Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
19. 5. 2022 15:19:45 - 15:21:44 65. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní Tlač 1027 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. No v náväznosti na to, čo povedal pán kolega Fico, mňa napadajú už iba dve veci, viete. Ide o to, že mňa zaujíma, či sa tento štát ničí tou koalíciou z nejakej nevedomosti a neschopnosti vládnuť, to je jedna vec, alebo na druhej strane, či sa toto absolútne cielené ničenie zámerne robí na objednávku niekoho. To sú len dve veci, ktoré môžu normálneho človeka napadnúť pri takýchto návrhoch zákona a im podobných, ktoré sme si tu mohli za tých, za tie dva roky vypočuť. Proste to je, o čom to prosím vás pekne je? Kto z tohoto bude mať úžitok? Mne to už pripadá ako začatie predvolebnej kampane koalície, ktorá sa tuná doťahuje kto z koho a je len otázkou času, kedy sa to rozpadne a kedy sa budú títo ľudia predbiehať v tom, kto prvý z tejto skutočne otrasnej koalície vyjde ako prvý, kto získa na tom najviac tých preferenčných bodov? Veď toto je absurdné čo sa tuná deje v tomto, v tomto štáte. Boj koalície v rámci seba. Urážanie v rámci seba, oni budú štrajkovať dokonca sami proti sebe. Jeden a druhý, jeden z jednej strany, druhý z druhej strany. Postavia sa na čelo štrajku tých, ktorým mali dať peniaze a budú sa navzájom obviňovať, kto za to môže. Prosím vás pekne, skončite to, choďte už od toho preč a nezdržujte tuná všetkých, pokiaľ to nerobíte na objednávku niekoho iného, to by som ešte tak vedel pochopiť, že teda toto je to vaše, toto je tá vaša argumentácia. Je to strašné, je to strašné a ja dúfam, že to Slovensko vám to raz poriadne zráta.
3. 5. 2022 19:00:59 - 19:02:58 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
209.
Ďakujem pekne, pán predseda. Veľmi krátko. Mňa veľmi mrzí, že pán poslanec Baránik si zobral svoj batôžtek nenávisti znovu na chrbát a odišiel z tejto rokovacej siene, lebo toto ako, to je aj otázka nejakej slušnosti, tak niečo poviem, tak hádam si vypočujem tých, ktorí chcú na to reagovať a už keď teda táto, táto nadrealistická reality show, už neviem, ako to mám nazvať, ako sa blíži k takémuto, chvalabohu, koncu, tak dovolím si povedať jednu vec, že, to, čo som už povedal raz: úspech sa neodpúšťa. Pre toto chcete všetci ničiť Roberta Fica. Úspech sa neodpúšťa a budem to opakovať dovtedy, kým budem sedieť v tomto parlamente.
Dvanásť rokov vládnutia SMER-u, veď predsa SMER si nevymyslel, že bude vládnuť dvanásť rokov, o tom rozhodli občania Slovenskej republiky, ktorí dôverovali SMER-u. A prečo ten SMER už nevládol ďalej? No preto, lebo prišla nejaká vražda novinára a bola hrozným spôsobom zneužitá súčasnou koalíciou. Hrozným spôsobom zneužitá.
Prečo teraz nerobíte, páni z koalície, tie vaše protesty, ktoré ste robili pred voľbami? Skúste ich spraviť teraz, kto vám dôveruje a koľko ľudí na tie protesty príde. To bola jedna ohyzdnosť zo strany súčasnej koalície, jedno klamstvo a už nehovorím o kadejakých vilách, kde si pánko z Trnavy povedal, že bude jednoducho klamať, čo teda pretavil vo svoj volebný úspech. Áno, podarilo sa mu to. Lenže viete, všetko má svoj koniec a aj táto koalícia má svoj koniec a myslím, že nebude radostný.
3. 5. 2022 18:44:18 - 18:45:46 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
195.
Ďakujem veľmi pekne.
Ďakujem pekne, Boris, mal by som povedať pán doktor Susko, pán profesor Susko a ja neviem, čo ešte. Pre mňa to osobne bola jedna lekcia z trestného práva. No a ten záver, tak to nám skutočne chodili zimomriavky po chrbte všetkým a mám taký pocit, že nielen v opozícii, ale aj koalícii. Naozaj sa ti chcem veľmi pekne poďakovať za to, čo si povedal.
No a na záver by som chcel povedať len jednu vec. Viete, stále viac a viac vychádza najavo, že to od, to branie a chcenie dať Roberta Fica do basy, to má len jeden jediný dôvod. Dámy a páni, úspech sa neodpúšťa. A to je ten pravý dôvod, prečo Robert Fico ako predseda najsilnejšej opozičnej strany niekomu vadí, veľmi vadí. Úspech sa neodpúšťa a intelektuálna prevaha sa neodpúšťa dvakrát. A to skutočne keď si dáte do kontextu toho všetkého, toho napísaného, tých dôvodov na väzbu a ja neviem čoho všetkého, s tými udalosťami, ktoré sa stali dnes, tak vám to už musí byť všetkým jasné. A hovorím to len preto, aby to bolo jasné aj občanom Slovenskej republiky.
3. 5. 2022 17:42:24 - 17:44:24 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
151.
Ďakujem veľmi pekne, pán predseda.
Tak, pán kolega Faič, to sa hneď vidí, keď vystúpi intelektuál s nadhľadom, ktorý má praktické skúsenosti aj s exekutívou, aj s poslaneckým mandátom a takýmto spôsobom referuje o danej problematike. Tak ešte raz veľmi pekne ďakujem a mňa teda ako neprávnika najviac z toho zaujíma ako tá kolúzna väzba, samozrejme zločinecká skupina atď. atď. a všetko, čo s tým súvisí, a pri tejto príležitosti by som chcel upozorniť aj odcitovať z jedného rozhovoru pani redaktorky Anky Žitnej s Jaroslavom Ivorom, kde práve to je celý rozhovor, ktorý sa zaoberá kolúznou väzbou a všetko, čo s tou kolúznou väzbou súvisí a pani Žitná sa pýta pána Jaroslav Ivora, hovorím, ja to, samozrejme, skrátim a vytrhám z kontextu. Otázka znie, či po toľkých rokoch ešte môže ovplyvňovať svedkov, teda v tomu zmysle, že či tá kolúzna väzba má nejaký zmysel a či to odvolávanie v parlamente má nejaký zmysel v prenesenom slova zmysle. Tá odpoveď Jaroslava Ivora je veľmi jednoznačná, keď hovorí, že vy ste to povedala v závere tej svojej otázky, či ešte vôbec je možné po toľkých rokoch od roku 2012, kedy sa ten údajný skutok stal, nejakých svedkov ovplyvňovať. V tom je celý princíp. Hej? Či vôbec toto má nejaký zmysel. Na to, na to teda Žitná, Žitná odpovedá. Ľudia si dokonca mýlia väzbu a ten výkon trestu, keď už je odsúdený a ďalej Jaroslav Ivor rozoberá ten termín prezumpcie neviny. O tom, ako táto prezumpcia neviny teraz stále platí a treba s ňou veľmi, veľmi objektívne a citlivo narábať, aby sme si stále tej prezumpcie viny boli vedomí.
3. 5. 2022 16:26:04 - 16:28:05 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
104.
Ďakujem pekne, pán predsedajúci. No vzhľadom na to, čo si tuná povedal, pán kolega, tak ja som presvedčený, že niektorí poslanci koalície musia ísť v budúcom volebnom období do celoživotnej karantény, lebo občas toľko sprostostí a toľko zla, čo sa tuná napáchalo aj v prípade SMER-u, to jednoducho nemôže zostať bez odozvy. A dúfam, že to budúce volebné obdobie, ktoré bude, ako všetkým ukáže pravú tvár tejto koalície. No už len taká zločinecká skupina, o ktorej si hovoril, pán poslanec, tak prvý to, myslím, tuná začal rozprávať, tieto nezmysly Galko, ak sa nemýlim, ako istú obranu samého seba voči, voči tým rôznym podozreniam z trestnej činnosti, však tiež toho tuná navyvádzal dosť, ale to je teraz v nezabudnutí, no tak ja som sa dozvedel, že tiež ako člen SMER-u som členom zločineckej skupiny. Prepánajána, a s kým robím tú zločineckú skupinu? Ja neviem, s Podmanickým, s Kamenickým? S kým? Neviem. Nechápem. Hej? Alebo so štvornásobným primátorom sme zločinecká skupina? No vy ste sa už úplne zbláznili všetci? Veď to je taká inflácia, taká inflácia argumentov, že to nemá obdoby. Treba o tom hovoriť a hovoriť a hovoriť a stále, treba ľuďom objasniť, kto je vlastne tou zločineckou skupinou v tomto volebnom období. Preto lebo zlodej kričí chyťte zlodeja, aj na základe tej prezumpcie viny, čo ste si vymysleli, aby sa ľudia museli, z niečoho ľudí osočíte a potom sa tí ľudia musia vyviňovať, že to neurobili. A vy len tíško sedíte a nemáte jednoducho argumenty preto, lebo je to všetko totálne na vode. Aj sa tu o tom dnes bavíme. Tak trošku počúvajte.
3. 5. 2022 15:26:19 - 15:28:20 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
60.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. No veľká vďaka, pán štvornásobný primátor, za to, čo si všetko povedal, špeciálne o tých politických procesoch, ktoré na Slovensku začínajú. Ale tak poďme pekne poporiadku a uvedomme si, čo všetko táto koalícia už od svojho vzniku nastvárala a ako sa dotkla života občanov Slovenskej republiky. Tak najskôr to bola covidová šikana. Teraz vojnovo-cenzúrová šikana, kde ako som sa dozvedel, už sa nedoporučuje hrať na koncerte Čajkovského, preto lebo viete, no čo keby náhodou, no proste strašné, a keď si náhodou Rus a nepripneš si, pokiaľ nemáš na klope ukrajinskú vlajočku, tak, tak proste si neprijateľný. Proste čosi, čo už ľudsky, ľudsky je perverzné. No a nehovoriac o politických procesoch, ktoré začínajú, no aby to všetko ešte nebolo málo, tak dnes má rokovať výbor o zmene volebného systému na Slovensku. No choďte do hája, vy skvelá protislovenská koalícia. Toto ničenie Slovenska, to jednoducho to, to ja neviem, kde to chcete ešte viacej teda dopracovať, ako ďaleko, naozaj asi tou občianskou vojnou, ale dobre, však čo chcete, budete mať. Vy za to beriete priamu zodpovednosť.
Tu si hovoril veľmi veľa o tých politických procesoch. Čo vedia títo ľudia o politických procesoch v 50. rokoch? Nič. Nič. Dvadsaťpäť, tridsaťroční sa chvália tým, že ani nečítajú. Čo oni vedia o tom, koľko ľudí bolo nevinne odsúdených. To, že potom boli rehabilitovaní? No a kto to v tých rodinách, to nešťastie, tá rehabilitácia, myslíte, že to spraví? Čo o tom vedia títo koaliční grázli?!
3. 5. 2022 14:29:53 - 14:31:52 65. schôdza NR SR - 5.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
18.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. V nadväznosti na všetky tie slová, o ktorých, ktoré hovoril pán poslanec Muňko, by som chcel naozaj znovu upozorniť na jeden fakt, ako toto všetko, táto situácia, nakoniec aj táto debata v parlamente, ako to rozdeľuje spoločnosť. Tá spoločnosť neuveriteľne drsnie vo svojich výrazových prostriedkoch. Porovnajte to, tú situáciu, ktorá je teraz, s tou situáciou, ktorá bola pred, ja neviem, piatimi, šiestimi, siedmimi rokmi, keď tá spoločnosť žila v istom, v istej stabilizovanej situácii, ktorú nikto nespochybňoval, samozrejme, okrem opozície. Len vtedy tá situácia bola totižto úplne iná, preto lebo všetky tie rezorty fungovali.
Znovu to opakujem, nedostal som na to odpoveď. Ktorý rezort funguje po dvoch rokoch lepšie, ako to bolo za vlády predchádzajúcej? Ktorý rezort? Okrem toho, viete, ten rozkol v tej spoločnosti to nie je len o SMER-e. To je od celej slovenskej spoločnosti, kde už sa ľudia začínajú pomaly nenávidieť. Vy koaličníci tuná naozaj chcete občiansku vojnu? A kto potom za to bude zodpovedný? Načo robíte tieto veci? Veď toto všetko, pozrite sa, čo vyvádzajú tie médiá, ako polarizujú tú spoločnosť neuveriteľným spôsobom. Ako sú rozbité, už som to opäť hovoril, ako sú rozbité rodiny, ako sú, malé deti sa bavia o politike, čo je už skutočne choré. Na školách učitelia sa bavia o politike. Proste tá spoločnosť je rozdelená, nie je to dobré a tie následky budú úplne strašné.
Rozdeľ a panuj. Komu to najviac vyhovuje?! No Slovensku určite nie!
3. 5. 2022 11:26:24 - 11:28:24 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
114.
Všetci donaha? Aj Baránik? (Smiech v sále.) Nechápem.
No v nadväznosti na to čo, čo teda, v nadväznosti na to, čo hovoril pán poslanec. Pán poslanec hovoril o, o imunite v zmysle, v zmysle zavretia pána poslanca Fica. No tak ale povedzme si, povedzme si otvorene, že čo vlastne tá imunita zase v nadväznosti, aj pokračovanie, čo hovorila pani kolegyňa, a je to reakcia na pána poslanca. Táto imunita, to nie je imunita ochranca poslanca. To je imunita, ktorá chráni mandát poslanca.
A čo je strašne dôležité, určite si spomínate na situáciu v Čechách, ktorá bola pred niekoľkými rokmi, keď bol takto, tesne pred hlasovaním o hlave štátu bol zavretý vtedajší poslanec Sládek. Sládka poslali do basy, v pléne prebehlo hlasovanie, hlasovanie, a o jeden hlas sa prezident Havel stal prezidentom Havlom. Hej? Nekomentujem ďalej, bolo to v inom štáte a neprislúcha mi to.
No a takýmto spôsobom podobným chcú títo koaličiaci zneužiť pochopiteľne vzatie mandátu. No, ale dobre. Viete, a ďalej si potom hovoril o tých kajúcnikoch. Ja nerozumiem tomuto slovu ´kajúcnik´. Prečo sa nehovorí udavač? Veď kajúcnik, to je normálny udavač. Aspoň my takto tuto v Starom meste v Bratislave sme o takýchto ľuďoch vždy takto hovorili. A keď niekto udával, dostal na vojne, na ktorej som bol, deku. Tí starší vedia, čo to znamená. Proste udavači sú udavači. Kajúcnik nie je kajúcnik. To je úbohý udavač, ktorý sa zachraňuje v rámci svojho prospechu pre neprospech niekoho iného. Kajúcnik je udavač! Tak to už nazvime tým správnym...(Prerušenie vystúpenia časomerom.)
3. 5. 2022 10:11:28 - 10:13:28 65. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
50.
No ten zdravý rozum určite príde, len, len bojím sa (povedané so smiechom), aby neprišiel neskoro. Ale v nadväznosti na to, čo povedal pán poslanec, tam si povedal jednu vetu: Ktokoľvek sa môže dopustiť trestného činu. Áno, môže sa ktokoľvek dopustiť trestného činu, ale základná otázka v takomto prípade musí platiť, či sa ho skutočne dopustil alebo či náhodou niekto nechce, aby sa ho dopustil a všetko robí pre to, aby verejnosť presvedčil preto, že sa ho dopustil. A keď ani toto nejde, prídu politické praktiky, príde politický parlamentný monster proces, ako to povedal tuná pán poslanec Baránik, že to je politická záležitosť. A dneska to už môžem povedať, lebo to aj vyšlo verejne, čiže takíto ľudia hovoria o politických záležitostiach, o politickom procese v parlamente.
No a okrem toho tuná ešte jedna vec rezonuje v tejto spoločnosti, že tu už neplatí prezumpcia neviny. Tu platí prezumpcia viny. Taká je pravda, preto, lebo vy musíte dokazovať, že ste banku nevykradli namiesto toho, aby oni vám dokázali, že ste tú banku vykradli. Toto je ten najväčší problém a toto je ten problém celej spoločnosti a problém aj tejto, tejto debaty zo strany koalície, ktorá sa tuná vedie jedným absolútne nekorektným spôsobom päťdesiatych rokov.
A uvedomte si, čo sa stalo. Vy ste do tejto spoločnosti priniesli jednu obrovskú nenávisť. Nenávisť v rodinách, nenávisť na pracoviskách, generačnú nenávisť, nenávisť medzi deťmi a rodičmi. Toto všetko je vaša zásluha, čo ste tuná spravili, a z tohto sa táto spoločnosť bude musieť spamätávať ešte nesmierne dlho vďaka takýmto Baránikom.
29. 4. 2022 13:47:11 - 13:49:10 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
Dámy a páni, niečo vám prečítam v nadväznosti na to, čo hovoril pán poslanec Dlouhý. Momentálne je v Národnej rady peklo. Peklo, lebo sa hrá o veľa. To nie je len o tom, že koalícia chce odvolať Roberta Fica, že ho chce dať do basy, to je hlavne o tom, čo bude s touto republikou o rok, o päť, o desať a či vôbec ešte nejaká republika vôbec bude. Táto tzv. nastupujúca generácia, česť výnimkám, aby som bol presný, netuší, čo je to stratiť štát, tak ako netuší, čo je to ho získať. Treba sa spýtať Chorvátov, Srbov, Slovincov. Tento štát na rozdiel od iných vznikol bez jedného jediného rozbitého okna, zadarmo. Nemáme novodobé pamätníky smrti za vlastný štát, našťastie. Všeobecne platí, že viac si vážime to, za čo musíme tvrdo zaplatiť, ako to, čo dostaneme zadarmo. Preto nám zlý, preto mám zlý pocit, keď vidím, čo sa to tu vlastne deje. Za dva roky totálna devastácia a všetkého. Ruku na srdce, ktorý rezort pracuje lepšie, ako pred dvoma rokmi. A vôbec, čo funguje lepšie? Zato presne vidíme, čo funguje inak. Preto to treba prekrývať práve tým peklom v parlamente. Tie argumenty odvolávania sú totálne na vode, hovoria právnici. A to nie sú voliči SMER-u. Vláda vládne, ako vládne, ale vládne zle. A do toho všetkého vojna, plyn, ropy, zdražovanie, generačný rasizmus, chaos a kdesi na konci slovenský občan. Nuž a môže to ktokoľvek trebárs aj úboho zosmiešňovať. Je vôbec v tomto štáte ešte niekto spokojný? Ktokoľvek a nech volil kohokoľvek. Chce to zmenu a preto to peklo v parlamente, aby ste tomu všetci rozumeli. A to peklo tuná bude trvať a dúfam, že dosť dlho, aby prišlo k tej vytúženej zmene, aby títo, čo tento štát likvidujú, títo na tej ľavej strane a čo si povedali, že koniec štátu, koniec Slovenska, už mali konečne ten pocit, že musia mlčať.
29. 4. 2022 12:47:29 - 12:49:29 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo. Tak poďme zase do normálnej atmosféry. Chcel by som reagovať v tom zmysle na pána podpredsedu Takáča. Napríklad on povedal jednu vec, že nič sme sa nedozvedeli z toho rozhovoru na tej chate. No my sme sa dozvedeli jednu veľmi vážnu vec na tej chate z tých videí, že tá kamera, ktorá to všetko sledovala bola v oku vypchatého jeleňa. To páni, to je veľká vec čo sme sa dozvedeli po tých šesť mesiacoch tejto hlúpej sledovačky. Ale poďme teda zase k meritu veci, hej. Hovoril si o tom nadštandardnom vzťahu pani predsedníčky a jej minulosti k tomu špeciálnemu Lipšicovi. No tak asi to tak skutočne je, keď sa niekto pozná ja neviem pätnásť, dvadsať rokov od malička, keď niekto komunikuje spolu súkromne, nesúkromne a ja neviem ešte ako, tak asi sú tam nejaké nadštandardné vzťahy, tak predsa sa tuná nehrajme na včerajších. No ale podľa tohoto, veď v podstate celé Slovensko je potom zločinecká skupina, čo ste si vy vymysleli túto blbosť, hej. To nie je zločinecká skupina akákoľvek strana, ktorá si svojich nominantov dáva na miesta tam, lebo im dôveruje a vie sa za ich dôveru, teda svojou dôverou zaručiť. Veď celé Slovensko podľa tejto hlúpej charakteristiky čo ste si vymysleli je zločinecká skupina. No a viete, tie nadštandardné vzťahy, ktoré sú tuná u niekoho tolerované a u niekoho nie, tak to by ste tiež mali zvážiť o čom to vlastne tuná ako hovoríte už druhý deň, lebo pomenujme si čo sú to nadštandardné vzťahy a ešte keď ich aj niekto prizná.
29. 4. 2022 11:31:30 - 11:33:30 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci.
Pán poslanec Kamenický (zaznel gong), ty si absolútne poukázal na jeden fakt, ktorý sa tuná, ktorý tuná už počúvame niekoľko dní, niekoľko týždňov dokonca a ktorý vrcholí v tieto dni, a je to kriminalizácia opozície. Proste udržať sa pri moci za akýchkoľvek okolností.
Ja som dokonca počul niektorých právnikov hovoriť o tom, že keď teda sa dá hovoriť o skrátení volebného obdobia, tak dá sa veľmi jednoducho hovoriť aj o predĺžení volebného obdobia. Prečo by sa volebné obdobie mohlo skrátiť a nemohlo sa predĺžiť? Čiže aj takto perverzne rozmýšľajú niektorí poslanci v tomto nectenom parlamente. Proste tu naozaj už rozum zostáva stáť, čo všetko, čoho všetkého proste je táto koalícia schopná v rámci tejto kriminalizácie. Perverznej kriminalizácie opozície. Dokonca niektorí prítomní poslanci v parlamente sú presvedčení o tom, že sú svedkami nejakého parlamentného politického procesu. Ja nebudem vynášať z grémia, hej? Tam to povedal úplne na tvrdo jeden poslanec. A toto nie je len jeho názor. To je, to je skutočne názor istej skupiny poslancov, ktorí do dnešného dňa nevedia, kde vlastne sedia a čo ten parlament znamená a čo je jeho prvoradou úlohou. Preto lebo majú zahmlený mozog tou túžbou po moci, majú zahmlený mozog nenávisťou, ktorú, ja neviem, kde a kto do nich vštiepil. Jednoducho sú presvedčení o tom, že oni sú tí vyvolení, ktorí toto všetko dajú do nejakého absurdného poriadku. Nemenovaného, nekonkretizovaného, len nenávisť.
Prečo? Veľký otáznik a nikto vám na to nevie odpovedať. Kriminalizácia opozície a politický proces v parlamente. To je to, čoho sme tuná svedkami.
29. 4. 2022 9:57:45 - 9:59:45 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne za slovo, pán predsedajúci. Ja budem možno nie úplne nezáväzne pokračovať v tom čo hovoril kolega Richter, preto takto chcem reagovať na tú nezmyselnú, tú takzvanú zločineckú skupinu o ktorej pani kolegyňa Vaľová hovorila. No je to do slova a do písmena v poslednej dobe sa stretávame s infláciou významu slov. No a absolútna inflácia, slovo zločinecká skupina sa tu objavuje, dokonca zločinecká skupina SMER, zločinecká skupina a tak ďalej a tak ďalej. Ak SMER je zločinecká skupina, no tak potom väčšiu hovädinu som skutočne nepočul. Ten, ten pojem strašne zlacnel. No viete, to nie je len pätnásťtisícová členská základňa, to sú všetci tí sympatizanti a to sú všetci tí voliči napríklad ktorých je vyše milióna. No a keby sme tieto veci všetky mali brať do úvahy, tak vážená nectená koalícia, vy naozaj chcete zavrieť, respektíve hovoriť o zločineckej skupiny vyše jedného milióna ľudí v tejto republike? Veď to je totálny nezmysel. A tuná neprejde jedna jediná schôdza, vám keď dochádzajú argumenty, začnete hovoriť o zločineckej skupine. To vysvetlite tým voličom SMER-u v Podturni, v Liptovskom Jáne, v Hybiach, na strednom Slovensku, na východnom Slovensku. To vysvetlite milión voličov SMER-u, že sú nejakou zločineckou skupinou alebo tú zločineckú skupinu volili. Je to absolútny nezmysel z vašej strany. Je to proste čosi čo nemá obdoby a ja myslím, že vy by ste mali byť stíhaní minimálne za to, že tuná niekoho urážate, že urážate celé rodiny ľudí, ktorí sú na to nesmierne citliví, preto lebo to sú všetko veci ktoré, na ktoré sa tí ľudia pýtajú a my im na to jednoducho nevieme odpovedať, preto lebo ste blázni...
28. 4. 2022 18:46:12 - 18:48:12 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne. Trošku sme stratili kontinuitu, ale ja ako v nadväznosti na to, čo hovoril pán poslanec, on hovoril o istom nenormálnom štáte alebo teda neštandardnom štáte. Už neviem ako to mám povedať.
No je to pravda o tom sa dá hovoriť veľmi dlho a môžete si zobrať akúkoľvek inštitúciu a môžete hovoriť o akomkoľvek rezorte, dospejete k názoru, že asi naozaj niečo nie je v poriadku. Už len keby sme si položili obyčajnú otázku a zamysleli sa na tom, že nad tým, že počas tých dvoch rokov, no skutočne objektívne povedzte mi, ktorý rezort funguje lepšie. Za tie dva roky čo sa stalo je to skôr devastácia týchto rezortov jedného, druhého, tretieho, desiateho. Jednoducho to nie je v poriadku. Čiže v tejto krajine nie je čosi v poriadku. O tom hovoril pán poslanec, a ja to s takýmto spôsobom doplňujem.
A s tou nenormálnosťou v rámci tej problematiky ktorú teraz komentujeme a teda ktorú teraz oponujeme, ja naozaj si neviem predstaviť, že ako môže niekto v tomto prípade kajúcnik ktorý sa chce pochopiteľne vyviniť spraví čokoľvek, čokoľvek a povie čokoľvek, spraví čokoľvek. A ako môže byť takýto človek braný za nejakú autoritu pravdovravnosti. Ja tomu jednoducho nerozumiem, že vôbec s týmto sa tuná hrá, a toto sa tuná dokazuje, a to sú skôr také ako nie samozrejme nie som právnik, ale ako tá tieto, tieto právne obezličky kadejaké a to také to vydieranie sa navzájom. Aj právne vydieranie sa navzájom cez práve týchto kajúcnikov.
Viete, no ja si myslím, že toto určite v zdravej spoločnosti by nemalo byť. A to je ten aj ten problém proste nad ktorým teraz tuná sedíme, rozmýšľame a v podstate sa hádame či už dôstojne alebo nedôstojne.
28. 4. 2022 17:38:38 - 17:40:35 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne, pán predseda. Pán poslanec Šeliga, ja by som v tejto chvíli naozaj, ja už tu mám odsedený nejaký ten piatok, ja by som vám chcel teraz naozaj vidieť do hlavy. Tak budú tie politické procesy alebo nebudú tie politické procesy? Súhlasíte s tým alebo nesúhlasíte s tým? Lebo viete, vy ste všeličo povedali, všeličo povedali, len či to je ozaj úprimné alebo či to hráte. Ďalšia vec, tie viete, ja by som aj veril, ale tie námestia, ktoré ste absolvovali na základe ktorých ste sa dostali do parlamentu, tam ste tiež všeličo povedali. Keby ste tam neboli vtedy klamali, keby ste neurobili vtedy zo SMERU zločineckú skupinu tak tu nie ste. A vy ste klamali so všetkými dôsledkami čo tie námestia priniesli. Mám na mysli ako ste hrubo zneužili smrť novinára. To bolo, pán kolega, jedno svinstvo. To vám hovorím úplne otvorene. Prečo teraz nezvolávate tie námestia? Prečo teraz nehovoríte o týchto veciach ako vtedy?
A ďalšia vec. Keďže ste takto veľmi úprimne a teda vierohodne chceli vystúpiť, prečo ste takto nevystúpili včera? Včera sme odvolávali Mikulca. Ten Mikulec je podozrivý zo strašne mnohých vecí. Prečo ste takto úprimne nevystúpili a nepovedali, že áno, toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili...
===== ... že áno toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili. Takže to, čo ste dnes povedali, to ako keby, ako keby odniesla voda v Dunaji. To je pre mňa to najväčšie sklamanie pán poslanec.
28. 4. 2022 17:38:38 - 17:40:35 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne, pán predseda. Pán poslanec Šeliga, ja by som v tejto chvíli naozaj, ja už tu mám odsedený nejaký ten piatok, ja by som vám chcel teraz naozaj vidieť do hlavy. Tak budú tie politické procesy alebo nebudú tie politické procesy? Súhlasíte s tým alebo nesúhlasíte s tým? Lebo viete, vy ste všeličo povedali, všeličo povedali, len či to je ozaj úprimné alebo či to hráte. Ďalšia vec, tie viete, ja by som aj veril, ale tie námestia, ktoré ste absolvovali na základe ktorých ste sa dostali do parlamentu, tam ste tiež všeličo povedali. Keby ste tam neboli vtedy klamali, keby ste neurobili vtedy zo SMERU zločineckú skupinu tak tu nie ste. A vy ste klamali so všetkými dôsledkami čo tie námestia priniesli. Mám na mysli ako ste hrubo zneužili smrť novinára. To bolo, pán kolega, jedno svinstvo. To vám hovorím úplne otvorene. Prečo teraz nezvolávate tie námestia? Prečo teraz nehovoríte o týchto veciach ako vtedy?
A ďalšia vec. Keďže ste takto veľmi úprimne a teda vierohodne chceli vystúpiť, prečo ste takto nevystúpili včera? Včera sme odvolávali Mikulca. Ten Mikulec je podozrivý zo strašne mnohých vecí. Prečo ste takto úprimne nevystúpili a nepovedali, že áno, toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili...
===== ... že áno toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili. Takže to, čo ste dnes povedali, to ako keby, ako keby odniesla voda v Dunaji. To je pre mňa to najväčšie sklamanie pán poslanec.
28. 4. 2022 17:38:38 - 17:40:35 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne, pán predseda. Pán poslanec Šeliga, ja by som v tejto chvíli naozaj, ja už tu mám odsedený nejaký ten piatok, ja by som vám chcel teraz naozaj vidieť do hlavy. Tak budú tie politické procesy alebo nebudú tie politické procesy? Súhlasíte s tým alebo nesúhlasíte s tým? Lebo viete, vy ste všeličo povedali, všeličo povedali, len či to je ozaj úprimné alebo či to hráte. Ďalšia vec, tie viete, ja by som aj veril, ale tie námestia, ktoré ste absolvovali na základe ktorých ste sa dostali do parlamentu, tam ste tiež všeličo povedali. Keby ste tam neboli vtedy klamali, keby ste neurobili vtedy zo SMERU zločineckú skupinu tak tu nie ste. A vy ste klamali so všetkými dôsledkami čo tie námestia priniesli. Mám na mysli ako ste hrubo zneužili smrť novinára. To bolo, pán kolega, jedno svinstvo. To vám hovorím úplne otvorene. Prečo teraz nezvolávate tie námestia? Prečo teraz nehovoríte o týchto veciach ako vtedy?
A ďalšia vec. Keďže ste takto veľmi úprimne a teda vierohodne chceli vystúpiť, prečo ste takto nevystúpili včera? Včera sme odvolávali Mikulca. Ten Mikulec je podozrivý zo strašne mnohých vecí. Prečo ste takto úprimne nevystúpili a nepovedali, že áno, toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili...
===== ... že áno toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili. Takže to, čo ste dnes povedali, to ako keby, ako keby odniesla voda v Dunaji. To je pre mňa to najväčšie sklamanie pán poslanec.
28. 4. 2022 17:38:38 - 17:40:35 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne, pán predseda. Pán poslanec Šeliga, ja by som v tejto chvíli naozaj, ja už tu mám odsedený nejaký ten piatok, ja by som vám chcel teraz naozaj vidieť do hlavy. Tak budú tie politické procesy alebo nebudú tie politické procesy? Súhlasíte s tým alebo nesúhlasíte s tým? Lebo viete, vy ste všeličo povedali, všeličo povedali, len či to je ozaj úprimné alebo či to hráte. Ďalšia vec, tie viete, ja by som aj veril, ale tie námestia, ktoré ste absolvovali na základe ktorých ste sa dostali do parlamentu, tam ste tiež všeličo povedali. Keby ste tam neboli vtedy klamali, keby ste neurobili vtedy zo SMERU zločineckú skupinu tak tu nie ste. A vy ste klamali so všetkými dôsledkami čo tie námestia priniesli. Mám na mysli ako ste hrubo zneužili smrť novinára. To bolo, pán kolega, jedno svinstvo. To vám hovorím úplne otvorene. Prečo teraz nezvolávate tie námestia? Prečo teraz nehovoríte o týchto veciach ako vtedy?
A ďalšia vec. Keďže ste takto veľmi úprimne a teda vierohodne chceli vystúpiť, prečo ste takto nevystúpili včera? Včera sme odvolávali Mikulca. Ten Mikulec je podozrivý zo strašne mnohých vecí. Prečo ste takto úprimne nevystúpili a nepovedali, že áno, toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili...
===== ... že áno toto a toto a toto treba vyriešiť na základe ja neviem čoho. Prečo ste v tejto chvíli aspoň neodvolali toho ministra vnútra, aby sa isté veci vysvetlili. Dnes tu budete moralizovať? Na základe čoho? Keby ste boli včera vystúpili, dneska máte na to právo. Lenže vy ste včera nevystúpili. Takže to, čo ste dnes povedali, to ako keby, ako keby odniesla voda v Dunaji. To je pre mňa to najväčšie sklamanie pán poslanec.
28. 4. 2022 16:45:51 - 16:47:46 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. No, v náväznosti na slová pána podpredsedu Národnej rady, môjho cteného kolegu, dámy a páni, ak vám to ešte nie je jasné, čo sa tu deje v tejto republike, čo ste spôsobili, že sa tu deje v tejto republike, nech sa páči, choďte dole sa pozrieť, choďte sa pozrieť dole ako je tam tých dvetisíc rozhorčených ľudí, choďte tam kto má odvahu, môžete sa, pán kolega, smiať koľko chcete, to sú totižto aj bývalí vaši voliči, ktorí vás už v živote nebudú voliť a vás už vôbec nie, hej. Takže choďte sa tam pozrieť dole, kto má odvahu, len pozrieť, aby ste vedeli aká je atmosféra v tejto republike. A to je začiatok, lebo vy ste tu len dva roky, ešte ste tu chceli tie dva roky ďalšie byť. No tak ak sa vám to podarí, nech sa páči. Ale v náväznosti zase na to, čo povedal pán poslanec Blanár ak hovoril o, o pani Zemanovej. Viete, pani Zemanová už hrá o svoju politickú kandidátku, preto bola taká ostrá, blbo ako ostrá, my jej tak ľudovo hovoríme, teta Anka. Nuž teta Anka sa dnes vyfarbila teda parádne a teta Anka len dokázala, že vy všetci hráte o tú kandidátku vašu ďalšiu, lebo dámy a páni, povedzme si otvorene, na základe vášho vládnutia, na základe tých volovín, ktoré tuná vyvádzate aj dnes, vy tam na tej ľavej strane po mojej ľavej ruke 70, 80 % z vás už tu nikdy v živote nebude, nikdy. Len tu na tejto strane bude o tých 70 a 80 % ľudí viac, a to vy viete, z toho máte strach, a preto chcete dávať opozíciu do basy. Toto vás dobehne neuveriteľne rýchlo, zapamätajte si tieto slová, čo bude o dva roky. Nebudete tu a vy to veľmi dobre viete.
28. 4. 2022 15:25:03 - 15:26:50 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jarjabek, Dušan (SMER - SD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
... je to politický proces, ktorý chcete spraviť, to je už každému jasné a ja si myslím, že je to dokonca jasné aj pani Zemanovej, pokiaľ som mal trošku možnosť počúvať, o ktorej teda pán Blaha s takou láskou hovoril. Je to politický proces už aj z toho dôvodu, viete, keď, keď niekto niečo neukradol, nepodplatil, nezobral úplatok, keď máte v tej dôvodovej správe napísané, že stíhate niekoho za tlačovky, kde niečo ten dotyčný mal spraviť, to hovorím tlačové konferencie, no veď predsa to musí každému byť jasné, že je to volovina. Tak potom čo to je, ak to nie je politický proces. Tie tlačovky sú všetky o politike. Veď ako vy to veľmi dobre viete všetci, že je to politický proces, iba teraz máte samozrejme tú túžbu brániť tú vašu vrchnosť, ktorá je za toto zodpovedná a ktorá to vlastne všetko takýmto spôsobom rozohrala. Máte tu pár lídrov aj v parlamente, ktorým sa teda ostatní prispôsobíte s veľkou láskou, lebo viete, že vám to padlo a proste máte strach, že by vám to padlo. A ono to padne určite raz či skôr alebo neskôr. Otázka znie pre mňa, že čo má byť ako na konci tohto príbehu. Lebo toto čo vy tuná robíte, páni z koalície a bez úcty, nie pri všetkej úcte, bez úcty, to je rozpad štátu, rozpad parlamentarizmu a rozpad Slovenskej republiky. Rozpad slovenskej ja o tom budem hovoriť oveľa viacej v mojom vystúpení, to je naozaj len skratka. Budeme sa baviť o cieľoch toho vašeho konania. Kam to všetko smerujete a ako to dopadne.