Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
25. 5. 2022 10:37:52 - 10:39:52 65. schôdza NR SR - 14.deň - A. dopoludnia Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem za slovo. Tá bytová otázka, to je dlhodobo na Slovensku veľmi zložitá. Pre mnohé mladé rodiny byt sa stáva takmer nedostupný a čím väčšie mesto, tak tým väčší problém. Ja naopak sa teším, že je tu návrh zákona na podporu bývania a takto v podstate podporíme rodiny, nielen mladé rodiny, lebo sú aj rodiny stredne v dospelom veku alebo aj staršie a majú problém s bývaním. Myslím si, že tie nájomné byty by mohli celkovo zlepšiť otázku bývania, ale aj kvalitu bývania na Slovensku.
Ale keď aj zaznelo tuná, však aj v rámci tej rozpravy, že či balkón alebo kuchyňa, no ak by som si mal tak vybrať byt teraz, že či byt s balkónom alebo s kuchyňou, jednoznačne by to bolo s kuchyňou. Tá kuchyňa veľmi ako výrazne chýba. Balkón samozrejme tiež je ako v dnešnej dobe ako pre tie rodiny potrebný, lebo sa využíva tak polyfunkčne. Nehovoriac o tých veciach alebo hovoriac o tých veciach jak za posledné týždne a mesiace ceny materiálov stúpli. Myslím si, že tiež by bolo vhodné a to aj v podstate mali sme to aj v tom stavebnom zákone, aby aj mladé rodiny alebo rodiny, ľudia, ktorí si chcú zabezpečiť bývanie svojpomocne, chcú si postaviť dom, aby aj tieto veci boli umožnené pre tieto rodiny. Myslím si, že to úzko súvisí a nadväzuje aj so včerajším návrhom zákona, k tým rodinným prídavkom, ktorý sa tuná schválil, tak aj tieto nájomné byty, ja to vítam, že tento návrh zákona je tuná a to podporím. Áno, aj tá utečenecká kríza na Ukrajine zhoršila bývanie, lebo ten tlak na bývanie je ešte väčší ako bol tou ukrajinskou krízou.
24. 5. 2022 20:33:56 - 20:35:56 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Za posledné roky tuná nikto neplakal, že daňový bonus sa napríklad zdvihol za posledných rokov iba 1 euro 65. No ale keby sa zdvihol aj o 10 centov, aj to je čosi, aj, alebo to je tiež niečo ako nič. A hovoriť o 1,2 miliarde, že to nie je žiadna pomoc rodinám, no tak na jednej strane sú tu plačkovia, ktorí tuná vyplakávajú, že ideme kopec peňazí, milióny a miliardy , z Republiky tuná vykrikujú a vyplakujú, vyplakávajú, že ideme rozhadzovať finančné prostriedky a na druhej strane tuná hovoríme, že 1,2 miliardy pre pomoc pre rodiny to je nič. No je to veľká pomoc. Tak ako si to, Filip, povedal za 30 centov pre jedno dieťa to tak akurát si kúpiť 1 pampersku a to je aká pomoc. No ale lepšie niečo ako nič. Ale tak isto aj úroveň štátu alebo tak si aj občania budú vážiť štát, nakoľko si štát bude vážiť a ceniť tie rodiny ako, ako ich bude podporovať. Rodiny potrebujú všestrannú pomoc. Tuná koľkokrát v Národnej rade aj v rámci rozpravy rodina je toľkokrát tuná torpédovaná a dehonestovaná, myslím si, že ako poslanci Národnej rady veľakrát by sme sa aj mali za čo hanbiť. Tak ako si spomenul tuná Igora Matoviča, veď to je celé o tom, áno, pretože to predkladá Igor Matovič, tak preto je mnoho ľudí v pléne Národnej rady proti. A ja to tak hovorím, že je tu aj nejaká taká by som povedal osobná závisť, že navyše minister financií našiel aj spôsob financovania ako nájsť tie prostriedky pre pomoc pre naše rodiny. Ja túto vec vysoko oceňujem, strana Život - národná strana, my budem hlasovať vždycky za prorodinné návrhy zákonov a ďakujem za to.
24. 5. 2022 18:07:09 - 18:09:10 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ja nadviažem na tých rozprávkárov. Vieš, Erik, ty si ma toľkokrát oslovil, tak nemôžem mlčať a zostať ticho. Vieš, ty hovoríš proste o nás Kuffovci, Tarabovci, my spolu sa voláme, keď nevieš, tak sme strana ŽIVOT, národná strana, a tak sme politický subjekt. My nehádžeme nijakých dôchodcov cez palubu, Filip to pred chvíľou tu povedal, keď ste vy predkladali návrhy zákona trinásty, štrnásty dôchodok, my sme vám zahlasovali za. Ale vôbec nehádžeme my dôchodcov cez palubu aj môj otec je dôchodca, ale môj otec je solidárny a cíti takisto s rodinami a je ochotný sa aj zrieknuť aj cestovania zadarmo ako dôchodca vlakmi, aby bolo na zvýšenie prídavkov a daňového bonusu pre naše rodiny. Veď predsa rodina, keď nebude tá podporovaná, neviem pochopiť jednu vec, keď sa tak zamýšľam ako nad tým, tak vy takí veľkí socialisti a vy ste tak hlasovali pri tomto návrhu zákona prorodinnom, že vy ste sa zdržali. A tuná takéto bláboly, ako hovoríš, že závisí od toho pád vlády. Minulý týždeň si tuná nebol, lebo my sme tu boli do večera v piatok, kedy Igor Matovič povedal, že akokoľvek dopadne hlasovanie pri tomto prorodinnom návrhu zákona, vláda nepadne. Takže tuná naozaj si sa pridal na stranu Mazurekovcov a tuná držíte nejakú tú líniu, že súvisí to s pádom vlády. No, vôbec nie, lebo minister financií tu povedal, áno máš pravdu, je to o Igorovi Matovičovi. Vy žiarlite na Igora Matoviča preto, lebo predkladá takýto návrh zákona, ktorý je prelomový, za tridsať rokov tuná nebol. Je prorodinne orientovaný, takáto výrazná pomoc. No veď dobre aj 1 euro 65 je dobré ako, keď dostanú tie rodiny za osem rokov ako zdvihnúť aj za to by som hlasoval, ale teraz keď to skočí o 50 eur, to je rádovo v eurách, je to oveľa vyššie. A na to vy žiarlite, na Igora Matoviča, lebo to práve predkladá o. A v tom je celý ten problém a keď si si nevšimol, on už nie je premiér, ale iba minister financií.
24. 5. 2022 16:28:28 - 16:30:29 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Prepáč Marián, no poviem to takto SaS skučíte, že bohatí dostanú viac. No to je čo za argument? Pritom na jednej strane hovoríte, že je to nespravodlivé lebo bohatí, ktorí majú peniaze dostanú ešte viac a pritom jedným dychom odmietate zdaniť sto najbohatších firiem. No tak aký je váš vlastne postoj? To sú aké protirečenia, alebo tu teraz hovorím to čo si ako spomínal všetko v tej rozprave 30- minútovej alebo koľko si to tu rozprával, pomáhať len a len rodinám. No ale keď my rodiny posilníme, tak posilníme celý sociálny systém. Jednoducho tí členovia rodiny, aby neprepadali do toho balíka sociálnej pomoci, ak tá rodina bude mať vysokú životnú úroveň, no tak my nebudeme riešiť tuná narkomanov a drogovo závislých a pod. Pretože tá rodina bude schopná sa postarať o týchto ľudí, alebo na druhej strane a skús sa trošku počúvať a to nie je aj minulý týždeň si si tak protirečil, keď si tu hovoril, že voľnočasové alebo najprv, že riešme najprv vzdelanie a potom voľnočasové chvíle, že vzdelanie je najprioritnejšie. No bezpochyby ale mýliš sa aj v tejto veci tuná v tejto základne pretože mnohé voľnočasové chvíle kde deti trávia čas a sú ich to záľuby, stávajú sa im celoživotným povolaním. Je to ich práca, je to zamestnanie a to je jedno či to je už v športe či už v hokeji lebo teraz ten hokej taký hej a môže to byť či je to tenis alebo čokoľvek, alebo modelári a pod. a tie voľnočasové chvíle vedia pretaviť do celoživotných povolaní kde oni vlastne celý život sa živia tou prácou. Myslím si, že to skučanie tuná je naozaj veľmi zbytočné zo strany SaS, vy máte problém skutočne problém máte zdaniť sto najbohatších firiem, bohatým vy dávate.
24. 5. 2022 15:54:10 - 15:56:11 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Vieš, Juraj, ja nadviažem tak na tvoje vystúpenie v rozprave. Si povedal takú nenápadnú vetu, že aj kvapka v mori. A mňa tu tak napadla, aj kvapka v mori je súčasťou mora. A mnoho kvapiek vody vytvára more a oceány. Takisto aj tá pomoc rodinám, aj keď by po kvapkách išla, aj keď pomaly, tak vytvára veľkú pomoc ako pre rodiny. A rodiny vytvárajú spoločenské systémy v celom svete, preto si zaslúži mimoriadnu pozornosť každá jedna rodina nielen u nás. Ale predovšetkým u nás, lebo my sme poslanci Národnej rady a má nám záležať na našich rodinách, aby sa mali čo najlepšie naše rodiny.
Viete, ja keď tak už ten druhý týždeň tak pozorujem ten zápas, ktorý tuná prebieha a vlastne ten odboj proti tým rodinám. Som rád, že v prvom čítaní mnohí to prehodnotili a zdržali sa, už nehlasovali proti návrhu zákona, čo je pozitívne, hej. A hlasovať proti rodine, však to len odľud môže hlasovať proti rodine. Kto môže hlasovať proti rodine, prosím vás pekne? Normálny človek
====
24. 5. 2022 15:54:10 - 15:56:10 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Ja len dve drobné upresnenia. Pán podpredseda, keď sme vyplatili 13. dôchodok teraz, resp. vyplatí sa teraz, áno, jasné sú to peniaze, ktoré sú skôr ich majú ľudia a je to potrebné a je to zmysluplné riešenie. Ale prosím, nemôžme hovoriť, že sú to peniaze navyše. To zatiaľ sme dali ľuďom tie peniaze, na ktoré majú nárok a dostali by ich na konci roka. Čiže to, aby to padlo presne, ale je to riešenie, ktoré je dobré. Plus s obcami zasa. No, áno, mali obce v posledných rokoch nárast, ale zasa no, veď to by nás ale malo tešiť. Veď, veď všetci tu hovoríme o decentralizácii, o tom, že tie obce sú najbližšie k občanom, a že vlastne najbližšie a najlepšie vedia tie potreby občanov zabezpečiť. A ukázala to, či už korona kríza alebo aj ukrajinská kríza. Ako prečo to takto hovoríme, že je zle, že ich mali.
Buďme radi, že ich mali. Verme, že za ne efektívne robia a ak aj, samozrejme, nájdeme a sú aj neefektívne fungujúce samosprávy, súhlasím. To nie je žiadny dôvod, aby sa teraz povedalo, že sa má zobrať všetkým samosprávam. Toto tiež treba dať na to pozor. A ešte jedna vec. Za tie roky samosprávam či obciam, alebo vuckám aj pribudli nejaké povinnosti, nielen peniaze. Ďakujem pekne. ...prebieha a vlastne ten odboj proti tým rodinám. Som rád, že v prvom čítaní mnohí to prehodnotili a zdržali sa, už nehlasovali proti návrhu zákona, čo je pozitívne, hej. A hlasovať proti rodine, však to len odľud môže hlasovať proti rodine. Kto môže hlasovať proti rodine, prosím vás pekne. Normálny človek nemôže hlasovať proti rodine. A potom mi nezáleží na mojej vlasti, na mojom štáte mi nezáleží, ak ja hlasujem ako proti rodine.
Viete, tu keď počúvam, že samosprávy ako skučia, lebo nemajú peniaze, lebo to, lebo hento. No majú peniaze, len hospodárne nakladajú s tými peniazmi, nech nešafária ako s tým. Ja som to minulý týždeň ako rozprával. No človek sa tu tak zamyslí, no čo je že samospráva. No však to je v podstate prenesená štátna správa. No jak môže štát proti sebe samému štrajkovať. A štrajková pohotovosť. No to jednoducho je čosi neakceptovateľné, že by tuná starostovia a z vúcky a štrajkovali ako proti štátu. To je čosi, čo sa jednoducho nie je možné akceptovať. A ten daňový bonus, ktorý sa zavedie bankám, tak áno, dá sa s tým len súhlasiť, aby to boli banky zdanené.
24. 5. 2022 15:54:10 - 15:56:10 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Ja len dve drobné upresnenia. Pán podpredseda, keď sme vyplatili 13. dôchodok teraz, resp. vyplatí sa teraz, áno, jasné sú to peniaze, ktoré sú skôr ich majú ľudia a je to potrebné a je to zmysluplné riešenie. Ale prosím, nemôžme hovoriť, že sú to peniaze navyše. To zatiaľ sme dali ľuďom tie peniaze, na ktoré majú nárok a dostali by ich na konci roka. Čiže to, aby to padlo presne, ale je to riešenie, ktoré je dobré. Plus s obcami zasa. No, áno, mali obce v posledných rokoch nárast, ale zasa no, veď to by nás ale malo tešiť. Veď, veď všetci tu hovoríme o decentralizácii, o tom, že tie obce sú najbližšie k občanom, a že vlastne najbližšie a najlepšie vedia tie potreby občanov zabezpečiť. A ukázala to, či už korona kríza alebo aj ukrajinská kríza. Ako prečo to takto hovoríme, že je zle, že ich mali.
Buďme radi, že ich mali. Verme, že za ne efektívne robia a ak aj, samozrejme, nájdeme a sú aj neefektívne fungujúce samosprávy, súhlasím. To nie je žiadny dôvod, aby sa teraz povedalo, že sa má zobrať všetkým samosprávam. Toto tiež treba dať na to pozor. A ešte jedna vec. Za tie roky samosprávam či obciam, alebo vuckám aj pribudli nejaké povinnosti, nielen peniaze. Ďakujem pekne. ...prebieha a vlastne ten odboj proti tým rodinám. Som rád, že v prvom čítaní mnohí to prehodnotili a zdržali sa, už nehlasovali proti návrhu zákona, čo je pozitívne, hej. A hlasovať proti rodine, však to len odľud môže hlasovať proti rodine. Kto môže hlasovať proti rodine, prosím vás pekne. Normálny človek nemôže hlasovať proti rodine. A potom mi nezáleží na mojej vlasti, na mojom štáte mi nezáleží, ak ja hlasujem ako proti rodine.
Viete, tu keď počúvam, že samosprávy ako skučia, lebo nemajú peniaze, lebo to, lebo hento. No majú peniaze, len hospodárne nakladajú s tými peniazmi, nech nešafária ako s tým. Ja som to minulý týždeň ako rozprával. No človek sa tu tak zamyslí, no čo je že samospráva. No však to je v podstate prenesená štátna správa. No jak môže štát proti sebe samému štrajkovať. A štrajková pohotovosť. No to jednoducho je čosi neakceptovateľné, že by tuná starostovia a z vúcky a štrajkovali ako proti štátu. To je čosi, čo sa jednoducho nie je možné akceptovať. A ten daňový bonus, ktorý sa zavedie bankám, tak áno, dá sa s tým len súhlasiť, aby to boli banky zdanené.
24. 5. 2022 15:54:10 - 15:56:10 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Ja len dve drobné upresnenia. Pán podpredseda, keď sme vyplatili 13. dôchodok teraz, resp. vyplatí sa teraz, áno, jasné sú to peniaze, ktoré sú skôr ich majú ľudia a je to potrebné a je to zmysluplné riešenie. Ale prosím, nemôžme hovoriť, že sú to peniaze navyše. To zatiaľ sme dali ľuďom tie peniaze, na ktoré majú nárok a dostali by ich na konci roka. Čiže to, aby to padlo presne, ale je to riešenie, ktoré je dobré. Plus s obcami zasa. No, áno, mali obce v posledných rokoch nárast, ale zasa no, veď to by nás ale malo tešiť. Veď, veď všetci tu hovoríme o decentralizácii, o tom, že tie obce sú najbližšie k občanom, a že vlastne najbližšie a najlepšie vedia tie potreby občanov zabezpečiť. A ukázala to, či už korona kríza alebo aj ukrajinská kríza. Ako prečo to takto hovoríme, že je zle, že ich mali.
Buďme radi, že ich mali. Verme, že za ne efektívne robia a ak aj, samozrejme, nájdeme a sú aj neefektívne fungujúce samosprávy, súhlasím. To nie je žiadny dôvod, aby sa teraz povedalo, že sa má zobrať všetkým samosprávam. Toto tiež treba dať na to pozor. A ešte jedna vec. Za tie roky samosprávam či obciam, alebo vuckám aj pribudli nejaké povinnosti, nielen peniaze. Ďakujem pekne. ...prebieha a vlastne ten odboj proti tým rodinám. Som rád, že v prvom čítaní mnohí to prehodnotili a zdržali sa, už nehlasovali proti návrhu zákona, čo je pozitívne, hej. A hlasovať proti rodine, však to len odľud môže hlasovať proti rodine. Kto môže hlasovať proti rodine, prosím vás pekne. Normálny človek nemôže hlasovať proti rodine. A potom mi nezáleží na mojej vlasti, na mojom štáte mi nezáleží, ak ja hlasujem ako proti rodine.
Viete, tu keď počúvam, že samosprávy ako skučia, lebo nemajú peniaze, lebo to, lebo hento. No majú peniaze, len hospodárne nakladajú s tými peniazmi, nech nešafária ako s tým. Ja som to minulý týždeň ako rozprával. No človek sa tu tak zamyslí, no čo je že samospráva. No však to je v podstate prenesená štátna správa. No jak môže štát proti sebe samému štrajkovať. A štrajková pohotovosť. No to jednoducho je čosi neakceptovateľné, že by tuná starostovia a z vúcky a štrajkovali ako proti štátu. To je čosi, čo sa jednoducho nie je možné akceptovať. A ten daňový bonus, ktorý sa zavedie bankám, tak áno, dá sa s tým len súhlasiť, aby to boli banky zdanené.
24. 5. 2022 15:54:10 - 15:56:10 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Ja len dve drobné upresnenia. Pán podpredseda, keď sme vyplatili 13. dôchodok teraz, resp. vyplatí sa teraz, áno, jasné sú to peniaze, ktoré sú skôr ich majú ľudia a je to potrebné a je to zmysluplné riešenie. Ale prosím, nemôžme hovoriť, že sú to peniaze navyše. To zatiaľ sme dali ľuďom tie peniaze, na ktoré majú nárok a dostali by ich na konci roka. Čiže to, aby to padlo presne, ale je to riešenie, ktoré je dobré. Plus s obcami zasa. No, áno, mali obce v posledných rokoch nárast, ale zasa no, veď to by nás ale malo tešiť. Veď, veď všetci tu hovoríme o decentralizácii, o tom, že tie obce sú najbližšie k občanom, a že vlastne najbližšie a najlepšie vedia tie potreby občanov zabezpečiť. A ukázala to, či už korona kríza alebo aj ukrajinská kríza. Ako prečo to takto hovoríme, že je zle, že ich mali.
Buďme radi, že ich mali. Verme, že za ne efektívne robia a ak aj, samozrejme, nájdeme a sú aj neefektívne fungujúce samosprávy, súhlasím. To nie je žiadny dôvod, aby sa teraz povedalo, že sa má zobrať všetkým samosprávam. Toto tiež treba dať na to pozor. A ešte jedna vec. Za tie roky samosprávam či obciam, alebo vuckám aj pribudli nejaké povinnosti, nielen peniaze. Ďakujem pekne. ...prebieha a vlastne ten odboj proti tým rodinám. Som rád, že v prvom čítaní mnohí to prehodnotili a zdržali sa, už nehlasovali proti návrhu zákona, čo je pozitívne, hej. A hlasovať proti rodine, však to len odľud môže hlasovať proti rodine. Kto môže hlasovať proti rodine, prosím vás pekne. Normálny človek nemôže hlasovať proti rodine. A potom mi nezáleží na mojej vlasti, na mojom štáte mi nezáleží, ak ja hlasujem ako proti rodine.
Viete, tu keď počúvam, že samosprávy ako skučia, lebo nemajú peniaze, lebo to, lebo hento. No majú peniaze, len hospodárne nakladajú s tými peniazmi, nech nešafária ako s tým. Ja som to minulý týždeň ako rozprával. No človek sa tu tak zamyslí, no čo je že samospráva. No však to je v podstate prenesená štátna správa. No jak môže štát proti sebe samému štrajkovať. A štrajková pohotovosť. No to jednoducho je čosi neakceptovateľné, že by tuná starostovia a z vúcky a štrajkovali ako proti štátu. To je čosi, čo sa jednoducho nie je možné akceptovať. A ten daňový bonus, ktorý sa zavedie bankám, tak áno, dá sa s tým len súhlasiť, aby to boli banky zdanené.
24. 5. 2022 15:44:48 - 15:46:48 65. schôdza NR SR - 13.deň - B. popoludní Tlač 1026 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem za slovo. My strana ŽIVOT - národná strana, tarabovci ako aj kuffovci sme hlasovali za návrh zákona a urobíme to aj v druhom čítaní. Budeme hlasovať "za".
Ja si kladiem otázku, keď tuná opozícia vyčíta navrhovateľovi pánu Igorovi Matovičovi, ministrovi financií, že sú to omrvinky pre rodiny. Tak potom prečo toľko kriku, prečo toľko kriku, keď sú to omrvinky. No, tak potom nie je problém odkiaľ vziať na to peniaze. V minulosti aj strana SMER, keď zdvihla daňový bonus aj o 20 centov, ja by som dobre, môžme o tom viesť diskusiu, že či je to veľa alebo málo, ale aj tých 20 centov a keby to boli aj 2 centy, tak by som hlasoval "za". A všetko čo podporí rodinu vždy budem hlasovať "za".
Pozrite sa, ak sa pozrieme na systém ako rodiny je to najideálnejší subsidiárny systém, ktorý nedovolí, aby členovia rodiny v sociálnom systéme prepadli do toho sita sociálnej pomoci. Čo je našou prioritou? Aby sme my dávali donekonečna sociálne balíčky a podpory a kde čo všetko. Alebo aby sme zachytili tých členov, členov rodiny priamo ako v rodinách. Ak bude silná rodina, tak jednoducho títo členovia rodiny nebudú prepadať do toho sociálneho systému. A ak bude silná rodina, bude aj silný štát.
Viete tuná teraz počúvam, že daňový odvod pre banky. No, ale veď však to nie je nič nové, však tu bolo skrátené legislatívne konanie. Igor Matovič tuná predložil a hovoril a deklaroval, ak budú banky patriť medzi sto najbohatšie firmy, jednoducho tak dajú ako ten odvod. A ja si myslím a bola tu aj Devínbanka, ktorá tu padla, takže nie všetky banky sú najbohatšie, lebo sú aj banky, ktoré majú ako problémy.
20. 5. 2022 15:19:00 - 15:21:00 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
No áno, aby sme tomu predišli, aby tí primátori miest a starostovia obcí neboli tí, ktorí sa tu teraz postavia, že vďaka tomu, že sme my podporili pomoc rodinám a teraz čo im všetko ako chýba, ako v tej samospráve. No nechýba im, myslím si, že za tie posledné roky a za posledných tridsať rokov tam bol tak dramatický nárast zamestnanosti, že v tých samosprávach je prezamestnanosť, ale samozrejme áno niektorí starostovia a možno aj primátori miest a urazia, sú to voliči ich, to sú tí samotní zamestnanci, ale aj ich, ich rodinní príslušníci. Ale predísť jako týmto opatreniam, lebo ak táto hrozba tuná niekoľkokrát ako zaznela, že mestá a obce sa postavia tak, že zvýšia občanom ako dane. No zakázať im to, my vieme prijať zákon taký, že jednoducho nebudú môcť zvýšiť dane, a takto si akosi vyberať. Nech hľadajú rezervy opatreniami vlastnými vo vlastných mestách a obciach tak, aby ku zvyšovaniu daní nedošlo, aby hospodárili tak ako majú.
A, Tomáš, ak si spomínal toho kolegu Mazureka, áno ako to chce vysvetliť rodinám na Orave, ja dodám na Spiši a na východe Slovenska, že bohatým firmám áno, im doprajeme a rodinám na Slovensku, slovenským rodinám nechceme pomôcť. Ako im to vysvetlíme? My jednoznačne sme za to, aby oligopoly a monopoly boli zdanené aj bohaté firmy rovnako tak ako minister financií to tu spomenul, že aby aj tá cena alkoholu stúpla hore, úplne v pohode môže ísť aj to euro 0,9 nech ide hore a nech si tú financie také, ktoré podporia naše rodiny.
20. 5. 2022 14:55:19 - 15:05:30 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
===== Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Milí kolegovia, dovoľte mi niekoľko slov. Dovolil by som si doplniť predrečníka Filipa, keď položil tu takú rečnícku otázku a Mazurek, ktorý nás tuná označil, že čo vy za to máte, keď podporíte tento návrh zákona. Filip povedal, že nič. Ja som sa tak nad tým zamyslel, áno, máme. Máme naše budúce slovenské rodiny, aby boli silné, aby naši, rodiny občanov Slovenska, ale ja tuná hovorím tak jak Igor, že slovenské rodiny, lebo aj tie všetky, aj teda tí ďalší občania, tak sú to naše slovenské rodiny, či sú maďarskej národnosti alebo akejkoľvek národnosti, tak sú to slovenské rodiny stále. No keď už si tak do mňa ako zabŕdol, tak my doma máme aj časť ukrajinskej rodiny, lebo máme mamu a s dcérkou Aničkou, no a tiež ich považujeme za našich, hoci sú Ukrajinci. No aj ich sa to bude týkať. Dúfam, že práve verím, že aj skorý návrat ako aj týchto ľudí, aby sa mohli vrátiť do svojich domovov. Teraz pred chvíľou som takto rozprával. Ak by našu vlasť postihla takáto vec a možno aj keby mi roztrieskali celý ten dom a to a boli sme na úteku a to, no vrátil by som sa aj na tie trosky. Lebo človek doma je doma. A ja vnímam aj tých ľudí, ktorí majú veľkú túžbu vrátiť sa späť. S čím som, s jednou vecou som nemohol súhlasiť, pán premiér už tu neni a to jest na jednej strane podpora Ukrajine áno, čo sa týka humanitárnej pomoci, hej, či už potraviny, lieky a podobne, ale vojenská pomoc nie. A ja som si položil, ale j druhým som položil rečnícku otázku. Ak namierim na teba zbraňou, ty ju nemáš a dám ti na výber. Ale sa vzdáš, alebo ťa zastrelím. Čo si vyberieš? No drvivá väčšina ľudí odpovie normálnych, vzdám sa. S nádejou s tým, že môžem ako žiť. A rovnako je to aj s krajinou. Ak my nebudeme dodávať zbraňové systémy do nekonečna na Ukrajine, aj to vystúpene Volodymyra Zelenského tuná v parlamente, odznelo posolstvo, to len zbrane, zbrane, zbrane. Ale t keď zbrane nedostaneš, čo ti zostáva? No musíš si sadnúť za rokovací stôl a rokovať. A ja som za rokovanie a ten dialóg. Aj pápež František tak isto v podstate vyzýval ako k tomu, aby sa rokovalo. Ale vrátim sa ako k tým rodinám, ktoré tu boli ako spomenuté a toľko protirečení tuná bolo, hej, však to hovoril tu. Tak na jednej strane hovoríme z Ruska ropa, ktorá prichádza, takže je poznačená krvou. Ale tú spotrebnú daň jedným dychom, kolegovia tu niektorí ako dodávajú, však znížme ju na benzín a na naftu, na pohonné látky, aby sme mali zníženú spotrebnú daň. A tam už tá krv nie je? To už odrazu nikomu to nevadí? Tak treba si dávať pozor na tie slová, ktoré tuná ako rozprávame. Ale rodina ako taká a to nielen na Slovensku, ale vo všeobecnosti je veľmi dôležitá. A za tie posledné roky je to veľmi také bolestivé to nielen u nás a to nielen v tomto parlamente, ale vo svete a zvlášť v Európe tak torpédovaná rodina ako keby bola kdesi úplne na konci, kdesi na chvoste toho všetkého. My tuná keď máme plakať nad tým, že nejaké oligopoly alebo monopoly máme ako zdaniť a na druhej strane povieme, že otec rodiny, ktorý zarába alebo rodina, ktorá je možno ekonomicky lepšie situovaná, takže takejto rodine rodinné prídavky nedáme. Nie, dať aj takejto rodine. Lebo aj deti v bohatých rodinách sú naše deti, slovenské deti a tiež rovnako nech dostanú túto podporu. Otec rodiny, ktorý má väčší počet, Milan Kuriak tuná vystúpil, je z početnej rodiny, z 9 detí pochádza, vlastnú rodinu má ako veľkú, sám to pozná ako to v takej rodine vyzerá. Tam, kde je tá rodina veľká, sú aj veľké výdaje. Viete, tá rodina keby mala aj 10 tisíc eur príjem, rodina ako taká, no viete, keď ste dvaja, tak je to veľa. Možno sám alebo traja, ale keď je vás 10, no tak koľko vám vychádza na jedného člena rodiny. A teraz si zoberte koľko rodín je naozaj na hranici chudoby. Pán minister financií Igor Matovič to tu spomenul, kde v podstate situácia sa dopracovala žiaľ až do takého bodu, kde rodiny, ktoré majú tri a viac detí, sú chudobné. Teraz pán kolega, keď ti poviem, že máš 10 detí alebo máš 8 detí, ste 2 rodičia, máte 10 tisíc príjem, no tak to máš 1000 eura na jedného člena rodiny. Tým, že systém, rodiny je taký subsidiárny a svojpomocný, samozrejme tá rodina je schopná vyžiť aj z nižšieho. Lebo keď dostal by si len 1000 eur, no tak musíš vyžiť z tých 1000 eur. To jak Igor Matovič tuná spomenul biblický príbeh, ktorý biblickým príbehom nie je, lebo to je rozprávka o troch grošoch, ale o grošoch sa v biblii nehovorí nič, tam sú talenty a to bolo platidlo, kedysi sa v minulosti platilo. Hej, to bol talent. Ale tá rozprávka je veľmi pekná, hej, že jeden vraciam, jeden požičiavam a druhý si nechávam pre seba. A z troch grošov má vyžiť. To je taká veľmi múdra rozprávka od Pavla Dobšinského, ale veľmi, veľmi poučná a má hlbokú myšlienku. Tak rovnako aj tie rodiny sú schopné ako takto fungovať. Ale aby my sme posilnili pozíciu štátu a mne na tom záleží, no tak my musíme posilniť pozíciu rodiny. Ak my budeme torpédovať rodinu, oslabovať rodinu, no tak aký bude ten štát. Mne sa páčilo, Igor, včera ako spomenul a povedal, že pre neho nie sú prioritou moderné rodiny. Ja presne viem čo chcel za tým ako pojmom, termínom, nerozvádzal to ďalej, však nemusím to ani ja, nemám toľko času. Ani ja nie som. Ale klasickú, vlastne tradičnú rodinu, že to je rodina, lebo dneska za rodinu je označované kde čo všetko možné, čo de facto ani nespĺňa, hej, to len tieto atribúty ako rodiny. Ak štát bude ten, ktorý sa bude macošsky správať ako k rodinám, to bude to najhoršie čo môže byť. A čo my z toho poslanci máme? No tak keď tuná minister hospodárstva dneska vystúpi a osloví svojich kolegov, ak budete hlasovať za to a takú rečnícku otázku. No tak nezvýšia sa vám platy. To je čo za obchod? Ja hlasujem preto, aby sa mi ešte moja finančná situácia ako vylepšila? To ani náhodou. Keby neviem čo ma to stálo ako obetu, tak tak isto by som hlasoval za podporu našich rodín. Ja sa teším, že tento návrh zákona tuná je a že minister financií nabral odvahu a prišiel s týmto návrhom zákona a môžme o tom jednak diskutovať.
Usmial som sa, kolega predo mnou keď hovoril, že tu už sme sa dostali v rámci tej diskusie takej, kde vlastne koalícia, koaliční poslanci a možno ministri bojujú proti sebe, teraz opoziční bojujú proti koaličným, koaliční naopak, opoziční proti opozičným, každý proti každému. Hej? Že či sme toto chceli. Ale niekedy je aj to. A to nie je to, že ten legislatívny proces je zlý, hej, jak to tuná chceli ako povedať, že treba vrátiť ten návrh zákona, kolega tu hovoril, že na dopracovanie a podobne. Nie, naopak, je dobrý a pána ministra Matoviča, Igor, chcem ti povedať, že ten návrh zákona je dobrý, lebo ak by tu nebola takáto zvada, to čo nič nestojí, tak za nič nestojí. A to, že je to cesta taká strastiplná a možno aj takých nedorozumení, možno aj takých vzájomných, poviem priam možno útokov a výpadov, je signál toho, že je to vec, za ktorú sa oplatí bojovať. A sme na tej najlepšej ceste. Tá cesta, ktorá je ľahká, treba si vtedy práve naopak klásť otázku, či idem tou správnou cestou. Ak je to cesta tých prekážok a prekonávania tých prekážok, častokrát alebo povedal by som vo väčšine prípadov to je tá správna cesta, ktorá tu prichádza. A tie plačky tuná, ktoré tu boli aj včera, pani ministerka Kolíková, bude tu hovoriť o skrátenom legislatívnom procese. pane Bože, veď za tieto dva roky, ja som toto ešte nezažil v Národnej rade, ale však to aj zrátali, však tu bolo 80 návrhov zákonov, o ktorých sme rokovali a boli v skrátenom legislatívnom konaní. A toto je dôvod, lebo rodina nemá byť kdesi na chvoste, tá mala byť hneď v úvode nástupu tejto vlády, aby sa tu predkladal návrh alebo návrhy zákona, ktoré by podporili naše rodiny. Aj tí kolegovia, ktorí dnes bojujú proti a to je jedno či to sú republikáni z Republiky, SaS-i alebo ja neviem z Hlasu alebo zo SMER-u, myslím si, že to v tom konečnom dôsledku ak sa nám podarí schváliť tento návrh zákona, tak myslím si, že budeme sa všetci z toho tešiť, že tá podpora rodiny bude taká a v podstate vytvorí sa tu systém, ten sociálny systém taký, kde sa naozaj oplatí žiť a budeme mať radosť žiť na našom Slovensku. Ďakujem za pozornosť.
20. 5. 2022 14:55:19 - 15:05:30 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
===== Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Milí kolegovia, dovoľte mi niekoľko slov. Dovolil by som si doplniť predrečníka Filipa, keď položil tu takú rečnícku otázku a Mazurek, ktorý nás tuná označil, že čo vy za to máte, keď podporíte tento návrh zákona. Filip povedal, že nič. Ja som sa tak nad tým zamyslel, áno, máme. Máme naše budúce slovenské rodiny, aby boli silné, aby naši, rodiny občanov Slovenska, ale ja tuná hovorím tak jak Igor, že slovenské rodiny, lebo aj tie všetky, aj teda tí ďalší občania, tak sú to naše slovenské rodiny, či sú maďarskej národnosti alebo akejkoľvek národnosti, tak sú to slovenské rodiny stále. No keď už si tak do mňa ako zabŕdol, tak my doma máme aj časť ukrajinskej rodiny, lebo máme mamu a s dcérkou Aničkou, no a tiež ich považujeme za našich, hoci sú Ukrajinci. No aj ich sa to bude týkať. Dúfam, že práve verím, že aj skorý návrat ako aj týchto ľudí, aby sa mohli vrátiť do svojich domovov. Teraz pred chvíľou som takto rozprával. Ak by našu vlasť postihla takáto vec a možno aj keby mi roztrieskali celý ten dom a to a boli sme na úteku a to, no vrátil by som sa aj na tie trosky. Lebo človek doma je doma. A ja vnímam aj tých ľudí, ktorí majú veľkú túžbu vrátiť sa späť. S čím som, s jednou vecou som nemohol súhlasiť, pán premiér už tu neni a to jest na jednej strane podpora Ukrajine áno, čo sa týka humanitárnej pomoci, hej, či už potraviny, lieky a podobne, ale vojenská pomoc nie. A ja som si položil, ale j druhým som položil rečnícku otázku. Ak namierim na teba zbraňou, ty ju nemáš a dám ti na výber. Ale sa vzdáš, alebo ťa zastrelím. Čo si vyberieš? No drvivá väčšina ľudí odpovie normálnych, vzdám sa. S nádejou s tým, že môžem ako žiť. A rovnako je to aj s krajinou. Ak my nebudeme dodávať zbraňové systémy do nekonečna na Ukrajine, aj to vystúpene Volodymyra Zelenského tuná v parlamente, odznelo posolstvo, to len zbrane, zbrane, zbrane. Ale t keď zbrane nedostaneš, čo ti zostáva? No musíš si sadnúť za rokovací stôl a rokovať. A ja som za rokovanie a ten dialóg. Aj pápež František tak isto v podstate vyzýval ako k tomu, aby sa rokovalo. Ale vrátim sa ako k tým rodinám, ktoré tu boli ako spomenuté a toľko protirečení tuná bolo, hej, však to hovoril tu. Tak na jednej strane hovoríme z Ruska ropa, ktorá prichádza, takže je poznačená krvou. Ale tú spotrebnú daň jedným dychom, kolegovia tu niektorí ako dodávajú, však znížme ju na benzín a na naftu, na pohonné látky, aby sme mali zníženú spotrebnú daň. A tam už tá krv nie je? To už odrazu nikomu to nevadí? Tak treba si dávať pozor na tie slová, ktoré tuná ako rozprávame. Ale rodina ako taká a to nielen na Slovensku, ale vo všeobecnosti je veľmi dôležitá. A za tie posledné roky je to veľmi také bolestivé to nielen u nás a to nielen v tomto parlamente, ale vo svete a zvlášť v Európe tak torpédovaná rodina ako keby bola kdesi úplne na konci, kdesi na chvoste toho všetkého. My tuná keď máme plakať nad tým, že nejaké oligopoly alebo monopoly máme ako zdaniť a na druhej strane povieme, že otec rodiny, ktorý zarába alebo rodina, ktorá je možno ekonomicky lepšie situovaná, takže takejto rodine rodinné prídavky nedáme. Nie, dať aj takejto rodine. Lebo aj deti v bohatých rodinách sú naše deti, slovenské deti a tiež rovnako nech dostanú túto podporu. Otec rodiny, ktorý má väčší počet, Milan Kuriak tuná vystúpil, je z početnej rodiny, z 9 detí pochádza, vlastnú rodinu má ako veľkú, sám to pozná ako to v takej rodine vyzerá. Tam, kde je tá rodina veľká, sú aj veľké výdaje. Viete, tá rodina keby mala aj 10 tisíc eur príjem, rodina ako taká, no viete, keď ste dvaja, tak je to veľa. Možno sám alebo traja, ale keď je vás 10, no tak koľko vám vychádza na jedného člena rodiny. A teraz si zoberte koľko rodín je naozaj na hranici chudoby. Pán minister financií Igor Matovič to tu spomenul, kde v podstate situácia sa dopracovala žiaľ až do takého bodu, kde rodiny, ktoré majú tri a viac detí, sú chudobné. Teraz pán kolega, keď ti poviem, že máš 10 detí alebo máš 8 detí, ste 2 rodičia, máte 10 tisíc príjem, no tak to máš 1000 eura na jedného člena rodiny. Tým, že systém, rodiny je taký subsidiárny a svojpomocný, samozrejme tá rodina je schopná vyžiť aj z nižšieho. Lebo keď dostal by si len 1000 eur, no tak musíš vyžiť z tých 1000 eur. To jak Igor Matovič tuná spomenul biblický príbeh, ktorý biblickým príbehom nie je, lebo to je rozprávka o troch grošoch, ale o grošoch sa v biblii nehovorí nič, tam sú talenty a to bolo platidlo, kedysi sa v minulosti platilo. Hej, to bol talent. Ale tá rozprávka je veľmi pekná, hej, že jeden vraciam, jeden požičiavam a druhý si nechávam pre seba. A z troch grošov má vyžiť. To je taká veľmi múdra rozprávka od Pavla Dobšinského, ale veľmi, veľmi poučná a má hlbokú myšlienku. Tak rovnako aj tie rodiny sú schopné ako takto fungovať. Ale aby my sme posilnili pozíciu štátu a mne na tom záleží, no tak my musíme posilniť pozíciu rodiny. Ak my budeme torpédovať rodinu, oslabovať rodinu, no tak aký bude ten štát. Mne sa páčilo, Igor, včera ako spomenul a povedal, že pre neho nie sú prioritou moderné rodiny. Ja presne viem čo chcel za tým ako pojmom, termínom, nerozvádzal to ďalej, však nemusím to ani ja, nemám toľko času. Ani ja nie som. Ale klasickú, vlastne tradičnú rodinu, že to je rodina, lebo dneska za rodinu je označované kde čo všetko možné, čo de facto ani nespĺňa, hej, to len tieto atribúty ako rodiny. Ak štát bude ten, ktorý sa bude macošsky správať ako k rodinám, to bude to najhoršie čo môže byť. A čo my z toho poslanci máme? No tak keď tuná minister hospodárstva dneska vystúpi a osloví svojich kolegov, ak budete hlasovať za to a takú rečnícku otázku. No tak nezvýšia sa vám platy. To je čo za obchod? Ja hlasujem preto, aby sa mi ešte moja finančná situácia ako vylepšila? To ani náhodou. Keby neviem čo ma to stálo ako obetu, tak tak isto by som hlasoval za podporu našich rodín. Ja sa teším, že tento návrh zákona tuná je a že minister financií nabral odvahu a prišiel s týmto návrhom zákona a môžme o tom jednak diskutovať.
Usmial som sa, kolega predo mnou keď hovoril, že tu už sme sa dostali v rámci tej diskusie takej, kde vlastne koalícia, koaliční poslanci a možno ministri bojujú proti sebe, teraz opoziční bojujú proti koaličným, koaliční naopak, opoziční proti opozičným, každý proti každému. Hej? Že či sme toto chceli. Ale niekedy je aj to. A to nie je to, že ten legislatívny proces je zlý, hej, jak to tuná chceli ako povedať, že treba vrátiť ten návrh zákona, kolega tu hovoril, že na dopracovanie a podobne. Nie, naopak, je dobrý a pána ministra Matoviča, Igor, chcem ti povedať, že ten návrh zákona je dobrý, lebo ak by tu nebola takáto zvada, to čo nič nestojí, tak za nič nestojí. A to, že je to cesta taká strastiplná a možno aj takých nedorozumení, možno aj takých vzájomných, poviem priam možno útokov a výpadov, je signál toho, že je to vec, za ktorú sa oplatí bojovať. A sme na tej najlepšej ceste. Tá cesta, ktorá je ľahká, treba si vtedy práve naopak klásť otázku, či idem tou správnou cestou. Ak je to cesta tých prekážok a prekonávania tých prekážok, častokrát alebo povedal by som vo väčšine prípadov to je tá správna cesta, ktorá tu prichádza. A tie plačky tuná, ktoré tu boli aj včera, pani ministerka Kolíková, bude tu hovoriť o skrátenom legislatívnom procese. pane Bože, veď za tieto dva roky, ja som toto ešte nezažil v Národnej rade, ale však to aj zrátali, však tu bolo 80 návrhov zákonov, o ktorých sme rokovali a boli v skrátenom legislatívnom konaní. A toto je dôvod, lebo rodina nemá byť kdesi na chvoste, tá mala byť hneď v úvode nástupu tejto vlády, aby sa tu predkladal návrh alebo návrhy zákona, ktoré by podporili naše rodiny. Aj tí kolegovia, ktorí dnes bojujú proti a to je jedno či to sú republikáni z Republiky, SaS-i alebo ja neviem z Hlasu alebo zo SMER-u, myslím si, že to v tom konečnom dôsledku ak sa nám podarí schváliť tento návrh zákona, tak myslím si, že budeme sa všetci z toho tešiť, že tá podpora rodiny bude taká a v podstate vytvorí sa tu systém, ten sociálny systém taký, kde sa naozaj oplatí žiť a budeme mať radosť žiť na našom Slovensku. Ďakujem za pozornosť.
20. 5. 2022 14:55:19 - 15:05:30 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
===== Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Milí kolegovia, dovoľte mi niekoľko slov. Dovolil by som si doplniť predrečníka Filipa, keď položil tu takú rečnícku otázku a Mazurek, ktorý nás tuná označil, že čo vy za to máte, keď podporíte tento návrh zákona. Filip povedal, že nič. Ja som sa tak nad tým zamyslel, áno, máme. Máme naše budúce slovenské rodiny, aby boli silné, aby naši, rodiny občanov Slovenska, ale ja tuná hovorím tak jak Igor, že slovenské rodiny, lebo aj tie všetky, aj teda tí ďalší občania, tak sú to naše slovenské rodiny, či sú maďarskej národnosti alebo akejkoľvek národnosti, tak sú to slovenské rodiny stále. No keď už si tak do mňa ako zabŕdol, tak my doma máme aj časť ukrajinskej rodiny, lebo máme mamu a s dcérkou Aničkou, no a tiež ich považujeme za našich, hoci sú Ukrajinci. No aj ich sa to bude týkať. Dúfam, že práve verím, že aj skorý návrat ako aj týchto ľudí, aby sa mohli vrátiť do svojich domovov. Teraz pred chvíľou som takto rozprával. Ak by našu vlasť postihla takáto vec a možno aj keby mi roztrieskali celý ten dom a to a boli sme na úteku a to, no vrátil by som sa aj na tie trosky. Lebo človek doma je doma. A ja vnímam aj tých ľudí, ktorí majú veľkú túžbu vrátiť sa späť. S čím som, s jednou vecou som nemohol súhlasiť, pán premiér už tu neni a to jest na jednej strane podpora Ukrajine áno, čo sa týka humanitárnej pomoci, hej, či už potraviny, lieky a podobne, ale vojenská pomoc nie. A ja som si položil, ale j druhým som položil rečnícku otázku. Ak namierim na teba zbraňou, ty ju nemáš a dám ti na výber. Ale sa vzdáš, alebo ťa zastrelím. Čo si vyberieš? No drvivá väčšina ľudí odpovie normálnych, vzdám sa. S nádejou s tým, že môžem ako žiť. A rovnako je to aj s krajinou. Ak my nebudeme dodávať zbraňové systémy do nekonečna na Ukrajine, aj to vystúpene Volodymyra Zelenského tuná v parlamente, odznelo posolstvo, to len zbrane, zbrane, zbrane. Ale t keď zbrane nedostaneš, čo ti zostáva? No musíš si sadnúť za rokovací stôl a rokovať. A ja som za rokovanie a ten dialóg. Aj pápež František tak isto v podstate vyzýval ako k tomu, aby sa rokovalo. Ale vrátim sa ako k tým rodinám, ktoré tu boli ako spomenuté a toľko protirečení tuná bolo, hej, však to hovoril tu. Tak na jednej strane hovoríme z Ruska ropa, ktorá prichádza, takže je poznačená krvou. Ale tú spotrebnú daň jedným dychom, kolegovia tu niektorí ako dodávajú, však znížme ju na benzín a na naftu, na pohonné látky, aby sme mali zníženú spotrebnú daň. A tam už tá krv nie je? To už odrazu nikomu to nevadí? Tak treba si dávať pozor na tie slová, ktoré tuná ako rozprávame. Ale rodina ako taká a to nielen na Slovensku, ale vo všeobecnosti je veľmi dôležitá. A za tie posledné roky je to veľmi také bolestivé to nielen u nás a to nielen v tomto parlamente, ale vo svete a zvlášť v Európe tak torpédovaná rodina ako keby bola kdesi úplne na konci, kdesi na chvoste toho všetkého. My tuná keď máme plakať nad tým, že nejaké oligopoly alebo monopoly máme ako zdaniť a na druhej strane povieme, že otec rodiny, ktorý zarába alebo rodina, ktorá je možno ekonomicky lepšie situovaná, takže takejto rodine rodinné prídavky nedáme. Nie, dať aj takejto rodine. Lebo aj deti v bohatých rodinách sú naše deti, slovenské deti a tiež rovnako nech dostanú túto podporu. Otec rodiny, ktorý má väčší počet, Milan Kuriak tuná vystúpil, je z početnej rodiny, z 9 detí pochádza, vlastnú rodinu má ako veľkú, sám to pozná ako to v takej rodine vyzerá. Tam, kde je tá rodina veľká, sú aj veľké výdaje. Viete, tá rodina keby mala aj 10 tisíc eur príjem, rodina ako taká, no viete, keď ste dvaja, tak je to veľa. Možno sám alebo traja, ale keď je vás 10, no tak koľko vám vychádza na jedného člena rodiny. A teraz si zoberte koľko rodín je naozaj na hranici chudoby. Pán minister financií Igor Matovič to tu spomenul, kde v podstate situácia sa dopracovala žiaľ až do takého bodu, kde rodiny, ktoré majú tri a viac detí, sú chudobné. Teraz pán kolega, keď ti poviem, že máš 10 detí alebo máš 8 detí, ste 2 rodičia, máte 10 tisíc príjem, no tak to máš 1000 eura na jedného člena rodiny. Tým, že systém, rodiny je taký subsidiárny a svojpomocný, samozrejme tá rodina je schopná vyžiť aj z nižšieho. Lebo keď dostal by si len 1000 eur, no tak musíš vyžiť z tých 1000 eur. To jak Igor Matovič tuná spomenul biblický príbeh, ktorý biblickým príbehom nie je, lebo to je rozprávka o troch grošoch, ale o grošoch sa v biblii nehovorí nič, tam sú talenty a to bolo platidlo, kedysi sa v minulosti platilo. Hej, to bol talent. Ale tá rozprávka je veľmi pekná, hej, že jeden vraciam, jeden požičiavam a druhý si nechávam pre seba. A z troch grošov má vyžiť. To je taká veľmi múdra rozprávka od Pavla Dobšinského, ale veľmi, veľmi poučná a má hlbokú myšlienku. Tak rovnako aj tie rodiny sú schopné ako takto fungovať. Ale aby my sme posilnili pozíciu štátu a mne na tom záleží, no tak my musíme posilniť pozíciu rodiny. Ak my budeme torpédovať rodinu, oslabovať rodinu, no tak aký bude ten štát. Mne sa páčilo, Igor, včera ako spomenul a povedal, že pre neho nie sú prioritou moderné rodiny. Ja presne viem čo chcel za tým ako pojmom, termínom, nerozvádzal to ďalej, však nemusím to ani ja, nemám toľko času. Ani ja nie som. Ale klasickú, vlastne tradičnú rodinu, že to je rodina, lebo dneska za rodinu je označované kde čo všetko možné, čo de facto ani nespĺňa, hej, to len tieto atribúty ako rodiny. Ak štát bude ten, ktorý sa bude macošsky správať ako k rodinám, to bude to najhoršie čo môže byť. A čo my z toho poslanci máme? No tak keď tuná minister hospodárstva dneska vystúpi a osloví svojich kolegov, ak budete hlasovať za to a takú rečnícku otázku. No tak nezvýšia sa vám platy. To je čo za obchod? Ja hlasujem preto, aby sa mi ešte moja finančná situácia ako vylepšila? To ani náhodou. Keby neviem čo ma to stálo ako obetu, tak tak isto by som hlasoval za podporu našich rodín. Ja sa teším, že tento návrh zákona tuná je a že minister financií nabral odvahu a prišiel s týmto návrhom zákona a môžme o tom jednak diskutovať.
Usmial som sa, kolega predo mnou keď hovoril, že tu už sme sa dostali v rámci tej diskusie takej, kde vlastne koalícia, koaliční poslanci a možno ministri bojujú proti sebe, teraz opoziční bojujú proti koaličným, koaliční naopak, opoziční proti opozičným, každý proti každému. Hej? Že či sme toto chceli. Ale niekedy je aj to. A to nie je to, že ten legislatívny proces je zlý, hej, jak to tuná chceli ako povedať, že treba vrátiť ten návrh zákona, kolega tu hovoril, že na dopracovanie a podobne. Nie, naopak, je dobrý a pána ministra Matoviča, Igor, chcem ti povedať, že ten návrh zákona je dobrý, lebo ak by tu nebola takáto zvada, to čo nič nestojí, tak za nič nestojí. A to, že je to cesta taká strastiplná a možno aj takých nedorozumení, možno aj takých vzájomných, poviem priam možno útokov a výpadov, je signál toho, že je to vec, za ktorú sa oplatí bojovať. A sme na tej najlepšej ceste. Tá cesta, ktorá je ľahká, treba si vtedy práve naopak klásť otázku, či idem tou správnou cestou. Ak je to cesta tých prekážok a prekonávania tých prekážok, častokrát alebo povedal by som vo väčšine prípadov to je tá správna cesta, ktorá tu prichádza. A tie plačky tuná, ktoré tu boli aj včera, pani ministerka Kolíková, bude tu hovoriť o skrátenom legislatívnom procese. pane Bože, veď za tieto dva roky, ja som toto ešte nezažil v Národnej rade, ale však to aj zrátali, však tu bolo 80 návrhov zákonov, o ktorých sme rokovali a boli v skrátenom legislatívnom konaní. A toto je dôvod, lebo rodina nemá byť kdesi na chvoste, tá mala byť hneď v úvode nástupu tejto vlády, aby sa tu predkladal návrh alebo návrhy zákona, ktoré by podporili naše rodiny. Aj tí kolegovia, ktorí dnes bojujú proti a to je jedno či to sú republikáni z Republiky, SaS-i alebo ja neviem z Hlasu alebo zo SMER-u, myslím si, že to v tom konečnom dôsledku ak sa nám podarí schváliť tento návrh zákona, tak myslím si, že budeme sa všetci z toho tešiť, že tá podpora rodiny bude taká a v podstate vytvorí sa tu systém, ten sociálny systém taký, kde sa naozaj oplatí žiť a budeme mať radosť žiť na našom Slovensku. Ďakujem za pozornosť.
20. 5. 2022 14:55:19 - 15:05:30 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
===== Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Milí kolegovia, dovoľte mi niekoľko slov. Dovolil by som si doplniť predrečníka Filipa, keď položil tu takú rečnícku otázku a Mazurek, ktorý nás tuná označil, že čo vy za to máte, keď podporíte tento návrh zákona. Filip povedal, že nič. Ja som sa tak nad tým zamyslel, áno, máme. Máme naše budúce slovenské rodiny, aby boli silné, aby naši, rodiny občanov Slovenska, ale ja tuná hovorím tak jak Igor, že slovenské rodiny, lebo aj tie všetky, aj teda tí ďalší občania, tak sú to naše slovenské rodiny, či sú maďarskej národnosti alebo akejkoľvek národnosti, tak sú to slovenské rodiny stále. No keď už si tak do mňa ako zabŕdol, tak my doma máme aj časť ukrajinskej rodiny, lebo máme mamu a s dcérkou Aničkou, no a tiež ich považujeme za našich, hoci sú Ukrajinci. No aj ich sa to bude týkať. Dúfam, že práve verím, že aj skorý návrat ako aj týchto ľudí, aby sa mohli vrátiť do svojich domovov. Teraz pred chvíľou som takto rozprával. Ak by našu vlasť postihla takáto vec a možno aj keby mi roztrieskali celý ten dom a to a boli sme na úteku a to, no vrátil by som sa aj na tie trosky. Lebo človek doma je doma. A ja vnímam aj tých ľudí, ktorí majú veľkú túžbu vrátiť sa späť. S čím som, s jednou vecou som nemohol súhlasiť, pán premiér už tu neni a to jest na jednej strane podpora Ukrajine áno, čo sa týka humanitárnej pomoci, hej, či už potraviny, lieky a podobne, ale vojenská pomoc nie. A ja som si položil, ale j druhým som položil rečnícku otázku. Ak namierim na teba zbraňou, ty ju nemáš a dám ti na výber. Ale sa vzdáš, alebo ťa zastrelím. Čo si vyberieš? No drvivá väčšina ľudí odpovie normálnych, vzdám sa. S nádejou s tým, že môžem ako žiť. A rovnako je to aj s krajinou. Ak my nebudeme dodávať zbraňové systémy do nekonečna na Ukrajine, aj to vystúpene Volodymyra Zelenského tuná v parlamente, odznelo posolstvo, to len zbrane, zbrane, zbrane. Ale t keď zbrane nedostaneš, čo ti zostáva? No musíš si sadnúť za rokovací stôl a rokovať. A ja som za rokovanie a ten dialóg. Aj pápež František tak isto v podstate vyzýval ako k tomu, aby sa rokovalo. Ale vrátim sa ako k tým rodinám, ktoré tu boli ako spomenuté a toľko protirečení tuná bolo, hej, však to hovoril tu. Tak na jednej strane hovoríme z Ruska ropa, ktorá prichádza, takže je poznačená krvou. Ale tú spotrebnú daň jedným dychom, kolegovia tu niektorí ako dodávajú, však znížme ju na benzín a na naftu, na pohonné látky, aby sme mali zníženú spotrebnú daň. A tam už tá krv nie je? To už odrazu nikomu to nevadí? Tak treba si dávať pozor na tie slová, ktoré tuná ako rozprávame. Ale rodina ako taká a to nielen na Slovensku, ale vo všeobecnosti je veľmi dôležitá. A za tie posledné roky je to veľmi také bolestivé to nielen u nás a to nielen v tomto parlamente, ale vo svete a zvlášť v Európe tak torpédovaná rodina ako keby bola kdesi úplne na konci, kdesi na chvoste toho všetkého. My tuná keď máme plakať nad tým, že nejaké oligopoly alebo monopoly máme ako zdaniť a na druhej strane povieme, že otec rodiny, ktorý zarába alebo rodina, ktorá je možno ekonomicky lepšie situovaná, takže takejto rodine rodinné prídavky nedáme. Nie, dať aj takejto rodine. Lebo aj deti v bohatých rodinách sú naše deti, slovenské deti a tiež rovnako nech dostanú túto podporu. Otec rodiny, ktorý má väčší počet, Milan Kuriak tuná vystúpil, je z početnej rodiny, z 9 detí pochádza, vlastnú rodinu má ako veľkú, sám to pozná ako to v takej rodine vyzerá. Tam, kde je tá rodina veľká, sú aj veľké výdaje. Viete, tá rodina keby mala aj 10 tisíc eur príjem, rodina ako taká, no viete, keď ste dvaja, tak je to veľa. Možno sám alebo traja, ale keď je vás 10, no tak koľko vám vychádza na jedného člena rodiny. A teraz si zoberte koľko rodín je naozaj na hranici chudoby. Pán minister financií Igor Matovič to tu spomenul, kde v podstate situácia sa dopracovala žiaľ až do takého bodu, kde rodiny, ktoré majú tri a viac detí, sú chudobné. Teraz pán kolega, keď ti poviem, že máš 10 detí alebo máš 8 detí, ste 2 rodičia, máte 10 tisíc príjem, no tak to máš 1000 eura na jedného člena rodiny. Tým, že systém, rodiny je taký subsidiárny a svojpomocný, samozrejme tá rodina je schopná vyžiť aj z nižšieho. Lebo keď dostal by si len 1000 eur, no tak musíš vyžiť z tých 1000 eur. To jak Igor Matovič tuná spomenul biblický príbeh, ktorý biblickým príbehom nie je, lebo to je rozprávka o troch grošoch, ale o grošoch sa v biblii nehovorí nič, tam sú talenty a to bolo platidlo, kedysi sa v minulosti platilo. Hej, to bol talent. Ale tá rozprávka je veľmi pekná, hej, že jeden vraciam, jeden požičiavam a druhý si nechávam pre seba. A z troch grošov má vyžiť. To je taká veľmi múdra rozprávka od Pavla Dobšinského, ale veľmi, veľmi poučná a má hlbokú myšlienku. Tak rovnako aj tie rodiny sú schopné ako takto fungovať. Ale aby my sme posilnili pozíciu štátu a mne na tom záleží, no tak my musíme posilniť pozíciu rodiny. Ak my budeme torpédovať rodinu, oslabovať rodinu, no tak aký bude ten štát. Mne sa páčilo, Igor, včera ako spomenul a povedal, že pre neho nie sú prioritou moderné rodiny. Ja presne viem čo chcel za tým ako pojmom, termínom, nerozvádzal to ďalej, však nemusím to ani ja, nemám toľko času. Ani ja nie som. Ale klasickú, vlastne tradičnú rodinu, že to je rodina, lebo dneska za rodinu je označované kde čo všetko možné, čo de facto ani nespĺňa, hej, to len tieto atribúty ako rodiny. Ak štát bude ten, ktorý sa bude macošsky správať ako k rodinám, to bude to najhoršie čo môže byť. A čo my z toho poslanci máme? No tak keď tuná minister hospodárstva dneska vystúpi a osloví svojich kolegov, ak budete hlasovať za to a takú rečnícku otázku. No tak nezvýšia sa vám platy. To je čo za obchod? Ja hlasujem preto, aby sa mi ešte moja finančná situácia ako vylepšila? To ani náhodou. Keby neviem čo ma to stálo ako obetu, tak tak isto by som hlasoval za podporu našich rodín. Ja sa teším, že tento návrh zákona tuná je a že minister financií nabral odvahu a prišiel s týmto návrhom zákona a môžme o tom jednak diskutovať.
Usmial som sa, kolega predo mnou keď hovoril, že tu už sme sa dostali v rámci tej diskusie takej, kde vlastne koalícia, koaliční poslanci a možno ministri bojujú proti sebe, teraz opoziční bojujú proti koaličným, koaliční naopak, opoziční proti opozičným, každý proti každému. Hej? Že či sme toto chceli. Ale niekedy je aj to. A to nie je to, že ten legislatívny proces je zlý, hej, jak to tuná chceli ako povedať, že treba vrátiť ten návrh zákona, kolega tu hovoril, že na dopracovanie a podobne. Nie, naopak, je dobrý a pána ministra Matoviča, Igor, chcem ti povedať, že ten návrh zákona je dobrý, lebo ak by tu nebola takáto zvada, to čo nič nestojí, tak za nič nestojí. A to, že je to cesta taká strastiplná a možno aj takých nedorozumení, možno aj takých vzájomných, poviem priam možno útokov a výpadov, je signál toho, že je to vec, za ktorú sa oplatí bojovať. A sme na tej najlepšej ceste. Tá cesta, ktorá je ľahká, treba si vtedy práve naopak klásť otázku, či idem tou správnou cestou. Ak je to cesta tých prekážok a prekonávania tých prekážok, častokrát alebo povedal by som vo väčšine prípadov to je tá správna cesta, ktorá tu prichádza. A tie plačky tuná, ktoré tu boli aj včera, pani ministerka Kolíková, bude tu hovoriť o skrátenom legislatívnom procese. pane Bože, veď za tieto dva roky, ja som toto ešte nezažil v Národnej rade, ale však to aj zrátali, však tu bolo 80 návrhov zákonov, o ktorých sme rokovali a boli v skrátenom legislatívnom konaní. A toto je dôvod, lebo rodina nemá byť kdesi na chvoste, tá mala byť hneď v úvode nástupu tejto vlády, aby sa tu predkladal návrh alebo návrhy zákona, ktoré by podporili naše rodiny. Aj tí kolegovia, ktorí dnes bojujú proti a to je jedno či to sú republikáni z Republiky, SaS-i alebo ja neviem z Hlasu alebo zo SMER-u, myslím si, že to v tom konečnom dôsledku ak sa nám podarí schváliť tento návrh zákona, tak myslím si, že budeme sa všetci z toho tešiť, že tá podpora rodiny bude taká a v podstate vytvorí sa tu systém, ten sociálny systém taký, kde sa naozaj oplatí žiť a budeme mať radosť žiť na našom Slovensku. Ďakujem za pozornosť.
20. 5. 2022 13:47:33 - 13:49:33 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ak štát prestane klásť dôraz na rodinu tak to je rozpad štátu. Ja som rád a vítam to, že minister financií nabral odvahu a prišiel tuná s týmto návrhom zákon, ktorý výrazným spôsobom podporuje rodiny. Spomeniem jeden príklad keď som sa ocitol v takom krásnom portugalskom meste Villarreal sa volá a deti nás pozvali do reštaurácie a bol to taký nádherný výhľad smerom dole z tej reštaurácie kde tiekla divoká portugalská rieka. A vtedy som si uvedomil aký je obrovský rozdiel medzi Slovenskom a Portugalskom tak ako Igor Matovič to spomínal, že na 20 stranách jedálneho lístku nejaké dve, tri menu pre, pre naše deti. Tam tá reštaurácia bola plná detí, tam tie portugalské rodiny s tými deťmi tie decká behali pomedzi stoly a ten personál ten sa tešil a v podstate bol k dispozícii aj tým deťom a brali ich ako plnohodnotných zákazníkov. Aký asi my máme vzťah k rodinám a k našim deťom keď to aj cez ten jedálníček a ten jedálny lístok, ktorý my tuná v tých reštauráciách máme, tak ich úplne ignorujeme. Tak ako strana SaS bolo to tuná spomenuté bude vyplakávať, že ideme oligopolia monopoly zdaniť a bohatým firmám zobrať a pritom tu na druhej strane budú vykrikovať, že akým bohatým rodinám, že budeme dávať rodinné prídavky. No, rodinné prídavky si zaslúžia všetky deti, tie patria deťom a či si bohatý rodič alebo nie si bohatý rodič dať všetkým. Hľadať tuná a hovoriť, že aký sociálny systém je spravodlivý nie je spravodlivý. On do istej miery spravodlivý je ale sú situácie, kde treba zobrať a tým slabším treba dať.
20. 5. 2022 12:42:29 - 12:44:29 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Pán minister Matovič, mne sa veľmi páčilo to prirovnanie tých Sasov, že akí sú rozbíjači okien. Presne tak oni fungujú. Najprv dajú, pošlú rozbíjačov alebo aj sami, potajomky porozbíjajú tie okná, potom posielajú ďalších aby všetko opravovali.
A potom druhé prirovnanie bolo, ako si pán minister spomenul, že bol som v liberálnom dome, v tom liberálnom brlohu. No, pán minister, ja by som ti chcel povedať, no z liberálneho brloha nič dobré nevyjde, nič dobré nevyjde. Oni majú problém tuná podporiť ako slovenské rodiny a na druhej strane budú plakať nad tým, že bohaté firmy aby sme zdaňovali hazard, alkohol, oligopoly. Prosím vás pekne, to je, to je naozaj tak ako si to označil aj v tej rozprave, že je to egoizmus hrubého zrna. Sasi hrajú veľakrát tuná len také to divadielko a akonáhle ide o podporu slovenskej rodiny odrazu peniaze nemáme. Budú plakať, že 1,3 mld. že kde nájdeme. Ale celé milióny a miliardy, áno, aj pri tom konflikte, ktorý je ako na Ukrajine, to tam máme peniaze na to, to je zaujímavé že toto sa nájde aj na naftu, aj na benzín. Ale budeme tuná plakať, že jaká je drahá nafta, aký je drahý benzín, že dajme radšej na spotrebnú daň, toto Sasi ako tuna rozprávajú. Ale akonáhle máme dať našim, ako slovenským rodinám, máme problém, aby sme tým slovenským rodinám pomohli.
Rodina, to nie je fráza, je základnou bunkou spoločnosti. Ako aj pán minister financií to spomenul, to je otec, mama, matka a deti. To je rodina. Samozrejme tu majú predstavu aj o iných ako rodinách, tak ako to rozprávali. Ale tak ako si to aj v predchádzajúcej rozprave povedal, nie je tá rodina, ale tradičná rodina na ktorej štát má budovať a stavať.
20. 5. 2022 11:38:23 - 11:40:23 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
43.
Ja si to tak dovoľujem doplniť. Pán Sulík, vy ste povedali v podstate, že to dieťa tretie je hodnotné. To štvrté dieťa je čo? Nič? Piate, nič? Šieste, nič? Ja mám sedem detí, pán Sulík. Ja mám sedem detí. Ja už neberem žiadne rodinné prídavky, ale ja sa teším, že tento návrh zákona tuná minister financií Igor Matovič predkladá, nech mi pomôžeme rodinám. Vy ste tuná vystúpili, jak jeden veľký egoista a rozmaznané decko. Jak rozmaznané decko, ktoré si tuná protirečí v jednom vlastnom ako prejave. Prosím vás pekne. Presne tak. To sú aké, aké správanie. Vy si dáte tričko jak taký puberťák a dehonestujúcim názvom voči rodinám. A tak ste aj teraz tuná pred chvíľou vystúpili. Na jednej strane hovoríte, že rodinné prídavky bohatým deťom nedávať, ale vy na druhej strane máte problém, aby my sme zdanili bohaté firmy, aby sme zaviedli daň na alkohol, tabak a podobne a hazard. Prosím vás pekne, veď vy si tuná protirečíte. Vy ani sa nepočúvate, pán Sulík, že čo rozprávate. To bolo tak urážlivé, prepáčte, ale nedá mi, lebo tuná ohýbané slovo fašizmus je krížom-krážom, ale tu ste vystúpili ako liberálny fašista toto, čo ste povedali. Toto bolo úplne čosi, čo bolo bezočivé. Toto štvrté, piate, šieste dieťa, to je nič? No však dobre. Však nech ide matka na potrat. Cynicky ste vystúpili ako také rozmaznané, rozmaznané decko. To je čosi, čo je neakceptovateľné a neprijateľné. Včera to tu zaznelo, že ideme zdaniť Slovnaft, lebo krvavú ropu proste my. A na druhej strane ten rečník, nebudem ho tuná teda spomínať, ale hovorí, že však znížme spotrebnú daň za naftu a za benzín, však 30, 40 centov. Ale tam už krvavá ropa nie je ruská. To je zaujímavé. Veď vy sa vôbec, kolegovia, ani nepočúvate, čo vy rozprávate. Vy si ...
===== ... lebo krvavú ropu proste my. A na druhej strane ten rečník nebudem ho tuná teda spomínať, ale hovorí, že však znížme spotrebnú daň za naftu a za benzín, však 30, 40 centov. Ale tam už krvavá ropa nie je, ruská. To je zaujímavé. Veď vy sa vôbec, kolegovia, ani nepočúvate, čo vy rozprávate. Vy si dokážete v jednom vystúpení sami protirečiť.
20. 5. 2022 11:38:23 - 11:40:23 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
43.
Ja si to tak dovoľujem doplniť. Pán Sulík, vy ste povedali v podstate, že to dieťa tretie je hodnotné. To štvrté dieťa je čo? Nič? Piate, nič? Šieste, nič? Ja mám sedem detí, pán Sulík. Ja mám sedem detí. Ja už neberem žiadne rodinné prídavky, ale ja sa teším, že tento návrh zákona tuná minister financií Igor Matovič predkladá, nech mi pomôžeme rodinám. Vy ste tuná vystúpili, jak jeden veľký egoista a rozmaznané decko. Jak rozmaznané decko, ktoré si tuná protirečí v jednom vlastnom ako prejave. Prosím vás pekne. Presne tak. To sú aké, aké správanie. Vy si dáte tričko jak taký puberťák a dehonestujúcim názvom voči rodinám. A tak ste aj teraz tuná pred chvíľou vystúpili. Na jednej strane hovoríte, že rodinné prídavky bohatým deťom nedávať, ale vy na druhej strane máte problém, aby my sme zdanili bohaté firmy, aby sme zaviedli daň na alkohol, tabak a podobne a hazard. Prosím vás pekne, veď vy si tuná protirečíte. Vy ani sa nepočúvate, pán Sulík, že čo rozprávate. To bolo tak urážlivé, prepáčte, ale nedá mi, lebo tuná ohýbané slovo fašizmus je krížom-krážom, ale tu ste vystúpili ako liberálny fašista toto, čo ste povedali. Toto bolo úplne čosi, čo bolo bezočivé. Toto štvrté, piate, šieste dieťa, to je nič? No však dobre. Však nech ide matka na potrat. Cynicky ste vystúpili ako také rozmaznané, rozmaznané decko. To je čosi, čo je neakceptovateľné a neprijateľné. Včera to tu zaznelo, že ideme zdaniť Slovnaft, lebo krvavú ropu proste my. A na druhej strane ten rečník, nebudem ho tuná teda spomínať, ale hovorí, že však znížme spotrebnú daň za naftu a za benzín, však 30, 40 centov. Ale tam už krvavá ropa nie je ruská. To je zaujímavé. Veď vy sa vôbec, kolegovia, ani nepočúvate, čo vy rozprávate. Vy si ...
===== ... lebo krvavú ropu proste my. A na druhej strane ten rečník nebudem ho tuná teda spomínať, ale hovorí, že však znížme spotrebnú daň za naftu a za benzín, však 30, 40 centov. Ale tam už krvavá ropa nie je, ruská. To je zaujímavé. Veď vy sa vôbec, kolegovia, ani nepočúvate, čo vy rozprávate. Vy si dokážete v jednom vystúpení sami protirečiť.
20. 5. 2022 11:38:23 - 11:40:23 65. schôdza NR SR - 12.deň - A. dopoludnia Tlač 1028 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Kuffa, Štefan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
43.
Ja si to tak dovoľujem doplniť. Pán Sulík, vy ste povedali v podstate, že to dieťa tretie je hodnotné. To štvrté dieťa je čo? Nič? Piate, nič? Šieste, nič? Ja mám sedem detí, pán Sulík. Ja mám sedem detí. Ja už neberem žiadne rodinné prídavky, ale ja sa teším, že tento návrh zákona tuná minister financií Igor Matovič predkladá, nech mi pomôžeme rodinám. Vy ste tuná vystúpili, jak jeden veľký egoista a rozmaznané decko. Jak rozmaznané decko, ktoré si tuná protirečí v jednom vlastnom ako prejave. Prosím vás pekne. Presne tak. To sú aké, aké správanie. Vy si dáte tričko jak taký puberťák a dehonestujúcim názvom voči rodinám. A tak ste aj teraz tuná pred chvíľou vystúpili. Na jednej strane hovoríte, že rodinné prídavky bohatým deťom nedávať, ale vy na druhej strane máte problém, aby my sme zdanili bohaté firmy, aby sme zaviedli daň na alkohol, tabak a podobne a hazard. Prosím vás pekne, veď vy si tuná protirečíte. Vy ani sa nepočúvate, pán Sulík, že čo rozprávate. To bolo tak urážlivé, prepáčte, ale nedá mi, lebo tuná ohýbané slovo fašizmus je krížom-krážom, ale tu ste vystúpili ako liberálny fašista toto, čo ste povedali. Toto bolo úplne čosi, čo bolo bezočivé. Toto štvrté, piate, šieste dieťa, to je nič? No však dobre. Však nech ide matka na potrat. Cynicky ste vystúpili ako také rozmaznané, rozmaznané decko. To je čosi, čo je neakceptovateľné a neprijateľné. Včera to tu zaznelo, že ideme zdaniť Slovnaft, lebo krvavú ropu proste my. A na druhej strane ten rečník, nebudem ho tuná teda spomínať, ale hovorí, že však znížme spotrebnú daň za naftu a za benzín, však 30, 40 centov. Ale tam už krvavá ropa nie je ruská. To je zaujímavé. Veď vy sa vôbec, kolegovia, ani nepočúvate, čo vy rozprávate. Vy si ...
===== ... lebo krvavú ropu proste my. A na druhej strane ten rečník nebudem ho tuná teda spomínať, ale hovorí, že však znížme spotrebnú daň za naftu a za benzín, však 30, 40 centov. Ale tam už krvavá ropa nie je, ruská. To je zaujímavé. Veď vy sa vôbec, kolegovia, ani nepočúvate, čo vy rozprávate. Vy si dokážete v jednom vystúpení sami protirečiť.