Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
3. 5. 2022 18:41:26 - 18:42:53 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
191.
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci.
Boris, ty mávaš vysokoodborné diskusné príspevky, si špičkový renomovaný právnik. No to, čo si tu dnes povedal ohľadom tých vyšetrovateľov NAKA a toho súdu, to proste ma úplne zarazilo. Ak toto je pravda, tak tu vôbec nemôžeme rozprávať o právnom štáte. Ak toto tu je pravda, tak celé toto stíhanie Roberta Fica, žiadosť o vydanie na väzobné stíhanie je, je, je a to vieme všetci, že absolútne politické a účelové. Iba za to, aby zavreli ústa Robertovi Ficovi a dali ho do kolúznej väzby.
Správne si vysvetlil dôvody kolúznej väzby a po tých desiatich dňoch myslím si, že už nie je žiadny dôvod na žiadnu kolúznu väzbu. Veď koho vyšetrovatelia chceli, toho už všetci mohli vypočuť. Vážne sa asi dostávame do 50. rokov minulého storočia a do horších 50. rokov, pretože to, čo sa deje, sa, sa proste nemôže stať.
Tak ako to už ix krát bolo povedané, koalícia má oči podliate krvou, nenávisť voči SMER-u, voči Robertovi Ficovi je ohromná, tak musia asi urobiť to, čo urobiť chcú. Ale tu končí spravodlivosť. Končí demokracia a nastáva obdobie temna pre slovenský, pre Slovenskú republiku a pre slovenskú demokraciu.
Ďakujem pekne za tvoje vystúpenie.
3. 5. 2022 17:34:26 - 17:36:24 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
143.
Ďakujem pekne za slovo, vážený pán predseda.
Vážený pán poslanec Faič, chcem poďakovať za vaše vystúpenie a z vášho vystúpenia bolo cítiť, že ste dlhoročným odborníkom pre verejnú správu. Mám taký pocit, že toto vaše vystúpenie v diskusii si mali vypočuť intelektuálni titáni, ktorí majú ohromné množstvo sebavedomia, ale aj to patrí k výkonu poslaneckého mandátu, a myslím si, že trošku životných a pracovných skúseností. Áno, Národná rada je vrcholom človeka, ktorý politiku chce robiť. Mali by to byť ľudia, ktorí niečo prežili, ktorí niečo vedia a hlavne vedia, prečo sú tu. A čo vlastne ja po nich chcem, keď niektorí ani nevedia, že bola zrušená trestnoprávna a, trestnoprávna a priestupková imunita. Potom si spomenul vo svojom vystúpení z mája 2021 správu o činnosti SIS. No nikto nás hádam nemôže napadnúť za to, že tú správu písal Kaliňák, Fico, nebodaj nominant našej strany. Nie, bol to váš nominant a to bola pre nás obrovská studená sprcha, keď sme sa dopočuli a dozvedeli z oficiálneho orgánu, oficiálnej tajnej služby Slovenskej republiky, čo sa deje s manipuláciami, manipuláciami a výpoveďami svedkov. Čo sa vlastne deje. A bolo to veľmi strašné a to, čo je teraz tu, dnešný, včerajší deň, je len výsledok tej ohromnej nenávisti a toho tlaku na stranu SMER, toho, čo predchádzalo tomu dnešnému chaosu a vykonštruovanému trestnému stíhaniu na Roberta Fica a vydanie Roberta Fica do väzby. Toto je politický proces. Toto nemá nič spoločné so spravodlivosťou, to je začiatok konca demokracie na Slovensku.
Ďakujem pekne.
3. 5. 2022 16:30:11 - 16:32:11 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
108.
Ďakujem pekne, pán predsedajúci.
Vážený pán poslanec Richter, je vidieť, že ste dlhoročný exminister práce, sociálnych vecí, pretože vo vašom príspevku ste sa dotkli socioekonomickej situácie našich ľudí. Vidieť, že vás trápi neschopnosť vlády riešiť problémy ľudí, nevedia pomôcť ľuďom. Nevedia, ako ďalej. Vo svojom diskusnom príspevku ste sa krátko dotkli histórie, minulosti, rozprávali ste o inkvizícii, inkvizičných súdoch, päťdesiatych rokoch.
Ja by som sa vrátil ešte ďalej k jednej téme a som tu spomínal, bolo tu už povedané, že história je učiteľkou, učiteľkou života a spomínal som také menoval, že Maximilián Robespierre, ktorý bol šéf Jakobínov, Jakobínov a šéf francúzskej, Francúzskej revolúcie, a mal prezývku nepodplatiteľný. Tak ako tu už raz bolo spomínané, ciele v politike sú vždy rovnaké, nástroj na dosiahnutie cieľa a procesy sú, sú rôzne a čím staršia doba, čím dávnejšie, tým tragickejšie. Za hlavný presvedčovací nástroj svojej politiky presadzoval nástroj gilotínu, ktorý mali na námestí v Paríži. Na tej istej gilotíne, kde sťali hlavu Ľudovítovi XVI., francúzskemu kráľovi, Márii Antoinette, Dantonovi, politickému protivníkovi pána, pána Robespierra, po určitom čase sťali hlavu Robespierrovi a jeho, jeho bratovi. To znamená, že aj tak končia tí minulí revolucionári. Možno. Neznamená to, že keď na Slovensku gilotína nie je, tak by naši politickí (povedané so smiechom) protivníci neboli schopní nám stínať hlavy. Spomenuli ste tu leporelo pani Remišovej, bolo mi z toho veľmi smutno, keď si škrtala fotky funkcionárov, robila krížiky na tváre funkcionárov a na koniec pán generál Lučanský aj skončil s jedným veľkým krížom. Čiže toto tu hrozí, pokiaľ nastane totalita a veľmi dobre vieme, že toto je politický proces a snaha... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
3. 5. 2022 14:34:00 - 14:35:46 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
22.
Ďakujem pekne za slovo, vážený pán predsedajúci.
Vážený pán poslanec Muňko, pozorne a so záujmom som si vypočul váš diskusný príspevok v rozprave. Precízne, odborne ste sa povenovali vo vašom diskusnom príspevku k rozprave spolupracujúcim svedkom, tzv. kajúcnikom, a dotkli ste sa aj socio-ekonomickej situácie na Slovensku, k tomu tiež poviem pár viet. Áno, jeden svedčí v 86 prípadoch, druhý v 80 prípadoch, ja len nerozumiem, ako svedectvo takýchto univerzálnych kajúcnikov môžu byť kardinálne svedectvá na to, aby sa na základe takýchto výpovedí brali ľudí do väzby, resp. aby sme ich stíhali. Je to proste tak. Univerzálny svedok je proste univerzálny svedok a robí to, čo robiť má alebo to, čo mu niekto poradí.
Na základe takýchto svedectiev, na základe takýchto kajúcnikov môže vládna koalícia zbaliť do väzby koho chce, kedy chce a kohokoľvek. Súhlasím s vami aj s tým, keď ste rozprávali, v akom ekonomickom a sociálnom stave je Slovenská republika. Máte absolútnu pravdu. Nevedia riadiť štát, nevedia s nami bojovať v politickom zápase, teda v riadnych parlamentných voľbách, tak preto zneužívanie trestného práva v politickom procese.
Sedemdesiat percent ľudí nedôveruje tejto vláde. Myslím si, že to je veľký výkričník pre nich, a preto sa snažia umlčať ústa lídrovi najsilnejšej politickej strany Robertovi, Robertovi Ficovi. A všetci dobre vieme, že tá kolúzna väzba pre Roberta Fica je absolútny nezmysel.
Ďakujem pekne za pozornosť.
3. 5. 2022 11:51:04 - 11:53:04 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
138.
Ďakujem pekne za slovo, pán predseda.
Pán poslanec Baška, chcem ti poďakovať za tvoje vystúpenie, ktoré absolútne odzrkadľovalo realitu dnešných dní na Slovensku, čo sa vlastne na Slovensku deje. Budem sa venovať tej časti, kedy si sa tak filozoficky zamyslel nad tým, či je Slovensko právny štát, či je Slovensko demokratický štát, či sa dá veriť v spravodlivosť, alebo či sa dá veriť orgánom činným v trestnom konaní. No myslím si, že v tvojom vystúpení si si sám na svoju vlastnú otázku odpovedal. Ak teda je jeden svedok pán Makó, ktorý svedčí v 86 prípadoch, druhý pán Slobodník, ktorý svedčí v 80 prípadoch, ťažko-ťažko rozmýšľať o tom, že Slovensko je demokratický a právny štát a ťažko veriť orgánom činným v trestnom konaní. Títo dvaja menovaní páni musia mať veľmi dobrú pamäť alebo, teraz sa pýtam, možno im niekto tú pamäť naštartuje? Niekto im tú pamäť ozrejmí? Je tu množstvo otázok, na ktorú vlastne, alebo legitímnu, legitímne právo.
A tak ako tu už bolo povedané, Ústavný súd v šestnástich prípadoch rozhodol, že boli porušené ľudské práva obvinených. To je takisto dosť na to, aby sme začali uvažovať o tom, že sa niečo zlé deje v našom štáte dánskom.
Čo sa týka kolúznej väzby, resp. väzobného stíhania, ktorého by radi videli Roberta Fica naši koaliční kolegovia, aby to tak bolo. Ja si myslím, že podmienky pre udelenie kolúznej väzby podľa mňa už dávno pominuli. Za dva týždne mohli vyšetrovatelia vypočuť, koho chceli a kde chceli. Úteková väzba? Robert Fico je tu, chodí na úkony, nikde nebehá, je tu, sedí v Národnej rade. Preventívna? Nezmysel. Máme ešte štvrtý typ väzby, ktorá je spojená s teroristickým trestným činom. Absolútny blud.
Nejedná sa tu o nič, len o politický proces a účelom zavrieť ústa lídrovi politickej strany SMER Robertovi Ficovi a... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
3. 5. 2022 10:27:47 - 10:29:39 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
68.
Ďakujem pekne za slovo, vážený pán predsedajúci.
Vážený pán predseda, chcem poďakovať za vaše vystúpenie v rozprave, tak ako vždy to bolo vynikajúce, vecné, konkrétne vystúpenie s logickými úvahami a ja sa dotknem pár momentov z vášho vystúpenia. Ste povedali, resp. ste vysvetľovali našu imunitu, či máme či nemáme imunitu, ako to s tým vlastne, množstvo poslancov ani nevie, že imunitu nemáme žiadnu a dávno sme si ju zrušili.
Položil si si niekoľko filozofických otázok a spýtali ste sa, či Slovenská republika je ešte právnym štátom. No ja si myslím, že tým, čo sa dnes na Slovensku deje, začína byť asi koniec právneho štátu v Slovenskej republike. Urobili ste taký krásny historický, krátky historicky exkurz a dotkli ste sa deľby moci. Každý študent práva úvodných semestrov vie, že boli ľudia, ktorí rozmýšľali o tom, ako efektívne riadiť štát a moci musia byť na sebe nezávislé. Zákonodarná, výkonodarná moc podľa Johna Lockea, potom k tomu prišla súdna moc, ktorú tam, rozmýšľal o tom a pridal Montesquieu. Áno, tak by to malo byť v praxi v demokratickom štáte, že tieto moci sa nemôžu prelínať. Jedna nemôže ovplyvňovať druhú, len, žiaľbohu, prichádzame na Slovensku na to, že toto, toto už neplatí.
Potom ste povedali jedno, že my nevydáme poslanca na spravodlivosť, ale na politické stíhanie. Áno, plne sa s vami stotožňujem. Toto je politický monster proces, toto je politické stíhanie, pretože tak ako ja, iste aj vy a kopec ľudí tu v Národnej rade, keď rozmýšľa o tom, čo sa deje, tak musí pochopiť, že už dávno pominuli podmienky na kolúznu väzbu. Je to čisto politické stíhanie. Záleží tu iba, záleží, ide tu iba o to, aby umlčali lídra, lídra najsilnejšej opozičnej politickej strany a takýmto spôsobom išli aj po iných ľuďoch.
Ešte raz ďakujem pekne za vaše vystúpenie.
3. 5. 2022 9:17:55 - 9:19:26 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
14.
Ďakujem pekne, pán predsedajúci.
Pán poslanec Vážny, vo svojom vystúpení v rozprave si absolútne presne popísal situáciu, ktorá predchádzala tomuto škandalóznemu obvineniu predsedu najsilnejšie opozičnej strany Roberta Fica. Rozprával si o tom, ako sa manipulovalo so svedkami, ako účelovo svedčili kajúcnici, čo sa dialo na polícii, a jasné, že finále tohto procesu, vykonštruovaného, je stíhanie Roberta Fica, o ktorom každý v podstate koaličný poslanec hovorí, že to nie je nejaká politická pomsta, to stíhanie nie je politické, ale ja som presvedčený, že toto je politický proces, aj toto dnešné odsúhlasenie nočného rokovania je iba o tom, aby nám zavreli ústa, aby to čo najmenej ľudí sledovalo, lebo je vysoký predpoklad, že v noci rokovanie Národnej rady nebude nikto sledovať. Áno, je to tak. Za posledný rok a pol štyrikrát vzniesli obvinenia na Roberta Fica. Nejde tu o nič iné, len o umlčanie predsedu najsilnejšej politickej strany za účelom dostať ho do kolúznej väzby. Za čo? Pre svoju prácu, pre svoju robotu, za to, že poukazuje na prešľapy tejto vlády a hovorí o nich otvorene na tlačovkách.
Takže taká je reálna situácia, o to vám ide, páni a dámy z vládnej koalície. Ale tak, ako už bolo povedané, za nami je obrovské množstvo ľudí, ktoré rozumie tomu, čo sa tu deje, a verte mi, že raz prídu voľby, slobodné voľby a tam sa ukáže, kto mal pravdu.
Ďakujem pekne.
29. 4. 2022 13:08:40 - 13:10:35 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Richard, chcem ti veľmi pekne poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave, bolo fantastické. Len smutné to, že sme ho pozorne počúvali my, nie títo čo boli pred chvíľou a ...... po nás. Chcem len pripomenúť, že toto je, každý moment rozhodujeme. Vydaní lídra najsilnejšej politickej strany na vydanie na väzobné stíhanie a paradox je ten, že idú o tom rozhodovať poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí ani netušia a nemajú šancu, že neexistuje žiadna trestnoprávna a priestupková imunita. Je to smutné, ale je to tak. Vyfabrikovaná zločinecká skupina len preto, aby zavreli ústa dvom našim lídrom strany SMER, najsilnejším ľuďom pánovi predsedovi Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňakovi, ktorý už vo väzbe je. Je to smutné, ale je to fakt. Renomovaní právnici už pochopili, že treba v tejto veci niečo povedať. Hovoria a je ich stále viac a viac. Ty si Richard spomínal pána Vega na právnickej fakulty pána Burdu. Ja vo svojej diskusii sa dotknem aj o výroky pána Burdu a spomeniem aj pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal § 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. A prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titanom, tým ...
===== či pána Burdu a spomeniem aj meno pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal paragraf 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. Prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titánom tým áčkam z jednej politickej strany vysvetli co je prestupková, trestnoprávna, ktorá tu nie je imunita a co, čo je vydanie poslanca národnej rady na väzobné stíhanie, aby v tom mali jasno rýchlo. Buď taký láskavý ešte raz im to osvetli, ďakujem pekne.
29. 4. 2022 13:08:40 - 13:10:35 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Richard, chcem ti veľmi pekne poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave, bolo fantastické. Len smutné to, že sme ho pozorne počúvali my, nie títo čo boli pred chvíľou a ...... po nás. Chcem len pripomenúť, že toto je, každý moment rozhodujeme. Vydaní lídra najsilnejšej politickej strany na vydanie na väzobné stíhanie a paradox je ten, že idú o tom rozhodovať poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí ani netušia a nemajú šancu, že neexistuje žiadna trestnoprávna a priestupková imunita. Je to smutné, ale je to tak. Vyfabrikovaná zločinecká skupina len preto, aby zavreli ústa dvom našim lídrom strany SMER, najsilnejším ľuďom pánovi predsedovi Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňakovi, ktorý už vo väzbe je. Je to smutné, ale je to fakt. Renomovaní právnici už pochopili, že treba v tejto veci niečo povedať. Hovoria a je ich stále viac a viac. Ty si Richard spomínal pána Vega na právnickej fakulty pána Burdu. Ja vo svojej diskusii sa dotknem aj o výroky pána Burdu a spomeniem aj pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal § 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. A prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titanom, tým ...
===== či pána Burdu a spomeniem aj meno pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal paragraf 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. Prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titánom tým áčkam z jednej politickej strany vysvetli co je prestupková, trestnoprávna, ktorá tu nie je imunita a co, čo je vydanie poslanca národnej rady na väzobné stíhanie, aby v tom mali jasno rýchlo. Buď taký láskavý ešte raz im to osvetli, ďakujem pekne.
29. 4. 2022 13:08:40 - 13:10:35 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Richard, chcem ti veľmi pekne poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave, bolo fantastické. Len smutné to, že sme ho pozorne počúvali my, nie títo čo boli pred chvíľou a ...... po nás. Chcem len pripomenúť, že toto je, každý moment rozhodujeme. Vydaní lídra najsilnejšej politickej strany na vydanie na väzobné stíhanie a paradox je ten, že idú o tom rozhodovať poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí ani netušia a nemajú šancu, že neexistuje žiadna trestnoprávna a priestupková imunita. Je to smutné, ale je to tak. Vyfabrikovaná zločinecká skupina len preto, aby zavreli ústa dvom našim lídrom strany SMER, najsilnejším ľuďom pánovi predsedovi Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňakovi, ktorý už vo väzbe je. Je to smutné, ale je to fakt. Renomovaní právnici už pochopili, že treba v tejto veci niečo povedať. Hovoria a je ich stále viac a viac. Ty si Richard spomínal pána Vega na právnickej fakulty pána Burdu. Ja vo svojej diskusii sa dotknem aj o výroky pána Burdu a spomeniem aj pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal § 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. A prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titanom, tým ...
===== či pána Burdu a spomeniem aj meno pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal paragraf 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. Prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titánom tým áčkam z jednej politickej strany vysvetli co je prestupková, trestnoprávna, ktorá tu nie je imunita a co, čo je vydanie poslanca národnej rady na väzobné stíhanie, aby v tom mali jasno rýchlo. Buď taký láskavý ešte raz im to osvetli, ďakujem pekne.
29. 4. 2022 13:08:40 - 13:10:35 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Richard, chcem ti veľmi pekne poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave, bolo fantastické. Len smutné to, že sme ho pozorne počúvali my, nie títo čo boli pred chvíľou a ...... po nás. Chcem len pripomenúť, že toto je, každý moment rozhodujeme. Vydaní lídra najsilnejšej politickej strany na vydanie na väzobné stíhanie a paradox je ten, že idú o tom rozhodovať poslanci Národnej rady Slovenskej republiky, ktorí ani netušia a nemajú šancu, že neexistuje žiadna trestnoprávna a priestupková imunita. Je to smutné, ale je to tak. Vyfabrikovaná zločinecká skupina len preto, aby zavreli ústa dvom našim lídrom strany SMER, najsilnejším ľuďom pánovi predsedovi Robertovi Ficovi a Robertovi Kaliňakovi, ktorý už vo väzbe je. Je to smutné, ale je to fakt. Renomovaní právnici už pochopili, že treba v tejto veci niečo povedať. Hovoria a je ich stále viac a viac. Ty si Richard spomínal pána Vega na právnickej fakulty pána Burdu. Ja vo svojej diskusii sa dotknem aj o výroky pána Burdu a spomeniem aj pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal § 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. A prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titanom, tým ...
===== či pána Burdu a spomeniem aj meno pána generála Ivora, ktorý presne popísal genézu ako sa do Trestného zákona dostal paragraf 296 Trestného zákona ohľadom zosnovania zločineckej skupiny. Prosím ťa Richard, vystúp ešte raz v ústnej rozprave a tým intelektuálnym titánom tým áčkam z jednej politickej strany vysvetli co je prestupková, trestnoprávna, ktorá tu nie je imunita a co, čo je vydanie poslanca národnej rady na väzobné stíhanie, aby v tom mali jasno rýchlo. Buď taký láskavý ešte raz im to osvetli, ďakujem pekne.
29. 4. 2022 12:05:05 - 12:06:44 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, vážený pán predsedajúci. Lacko, ja by som ti chcel poďakovať za tvoje vystúpenie, tvoje vystúpenia sú pragmatické, konkrétne a vecné. Na celej tejto diskusii je zaujímavá jedna vec. Koaliční poslanci hovoria, že my vieme ako budú hlasovať. Čakal by som, že v rozprave vystúpi viac koaličných poslancov, aby nás pod ťarchou svojich argumentov presvedčili, že máme hlasovať za vydanie Roberta Fica do kolúznej väzby, predsedu najsilnejšie opozičnej strany, poslanca Národnej rady. No, žiaľbohu, vystúpili len dvaja poslanci v rozprave, pani poslankyňa Zemanová a pán poslanec Šeliga. Musím povedať, že pozorne som jeho vystúpenie sledoval, lebo bolo veľmi kultivované až som mal skoro tendenciu uveriť. Čiže platí to, čo som už povedal vopred niekoľkokrát, že je rozhodnuté ako dopadne Robert Fico, presne tak ako dopadol Robert Kaliňák, na základe vykonštruovaného uznesenia, alebo nadkvalifikovaného skutku v princípe prečinu, z ktorého vyrobili zločineckú skupinu. Myslím si, že toto je spravodlivosť vládnej koalície v ich prevedení, tak ako si ty správne konštatoval, že spravodlivosť na Slovensku neexistuje. Majú vlastnú spravodlivosť, majú vlastných sudcov, majú vlastných vyšetrovateľov, a tak to aj so Slovenskom dopadne. Ďakujem pekne.
29. 4. 2022 10:08:50 - 10:10:45 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pani poslankyňa Janka Vaľová, chcem ti poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave. Správne si povedala, že o výsledku hlasovania o vydaní Roberta Fica na väzobné stíhanie je vopred rozhodnuté a musí ísť do vyšetrovacej väzby. Roberta Kaliňáka už vo vyšetrovacej väzbe na základe šialeného konštruktu o zločineckej skupine majú. Potrebujú tam dostať aj predsedu strany Roberta Fica, aby im zavreli ústa obidvom. Renomovaní právnici hovoria, že tento skutok je nadkvalifikovaný a že spĺňa skutkovú podstatu prečinu. Prečo asi tento skutok je nadkvalifikovaný? No preto, aby patril pod jurisdikciu špeciálnej prokuratúry, aby si tam s ním mohli robiť čo chcú. Ty pamätáš, Janka, svojho času tu sedel pán poslanec za SaS Rajtár, mal šikovného asistenta Rybaniča, ktorý sa nabúral do účtov bankových pána Fica, pána Kaliňáka, pána Počiatka a robili z neho národného hrdinu. Robili z neho hrdinu, ktorý dokázal vyňúrať informácie o peniazoch, pohyboch Fica a Kaliňáka a Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila si taký krátky historický exkurz a spomínala si čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej, dostanem sa do Francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierre. On bol šéf Jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie...
===== ... Fica, Kaliňaka, Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila ste taký krátky historický exkurz a spomenula si, čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej. Dostanem sa do francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierr, on bol šéf jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie. Veľmi výborný rečník, vynikajúci politik, len ako nástroj na presadenie svojho politického názoru vyrobili gilotínu. Na tej iste gilotíne padla hlava Ľudovíta XVI. francúzskeho kráľa, Márii Antoinetty a jeho politického protivníka Dantona. O pár mesiacov padla aj hlava aj pána Maximiliána Robespierra. Len taký krátky historický exkurz. Ďakujem pekne.
29. 4. 2022 10:08:50 - 10:10:45 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pani poslankyňa Janka Vaľová, chcem ti poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave. Správne si povedala, že o výsledku hlasovania o vydaní Roberta Fica na väzobné stíhanie je vopred rozhodnuté a musí ísť do vyšetrovacej väzby. Roberta Kaliňáka už vo vyšetrovacej väzbe na základe šialeného konštruktu o zločineckej skupine majú. Potrebujú tam dostať aj predsedu strany Roberta Fica, aby im zavreli ústa obidvom. Renomovaní právnici hovoria, že tento skutok je nadkvalifikovaný a že spĺňa skutkovú podstatu prečinu. Prečo asi tento skutok je nadkvalifikovaný? No preto, aby patril pod jurisdikciu špeciálnej prokuratúry, aby si tam s ním mohli robiť čo chcú. Ty pamätáš, Janka, svojho času tu sedel pán poslanec za SaS Rajtár, mal šikovného asistenta Rybaniča, ktorý sa nabúral do účtov bankových pána Fica, pána Kaliňáka, pána Počiatka a robili z neho národného hrdinu. Robili z neho hrdinu, ktorý dokázal vyňúrať informácie o peniazoch, pohyboch Fica a Kaliňáka a Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila si taký krátky historický exkurz a spomínala si čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej, dostanem sa do Francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierre. On bol šéf Jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie...
===== ... Fica, Kaliňaka, Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila ste taký krátky historický exkurz a spomenula si, čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej. Dostanem sa do francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierr, on bol šéf jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie. Veľmi výborný rečník, vynikajúci politik, len ako nástroj na presadenie svojho politického názoru vyrobili gilotínu. Na tej iste gilotíne padla hlava Ľudovíta XVI. francúzskeho kráľa, Márii Antoinetty a jeho politického protivníka Dantona. O pár mesiacov padla aj hlava aj pána Maximiliána Robespierra. Len taký krátky historický exkurz. Ďakujem pekne.
29. 4. 2022 10:08:50 - 10:10:45 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pani poslankyňa Janka Vaľová, chcem ti poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave. Správne si povedala, že o výsledku hlasovania o vydaní Roberta Fica na väzobné stíhanie je vopred rozhodnuté a musí ísť do vyšetrovacej väzby. Roberta Kaliňáka už vo vyšetrovacej väzbe na základe šialeného konštruktu o zločineckej skupine majú. Potrebujú tam dostať aj predsedu strany Roberta Fica, aby im zavreli ústa obidvom. Renomovaní právnici hovoria, že tento skutok je nadkvalifikovaný a že spĺňa skutkovú podstatu prečinu. Prečo asi tento skutok je nadkvalifikovaný? No preto, aby patril pod jurisdikciu špeciálnej prokuratúry, aby si tam s ním mohli robiť čo chcú. Ty pamätáš, Janka, svojho času tu sedel pán poslanec za SaS Rajtár, mal šikovného asistenta Rybaniča, ktorý sa nabúral do účtov bankových pána Fica, pána Kaliňáka, pána Počiatka a robili z neho národného hrdinu. Robili z neho hrdinu, ktorý dokázal vyňúrať informácie o peniazoch, pohyboch Fica a Kaliňáka a Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila si taký krátky historický exkurz a spomínala si čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej, dostanem sa do Francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierre. On bol šéf Jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie...
===== ... Fica, Kaliňaka, Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila ste taký krátky historický exkurz a spomenula si, čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej. Dostanem sa do francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierr, on bol šéf jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie. Veľmi výborný rečník, vynikajúci politik, len ako nástroj na presadenie svojho politického názoru vyrobili gilotínu. Na tej iste gilotíne padla hlava Ľudovíta XVI. francúzskeho kráľa, Márii Antoinetty a jeho politického protivníka Dantona. O pár mesiacov padla aj hlava aj pána Maximiliána Robespierra. Len taký krátky historický exkurz. Ďakujem pekne.
29. 4. 2022 10:08:50 - 10:10:45 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Pani poslankyňa Janka Vaľová, chcem ti poďakovať za tvoje vystúpenie v rozprave. Správne si povedala, že o výsledku hlasovania o vydaní Roberta Fica na väzobné stíhanie je vopred rozhodnuté a musí ísť do vyšetrovacej väzby. Roberta Kaliňáka už vo vyšetrovacej väzbe na základe šialeného konštruktu o zločineckej skupine majú. Potrebujú tam dostať aj predsedu strany Roberta Fica, aby im zavreli ústa obidvom. Renomovaní právnici hovoria, že tento skutok je nadkvalifikovaný a že spĺňa skutkovú podstatu prečinu. Prečo asi tento skutok je nadkvalifikovaný? No preto, aby patril pod jurisdikciu špeciálnej prokuratúry, aby si tam s ním mohli robiť čo chcú. Ty pamätáš, Janka, svojho času tu sedel pán poslanec za SaS Rajtár, mal šikovného asistenta Rybaniča, ktorý sa nabúral do účtov bankových pána Fica, pána Kaliňáka, pána Počiatka a robili z neho národného hrdinu. Robili z neho hrdinu, ktorý dokázal vyňúrať informácie o peniazoch, pohyboch Fica a Kaliňáka a Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila si taký krátky historický exkurz a spomínala si čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej, dostanem sa do Francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierre. On bol šéf Jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie...
===== ... Fica, Kaliňaka, Počiatka. Toto bolo všetko v poriadku. Urobila ste taký krátky historický exkurz a spomenula si, čo sa dialo v čase fašistického Nemecka, tak ja sa dostanem ešte ďalej. Dostanem sa do francúzskej revolúcie a tam bolo také výnimočné meno, ktoré sa volá Maximilián Robespierr, on bol šéf jakobínov, vedúca osobnosť revolúcie. Veľmi výborný rečník, vynikajúci politik, len ako nástroj na presadenie svojho politického názoru vyrobili gilotínu. Na tej iste gilotíne padla hlava Ľudovíta XVI. francúzskeho kráľa, Márii Antoinetty a jeho politického protivníka Dantona. O pár mesiacov padla aj hlava aj pána Maximiliána Robespierra. Len taký krátky historický exkurz. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 18:55:32 - 18:57:05 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. Áno, pán poslanec, máš absolútnu pravdu, v svojom vystúpení si urobil taký krátky exkurz tejto vlády. Áno, 70 % občanov Slovenskej republiky neverí tejto vláde a to vládnu dva roky. Občanom dali chaotické riešenie covidovej krízy, nestarajú sa o dôchodcov, porušujú naše sociálne opatrenia, nestarajú sa o problémy zdravotníkov, je to proste tak. Rozhodli sa, že zavrú ľuďom ústa, cenzúra, vypínajú nezávislé weby a tak sa proste rozhodli, že umlčia aj Roberta Fica. Umlčia Roberta Fica, lídra najsilnejšej opozičnej strany SMER - sociálna demokracia a dnes sme tu preto, aby sme rozhodli teda o tom, či bude alebo nebude vydaný na väzobné stíhanie.
Správne si povedal na... (pozn. prepis.: nezrozumiteľne vyslovené), že kocky sú hodené a vyzerá to tak, že len dokonajú to, čo chceli urobiť. Vadí im Robert Fico, pretože popisuje ich prešľapy, rozpráva o tom, akí sú neschopní a dokáže pomenovať problémy, ktoré táto vláda má. To je ten problém, na základe ktorého sa snažia umlčať Robert Fica.
Citoval si dekana pána Burdu Právnickej fakulty Univerzity Komenského. Citoval si pána Ivora. Hádam nikto nespochybňuje, že sú to špičkoví odborníci na trestné právo a nemajú nič spoločné so stranou SMER. Áno, je to proste tak. Chcú umlčať Roberta Fica a myslia si, že nás porazia. Ale nás neporazia. Nás neporazia.
Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 17:00:35 - 17:02:07 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne pán predsedajúci. Vážený pán podpredseda Blanár, chcel by som vám poďakovať za vaše vystúpenie. Vaše vystúpenia sú vždy faktické, konkrétne a majú logický súvis so všetkých čo sa tu dialo a deje. Nikdy by som si nepomyslel, že v Národnej rade Slovenskej republiky poviem to čo dnes poviem. Dnešným dňom sa vraciame nie do 50 rokov minulého storočia, ale do 30 rokov minulého storočia, do čias fašistického Nemecké ktorému šéfoval Hitler. Nebojím sa to povedať natvrdo, pretože aj tam brali lídrov politických strán, aj tam zapchávali ústa lídrom politických strán, tam rušili strany a zatvárali ľudí. A skončilo to ako skončilo.
Myslím si, že každý z nás vie, že toto dnešné vydávanie a stíhanie Roberta Fica je čisto politický proces. Tak ako už, ako už Maroš Kéry povedal, no koho by asi pán Robert Fico ovplyvňoval. Nevieme si to teda predstaviť. Chcete zlikvidovať lídra najsilnejšej opozičnej strany, chcete mu zapchať ústa pretože z neho máte strach. Neviete riadiť tento štát, nevedeli ste zvládnuť koronakrízu, nezvládate humanitárnu krízu. Toto je čisto politický proces na to, aby ste zapchali ústa Robertovi Ficovi a dali ho do väzby tak, ako sa vám to podarilo s Robertom Kaliňákom.
Za posledný rok a pol je štvrtýkrát stíhaný Robert Fico. Čisto politický proces. Ďakujem pekne.
28. 4. 2022 9:49:05 - 9:51:05 65. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo pán predsedajúci. Vážená ctená pani poslankyňa Zemanová. Múdry kolega Laco Kamenický povedal, že som mu pripomenul vo vašom vystúpení pána Urválka. Myslím si, že to nie je pravda. Vaše vystúpenie bolo také naivné a také prázdne, že skoro ste pôsobili ako Viktorka na splave. Ale to už je vaša vec. Každý z nás čaká, že prídete s niečím zásadným, s niečím novým, lebo ste vystupovala za váš poslanecký klub. Nič nové, nič zásadné okrem tých bludov ste nepovedali vôbec nič. Ale viem s vami súhlasiť s niektorými vecami. Nikto nie je nad človek a každý je pred zákonom rovný. Absolútne súhlasím a podpisujem. Pani Zemanová, vy vytvárate nadľudí. Vy vytvárate ľudí, ktorí si nie sú rovní pred zákonom. Máte korunných kajúcnikov, korunných svedkov. Nie je predsa možné, aby si jeden človek pamätal skutky a svedčil v 86 činoch a presne vie, čo bolo pred tromu, štyrmi, šiestimi rokmi. Vy porušujete práva, ktoré rozprávate. Pani Zemanová, Fico sa nikdy za nejakú imunitu neskrýval a viete prečo? Pretože trestnoprávna a priestupková imunita je dávno zrušená. Pani Zemanová, spýtajte sa vášho predsedu Sulíka, ako sa mal Kočner, keď s ním bol na raňajkách. Pani Zemanová, skúste sa ho spýtať. Nejde o akt pomsty a zbavenie sa opozičného politika. Pani Zemanová, veď toto predsa nemyslíte vážne. Hnacím motorom vašej politiky je nenávisť a oči podliate krvou pani Zemanová. Divadlo, smutné divadlo pre Slovensko. To nerobí Robert Fico, to ho robíte vy pani Zemanová a vaši koaliční kamaráti a partneri. To je smutné, čo robíte pred celým Slovenskom. Áno je to tak. Trestný čin zosnovania riadenia zločineckej skupiny? Každý súdny právnik vie, že to je blbosť a každý súdny človek vie, že len preto, aby to patrilo do pôsobnosti špeciálneho súdu a prokuratúry. Pani Zemanová, kto tu robí divadlo? Spýtajte sa pána Rybaniča a pána Rajtára ako to bolo s účtami Roberta Fica, Kaliňáka. Skúste sa ich spýtať pani Zemanová. Ďakujem pekne za pozornosť.
23. 2. 2022 10:54:25 - 11:04:33 58. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 896 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Šuca, Peter (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem za slovo pán predsedajúci. Dobrý deň prajem ctené dámy, vážení páni. Dovoľte, aby som pokračoval v čítaní z uznesenia, ktoré urobila Generálna prokuratúra Slovenskej republiky. V súvislosti s kamerovým záznamom Peter Šolc hovorí Pavlovi Ďurkovi: „Tuná na jednom zázname uvidíš ako ja prídem. Nechaj to už bežať, tuná zaparkuje to auto, tu tu cúva ten kodiaq. Lebo ja som sedel v aute, keď som ich zbadal. No, toto sú oni dvaja. Pozri, stále telefonuje .....Dzurian zbehne dole z výsluchu.“ Poukazujem na ďalšiu časť zvukového záznamu a jeho prepisu a jeho prepisu týkajúcu sa žiadosti o poskytnutie kamerových záznamov (zvonenie telefónu) a Pavol Ďurka hovorí: "Štefan haló, Pišta hm, no, no žiadosť. Voľáke kamerové záznamy za ten týždeň len, aby to mal Peťo (Šolc)...
===== Poukazujem na ďalšiu časť zvukového záznamu a jeho prepisu týkajúcu sa žiadosti o poskytnutie kamerových záznamov: (zvonenie telefónu) a Pavol Ďurka hovorí: „Štefan? Haló? Pišta? Ehm. No? No žiadosť, voláke kamerové záznamy za ten týždeň. Len, aby to mal Peťo (Scholz ) oné vykryté, vieš? Že jak na základe čoho to
má, odkiaľ to máme my. Nechcem sa podpisovať ja.“ Následne sa rozprávajú o možnosti zabezpečiť kamerové záznamy z mestskej
polície, aby zistili evidenčné číslo vozidla Škoda Kodiaq, do ktorého mala nastúpiť mjr. Mgr. Diana Santusová, pričom je evidentné, že obvinený Peter Scholz vystupuje aktívne proti vedúcej vyšetrovacieho tímu Oblúk. Pavol Ďurka hovorí: „Tak len potom, že oni stiahnu z toho mestského, z tej mestskej polície.“ Peter Scholz hovorí:„Koľko dní uchováva mestská polícia?“ Pavol Ďurka hovorí: „Sedem minimálne, štrnásť, boli tam teraz zisťovať.“ Peter Scholz sa pýta: „Sme v limite? Lebo teoreticky by som vedel zavolať na mestskú. Dobre, veď keď sme v limite, tak chvála bohu.“ Ďalej Pavol Ďurka hovorí: „Otázne je teda, že kedy oné. Kedy bol Zurian vypočutý?“ Peter Scholz reaguje: „No v ten deň. On šiel z výsluchu, to viem. Takže bol u nás na výsluchu.“ Peter Scholz hovorí: „(nezrozumiteľné slovo) ja vás poprosím o radu. Keď budem s ňou pohovor.“ Pavol Ďurka doplní: „Či sa opýtať na to, či sa stretla so Zurianom?“ Peter Scholz odpovedá: „Ehm, toto priamo nie. Na taktnú tému. Lebo jedna z otázok bola, či v týždni v tom a v tom nastúpila do tmavého Kodiaqu. Bolo mi povedané, že dátum nemám hovoriť. To by si mala takéto veci elitná vyšetrovateľka, šéfka tímu pamätať.
Druhá otázka by mala byť, s kým sa stretla v tom Kodiaqu. Tretia otázka, s kým si podávala ruky pri Kodiaqu. Lebo SIS-ka teraz nakúpila Kodiaqy. Čierne a červené. Preto som si to všimol, boha.“, z ktorého je evidentné, že obvinený poskytoval obvineným príslušníkom NAKA PPZ, v tom čase osobám podozrivým v konaní vedenom na ÚIS, citlivé informácie o procesných úkonoch realizovaných v danej veci a umožňoval im pripraviť si taktiku ďalšieho postupu, čím im poskytol neoprávnenú výhodu. V ďalšej časti Pavol Ďurka volá prokurátorovi ÚŠP JUDr. Repovi a hovorí: „Čau, prosím ťa, ty vieš, kedy bol v pondelok podávať Zurian to trestné oznámenie na GP?“ Ondrej Repa odpovedá: „Áno pardon, a on to nebol podávať, on bol iba vypočutý k tej, k tým článkom, k tej pluske. Tam bol, normálne si ho zavolali k tým článkom. K tomu. K tej kvázi k tej veci čo tam, že sa nekoná.“ Pavol Ďurka hovorí: „Hej, to s tým, to s tým úplatkom pre Mikulca.“. Ondrej Repa pokračuje: „Potom bol aj Mako tam bol vypovedať k tomu a Pavol Ďurka na to hovorí: „Dobre, dobre Ondro.“ Ondrej repa sa pýta: „(nezrozumiteľné slovo) tej situácie, či nič?“ Pavol Ďurka odpovedá: „Vieš čo, zatiaľ také nič radikálne. Máme tie kamerové záznamy. Len sme to ešte nepozerali. Ideme to pozerať teraz.“ Ondrej Repa na to reaguje: „Však keď potom budete vedieť, že čo tam bolo, tak dajte vedieť.“ Z uvedeného je zrejmé, že obvinení boli v úzkom kontakte s prokurátorom ÚŠP JUDr. Repom pri plánovaní činnosti proti vyšetrovaciemu tímu Oblúk, a tento im poskytoval citlivé informácie o výsluchoch, ktoré boli vykonané na Generálnej prokuratúre Slovenskej republiky v živých trestných veciach a zároveň sa aktívne zaujímal o stav „konania“, čo je prinajmenšom neštandardné, keďže nebol v danej trestnej veci dozorovým prokurátorom, ktorým bol JUDr. Lipšic. O súčinnosti prokurátora Ondreja Repu s obvinenými vo vzťahu k plánovanej akcii ÚIS nasvedčuje aj zvukový záznam z 15.07.2021 od 09:46 do 09:51 a jeho prepis, kde Branislav Dunčko hovorí: „Hej, teraz si zober, že Kysel je na dovolenke, oný ide na dovolenku, Šúrek ide na dovolenku.“ Pavol Ďurka reaguje: „Šak budem vedieť, čo Repa zistí na onom.“ Súčinnosti ďalšieho prokurátora ÚŠP JUDr. Petra Kysela s obvinenými vo vzťahu k trestnému stíhaniu smerujúcemu proti členom vyšetrovacieho tímu Oblúk svedčí zvukový záznam z 18.07.2021 od 18:49 h do 18:50 h a jeho prepis, kde Milan Sabota hovorí Pavlovo Ďurkovi: „Však ale na inšpekciu ide dosť. Na inšpekčné pomery je to až, až.
Tie ich žiletkové spisy tajné (nezrozumiteľné slovo). Ináč, akože strašne rád by som vedel, však Peter Kysel povedal dobre, že organizovaná skupina, ale aby to bola organizovaná skupina, musíme mať presne podotknuté, že kto čo robí, jaké má úlohy v tej skupine. Podplácať, zneužitie, nenáležité, krivé.“ Vo vzťahu ku kamerovým záznamom poukazujem na časť zvukového záznamu zo 17.07.2021 v čase od 14:27 h do 16:46 h a jeho prepis, kde Peter Scholz hovorí: „Lebo oni vedia, že ja som stiahol tieto záznamy. Nevedia prečo. Nevedia za aké obdobie. Len vedia, že som bol do jedenástej večer v robote a tam ten chalan z ochrany objektov chodil.“, čo jednoznačne dokazuje, že Peter Scholz dal aktívne stiahnuť a poskytol uvedené kamerové záznamy Pavlovi Ďurkov bez toho, aby disponoval žiadosťou vyšetrovateľa NAKA PPZ o ich poskytnutie. Pavol Ďurka hovorí: „Sme ti do....... sobotu, čo:“ Peter Scholz odpovedá: „Nie. Ja nejdem ani na dovolenku. Ani nič. Teraz. Na tom útvare sa nedá ísť nikde. Ja len chcem, aby nám (nezrozumiteľné slovo) všetko dobre dopadlo.“ Peter Scholz ďalej hovorí: „Minulý týždeň .Tak pred tým dvanástym. Sa mi dostala informácia. Hore. Že jej známy, že jej neznámy chlap na vrátnicu doniesol papiere, ktoré majú súvisieť so spisom. Tak vravím zástupcovi vtedy. Očúvaj. Dala stiahnuť záznam ochrany objektov. Tak doneste to. Pozreme. My musíme vedieť, čo sa tu deje. Za boha som sa ti k tomu nedostal. A vraví zástupca, tak ako fotku že. Vyzerá, že to je volaký bezdomovec, ktorému dali peniaze, aby to tam šiel zaniesť.“, z čoho tiež vyplýva snaha obvineného Petra Scholza zistiť informácie týkajúce sa vyšetrovania vedeného vyšetrovacím tímom Oblúk. K dodatočne vyrábanej žiadosti o poskytnutie kamerových záznamov Peter Scholz hovorí: „No dobre. A ja napíšem, že som ti to odovzdal? Alebo, alebo, alebo ti napíšem prípis?
No to musím napísať tu.“ Pavol Ďurka na to hovorí: „To som nejak nedomyslel. Že som to mohol hneď jeb..., že prevzal dňa.“ Peter Scholz na to: „Ehm, však môžem to aj rukou.“ Pavol Ďurka mu hovorí: „Tak daj len, že odovzdal dňa a podpis. A bude. A nech.“ Peter Scholz reaguje: „A jedno si nechám.“ Neznámy muž hovorí: „To kvôli tomuto si letel? (do Senca podpísať žiadosť Štefanovi Mašinovi.).“ Peter Turňa odpovedá: „Ale hej, vieš čo, radšej to. Aby to niekto nechytal na (neslušné slovo) Ježiši.“ Peter Scholz hovorí: „Takže napíšem odovzdal?“ Pavol Ďurka: „Odovzdal dňa.“ Peter Scholz: „Dňa dneska je sedemnásť. Sedemnásteho šiesty. Dám dátum aj. Dáme aj čas, či nie?“ Pavol Ďurka: „Nie.“ Skutočnosť, že sa rozprávajú o žiadosti o poskytnutie kamerových záznamov spred budovy ÚIS odkazuje samotná žiadosť, ktorá je súčasťou vyšetrovacieho spisu. Bodka. Ďakujem pekne, skončil som.