujem za slovo.