Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
24. 5. 2022 15:21:15 - 15:23:12 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne. Tu bolo krásne vidieť ten kontrast, keď hovoril Robert Fico a pred ním Igor Matovič. Igor Matovič tu vrieskal ako pavián a iba chrlil nenávisť voči každému kto s ním nesúhlasí. Robert Fico ponúkol vecné a jasné riešenia na riešenie extrémneho zdražovania na Slovensku. Tu je krásne vidieť ten kontrast medzi nami a medzi nimi. A ten zásadný problém je, že rodinám ide dať Matovič iba omrvinky, kým bankám ide dať stovky miliónov eur. Pretože je to jeden zazobaný multimilionár, ktorý nemyslí na ľudí, na Slovákov. On myslí iba na tie banky. On napľul do tváre ľuďom a Sulík im závidí ešte aj ten pľuvanec a kvôli tomu sa tu vadia ako dvaja psychopati, ktorých práve pustili na vychádzku z blázinca, už niekoľko dní. Toto tu dneska predvádzajú na Slovensku a úplne sa vykašľali na dôchodcov, to je tá najväčšia tragédia. Naše staré mamy, našich starých otcov, mamy a otcovia, ktorí tu budovali za socializmu všetko čo na Slovensku máme a kompletne sa na nich vykašľali pri vlne extrémneho zdražovania.
Viete, pri takomto pohľade na svet, o Ľudovi Kaníkovi sa hovorilo, že je sociálny netvor, čo je potom Matovič? Sociálna Godzila, sociálny Kraken? Veď ten človek nemá srdce, nemá srdce. Zbrane na Ukrajinu, na to peniaze sú, ale na seniorov nie. Na pomoc Ukrajincom peniazom sú, ale na Slovákov nie. Bankám dávajú, samosprávam berú. Osadám áno, ale učiteľom, sestričkám, robotníkom nie. Toto je Matovič, toto sú doslova etnické čistky, čo tu predvádza, etnické čistky. Hovoria tu o mnohých, že sú fašisti. Ja vám poviem kto je fašista na Slovensku, fašista najväčší na Slovensku je Igor Matovič, pretože nikto iný by si nedovolil takto napľuť do tváre našim starým mamám a starým otcom. Pán Matovič, hanbite sa!
3. 5. 2022 17:30:09 - 17:32:10 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
139.
Ďakujem pánovi poslancovi Faičovi za jeho príhovor. Ten skutočný dôvod, pre ktorý potrebuje koalícia strčiť Roberta Fica do väzby, je číra nenávisť, číra nenávisť, ktorú priniesol do politiky Igor Matovič a dneska ju šíria spolu so Sulíkom, Hegerom a Čaputovou a krásnym príkladom tejto čírej nenávisti je pán poslanec Krúpa. Ja vám odcitujem, čo pán poslanec Krúpa z OĽANO napísal o voličoch SMER-u. Vraj sú to svine, smradľaví vagabundi, smradľavý fekál, lúza. Naď hovorí o voličoch SMER-u a o voličoch opozície ako o opiciach, Matovič ako o múdrosráčoch. Hovoria o nich ako o dezolátoch, ako o čvarge. Takto vnímajú SMER. No a potom sa čudujeme, že zatvárajú opozičného lídra? Že zatvárajú opozičné médiá? A a že absolútne je im jedno, že ľudia protestujú, pretože ich považujú za smradľavý fekál. Takýmto spôsobom sa vyjadrujú o voličoch, nie o politikoch, lebo my politici znesieme všeličo, o voličoch, o občanoch Slovenskej republiky, o bežných pracujúcich ľuďoch, o našich matkách a otcoch, ľudia z OĽANO. To je číra nenávisť. A tu máte odpoveď na to, prečo na Slovensku začína éra fašizmu. Im je všetko jedno. Oni polovicu alebo väčšinu národa považujú za lúzu a za opice a za smradľavý fekál.
Viete, potom keď budú lídrov SMER-u zatvárať, tak tým zároveň zastrašujú ľudí a odkazujú im: "vy lúza, vy vagabundi, vy smradľavý fekál, pokiaľ sa budete ozývať, skončíte v tej base aj vy".
A takýmto spôsobom, preboha, demokracia na Slovensku nemôže fungovať. Nemôžu tu byť indivíduá, ako je Krúpa, ako je Naď, ako je Matovič, ktorí nedokážu rešpektovať základné pravidlá hry a keď im hra nevychádza, tak svojho súpera chcú zavrieť do basy a umlčať ho. Toto nie je demokracia, už to konečne pochopte a prestaňte urážať slovenský národ. Len o to vás prosím.
Ďakujem.
3. 5. 2022 16:04:44 - 16:06:44 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
80.
Pán poslanec Richter, aby som nadviazal na tú časť, sociálnu časť, o ktorej ste hovorili, ako táto vláda nezvláda sociálnu situáciu na Slovensku a toto je spôsob, akým to chcú prekryť. Je tu extrémne zdražovanie a oni sa kompletne vykašľali na dôchodcov. Ani cent nedostali dôchodcovia. Je tu plynová kríza a oni nedokážu ponúknuť nič lepšie než rady, aby ste si zatvárali mrazničku alebo dopekali vaše jedlo pod pokrievkou. Takýto výsmech občanom.
Toto robí vláda Slovenskej republiky. Absolútne neschopná, intelektuálne absolútne podvyživená. Ženú nás do vojny s Ruskom, do jadrovej vojny. Tu reálne hrozí kvôli neschopnosti takých akože lídrov, ako je Čaputová a Heger, tu reálne hrozí jadrový konflikt, tretia svetová vojna. A oni nemajú absolútne žiadne riešenia, len ešte viac eskalovať konflikt, posielať zbrane na Ukrajinu a podporovať ukrajinských fašistov. A v tejto situácii, kedy sa búri celé Slovensko, kedy odborári hovoria o generálnom štrajku, kedy si ľudia v uliciach a naozaj už melú z posledného, tak oni jediné, čo im napadne, je zatvárať opozíciu. Zatvárať opozičného lídra, zatvárať opozičné médiá a všetkých nás zlikvidovať. Toto je ich riešenie.
To prvýkrát, čo im trkla takáto myšlienka, je podľa môjho názoru január tohto roku, kedy videli tie plné ulice ľudí, ktorí protestovali proti americkým základniam. Oni sú, boli presvedčení, že tu ľudia budú vytlieskavať americké vojská a 70 % ľudí podľa prieskumov tu nechce mať americké vojská. Spamätali sa, zistili, že potrebujú sa zbaviť opozície, lebo ju vinia za to, že Slováci jednoducho nechcú zrádzať vlastnú vlasť. A toto je výsledok. Zavrieť Roberta Fica a ďalší budú nasledovať. No ale opakujem, takto to v dejinách robili vždy len fašisti. A preto keď im hovoríme fašisti, to nie je nadávka, to je obyčajný politologický pojem.
Ďakujem pekne.
3. 5. 2022 14:15:52 - 14:17:52 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
4.
Pán poslanec Muňko, dovoľ mi nadviazať na tú časť, keď si hovoril o žiadosti prokurátora o vydanie poslanca Roberta Fica do väzby. Aké boli dôvody? Lebo to by mala verejnosť naozaj vedieť z chuti by sa zasmiala. On je žiadaný do väzby preto, aby neovplyvňoval prípadných svedkov. A ovplyvňuje údajne prípadných svedkov tým, že robí tlačovky, že robí svoju politickú prácu. To je prvá úžasná myšlienka pána prokurátora od Lipšica, že ovplyvňujete robením politiky svedkov. Takéto niečo tu naozaj v dejinách po II. svetovej vojne nebolo.
Ďalšia vec, ak by sme prijali myšlienku, že Robert Fico mohol ovplyvňovať svedkov, že by mohol ovplyvňovať svedkov, tak to, preboha, mohol robiť už štyri roky, odkedy sa skutok údajne stal. Mohol to robiť posledné dva týždne, odkedy bolo vznesené obvinenie. V čom mení situáciu, že ho vydáme do väzby? Veď to je úplne absurdné! To ako tí svedkovia boli hluchí, slepí doteraz počas jeho tlačoviek a odrazu získajú aj sluch a budú mať možnosť byť ovplyvňovaní Robertom Ficom a jeho tlačovkami? To je úplne absurdné.
Ďalšia vec. To je osobitne vtipné. Koho má Robert Fico ovplyvňovať svojimi tlačovkami? Svedkovia sú Andrej Kiska, bývalý prezident, jeho úhlavný nepriateľ, to je svedok v tomto prípade a toho má vraj Robert Fico ovplyvňovať tlačovkami. Potom je to Zuzana Wienk, ktorá nenávidí celý život Roberta Fica a robí v mimovládkach a vždy útočila na SMER, tú má ovplyvňovať. Veď to sú také absurdity. No a potom pýtame sa, odkiaľ toto celé ide? Ide to celé od Daniela Lipšica a jeho monokratického orgánu. Pán Masár to síce podpísal, ale kompletne celé to zrejme napísal Lipšic, ktorý sa potrebuje zbaviť svojho politického súpera. A tuto je pes zakopaný, toto celé je len politická špinavá hra Lipšica.
3. 5. 2022 11:30:26 - 11:32:26 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
118.
Ďakujem pekne.
Pán poslanec Baška, nadviažem na tie slová o udavačoch, pretože to, čo sa dneska na Slovensku deje prostredníctvom inštitútu takzvaných kajúcnikov, veľmi vážne pripomína to, čo sa dialo kedysi pri upaľovaní takzvaných bosoriek v stredoveku. Zobrali nejakého obvineného, tam ho mučili španielskymi botami, tam ho týrali, aby povedal a ukázal prstom na človeka, ktorého sa potrebujú zbaviť, že áno, aj ten tam bol na tej bosoráckej párty. A tak ho chytili a mučili ďalej. Toto, o tomto sú historické spisy. Toto robili v stredoveku blázniví inkvizítori a vracia sa k tomu dneska Lipšic a ďalší. A my sa pritom veselo tvárime, že sa nič nedeje. Veď to ohrozuje samotnú podstatu demokracie. Oni takýmto spôsobom môžu ukázať prstom na kohokoľvek z nás, kto bude nepohodlný. Ak budeš ticho, tak, samozrejme, prežiješ. Ak nebudeš ticho, no tak ťa upália ako Roberta Fica, o tomto to je.
A zoberme si tie mená tých udavačov. Viete, to nie je tak, že teraz nejakí kňazi, rešpektovaní, učitelia a podobne. To sú zločinci, to sú podvodníci, to sú mafiáni. Mená ako Slobodník? O ktorom sa vie, že pár týždňov dozadu pred tým, než ho vôbec obvinili, tam unikla nahrávka, ako sa, ktorá dokazuje, že to bolo celé zinscenované, že za tým stál jeho obhajca Lipšic. A to všetci dneska vieme, ktorý je dneska špeciálny prokurátor! Tak tento človek má byť ten kajúcnik, ktorý nás má obviňovať?! Alebo Rajecký?! Pár týždňov pred tým, než prišla jeho výpoveď, vyšlo z väzenia jeho list alebo z väzby jeho list, kde hovorí, že za ním chodia operatívci NAKY, aby niečo povedal na Fica, Kaliňáka a ďalších a potom mu odpustia trest. A bum, odrazu niečo povie a tvárime sa, že to je nejaká, nejaké objektívne svedectvo.
To isté Makó, univerzálny udavač, ktorý vydieral Hegera a je agentom SIS.
Páni, nebláznime! Toto sú mafiáni, nič iné.
3. 5. 2022 9:53:42 - 9:55:42 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
32.
Pán poslanec Pellegrini, veľmi správne ste upozornili na to, že to, čo sa dneska na Slovensku deje, nemá žiaden precedens v európskych dejinách po druhej svetovej vojne. Ešte nikdy sa nestalo, že by opozičného lídra išli zavrieť do väzby! A tu je ten dramatický rozdiel medzi väzbou a väzením! Trestné stíhanie tu môže pokojne bežať. Ešte nikdy sa nestalo, že by vládna koalícia zatvárala opozičného lídra do väzby, aby ho umlčala! Ešte nikdy sa nestalo, aby počas rokovania riadnej schôdze si väčšinový valec schválil nočné rokovanie, len aby umlčal opozíciu. To sa ešte naozaj nikdy nestalo. Nikdy sa nestalo, že by štátna moc uvažovala o rozpustení všetkých opozičných strán! Lebo o tomto sa dneska hovorí. Idú rozpustiť ĽSNS, idú rozpustiť REPUBLIKU, idú rozpustiť SMER. Toto dneska chcú ponúknuť slovenskej verejnosti veľkí demokrati.
Ešte nikdy sa nestalo, že by boli vypnuté opozičné médiá. Vy sledujete, čo sa tu, preboha, na Slovensku deje? Však idú likvidovať opozíciu, jednu stranu po druhej. Kriminalizujú nás. Prenasledujú nás. Dokonca štátna moc nám zakazuje hovoriť naše názory. A potom na koniec, keď nás všetkých pozatvárajú, tak sa tu postaví Matovič, Sulík, Heger a Čaputová, my sme tu jediní na Slovensku, no tak nás voľte. No ale v čom je to iné, ako model v Severnej Kórei? V čom? Prepáčte, ešte nikdy sa nestalo, že by na čele špeciálnej prokuratúry stál nenávistný dlhoročný politik, ktorý je prepojený na vládnu koalíciu, lebo to je bývalý líder strany NOVA, ktorá dneska sedí vo vládnej koalícii. Ešte nikdy sa nestalo, že by na čele senátu Najvyššieho súdu, ktorý o týchto veciach rozhoduje, bol Matovičov kandidát na špeciálneho alebo generálneho prokurátora Kliment. Ešte nikdy sa nestalo, že by fašistický valec takto likvidoval demokraciu na Slovensku. Ešte nikdy.
29. 4. 2022 13:55:00 - 13:55:07 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pravdu o amerických základniach a o vojne na Ukrajine. Je to jasné...(Prerušenie vystúpenia časomerom.)
29. 4. 2022 13:53:03 - 13:55:03 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán poslanec Vážny, dovoľ mi, aby som nadviazal na tvoj príhovor kľúčovou politickou otázkou a tá je klasická. Cui bono. V koho prospech je toto celé? V koho prospech je táto fraška a vymyslenie si organizovanej zločineckej skupiny? To znamená, Robert Fico povie pravdu o Kiskovi a Matovičovi o ich zločinoch a to je vraj organizovaná zločinecká skupina. Absolútny nezmysel. V koho to je záujme? Kto sa potrebuje zbaviť Roberta Fica a SMER-u?
Dovoľte naznačiť tri politické súvislosti. Máme tu krachujúcu, zničenú, zdevastovanú stranu OĽANO, ktorá pravdepodobne neprejde ani do parlamentu a tuto kolegovia ako je Heger a Matovič dúfajú, že pokiaľ budú napĺňať svoj sľub, že toho Roberta Ficia strčia, Roberta Fica strčia do väzby, tak im to vráti nejaké percentá. Lenže oni sa pomýlili. Oni tu niekoľko rokov rozprávali, že sme skorumpovaní, že sme každý deň ukradli 100 miliárd, že máme v Belize miliardy, že máme všade miliardy, lietali tu miliardy neustále niekde nad plafónom a zistilo sa, že jediné, čo na Roberta Fica viete vymyslieť, je to, že povedal pravdu nie o svojich zločinoch, ale o zločinoch vášho capa di tutti. Takto hovorím dobre Duško? (Reakcia z pléna.) Capo di tutti i capi o vašom Matovičovi, o vašom parchantovi Matovičovi. Teraz..

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás, reagujte na predrečníka.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Aha, pardon, pardon. Nadväzujem na pána predrečníka a vysvetľujem politické súvislosti. Takže a vysvetlím ich rád kolegom, ktorí krútia hlavami, pánovi Šefčíkovi, ktorý zrejme nepochopil ešte nič, od kedy tu v parlamente nastúpil. Druhý, ktorý chce na tom profitovať politicky je prezidentský palác. Pani Čaputová chce byť znovu zvolená a chce sa zbaviť svojho hlavného politické rivala, ktorý ju kritizuje a to je strana SMER - sociálna demokracia. A tretí, ktorý má na tomto záujem je americká ambasáda, ktorá chce umlčať Roberta Fica, lebo hovorí pravdu o amerických základniach a o vojne na Ukrajine. Je to jasné... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
29. 4. 2022 12:57:40 - 12:59:40 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán poslanec Takáč, veľmi správne si poukázal na dva základné fakty v celej tejto fraške. Roberta Fica idú stíhať za pravdu o zločinoch Matoviča a Kisku, to je prvý fakt a chcú ho zavrieť do väzby za tlačovky. To je druhý fakt. Toto je taký škandál, že ja som presvedčený, že toto naozaj v dejinách demokracii neexistuje nikde. Absolútne nikde. Zavrieť niekoho do väzby to nie je to isté, ako trestne stíhať. Preboha už to konečne páni kolegovia z koalície pochopte. Trestné stíhanie bude bežať ďalej. Tu sa bavíme iba o tom, či Robert Fico smie alebo nesmie mať tlačovky. Či smie alebo nesmie politicky prehovárať, čo je jeho základné ústavné právo ako opozičného lídra opozičného poslanca. Preboha však si to uvedomte, že akákoľvek nová vláda môže prísť, vytypovať si 4 - 5 kľúčových rečníkov z opozície, pozatvárať ich do väzby, pána Šefčíka necháme samozrejme na slobode, lebo ten je úplne v poriadku, ten tu môže tárať koľko chce, ten nikoho nezaujíma. To isté pán Žiak, to isté pár tajtrlíkov, ale tých kľúčových rečníkov pozatvárame do väzby a budú mať zapchaté ústa a tým pádom diskvalifikujeme celú opozíciu. Toto dneska robí táto vláda SMER-u. Veď nie je nič ľahšie, než si vymyslieť organizovanú zločineckú skupinu. Veď si z toho už robí srandu celé Slovensko. Susedské spory sú vlastne organizovanou zločineckou skupinou. Keď dneska sme počuli, že pán Lipšic je tu veľký kamarát celý život s pani Andrejuvovou, ktorá je šéfkou mandátového a imunitného výboru. No čo iné to je ako organizovaná zločinecká skupina a keď ešte aj poznajú pána Hegere, poznajú pána Matoviča jasná mafiánska skupina. Prečo nesedia aj oni vo väzbe a prečo nesedí vo väzbe Heger, ktorý je ale tentokrát už úplne vážne sa zaplietol s Makom do niečoho, čo veľmi silne pripomína zločineckú skupinu, ale tam už odrazu neplatí padni komu padni. Preboha veríte tomu ešte?
29. 4. 2022 11:46:36 - 11:48:36 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán poslanec Kamenický, tvoj príhovor bol prelomový v tom, že priniesol dva veľmi zásadné dôkazy o Matovičovskej mafii. prvý. Vystúpenie Hamrana, policajného prezidenta na výbore, kde informoval ctených poslancov, že uvažuje nad tým, že bude stíhať novinárku z Hospodárskych novín. Ešte raz. Policajný prezident chce stíhať a žalovať novinárov. Toto je prvý krok na prenasledovanie liberálnej tlače. A teraz pozor, to, že zavreli opozičnú tlač, že zavreli médiá a že korumpovali liberálnu tlač cez očkovaciu propagandu, to bol prvý krok. Zjavne nevychádza, zjavne sa stále ešte nachádzajú novinári, ktorí chcú hovoriť pravdu o tejto vláde a tak ich Hamran, priamo policajný prezident zastrašuje, že uvažuje nad tým, že ich bude stíhať. On sám. Polícia ide po novinároch. Najskôr strčia do basy Roberta Fica, potom strčia do basy všetkých kritikov, nakoniec aj novinárov. Takže už to začína, nech sa páči.
Druhá vec, na ktorú Laco Kamenický upozornil, tak isto prelomová, je, že v tomto je kompletne namočená aj Heger. Do teraz sme ho mali za ťuťmáka pri Matovičovi. Ale je zjavne tichá voda, brehy myje. On je v tom namočený až po uši. To čo má znamenať, čo sa dozvedáme dneska z dennej tlače alebo z rôznych statusov novinárov? Tu zisťujeme, že Makó, hlavný udavač tejto vlády, cez ktorého chcú pozatvárať opozíciu, Makó vydieral Hegera. Makó vydieral Hegera. S tým ste spokojní, páni kolegovia z OĽANO? Všetko tá oliva, celý ten Kaňaka, celý ten prípad, ktorý smrdí mafiou? Toto je v poriadku pokiaľ Makó vydiera Hegera? Okamžite musí odstúpiť Heger. Ale že okamžite. Toto je taký dôkaz o Matovičovskej mafii, že pokiaľ teraz neodstúpite, tak spravodlivosť si vás doženie úplne iným spôsobom. Ďakujem.
29. 4. 2022 9:33:52 - 9:35:52 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pani poslankyňa Janka Vaľová, veľmi dobre si upozornila na kľúčové meno v celej tejto kauze. A to meno je Daniel Lipšic. A veľmi dobre si upozornila na to, že to je bývalý predseda strany NOVA, ktorá je súčasťou vládnej koalície v rámci klubu OĽANO. Toto je čisto spolitizovaný spor od počiatku. A keď si pozrieme kam až siahajú chápadlá Daniela Lipšica pozrieme sa na to, kto je hlavný kajúcnik, alebo udavač v prípade stíhania Roberta Fica. Bernard Slobodník. Kto obhajoval Bernarda Slobodníka? No Daniel Lipšic a dneska ho obhajuje Peter Kubina z Lipšicovej firmy. Keď sa pozrieme, kto sú tí hlavní strojcovia v policajnom zbore, respektíve v NAKA-e. No Čurillovci. A kto obhajuje Čurillovcov, opäť Lipšicov človek Kubina. Keď sa spýtame, kto to celé zostrojil, je kde Úrad špeciálnej prokuratúry, opäť Lipšic. To je kolektívny orgán. To znamená, to je kolektívny Lipšic, to je orgán, ktorý je riadený monokraticky. Opäť tam máme toto meno.
Dokonca na čele mandátového a imunitného výboru stojí pani Andrejuvová, ktorá bola vždy Lipšicovou podržtaškou a vždy fungovala v hnutí NOVA. Čiže opäť je jeho človek. Potom tu máme poslancov ako pán Grendel a ďalší vo vládnej koalícii, ktorí budú rozhodovať o väzbe Roberta Fica, opäť Lipšicovi ľudia. Tie chápadlá sú všade. Dokonca aj v médiách ktoré asistujú pri tomto lynči. Pani Tódová Denník N, ktoré robia presne to čo chce Daniel Lipšic. Oni si podchytili presne celý štát. A toto je to, čo hovorí aj Janka Vaľová keď hovorí o fašizme. Fašizmus definície to nie je len ten hitlerovský režim, ktorý posielal Židov do koncentračných táborov, to je skratka.
Fašistické režimy to bol aj Salazár, to bol Franko, to bol Mussolini, to boli režimy, ktoré urobili policajný štát a totalitné represie. A toto dnes robíte vy a preto sa podobáte tým fašistom viac ako si myslíte. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 18:23:43 - 18:25:41 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán poslanec Kéry, veľmi pekne ďakujem a veľmi presne ste to pomenovali, keď ste odcitovali slávny výrok rubikon bol prekročený. Lenže on už bol prekročený aj pri zabití Milana Lučanského vo väzbe. Bol prekročený, keď prezidentka Čaputová zarezala referendum, ktoré chcelo stovky tisíc ľudí. Bol prekročený, keď tu proti vôli drvivej väčšiny národa navliekli americké základne a nikoho sa nepýtali a podpísali to proti vôli ľudí. A teraz bol prekročený po začiatku vojny na Ukrajine tým, že zaviedli cenzúru. Ako prachprostí fašisti. Kto iný zakladá cenzúru, ak nie fašisti a ten vyrehlený nie, pán Pročko, vy nie ste fašista, vy ste len magor. A potom čo urobili, potom čo urobili, nieže idú zavrieť lídra opozície do väzby a tu už naozaj je pravdou, že rubikon bol definitívne prekročený. Prepáčte, nejaká opica tu vrieska. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... mohli by ste ju zavrieť späť do zoologickej záhrady? Ďakujem veľmi pekne. Maroš Kéry to povedal úplne presne. Rubikon bol prekročený a choďte sa pozrieť von pred parlament, aby ste videli, čo si myslia o vás ľudia. Tie tisíce ľudí, ktorým ničíte každý deň život, tí seniori, ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní, tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice. Čo si o vás myslia. (Reakcia z pléna.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím pokoj.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Nie. Vy pôjdete ako potkany cez tunel. Vyhnite sa im, bojíte sa vlastného národa, bojíte ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec ...
===== ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní! (Búrlivé reakcie z pléna.) Tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. (Búrlivé reakcie z pléna.) Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím, pokoj. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... čo si o vás myslia! (Povedané súbežne s predsedajúcim. Reakcie z pléna.) Nie! Nie vy pôjdete ako potkany cez tunel, vyhnite sa im... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... bojíte sa vlastného národa! Bojíte sa ľudí! (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Reagujte na predrečníka, pán poslanec. A poprosím ostatných za pokoj! (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Maroš Kéry veľmi presne odhadol, čo ste zač. Ste zbabelci! Ste fašisti! A áno, Pročko je magor. S prepáčením. Vy nepatríte do vlády. Vy patríte do psychiatrického ústavu.
Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 18:23:43 - 18:25:41 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán poslanec Kéry, veľmi pekne ďakujem a veľmi presne ste to pomenovali, keď ste odcitovali slávny výrok rubikon bol prekročený. Lenže on už bol prekročený aj pri zabití Milana Lučanského vo väzbe. Bol prekročený, keď prezidentka Čaputová zarezala referendum, ktoré chcelo stovky tisíc ľudí. Bol prekročený, keď tu proti vôli drvivej väčšiny národa navliekli americké základne a nikoho sa nepýtali a podpísali to proti vôli ľudí. A teraz bol prekročený po začiatku vojny na Ukrajine tým, že zaviedli cenzúru. Ako prachprostí fašisti. Kto iný zakladá cenzúru, ak nie fašisti a ten vyrehlený nie, pán Pročko, vy nie ste fašista, vy ste len magor. A potom čo urobili, potom čo urobili, nieže idú zavrieť lídra opozície do väzby a tu už naozaj je pravdou, že rubikon bol definitívne prekročený. Prepáčte, nejaká opica tu vrieska. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... mohli by ste ju zavrieť späť do zoologickej záhrady? Ďakujem veľmi pekne. Maroš Kéry to povedal úplne presne. Rubikon bol prekročený a choďte sa pozrieť von pred parlament, aby ste videli, čo si myslia o vás ľudia. Tie tisíce ľudí, ktorým ničíte každý deň život, tí seniori, ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní, tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice. Čo si o vás myslia. (Reakcia z pléna.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím pokoj.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Nie. Vy pôjdete ako potkany cez tunel. Vyhnite sa im, bojíte sa vlastného národa, bojíte ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec ...
===== ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní! (Búrlivé reakcie z pléna.) Tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. (Búrlivé reakcie z pléna.) Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím, pokoj. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... čo si o vás myslia! (Povedané súbežne s predsedajúcim. Reakcie z pléna.) Nie! Nie vy pôjdete ako potkany cez tunel, vyhnite sa im... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... bojíte sa vlastného národa! Bojíte sa ľudí! (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Reagujte na predrečníka, pán poslanec. A poprosím ostatných za pokoj! (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Maroš Kéry veľmi presne odhadol, čo ste zač. Ste zbabelci! Ste fašisti! A áno, Pročko je magor. S prepáčením. Vy nepatríte do vlády. Vy patríte do psychiatrického ústavu.
Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 18:23:43 - 18:25:41 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán poslanec Kéry, veľmi pekne ďakujem a veľmi presne ste to pomenovali, keď ste odcitovali slávny výrok rubikon bol prekročený. Lenže on už bol prekročený aj pri zabití Milana Lučanského vo väzbe. Bol prekročený, keď prezidentka Čaputová zarezala referendum, ktoré chcelo stovky tisíc ľudí. Bol prekročený, keď tu proti vôli drvivej väčšiny národa navliekli americké základne a nikoho sa nepýtali a podpísali to proti vôli ľudí. A teraz bol prekročený po začiatku vojny na Ukrajine tým, že zaviedli cenzúru. Ako prachprostí fašisti. Kto iný zakladá cenzúru, ak nie fašisti a ten vyrehlený nie, pán Pročko, vy nie ste fašista, vy ste len magor. A potom čo urobili, potom čo urobili, nieže idú zavrieť lídra opozície do väzby a tu už naozaj je pravdou, že rubikon bol definitívne prekročený. Prepáčte, nejaká opica tu vrieska. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... mohli by ste ju zavrieť späť do zoologickej záhrady? Ďakujem veľmi pekne. Maroš Kéry to povedal úplne presne. Rubikon bol prekročený a choďte sa pozrieť von pred parlament, aby ste videli, čo si myslia o vás ľudia. Tie tisíce ľudí, ktorým ničíte každý deň život, tí seniori, ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní, tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice. Čo si o vás myslia. (Reakcia z pléna.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím pokoj.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Nie. Vy pôjdete ako potkany cez tunel. Vyhnite sa im, bojíte sa vlastného národa, bojíte ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec ...
===== ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní! (Búrlivé reakcie z pléna.) Tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. (Búrlivé reakcie z pléna.) Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím, pokoj. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... čo si o vás myslia! (Povedané súbežne s predsedajúcim. Reakcie z pléna.) Nie! Nie vy pôjdete ako potkany cez tunel, vyhnite sa im... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... bojíte sa vlastného národa! Bojíte sa ľudí! (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Reagujte na predrečníka, pán poslanec. A poprosím ostatných za pokoj! (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Maroš Kéry veľmi presne odhadol, čo ste zač. Ste zbabelci! Ste fašisti! A áno, Pročko je magor. S prepáčením. Vy nepatríte do vlády. Vy patríte do psychiatrického ústavu.
Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 18:23:43 - 18:25:41 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán poslanec Kéry, veľmi pekne ďakujem a veľmi presne ste to pomenovali, keď ste odcitovali slávny výrok rubikon bol prekročený. Lenže on už bol prekročený aj pri zabití Milana Lučanského vo väzbe. Bol prekročený, keď prezidentka Čaputová zarezala referendum, ktoré chcelo stovky tisíc ľudí. Bol prekročený, keď tu proti vôli drvivej väčšiny národa navliekli americké základne a nikoho sa nepýtali a podpísali to proti vôli ľudí. A teraz bol prekročený po začiatku vojny na Ukrajine tým, že zaviedli cenzúru. Ako prachprostí fašisti. Kto iný zakladá cenzúru, ak nie fašisti a ten vyrehlený nie, pán Pročko, vy nie ste fašista, vy ste len magor. A potom čo urobili, potom čo urobili, nieže idú zavrieť lídra opozície do väzby a tu už naozaj je pravdou, že rubikon bol definitívne prekročený. Prepáčte, nejaká opica tu vrieska. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... mohli by ste ju zavrieť späť do zoologickej záhrady? Ďakujem veľmi pekne. Maroš Kéry to povedal úplne presne. Rubikon bol prekročený a choďte sa pozrieť von pred parlament, aby ste videli, čo si myslia o vás ľudia. Tie tisíce ľudí, ktorým ničíte každý deň život, tí seniori, ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní, tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice. Čo si o vás myslia. (Reakcia z pléna.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím pokoj.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Nie. Vy pôjdete ako potkany cez tunel. Vyhnite sa im, bojíte sa vlastného národa, bojíte ... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec ...
===== ktorým ste neboli schopní dať ani jeden cent pri tomto extrémnom zdražovaní! (Búrlivé reakcie z pléna.) Tie rodiny s deťmi, na ktoré kašlete. (Búrlivé reakcie z pléna.) Všetci tí Slováci, ktorým ste nadávali, že sú dezoláti, že sú opice... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Páni poslanci, poprosím, pokoj. (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... čo si o vás myslia! (Povedané súbežne s predsedajúcim. Reakcie z pléna.) Nie! Nie vy pôjdete ako potkany cez tunel, vyhnite sa im... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
... bojíte sa vlastného národa! Bojíte sa ľudí! (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Reagujte na predrečníka, pán poslanec. A poprosím ostatných za pokoj! (Povedané súbežne s rečníkom.)

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
(Povedané súbežne s predsedajúcim.) Maroš Kéry veľmi presne odhadol, čo ste zač. Ste zbabelci! Ste fašisti! A áno, Pročko je magor. S prepáčením. Vy nepatríte do vlády. Vy patríte do psychiatrického ústavu.
Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 16:22:36 - 16:24:36 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem ti pekne, pán podpredseda, že si sa pokúsil vysvetliť niektoré právne pojmy aj kolegom z koalície, lebo tu sa, preboha, stráca rozdiel medzi väzbou a väzením. Oni kolegovia nerozumejú, že tu nejde o zastavenie trestného stíhania, oni nerozumejú tomu, že Robert Fico ako žiaden poslanec nedisponuje trestnoprávnou imunitou. Tu sa bavíme o tom, či ho dať do kolúznej väzby. To znamená, tam chodia nevinní ľudia, aby neovplyvňovali svedkov. V tomto prípade sa bavíme o svedkoch, ako je Kiska, lebo všetci tušíme, že Robert Fico by išiel presvedčiť Kisku, aby ho neohováral, že? Takéto nezmysly. Však to je úplne evidentná politická likvidácia Roberta Fica, že ho chcú strčiť ako nevinného človeka do väzby.
A viete, ak tu má niekto ovplyvňovať svedkov, tak ja som presvedčený, že to robia skôr predstavitelia čurillovskej, a použijem opäť výraz Borisa Kollára, na ktorý má copyright, čurillovskej mafie. No kto chodí tam tých kajúcnikov vydierať, že pokiaľ nepovieš niečo na Fica alebo Kaliňáka, tak ti nezrušíme trest a budeš ďalej hneď vo väzbe? Oni ovplyvňujú svedkov, oni robia tie grobiánskej a mafiánske metódy!
Viete, ja vám poviem, ktorý politik na Slovensku má ako jediný trestnoprávnu imunitu. To je ten papaláš, o ktorom hovorila pani Zemanová! To je ten, na ktorého vraj neplatí rovnosť pred zákonom! Je to prezidentka Slovenskej republiky Zuzana Čaputová. Takže ona je papaláška? Alebo konečne pochopíte, že niektoré štátne orgány musia byť chránené pred svojvôľou väčšiny, pred svojvôľou vlády, lebo by ste si mohli hocikedy hodiť do väzby aj prezidenta, prezidentku, hociktorého opozičného poslanca, kohokoľvek. Kvôli tomu existujú takéto ochranné poistky v ústave. Kvôli tomu tu je deľba moci. Ale nie, vy máte krv v očiach a je vám jedno, čo hovoril Montesquieu, je vám jedno, čo hovoril Madison, je vám jedno, vy ani neviete, čo to je, podľa vás je Madison prášok na pranie.
Preto vami tak pohŕdam!
28. 4. 2022 15:59:40 - 16:01:40 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne. Najmä kolegom z opozície na jednoduchších kolegov z koalície reagovať nebudem. Napokon pán Laurenčík sa takým spôsobom opustil ako podpredseda Národnej rady, že mám obavy, že si niekde v zákulisí evidentne hrkol. Ale takýmto spôsobom sa preboha v parlamente správať nemožno.
Ja som presvedčený, že tu je veľmi vážna situácia a reagujúc na slová pána Poláka, ja keď hovorím o čvarge, ja nehovorím o Rómoch. Len preto, že sa pozerám smerom na klub OĽANO. Ja hovorím o tejto strane. OĽANO sa správa jednoducho veľmi primitívne, agresívne, nemajú vzdelanie, nemajú morálku. Jeden po druhom, a toto nehovorím ja. To si myslia Slováci. 90 % Slovákov. Vášho dvorného šaša Matoviča nenávidí na Slovensku 88 % Slovákov podľa prieskumov. Ľudia vami pohŕdajú, ľudia vami pohŕdajú.
Ale čudujete sa im? Seniorom ste zobrali všetko. Robotníkom ste zobrali minimálnu mzdu. Teraz ste zničili našu suverenitu a navláčite sem americké vojská a jediné čo vás zaujímajú sú Ukrajinci a posielanie zbraní na Ukrajinu, aby tam mohli umierať ďalší ľudia. Toto ste vy, primitívi. A je našou povinnosťou povedať vám to, pretože vy dneska ohrozujete samotnú štátnosť, samotné fungovanie štátu. Vy ste si vyložili vládu ako nejakú mafiu, že vy si môžte dosadzovať ľudí ako je Hamran, Lipšic, Mikulec a tí tu budú robiť špinavú robotu a likvidovať opozíciu.
Opakujem, toto je zlomový okamih Slovenských dejín. Pokiaľ vydáte Roberta Fica do väzby, tu nejde o to, že či by mal byť alebo nemal byť trestne stíhaný. Tu je o tom, že vy mu chcete zapchať ústa. Vy ho chcete hodiť do väzby, aby sa nemohol brániť voči vašim politickým útokom. Ste zbabelci. Ste nielen primitívi, ale aj zbabelci. (Potlesk.)
28. 4. 2022 15:05:47 - 15:16:40 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, žiaľ zostalo mi len 10 minút, ale pokúsim sa zhrnúť to, čo všetko napáchala vládna koalícia alebo ako jej pracovne hovoríme Matovičovsko-Lipšicovská mafia. Odkedy nastúpila k moci a od prvého dňa a už som to naznačil bol cieľ jediný. Zničiť opozíciu kriminálnymi spôsobmi. To, čo spáchali oni, to v bežných kriminálkach robia tí najťažší a najsurovejší mafiáni. Spomínal som, že ako prvého si podchytili Bernarda Slobodníka a nie je náhodou, že obhajcom Bernarda Slobodníka bol Daniel Lipšic a následne, keď sa stal špeciálnym prokurátorom sa obhajcom Bernarda Slobodníka stal Peter Kubina. Náhodičky. Kubina, poradca Zuzany Čaputovej. Lipšic človek Igora Matoviča a oni chcú veriť, že toto celé je nezávislý proces. Pripravili si Slobodníka, upiekli si ho a dneska im rozpráva presne to, čo chcú počuť. Potom zomrel Milan Lučanský. Dovliekli ho na Slovensko, strčili do väzby a potom za záhadných okolností zomrel. Som presvedčený, že málo kto na Slovensku verí, že zomrel kvôli samému sebe, že spáchal samovraždu. To je nezmysel. potrebovali sa ho zbaviť. Chceli ho zlikvidovať a ja sa pýtam. Neskončí takto isto aj Robert Fico, pokiaľ ho táto mafia strčí do väzby? Kde máme garancie, že sa aj Robert Fico nepotkne o papuču, že si sám nevylupne oko, že sa neobesí na teplákovej bunde. Kde máme tie garancie pri Lipšicovi, pri Matovičovi, pri týchto grázloch a gauneroch. Kde máme tie garancie? nemajú absolútne, ale absolútne ani štipku morálky títo ľudia. Vedia, že im ide o moc a vedia, že pokiaľ dva roky nevyužijú na to, aby nás fyzicky nezlikvidovali, aby nám nezapchali ústa, tak skončia veľmi zle. Pretože pokiaľ sa chytí definícia takejto širokej definície zločineckej organizovanej skupiny ktorýkoľvek vyšetrovateľ v roku 2024, tak oni všetci do jedného môžu skončiť vo väzbe. Všetci do jedného. A máme tu takéhoto šaška, pozrite sa. Čiže nebudem komentovať, ale intelektovú úroveň pána Žiaka a ďalších myslím, že hovoria samy za seba, ale skúsim veľmi vážne upozorniť na kauzy, ktoré prichádzali mesiac za mesiacom odkedy nastúpila táto vláda. Spomeňme si na správu SIS. Slovenská informačná služba, čo nie je opozičný orgán, čo nie je, nemá spoločné nič so SMER-om, nič s HLAS-om, nič s REPUBLIKOU, nič s opozičnými stranami. Slovenská informačná služba veľmi jasne preukázala, že dochádza k systému narafičených udavačov, že sa de fakto motivujú zločinci a mafiáni, aby hovorili nejaké obvinenia na predstaviteľov opozície a tí sú potom zatváraní do basy. Takýto systém, takýto zločinný systém tu vzniká. Potom sme tu mali kauzu Čurillovskú. To sú tzv. elitní vyšetrovatelia. Až taký elitní, že podľa odposluchov chceli zapáliť kanistrom auto jednej vyšetrovateľke pani Santusovej, ktorá im došla na to aké páchajú zločiny. To, že používali tie najvulgárnejšie výrazy na ženu, to samozrejme nevadí. Keď my kritizujeme pani prezidentku Čaputovú alebo pani podpredsedníčku vlády Remišovú za ich mimoriadne vysoké IQ, tak vtedy je najväčší problém a útočíme vraj na kolektívne ženstvo. Ale pokiaľ elitní vyšetrovatelia Čurillovci ako úplní grobiani vynadajú žene, že ju nakopú niekam, tak to nikomu neprekáža. Pani Čaputová sa ich ešte aj verejne zastane. Verejne zastane. Vtedy mala možnosť ukázať, že jej záleží na ženách, ale nie. Vtedy ukázala, že jej záleží na jednej veci, na tom, aby sa pri moci udržala Lipšicovsko-Matovičovská mafia, pretože kope s nimi. Viete, kto obhajuje Čurillovcov, opäť...
===== nastane vtedy mala možnosť ukázať, že jej záleží na ženách ale nie, vtedy ukázala, že jej záleží na jedinej veci na tom, aby sa pri moci udržala Lipšicovsko-matovičovská mafia, pretože kope s nimi. Viete kto obhajuje Čurillovcov opäť meno, ktoré sme už počuli keď sme hovorili o Bernardovi Slobodníkovi Peter Kubina exporadca Zuzany Čaputovej. Ako sa nám to krásne ukazuje ako sú prepojení všade za každým obvineným, za každým kajúcnikom, za každým mafiánom, ktorý sa rozhodol udávať na pokyn týchto grázlov za každým z nich nájdete Lipšica, Kubinu alebo niekoho z tejto mafie za každým z nich. Náhody? Ja som presvedčený, že nie. Potom prišla ďalšia kauza, kauza chata. Prvýkrát v dejinách povojnovej Európy sa stalo niečo také, žeby odpočúvali, filmovali opozičného lídra v súkromných rozhovoroch. A keďže takéto niečo nie je právne možné, tak oni si lajzli porušenie zákona a zneužitia právomocí verejného činiteľa, poslali tam svojho policajtíka, ktorý si vymyslel, že on tam nahrával nejakých jeleňov nejakých pytliakov. Oni sa takúto srandu robia zo slovenskej verejnosti. Tak oni boli takí zúfalí, že potrebovali nahrávať Roberta Fica, aby konečne niečo našli, aby konečne povedal, aby to mohli použiť teraz v tejto kauze, že to je organizovaná zločinecká skupina a jediné čo sa dozvedeli je, že Robert Fico pojedal šunku a salámu a rozprával sa o tom čo zažil v Grécku. Toto je všetko čo sme sa dozvedeli, nič o žiadnej organizovanej zločineckej skupine, nič o žiadnych ukradnutých miliardách, o ktorých tu tára niekoľko rokov Igor Matovič. Ako je to možné? Celé im to spľaslo, celé im to spľaslo, nemali to na čom postaviť, nemali žiadne ukradnuté peniaze, nemali žiadne zločiny, Robert Fico zjavne nič nespáchal tak si teraz vymysleli zločineckú organizovanú skupinu a postavili to na kajúcnikoch ako inak.
A čo už mali robiť, chata nepomohla, Čurillovci nepomohli čo mali robiť? Tak vytiahli Bernarda Slobodníka to je ten, ktorého obhajoval Lipšic a Kubina a vytiahli svoj univerzálny žolík Makóa, ten musí byť samozrejme všade, ten vždy udá každého koho potrebujú Čurillovci výborne ale stále nestačí predsa len prípad postaviť na Slobodníkovi, kto to zoberie hej Lipšicov človek. Prípad postaví na Makóovi preboha, že zločinec, ktorý tu udáva v 86 kauzách a ešte je aj korumpovaný vládou a dostáva jeho firma 10 miliónovú zákazku. Tomu neuverí nikto, potrebovali ďalšie a ďalšie mená. A tak mučili, hľadali, chodili po väzbách a vyhrážali sa rôznym mafiánom a zločincom, že pokiaľ nepovieš niečo na Roberta Fica alebo Roberta Kaliňáka, tak tu zhniješ navždy ale pokiaľ si niečo vymyslíš to čo chceme počuť, no tak ťa prepustíme z väzby zastavíme trestné stíhanie. A toto je prípad, ktorý je dokonca zdokumentovaný a týka sa pána Rajeckého, čo je relatívne známy zločinec lebo, aby sme vedeli my sa tu stále bavíme o zločincoch, nie o nejakých bezúhonných ľuďoch. Toto sú absolútne nedôveryhodní udavači, zločinci. A túto máme prípad pána Rajeckého, ktorého právnik zverejnil jeho list z väzenia a v tom liste z väzenia sa jasne píše, že za pánom Rajeckým prišli dvaja operatívci z NAKY, to sú, ktorí dneska obviňujú Roberta Fica a povedali pán Rajecký, povedzte čokoľvek na Roberta Fica a Roberta Kaliňáka a my vás prepustíme z väzby a zastavíme trestné stíhanie. On hovorí ale však ja preboha týchto ľudí nepoznám, ja nemám čo povedať a napriek tomu, napriek tomu ho dokázali zlomiť, po niekoľkých týždňoch ho predsa len dokázali zlomiť.
Poprosím, pána taxikára Baránika, aby ma nevyrušoval, buďte taký láskavý zastavte mi prosím čas. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec Baránik, ak potrebujete s pánom spravodajcom niečo tak, nech sa páči vedľa.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Poprosil by som vrátiť čas, ďakujem pekne.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Nech sa páči, pán poslanec, môžete pokračovať.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Čiže postavili to na Rajeckom, ktorého de facto vydierali dovydierali a teraz im konečne prišla príležitosť už majú dosť tých udavačov zločincov kajúcnikov, aby si mohli vymyslieť tento nezmysel s organizovanou zločineckou skupinou. A teraz to predložili do parlamentu. Tento materiál, žiadosť o vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie, toto je vlastne zbierka traktát o zločinoch nie Roberta Fica o zločinoch Andreja Kisku a Igora Matoviča, si to prečítajte. Tam väčšina textu je o tom, že Robert Fico si dovolil uplatniť svoju občiansku povinnosť, že keď sa dozviete o nejakom páchaní trestného činu vy to musíte ohlásiť. Viete, ono mi to pripadá jak v tom vtipe, že máš čapicu dostaneš, nemáš čapicu dostaneš. Tak keby Robert Fico nepovedal, že Andrej Kiska a Igor Matovič spáchali daňové podvody, tak ho dneska stíhajú zato, že neoznámil trestný čin a to musí urobiť. A keď to urobil tak z neho urobia zločinca, že zločinecká organizovaná skupina a aj tak ho idú stíhať. Máš čapicu, nemáš čapicu dostaneš. Toto je ich spôsob boja, to proste jednoducho keď ho raz chcú upáliť tak ho upália. Toto je čistý ale čistý fašizmus. Budem pokračovať vo svojom prejave v ústnej a v časti keď sa prihlásim znova, dovoľte mi ešte posledné slová.
Vážené dámy a páni, bez ohľadu nato, že na množstvo vecí máme veľmi rozdielne názory a že je tu istá averzia, ktorú priniesol žiaľ Igor Matovič do slovenskej politiky, ja som presvedčený, že aspoň jeden, dvaja, traja, štyria zopár ľudí vo vládnej koalícii si uvedomí no pán taxikár samozrejme nie, ten si uvedomí akurát či má nohu na plyne alebo nemá (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Ale pár inteligentnejších ľudí si uvedomí, že tu sa nebavíme o Robertovi Ficovi, bavíme sa o budúcnosti demokracie (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, vypršal vám čas.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
A pokiaľ zahlasujete za vydanie Roberta Fica tak začína fašistická éra na Slovensku.
28. 4. 2022 15:05:47 - 15:16:40 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, žiaľ zostalo mi len 10 minút, ale pokúsim sa zhrnúť to, čo všetko napáchala vládna koalícia alebo ako jej pracovne hovoríme Matovičovsko-Lipšicovská mafia. Odkedy nastúpila k moci a od prvého dňa a už som to naznačil bol cieľ jediný. Zničiť opozíciu kriminálnymi spôsobmi. To, čo spáchali oni, to v bežných kriminálkach robia tí najťažší a najsurovejší mafiáni. Spomínal som, že ako prvého si podchytili Bernarda Slobodníka a nie je náhodou, že obhajcom Bernarda Slobodníka bol Daniel Lipšic a následne, keď sa stal špeciálnym prokurátorom sa obhajcom Bernarda Slobodníka stal Peter Kubina. Náhodičky. Kubina, poradca Zuzany Čaputovej. Lipšic človek Igora Matoviča a oni chcú veriť, že toto celé je nezávislý proces. Pripravili si Slobodníka, upiekli si ho a dneska im rozpráva presne to, čo chcú počuť. Potom zomrel Milan Lučanský. Dovliekli ho na Slovensko, strčili do väzby a potom za záhadných okolností zomrel. Som presvedčený, že málo kto na Slovensku verí, že zomrel kvôli samému sebe, že spáchal samovraždu. To je nezmysel. potrebovali sa ho zbaviť. Chceli ho zlikvidovať a ja sa pýtam. Neskončí takto isto aj Robert Fico, pokiaľ ho táto mafia strčí do väzby? Kde máme garancie, že sa aj Robert Fico nepotkne o papuču, že si sám nevylupne oko, že sa neobesí na teplákovej bunde. Kde máme tie garancie pri Lipšicovi, pri Matovičovi, pri týchto grázloch a gauneroch. Kde máme tie garancie? nemajú absolútne, ale absolútne ani štipku morálky títo ľudia. Vedia, že im ide o moc a vedia, že pokiaľ dva roky nevyužijú na to, aby nás fyzicky nezlikvidovali, aby nám nezapchali ústa, tak skončia veľmi zle. Pretože pokiaľ sa chytí definícia takejto širokej definície zločineckej organizovanej skupiny ktorýkoľvek vyšetrovateľ v roku 2024, tak oni všetci do jedného môžu skončiť vo väzbe. Všetci do jedného. A máme tu takéhoto šaška, pozrite sa. Čiže nebudem komentovať, ale intelektovú úroveň pána Žiaka a ďalších myslím, že hovoria samy za seba, ale skúsim veľmi vážne upozorniť na kauzy, ktoré prichádzali mesiac za mesiacom odkedy nastúpila táto vláda. Spomeňme si na správu SIS. Slovenská informačná služba, čo nie je opozičný orgán, čo nie je, nemá spoločné nič so SMER-om, nič s HLAS-om, nič s REPUBLIKOU, nič s opozičnými stranami. Slovenská informačná služba veľmi jasne preukázala, že dochádza k systému narafičených udavačov, že sa de fakto motivujú zločinci a mafiáni, aby hovorili nejaké obvinenia na predstaviteľov opozície a tí sú potom zatváraní do basy. Takýto systém, takýto zločinný systém tu vzniká. Potom sme tu mali kauzu Čurillovskú. To sú tzv. elitní vyšetrovatelia. Až taký elitní, že podľa odposluchov chceli zapáliť kanistrom auto jednej vyšetrovateľke pani Santusovej, ktorá im došla na to aké páchajú zločiny. To, že používali tie najvulgárnejšie výrazy na ženu, to samozrejme nevadí. Keď my kritizujeme pani prezidentku Čaputovú alebo pani podpredsedníčku vlády Remišovú za ich mimoriadne vysoké IQ, tak vtedy je najväčší problém a útočíme vraj na kolektívne ženstvo. Ale pokiaľ elitní vyšetrovatelia Čurillovci ako úplní grobiani vynadajú žene, že ju nakopú niekam, tak to nikomu neprekáža. Pani Čaputová sa ich ešte aj verejne zastane. Verejne zastane. Vtedy mala možnosť ukázať, že jej záleží na ženách, ale nie. Vtedy ukázala, že jej záleží na jednej veci, na tom, aby sa pri moci udržala Lipšicovsko-Matovičovská mafia, pretože kope s nimi. Viete, kto obhajuje Čurillovcov, opäť...
===== nastane vtedy mala možnosť ukázať, že jej záleží na ženách ale nie, vtedy ukázala, že jej záleží na jedinej veci na tom, aby sa pri moci udržala Lipšicovsko-matovičovská mafia, pretože kope s nimi. Viete kto obhajuje Čurillovcov opäť meno, ktoré sme už počuli keď sme hovorili o Bernardovi Slobodníkovi Peter Kubina exporadca Zuzany Čaputovej. Ako sa nám to krásne ukazuje ako sú prepojení všade za každým obvineným, za každým kajúcnikom, za každým mafiánom, ktorý sa rozhodol udávať na pokyn týchto grázlov za každým z nich nájdete Lipšica, Kubinu alebo niekoho z tejto mafie za každým z nich. Náhody? Ja som presvedčený, že nie. Potom prišla ďalšia kauza, kauza chata. Prvýkrát v dejinách povojnovej Európy sa stalo niečo také, žeby odpočúvali, filmovali opozičného lídra v súkromných rozhovoroch. A keďže takéto niečo nie je právne možné, tak oni si lajzli porušenie zákona a zneužitia právomocí verejného činiteľa, poslali tam svojho policajtíka, ktorý si vymyslel, že on tam nahrával nejakých jeleňov nejakých pytliakov. Oni sa takúto srandu robia zo slovenskej verejnosti. Tak oni boli takí zúfalí, že potrebovali nahrávať Roberta Fica, aby konečne niečo našli, aby konečne povedal, aby to mohli použiť teraz v tejto kauze, že to je organizovaná zločinecká skupina a jediné čo sa dozvedeli je, že Robert Fico pojedal šunku a salámu a rozprával sa o tom čo zažil v Grécku. Toto je všetko čo sme sa dozvedeli, nič o žiadnej organizovanej zločineckej skupine, nič o žiadnych ukradnutých miliardách, o ktorých tu tára niekoľko rokov Igor Matovič. Ako je to možné? Celé im to spľaslo, celé im to spľaslo, nemali to na čom postaviť, nemali žiadne ukradnuté peniaze, nemali žiadne zločiny, Robert Fico zjavne nič nespáchal tak si teraz vymysleli zločineckú organizovanú skupinu a postavili to na kajúcnikoch ako inak.
A čo už mali robiť, chata nepomohla, Čurillovci nepomohli čo mali robiť? Tak vytiahli Bernarda Slobodníka to je ten, ktorého obhajoval Lipšic a Kubina a vytiahli svoj univerzálny žolík Makóa, ten musí byť samozrejme všade, ten vždy udá každého koho potrebujú Čurillovci výborne ale stále nestačí predsa len prípad postaviť na Slobodníkovi, kto to zoberie hej Lipšicov človek. Prípad postaví na Makóovi preboha, že zločinec, ktorý tu udáva v 86 kauzách a ešte je aj korumpovaný vládou a dostáva jeho firma 10 miliónovú zákazku. Tomu neuverí nikto, potrebovali ďalšie a ďalšie mená. A tak mučili, hľadali, chodili po väzbách a vyhrážali sa rôznym mafiánom a zločincom, že pokiaľ nepovieš niečo na Roberta Fica alebo Roberta Kaliňáka, tak tu zhniješ navždy ale pokiaľ si niečo vymyslíš to čo chceme počuť, no tak ťa prepustíme z väzby zastavíme trestné stíhanie. A toto je prípad, ktorý je dokonca zdokumentovaný a týka sa pána Rajeckého, čo je relatívne známy zločinec lebo, aby sme vedeli my sa tu stále bavíme o zločincoch, nie o nejakých bezúhonných ľuďoch. Toto sú absolútne nedôveryhodní udavači, zločinci. A túto máme prípad pána Rajeckého, ktorého právnik zverejnil jeho list z väzenia a v tom liste z väzenia sa jasne píše, že za pánom Rajeckým prišli dvaja operatívci z NAKY, to sú, ktorí dneska obviňujú Roberta Fica a povedali pán Rajecký, povedzte čokoľvek na Roberta Fica a Roberta Kaliňáka a my vás prepustíme z väzby a zastavíme trestné stíhanie. On hovorí ale však ja preboha týchto ľudí nepoznám, ja nemám čo povedať a napriek tomu, napriek tomu ho dokázali zlomiť, po niekoľkých týždňoch ho predsa len dokázali zlomiť.
Poprosím, pána taxikára Baránika, aby ma nevyrušoval, buďte taký láskavý zastavte mi prosím čas. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec Baránik, ak potrebujete s pánom spravodajcom niečo tak, nech sa páči vedľa.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Poprosil by som vrátiť čas, ďakujem pekne.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Nech sa páči, pán poslanec, môžete pokračovať.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Čiže postavili to na Rajeckom, ktorého de facto vydierali dovydierali a teraz im konečne prišla príležitosť už majú dosť tých udavačov zločincov kajúcnikov, aby si mohli vymyslieť tento nezmysel s organizovanou zločineckou skupinou. A teraz to predložili do parlamentu. Tento materiál, žiadosť o vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie, toto je vlastne zbierka traktát o zločinoch nie Roberta Fica o zločinoch Andreja Kisku a Igora Matoviča, si to prečítajte. Tam väčšina textu je o tom, že Robert Fico si dovolil uplatniť svoju občiansku povinnosť, že keď sa dozviete o nejakom páchaní trestného činu vy to musíte ohlásiť. Viete, ono mi to pripadá jak v tom vtipe, že máš čapicu dostaneš, nemáš čapicu dostaneš. Tak keby Robert Fico nepovedal, že Andrej Kiska a Igor Matovič spáchali daňové podvody, tak ho dneska stíhajú zato, že neoznámil trestný čin a to musí urobiť. A keď to urobil tak z neho urobia zločinca, že zločinecká organizovaná skupina a aj tak ho idú stíhať. Máš čapicu, nemáš čapicu dostaneš. Toto je ich spôsob boja, to proste jednoducho keď ho raz chcú upáliť tak ho upália. Toto je čistý ale čistý fašizmus. Budem pokračovať vo svojom prejave v ústnej a v časti keď sa prihlásim znova, dovoľte mi ešte posledné slová.
Vážené dámy a páni, bez ohľadu nato, že na množstvo vecí máme veľmi rozdielne názory a že je tu istá averzia, ktorú priniesol žiaľ Igor Matovič do slovenskej politiky, ja som presvedčený, že aspoň jeden, dvaja, traja, štyria zopár ľudí vo vládnej koalícii si uvedomí no pán taxikár samozrejme nie, ten si uvedomí akurát či má nohu na plyne alebo nemá (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Ale pár inteligentnejších ľudí si uvedomí, že tu sa nebavíme o Robertovi Ficovi, bavíme sa o budúcnosti demokracie (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, vypršal vám čas.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
A pokiaľ zahlasujete za vydanie Roberta Fica tak začína fašistická éra na Slovensku.
28. 4. 2022 15:05:47 - 15:16:40 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Blaha, Ľuboš (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, žiaľ zostalo mi len 10 minút, ale pokúsim sa zhrnúť to, čo všetko napáchala vládna koalícia alebo ako jej pracovne hovoríme Matovičovsko-Lipšicovská mafia. Odkedy nastúpila k moci a od prvého dňa a už som to naznačil bol cieľ jediný. Zničiť opozíciu kriminálnymi spôsobmi. To, čo spáchali oni, to v bežných kriminálkach robia tí najťažší a najsurovejší mafiáni. Spomínal som, že ako prvého si podchytili Bernarda Slobodníka a nie je náhodou, že obhajcom Bernarda Slobodníka bol Daniel Lipšic a následne, keď sa stal špeciálnym prokurátorom sa obhajcom Bernarda Slobodníka stal Peter Kubina. Náhodičky. Kubina, poradca Zuzany Čaputovej. Lipšic človek Igora Matoviča a oni chcú veriť, že toto celé je nezávislý proces. Pripravili si Slobodníka, upiekli si ho a dneska im rozpráva presne to, čo chcú počuť. Potom zomrel Milan Lučanský. Dovliekli ho na Slovensko, strčili do väzby a potom za záhadných okolností zomrel. Som presvedčený, že málo kto na Slovensku verí, že zomrel kvôli samému sebe, že spáchal samovraždu. To je nezmysel. potrebovali sa ho zbaviť. Chceli ho zlikvidovať a ja sa pýtam. Neskončí takto isto aj Robert Fico, pokiaľ ho táto mafia strčí do väzby? Kde máme garancie, že sa aj Robert Fico nepotkne o papuču, že si sám nevylupne oko, že sa neobesí na teplákovej bunde. Kde máme tie garancie pri Lipšicovi, pri Matovičovi, pri týchto grázloch a gauneroch. Kde máme tie garancie? nemajú absolútne, ale absolútne ani štipku morálky títo ľudia. Vedia, že im ide o moc a vedia, že pokiaľ dva roky nevyužijú na to, aby nás fyzicky nezlikvidovali, aby nám nezapchali ústa, tak skončia veľmi zle. Pretože pokiaľ sa chytí definícia takejto širokej definície zločineckej organizovanej skupiny ktorýkoľvek vyšetrovateľ v roku 2024, tak oni všetci do jedného môžu skončiť vo väzbe. Všetci do jedného. A máme tu takéhoto šaška, pozrite sa. Čiže nebudem komentovať, ale intelektovú úroveň pána Žiaka a ďalších myslím, že hovoria samy za seba, ale skúsim veľmi vážne upozorniť na kauzy, ktoré prichádzali mesiac za mesiacom odkedy nastúpila táto vláda. Spomeňme si na správu SIS. Slovenská informačná služba, čo nie je opozičný orgán, čo nie je, nemá spoločné nič so SMER-om, nič s HLAS-om, nič s REPUBLIKOU, nič s opozičnými stranami. Slovenská informačná služba veľmi jasne preukázala, že dochádza k systému narafičených udavačov, že sa de fakto motivujú zločinci a mafiáni, aby hovorili nejaké obvinenia na predstaviteľov opozície a tí sú potom zatváraní do basy. Takýto systém, takýto zločinný systém tu vzniká. Potom sme tu mali kauzu Čurillovskú. To sú tzv. elitní vyšetrovatelia. Až taký elitní, že podľa odposluchov chceli zapáliť kanistrom auto jednej vyšetrovateľke pani Santusovej, ktorá im došla na to aké páchajú zločiny. To, že používali tie najvulgárnejšie výrazy na ženu, to samozrejme nevadí. Keď my kritizujeme pani prezidentku Čaputovú alebo pani podpredsedníčku vlády Remišovú za ich mimoriadne vysoké IQ, tak vtedy je najväčší problém a útočíme vraj na kolektívne ženstvo. Ale pokiaľ elitní vyšetrovatelia Čurillovci ako úplní grobiani vynadajú žene, že ju nakopú niekam, tak to nikomu neprekáža. Pani Čaputová sa ich ešte aj verejne zastane. Verejne zastane. Vtedy mala možnosť ukázať, že jej záleží na ženách, ale nie. Vtedy ukázala, že jej záleží na jednej veci, na tom, aby sa pri moci udržala Lipšicovsko-Matovičovská mafia, pretože kope s nimi. Viete, kto obhajuje Čurillovcov, opäť...
===== nastane vtedy mala možnosť ukázať, že jej záleží na ženách ale nie, vtedy ukázala, že jej záleží na jedinej veci na tom, aby sa pri moci udržala Lipšicovsko-matovičovská mafia, pretože kope s nimi. Viete kto obhajuje Čurillovcov opäť meno, ktoré sme už počuli keď sme hovorili o Bernardovi Slobodníkovi Peter Kubina exporadca Zuzany Čaputovej. Ako sa nám to krásne ukazuje ako sú prepojení všade za každým obvineným, za každým kajúcnikom, za každým mafiánom, ktorý sa rozhodol udávať na pokyn týchto grázlov za každým z nich nájdete Lipšica, Kubinu alebo niekoho z tejto mafie za každým z nich. Náhody? Ja som presvedčený, že nie. Potom prišla ďalšia kauza, kauza chata. Prvýkrát v dejinách povojnovej Európy sa stalo niečo také, žeby odpočúvali, filmovali opozičného lídra v súkromných rozhovoroch. A keďže takéto niečo nie je právne možné, tak oni si lajzli porušenie zákona a zneužitia právomocí verejného činiteľa, poslali tam svojho policajtíka, ktorý si vymyslel, že on tam nahrával nejakých jeleňov nejakých pytliakov. Oni sa takúto srandu robia zo slovenskej verejnosti. Tak oni boli takí zúfalí, že potrebovali nahrávať Roberta Fica, aby konečne niečo našli, aby konečne povedal, aby to mohli použiť teraz v tejto kauze, že to je organizovaná zločinecká skupina a jediné čo sa dozvedeli je, že Robert Fico pojedal šunku a salámu a rozprával sa o tom čo zažil v Grécku. Toto je všetko čo sme sa dozvedeli, nič o žiadnej organizovanej zločineckej skupine, nič o žiadnych ukradnutých miliardách, o ktorých tu tára niekoľko rokov Igor Matovič. Ako je to možné? Celé im to spľaslo, celé im to spľaslo, nemali to na čom postaviť, nemali žiadne ukradnuté peniaze, nemali žiadne zločiny, Robert Fico zjavne nič nespáchal tak si teraz vymysleli zločineckú organizovanú skupinu a postavili to na kajúcnikoch ako inak.
A čo už mali robiť, chata nepomohla, Čurillovci nepomohli čo mali robiť? Tak vytiahli Bernarda Slobodníka to je ten, ktorého obhajoval Lipšic a Kubina a vytiahli svoj univerzálny žolík Makóa, ten musí byť samozrejme všade, ten vždy udá každého koho potrebujú Čurillovci výborne ale stále nestačí predsa len prípad postaviť na Slobodníkovi, kto to zoberie hej Lipšicov človek. Prípad postaví na Makóovi preboha, že zločinec, ktorý tu udáva v 86 kauzách a ešte je aj korumpovaný vládou a dostáva jeho firma 10 miliónovú zákazku. Tomu neuverí nikto, potrebovali ďalšie a ďalšie mená. A tak mučili, hľadali, chodili po väzbách a vyhrážali sa rôznym mafiánom a zločincom, že pokiaľ nepovieš niečo na Roberta Fica alebo Roberta Kaliňáka, tak tu zhniješ navždy ale pokiaľ si niečo vymyslíš to čo chceme počuť, no tak ťa prepustíme z väzby zastavíme trestné stíhanie. A toto je prípad, ktorý je dokonca zdokumentovaný a týka sa pána Rajeckého, čo je relatívne známy zločinec lebo, aby sme vedeli my sa tu stále bavíme o zločincoch, nie o nejakých bezúhonných ľuďoch. Toto sú absolútne nedôveryhodní udavači, zločinci. A túto máme prípad pána Rajeckého, ktorého právnik zverejnil jeho list z väzenia a v tom liste z väzenia sa jasne píše, že za pánom Rajeckým prišli dvaja operatívci z NAKY, to sú, ktorí dneska obviňujú Roberta Fica a povedali pán Rajecký, povedzte čokoľvek na Roberta Fica a Roberta Kaliňáka a my vás prepustíme z väzby a zastavíme trestné stíhanie. On hovorí ale však ja preboha týchto ľudí nepoznám, ja nemám čo povedať a napriek tomu, napriek tomu ho dokázali zlomiť, po niekoľkých týždňoch ho predsa len dokázali zlomiť.
Poprosím, pána taxikára Baránika, aby ma nevyrušoval, buďte taký láskavý zastavte mi prosím čas. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)
Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec Baránik, ak potrebujete s pánom spravodajcom niečo tak, nech sa páči vedľa.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Poprosil by som vrátiť čas, ďakujem pekne.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Nech sa páči, pán poslanec, môžete pokračovať.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Čiže postavili to na Rajeckom, ktorého de facto vydierali dovydierali a teraz im konečne prišla príležitosť už majú dosť tých udavačov zločincov kajúcnikov, aby si mohli vymyslieť tento nezmysel s organizovanou zločineckou skupinou. A teraz to predložili do parlamentu. Tento materiál, žiadosť o vydanie Roberta Fica na väzobné stíhanie, toto je vlastne zbierka traktát o zločinoch nie Roberta Fica o zločinoch Andreja Kisku a Igora Matoviča, si to prečítajte. Tam väčšina textu je o tom, že Robert Fico si dovolil uplatniť svoju občiansku povinnosť, že keď sa dozviete o nejakom páchaní trestného činu vy to musíte ohlásiť. Viete, ono mi to pripadá jak v tom vtipe, že máš čapicu dostaneš, nemáš čapicu dostaneš. Tak keby Robert Fico nepovedal, že Andrej Kiska a Igor Matovič spáchali daňové podvody, tak ho dneska stíhajú zato, že neoznámil trestný čin a to musí urobiť. A keď to urobil tak z neho urobia zločinca, že zločinecká organizovaná skupina a aj tak ho idú stíhať. Máš čapicu, nemáš čapicu dostaneš. Toto je ich spôsob boja, to proste jednoducho keď ho raz chcú upáliť tak ho upália. Toto je čistý ale čistý fašizmus. Budem pokračovať vo svojom prejave v ústnej a v časti keď sa prihlásim znova, dovoľte mi ešte posledné slová.
Vážené dámy a páni, bez ohľadu nato, že na množstvo vecí máme veľmi rozdielne názory a že je tu istá averzia, ktorú priniesol žiaľ Igor Matovič do slovenskej politiky, ja som presvedčený, že aspoň jeden, dvaja, traja, štyria zopár ľudí vo vládnej koalícii si uvedomí no pán taxikár samozrejme nie, ten si uvedomí akurát či má nohu na plyne alebo nemá (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
Ale pár inteligentnejších ľudí si uvedomí, že tu sa nebavíme o Robertovi Ficovi, bavíme sa o budúcnosti demokracie (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, vypršal vám čas.

Blaha, Ľuboš, poslanec NR SR
A pokiaľ zahlasujete za vydanie Roberta Fica tak začína fašistická éra na Slovensku.