Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
19. 5. 2022 16:16:59 - 16:18:59 65. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní Tlač 1027 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Pani ministerka, povedali ste asi desať alebo dvanásť už som si to ani nepísal čo všetko popierame, popierate ja by som vás poprosil potom keď budete hovoriť tak za seba, lebo nie všetci to popierame. Niektorí aj vidíme prečo tento zákon ide teraz, mrzí ma, že vy to nevidíte, že naozaj asi ste spomínali vojnu na Ukrajine, spomínali ste zlý dopad, spomínali ste pandémiu. Naozaj rodiny tu vám tu z pléna zaznelo na východe a dole u nás v hladových dolinách, to je čistá katastrofa, tie rodiny naozaj majú problémy pani ministerka obrovské problémy a tieto peniaze a tieto veci, ktoré chceme dať tonie je našim ľuďom, to nie je na kšefty, to je pomoc tým ľuďom, ktorí to potrebujú. Pani ministerka, vy ste tu povedali, že toto je niečo čo popiera demokraciu. Ja som sem prišiel s tým, že chcel som odstrániť rozdávanie peňazí tým, ktorých vybral Robo Fico, tým, ktorých vybral strana SMER. Ja som sem prišiel preto, aby z môjho regiónu chudobní ľudia dostali peniaze z toho čo tento štát má a teraz to môže byť. Ja s vami súhlasím pani ministerka v jednej veci, že nie všetci to musia dostať pretože aj vy si môžete dovoliť opatrovateľky čo sa vám stará o dieťa, ale sú ľudia, ktorí to potrebujú. A táto pomoc pani ministerka, je pre tých, ktoré to potrebujú. Ďakujem.
10. 5. 2022 17:45:26 - 17:45:29 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1002 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
Áno, navrhujem hlasovať o tom štvrtok o jedenástej hodine.
10. 5. 2022 17:43:56 - 17:45:12 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1002 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, z poverenia výboru pre ľudské práva a národnostné menšiny uvádzam správu výboru k voľbe člena Správnej rady Ústavu pamäti národa, tlač 1002. Uplynutím šesťročného funkčného obdobia 16. júna 2022 zaniká členstvo jedného člena Správnej rady Ústavy pamäti národa zvoleného Národnou radou. V súlade s § 12 zákona č. 553/2002 Z. z. o pamäti národa, po zániku členstva člena správnej rady volí nového člena ten orgán, ktorý volil predchádzajúceho.
V súlade s uznesením Národnej rady č. 96 sa gestorský výbor uzniesol na tom, že poslanci Národnej rady môžu výboru podať návrhy na voľbu člena správnej rady do 13. apríla 2022. Do určenej lehoty boli výboru podané tri návrhy, ich zoznam je uvedený v tlači 1002. Gestorský výbor návrhy prerokoval na svojej 54. schôdzi 27. apríla 2022 a konštatoval, že všetci navrhnutí kandidáti, teda Patrik Dubovský, Miroslav Lechký a Jerguš Sivoš spĺňajú podmienky uvedené v zákone o pamäti národa. Gestorský výbor preto odporúča Národnej rade zvoliť člena Správnej rady Ústavu pamäti národa z kandidátov uvedených v správe výboru, tlač 1002.
Pán predseda, prosím, otvorte rozpravu.
10. 5. 2022 16:17:56 - 16:19:55 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Presne aj ja som chcel povedať, že Rado si hovoril, že ten silný zážitok bol to, keď sa tu postavili poslanci a naozaj zatlieskali človeku, ktorý vlastným životom bráni svoju vlasť a to je prezident Ukrajiny. Netlieskali tu len teda fašisti a odišli preš. Netlieskali tu len štyria, ktorí sedeli a to boli Kuffa, Kuffa, Taraba a Čepček. A presne tiež rozprávajú ti Rado o tom, že ty si, natáčajú ťa, kto ťa natáča, kde sa natáča. Tieto ich invektívy, potom ti rozpráva o tom, že aké rúško nosil, aké nenosil rúško. K téme nepovie nič. Ale keď si pozriete, pozriete si ich Facebook, tak to je presne jedna, jedna skupinka. Ja keď vidím týchto poslancov, keď vidím Tarabu ako si skoro jazýčkovú šľahne, ako Brežnev a Husák, s Ficom, jak sa milujú, presne tá ich rétorika. Majú Boha v srdci, teda v srdci, majú Boha v svojom názve, oháňajú sa Bohom, ale v srdci ho nemajú. Ja keď čítam príspevky týchto ľudí o tom, že vlastne na Ukrajine sa nič nedeje, mne je ich ľúto. Mne je ľúto každého jedného jedného kresťana. Ja verím v Boha, ale mne je ľúto každého jedného kresťana, ktoré počúva týchto ľudí a ich názory zdieľa. Toto je to, čo, čo Slovensku rozdeľuje. Keď predstavitelia kresťanskej viery zdieľajú názory a šíria názory o tom, že na Ukrajine sa vlastne nič nedeje. Ale tebe potom Rado povedia, že vlastne teda prišiel natáčať niekto a to je trápne. To je trápne? Pre nich nie je trápne to, že Putin tam vraždí deti? O deťom tu rozprávajú, rozprávajú o tom, že deti sa majú chrániť. Putin vraždí deti Taraba.
10. 5. 2022 16:02:36 - 16:04:30 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Vydýchol som si, že odišiel predsedajúci, ktorý je úžasný. Ďakujem, milí kolegovia, ďakujem za reakcie, ale jedna vec ešte som zabudol povedať v rozprave. A to je to, že naozaj tá Putinova sofistikovaná zloba a jeho systém, ktorý perfektne v hybridnej vojne zaviedol, pôsobí na slovenských občanov veľmi dobre. Naozaj to vymývanie hláv a opakovanie toho, že on ide chrániť Rusko, že vlastne on má informácie, že, že Rusi, teda Ukrajinci išli Rusov napadnúť a šírenie týchto všetkých bludov s tak ujalo pri slovenských, Rišo, ako to mám povedať? Dobre, ďakujem, dezolátoch, že títo naozaj šíria tieto veci neuveriteľným spôsobom. A sociálne siete sú taká dobrá pôda pre týchto ľudí, ktorí, ktorým poviete, že Rusi sú skvelí, Rusi sú jedineční, zopakujete im to stokrát a oni to tvrdia. Oni to budú tvrdiť, pretože ich vodcovia, ktorých som tu už spomínal, Kotleba, Fico, Pellegrini, Suja, Mazurek a ďalších, to ľuďom budú opakovať donekonečna stále, stále a stále. Takže ešte raz, ja aj tu chcem poprosiť všetkých Slovákov, ktorí majú srdce na mieste, aby v tejto kríze, ktorá na Ukrajine je, zapojili svoj zdravý rozum, zdravý úsudok a aby sa pozerali otvorenými očami na zábery, ktoré odtiaľ idú. Pozerali na, na deti, ktoré skrvavené majú odtrhnuté ruky, nohy, ľudí, ktorí sú strieľaní pištoľou dozadu, do hlavy. Toto robil Hitler v druhej svetovej vojne, a toto sa deje na Ukrajine v roku 2022. Ďakujem.
10. 5. 2022 15:51:58 - 15:58:46 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem pekne. Milí kolegovia, milé kolegyne, pardon, milé kolegyne, milí kolegovia, nebudem zdržiavať veľmi, pretože dnes už zazneli naozaj všetky tie veci, ktoré mali zaznieť. Pri vystúpení prezidenta Ukrajiny som mal husiu kožu, pretože som videl človeka, ktorý unavený prosil o pomoc, žiadal nás o pomoc, rozprával nám o tom, že Ukrajiny chce patriť k nám, Ukrajina nie sú zločinci, nie sú to nacisti ako Putin presviedča celý svet, že Ukrajinci sú len ľudia, ktorí chcú žiť slobodne.
Ja vás nebudem vyrušovať, pán Galis, keď potrebujete, tak kľudne môžte rozprávať, ja počkám. No, za mnou nič, samozrejme, však to je, predsa vystupujúci jak haluška. Ach bože.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, myslím si, že to, čo ste si vymenili s pánom Galisom stačilo na to, aby ste mohli pokračovať ďalej. Ja nevidím v tom problém, ak ste sa vzájomne oslovili. Ale ak chcete v tom pokračovať, pokračujte. Máte slovo.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Tak toto je krásna ukážka farizejstva, ktoré tu predvádza Smerohlas. Ale ja som videl človeka, ktorý je tam, kde má byť. Jedna veľmi blízka osoba mi včera povedala, že dostaneme sa tam, kde vesmír, Boh alebo osud nás potrebuje. A Ukrajina teraz potrebuje takého človeka ako je Zelenský. Potrebuje človeka, ktorý vie Ukrajine pomôcť. A vy čo ste počúvali, naozaj ste videli človeka, ktorý vlastnou, vlastným príkladom ukazuje Ukrajincom ako to má ísť. Ja som si dnes pridal taký malý status o Ukrajine a čo je zlé a čo je absolútne choré, je to, čo predvádza Fico, Pellegrini, Kotleba, Suja, Mazurek. To, čo robia, aby si získali svojich voličov. Pretože ich voliči nenávidia a nenávisť a strach sú najlepšie metódy ako ovládnuť človeka. Toto písali voliči Fica, Kotlebu, Suju, Mazureka, toto písali pod tým statusom.
Pročko, ty agent tupý, ty kurva Sörösova, Putin keď príde na Slovensko, tak ty budeš prosiť a budeš skuvíňať ako pes. Putin je Slovan a obraňuje Rusko. Smrť Ukrajincom. Putin je hrdina, ty si zaslúžiš zdochnúť, ty americká sviňa. Ukrajinci sú fašisti a chceli napadnúť Rusov. Mne to povedala moja sestra, ktorá žije v Rusku. Ja ako matka by som si chránila proti ukrajinským nacistom deti ako to robí Putin, ktorý chráni ruské deti. Vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých. Bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi, do plynu ho treba dať a teba tiež. Vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám. Toto písala žena, podotýkam. Ty kk...t, skap, tvoja mať..,.
===== ruské deti, vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých, bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi. Do plynu ho treba dať a teba tiež, vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám", toto písala žena, podotýkam. "Ty kk....t skrv... skap, tvoja mater ťa mala prehltnúť, budete sa skrývať aj s celou tvojou rodinou, vyjb... rodinou, Putinovi a Ficovi nesiahaš po členky, skapete v base. Čoskoro sa vám skončí vaše kradnutie a Fico, verím, že sem pozve Putina, zruší fašistické NATO a Rusi nás ochránia pred americkými hajzľami, atď., atď, atď.". Toto píšu vaši voliči. Toto vy robíte s vašimi voličmi. Fico tu zorganizoval armádu svojich parťákov ako jeden tu tie svoje klamstvá opakovali, opakovali, opakovali, opakovali, tento človek za mnou vystúpil koľko, šesťdesiatkrát s faktickými a stále mlel dookola to isté, to isté, to isté.
Namiesto toho, pán Blanár, aby ste tým ľuďom ukázali ľudskosť, aby ste im povedali, že pre pánaboha, nevidíte čo sa v tom, na tej Ukrajine deje, nevidíte, že tam naozaj vraždia deti? Nie, vy si meliete svoje a presviedčate tých svojich voličov, že Ukrajinci sú zlí, že Putin je dobrý človek, a tí vaši, tých vašich 40 % voličov, žiaľbohu je to tak, slovenský národ je taký, to bude robiť a bude písať takéto veci. Ja chcem poprosiť tu mlčiacu väčšinu, ja som hlboko presvedčený, že ich je viac ako 60 %, že, že aj medzi tými 40 % vašich voličov sa nájdu slušní ľudia. Prosím vás pekne, pozrite sa čo sa v 21. storočí deje na Ukrajine. Pozrite si tie obrázky a človek, ktorý má deti, má vnukov a chce žiť v mieri. Človek, ktorý, ktorý vidí čo sa tam deje, čo tam ten Putin robí, nemôže takéto veci napísať. Nemôže napísať žena, žena pod statusom, že Putin je skvelý človek a Fico by ho mal sem pozvať. Dnes tu sedí jeden, dvaja z opozície, pretože toto nie je ich téma, oni majú iné témy. Je mi veľmi ľúto, že v tomto parlamente naozaj opozícia robí všetko pre to, aby sa vrátila, ale nie preto, aby sa vrátila pomáhať ľuďom. Predo mnou tu poslanec Krajčír rozprával o tom, koľko naozaj táto vláda dala ľuďom. Centy pridávali každý rok, centy pridávali každý rok smeráci. Za dva roky teraz sme pridali stovky eur, ale im je to jedno, pretože ich vodca Fico, Pellegrini, Suja, Mazurek sa postavia a stále dookola opakujú tie isté klamstvá, tie isté klamstvá.
Ja by som chcel na záver naozaj poprosiť Slovákov, ktorí vidia čo sa deje na Ukrajine, aby stále pomáhali a aby stále mali v srdci to čo každý človek by mal mať, pomoc pre tých, ktorí to potrebujú. Ďakujem.
10. 5. 2022 15:51:58 - 15:58:46 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem pekne. Milí kolegovia, milé kolegyne, pardon, milé kolegyne, milí kolegovia, nebudem zdržiavať veľmi, pretože dnes už zazneli naozaj všetky tie veci, ktoré mali zaznieť. Pri vystúpení prezidenta Ukrajiny som mal husiu kožu, pretože som videl človeka, ktorý unavený prosil o pomoc, žiadal nás o pomoc, rozprával nám o tom, že Ukrajiny chce patriť k nám, Ukrajina nie sú zločinci, nie sú to nacisti ako Putin presviedča celý svet, že Ukrajinci sú len ľudia, ktorí chcú žiť slobodne.
Ja vás nebudem vyrušovať, pán Galis, keď potrebujete, tak kľudne môžte rozprávať, ja počkám. No, za mnou nič, samozrejme, však to je, predsa vystupujúci jak haluška. Ach bože.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, myslím si, že to, čo ste si vymenili s pánom Galisom stačilo na to, aby ste mohli pokračovať ďalej. Ja nevidím v tom problém, ak ste sa vzájomne oslovili. Ale ak chcete v tom pokračovať, pokračujte. Máte slovo.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Tak toto je krásna ukážka farizejstva, ktoré tu predvádza Smerohlas. Ale ja som videl človeka, ktorý je tam, kde má byť. Jedna veľmi blízka osoba mi včera povedala, že dostaneme sa tam, kde vesmír, Boh alebo osud nás potrebuje. A Ukrajina teraz potrebuje takého človeka ako je Zelenský. Potrebuje človeka, ktorý vie Ukrajine pomôcť. A vy čo ste počúvali, naozaj ste videli človeka, ktorý vlastnou, vlastným príkladom ukazuje Ukrajincom ako to má ísť. Ja som si dnes pridal taký malý status o Ukrajine a čo je zlé a čo je absolútne choré, je to, čo predvádza Fico, Pellegrini, Kotleba, Suja, Mazurek. To, čo robia, aby si získali svojich voličov. Pretože ich voliči nenávidia a nenávisť a strach sú najlepšie metódy ako ovládnuť človeka. Toto písali voliči Fica, Kotlebu, Suju, Mazureka, toto písali pod tým statusom.
Pročko, ty agent tupý, ty kurva Sörösova, Putin keď príde na Slovensko, tak ty budeš prosiť a budeš skuvíňať ako pes. Putin je Slovan a obraňuje Rusko. Smrť Ukrajincom. Putin je hrdina, ty si zaslúžiš zdochnúť, ty americká sviňa. Ukrajinci sú fašisti a chceli napadnúť Rusov. Mne to povedala moja sestra, ktorá žije v Rusku. Ja ako matka by som si chránila proti ukrajinským nacistom deti ako to robí Putin, ktorý chráni ruské deti. Vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých. Bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi, do plynu ho treba dať a teba tiež. Vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám. Toto písala žena, podotýkam. Ty kk...t, skap, tvoja mať..,.
===== ruské deti, vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých, bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi. Do plynu ho treba dať a teba tiež, vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám", toto písala žena, podotýkam. "Ty kk....t skrv... skap, tvoja mater ťa mala prehltnúť, budete sa skrývať aj s celou tvojou rodinou, vyjb... rodinou, Putinovi a Ficovi nesiahaš po členky, skapete v base. Čoskoro sa vám skončí vaše kradnutie a Fico, verím, že sem pozve Putina, zruší fašistické NATO a Rusi nás ochránia pred americkými hajzľami, atď., atď, atď.". Toto píšu vaši voliči. Toto vy robíte s vašimi voličmi. Fico tu zorganizoval armádu svojich parťákov ako jeden tu tie svoje klamstvá opakovali, opakovali, opakovali, opakovali, tento človek za mnou vystúpil koľko, šesťdesiatkrát s faktickými a stále mlel dookola to isté, to isté, to isté.
Namiesto toho, pán Blanár, aby ste tým ľuďom ukázali ľudskosť, aby ste im povedali, že pre pánaboha, nevidíte čo sa v tom, na tej Ukrajine deje, nevidíte, že tam naozaj vraždia deti? Nie, vy si meliete svoje a presviedčate tých svojich voličov, že Ukrajinci sú zlí, že Putin je dobrý človek, a tí vaši, tých vašich 40 % voličov, žiaľbohu je to tak, slovenský národ je taký, to bude robiť a bude písať takéto veci. Ja chcem poprosiť tu mlčiacu väčšinu, ja som hlboko presvedčený, že ich je viac ako 60 %, že, že aj medzi tými 40 % vašich voličov sa nájdu slušní ľudia. Prosím vás pekne, pozrite sa čo sa v 21. storočí deje na Ukrajine. Pozrite si tie obrázky a človek, ktorý má deti, má vnukov a chce žiť v mieri. Človek, ktorý, ktorý vidí čo sa tam deje, čo tam ten Putin robí, nemôže takéto veci napísať. Nemôže napísať žena, žena pod statusom, že Putin je skvelý človek a Fico by ho mal sem pozvať. Dnes tu sedí jeden, dvaja z opozície, pretože toto nie je ich téma, oni majú iné témy. Je mi veľmi ľúto, že v tomto parlamente naozaj opozícia robí všetko pre to, aby sa vrátila, ale nie preto, aby sa vrátila pomáhať ľuďom. Predo mnou tu poslanec Krajčír rozprával o tom, koľko naozaj táto vláda dala ľuďom. Centy pridávali každý rok, centy pridávali každý rok smeráci. Za dva roky teraz sme pridali stovky eur, ale im je to jedno, pretože ich vodca Fico, Pellegrini, Suja, Mazurek sa postavia a stále dookola opakujú tie isté klamstvá, tie isté klamstvá.
Ja by som chcel na záver naozaj poprosiť Slovákov, ktorí vidia čo sa deje na Ukrajine, aby stále pomáhali a aby stále mali v srdci to čo každý človek by mal mať, pomoc pre tých, ktorí to potrebujú. Ďakujem.
10. 5. 2022 15:51:58 - 15:58:46 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem pekne. Milí kolegovia, milé kolegyne, pardon, milé kolegyne, milí kolegovia, nebudem zdržiavať veľmi, pretože dnes už zazneli naozaj všetky tie veci, ktoré mali zaznieť. Pri vystúpení prezidenta Ukrajiny som mal husiu kožu, pretože som videl človeka, ktorý unavený prosil o pomoc, žiadal nás o pomoc, rozprával nám o tom, že Ukrajiny chce patriť k nám, Ukrajina nie sú zločinci, nie sú to nacisti ako Putin presviedča celý svet, že Ukrajinci sú len ľudia, ktorí chcú žiť slobodne.
Ja vás nebudem vyrušovať, pán Galis, keď potrebujete, tak kľudne môžte rozprávať, ja počkám. No, za mnou nič, samozrejme, však to je, predsa vystupujúci jak haluška. Ach bože.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, myslím si, že to, čo ste si vymenili s pánom Galisom stačilo na to, aby ste mohli pokračovať ďalej. Ja nevidím v tom problém, ak ste sa vzájomne oslovili. Ale ak chcete v tom pokračovať, pokračujte. Máte slovo.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Tak toto je krásna ukážka farizejstva, ktoré tu predvádza Smerohlas. Ale ja som videl človeka, ktorý je tam, kde má byť. Jedna veľmi blízka osoba mi včera povedala, že dostaneme sa tam, kde vesmír, Boh alebo osud nás potrebuje. A Ukrajina teraz potrebuje takého človeka ako je Zelenský. Potrebuje človeka, ktorý vie Ukrajine pomôcť. A vy čo ste počúvali, naozaj ste videli človeka, ktorý vlastnou, vlastným príkladom ukazuje Ukrajincom ako to má ísť. Ja som si dnes pridal taký malý status o Ukrajine a čo je zlé a čo je absolútne choré, je to, čo predvádza Fico, Pellegrini, Kotleba, Suja, Mazurek. To, čo robia, aby si získali svojich voličov. Pretože ich voliči nenávidia a nenávisť a strach sú najlepšie metódy ako ovládnuť človeka. Toto písali voliči Fica, Kotlebu, Suju, Mazureka, toto písali pod tým statusom.
Pročko, ty agent tupý, ty kurva Sörösova, Putin keď príde na Slovensko, tak ty budeš prosiť a budeš skuvíňať ako pes. Putin je Slovan a obraňuje Rusko. Smrť Ukrajincom. Putin je hrdina, ty si zaslúžiš zdochnúť, ty americká sviňa. Ukrajinci sú fašisti a chceli napadnúť Rusov. Mne to povedala moja sestra, ktorá žije v Rusku. Ja ako matka by som si chránila proti ukrajinským nacistom deti ako to robí Putin, ktorý chráni ruské deti. Vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých. Bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi, do plynu ho treba dať a teba tiež. Vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám. Toto písala žena, podotýkam. Ty kk...t, skap, tvoja mať..,.
===== ruské deti, vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých, bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi. Do plynu ho treba dať a teba tiež, vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám", toto písala žena, podotýkam. "Ty kk....t skrv... skap, tvoja mater ťa mala prehltnúť, budete sa skrývať aj s celou tvojou rodinou, vyjb... rodinou, Putinovi a Ficovi nesiahaš po členky, skapete v base. Čoskoro sa vám skončí vaše kradnutie a Fico, verím, že sem pozve Putina, zruší fašistické NATO a Rusi nás ochránia pred americkými hajzľami, atď., atď, atď.". Toto píšu vaši voliči. Toto vy robíte s vašimi voličmi. Fico tu zorganizoval armádu svojich parťákov ako jeden tu tie svoje klamstvá opakovali, opakovali, opakovali, opakovali, tento človek za mnou vystúpil koľko, šesťdesiatkrát s faktickými a stále mlel dookola to isté, to isté, to isté.
Namiesto toho, pán Blanár, aby ste tým ľuďom ukázali ľudskosť, aby ste im povedali, že pre pánaboha, nevidíte čo sa v tom, na tej Ukrajine deje, nevidíte, že tam naozaj vraždia deti? Nie, vy si meliete svoje a presviedčate tých svojich voličov, že Ukrajinci sú zlí, že Putin je dobrý človek, a tí vaši, tých vašich 40 % voličov, žiaľbohu je to tak, slovenský národ je taký, to bude robiť a bude písať takéto veci. Ja chcem poprosiť tu mlčiacu väčšinu, ja som hlboko presvedčený, že ich je viac ako 60 %, že, že aj medzi tými 40 % vašich voličov sa nájdu slušní ľudia. Prosím vás pekne, pozrite sa čo sa v 21. storočí deje na Ukrajine. Pozrite si tie obrázky a človek, ktorý má deti, má vnukov a chce žiť v mieri. Človek, ktorý, ktorý vidí čo sa tam deje, čo tam ten Putin robí, nemôže takéto veci napísať. Nemôže napísať žena, žena pod statusom, že Putin je skvelý človek a Fico by ho mal sem pozvať. Dnes tu sedí jeden, dvaja z opozície, pretože toto nie je ich téma, oni majú iné témy. Je mi veľmi ľúto, že v tomto parlamente naozaj opozícia robí všetko pre to, aby sa vrátila, ale nie preto, aby sa vrátila pomáhať ľuďom. Predo mnou tu poslanec Krajčír rozprával o tom, koľko naozaj táto vláda dala ľuďom. Centy pridávali každý rok, centy pridávali každý rok smeráci. Za dva roky teraz sme pridali stovky eur, ale im je to jedno, pretože ich vodca Fico, Pellegrini, Suja, Mazurek sa postavia a stále dookola opakujú tie isté klamstvá, tie isté klamstvá.
Ja by som chcel na záver naozaj poprosiť Slovákov, ktorí vidia čo sa deje na Ukrajine, aby stále pomáhali a aby stále mali v srdci to čo každý človek by mal mať, pomoc pre tých, ktorí to potrebujú. Ďakujem.
10. 5. 2022 15:51:58 - 15:58:46 65. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 967 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  
Ďakujem pekne. Milí kolegovia, milé kolegyne, pardon, milé kolegyne, milí kolegovia, nebudem zdržiavať veľmi, pretože dnes už zazneli naozaj všetky tie veci, ktoré mali zaznieť. Pri vystúpení prezidenta Ukrajiny som mal husiu kožu, pretože som videl človeka, ktorý unavený prosil o pomoc, žiadal nás o pomoc, rozprával nám o tom, že Ukrajiny chce patriť k nám, Ukrajina nie sú zločinci, nie sú to nacisti ako Putin presviedča celý svet, že Ukrajinci sú len ľudia, ktorí chcú žiť slobodne.
Ja vás nebudem vyrušovať, pán Galis, keď potrebujete, tak kľudne môžte rozprávať, ja počkám. No, za mnou nič, samozrejme, však to je, predsa vystupujúci jak haluška. Ach bože.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Pán poslanec, myslím si, že to, čo ste si vymenili s pánom Galisom stačilo na to, aby ste mohli pokračovať ďalej. Ja nevidím v tom problém, ak ste sa vzájomne oslovili. Ale ak chcete v tom pokračovať, pokračujte. Máte slovo.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Tak toto je krásna ukážka farizejstva, ktoré tu predvádza Smerohlas. Ale ja som videl človeka, ktorý je tam, kde má byť. Jedna veľmi blízka osoba mi včera povedala, že dostaneme sa tam, kde vesmír, Boh alebo osud nás potrebuje. A Ukrajina teraz potrebuje takého človeka ako je Zelenský. Potrebuje človeka, ktorý vie Ukrajine pomôcť. A vy čo ste počúvali, naozaj ste videli človeka, ktorý vlastnou, vlastným príkladom ukazuje Ukrajincom ako to má ísť. Ja som si dnes pridal taký malý status o Ukrajine a čo je zlé a čo je absolútne choré, je to, čo predvádza Fico, Pellegrini, Kotleba, Suja, Mazurek. To, čo robia, aby si získali svojich voličov. Pretože ich voliči nenávidia a nenávisť a strach sú najlepšie metódy ako ovládnuť človeka. Toto písali voliči Fica, Kotlebu, Suju, Mazureka, toto písali pod tým statusom.
Pročko, ty agent tupý, ty kurva Sörösova, Putin keď príde na Slovensko, tak ty budeš prosiť a budeš skuvíňať ako pes. Putin je Slovan a obraňuje Rusko. Smrť Ukrajincom. Putin je hrdina, ty si zaslúžiš zdochnúť, ty americká sviňa. Ukrajinci sú fašisti a chceli napadnúť Rusov. Mne to povedala moja sestra, ktorá žije v Rusku. Ja ako matka by som si chránila proti ukrajinským nacistom deti ako to robí Putin, ktorý chráni ruské deti. Vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých. Bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi, do plynu ho treba dať a teba tiež. Vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám. Toto písala žena, podotýkam. Ty kk...t, skap, tvoja mať..,.
===== ruské deti, vy svine v tejto fašistickej vláde, Rusi by mali čím skôr na Slovensko prísť a vystrieľať vás všetkých, bude pokoj. Poslanci z ĽSNS ukázali charakter a vysmiali sa tomu Židovi. Do plynu ho treba dať a teba tiež, vy ste so Zelenským obaja komedianti, smrť vám", toto písala žena, podotýkam. "Ty kk....t skrv... skap, tvoja mater ťa mala prehltnúť, budete sa skrývať aj s celou tvojou rodinou, vyjb... rodinou, Putinovi a Ficovi nesiahaš po členky, skapete v base. Čoskoro sa vám skončí vaše kradnutie a Fico, verím, že sem pozve Putina, zruší fašistické NATO a Rusi nás ochránia pred americkými hajzľami, atď., atď, atď.". Toto píšu vaši voliči. Toto vy robíte s vašimi voličmi. Fico tu zorganizoval armádu svojich parťákov ako jeden tu tie svoje klamstvá opakovali, opakovali, opakovali, opakovali, tento človek za mnou vystúpil koľko, šesťdesiatkrát s faktickými a stále mlel dookola to isté, to isté, to isté.
Namiesto toho, pán Blanár, aby ste tým ľuďom ukázali ľudskosť, aby ste im povedali, že pre pánaboha, nevidíte čo sa v tom, na tej Ukrajine deje, nevidíte, že tam naozaj vraždia deti? Nie, vy si meliete svoje a presviedčate tých svojich voličov, že Ukrajinci sú zlí, že Putin je dobrý človek, a tí vaši, tých vašich 40 % voličov, žiaľbohu je to tak, slovenský národ je taký, to bude robiť a bude písať takéto veci. Ja chcem poprosiť tu mlčiacu väčšinu, ja som hlboko presvedčený, že ich je viac ako 60 %, že, že aj medzi tými 40 % vašich voličov sa nájdu slušní ľudia. Prosím vás pekne, pozrite sa čo sa v 21. storočí deje na Ukrajine. Pozrite si tie obrázky a človek, ktorý má deti, má vnukov a chce žiť v mieri. Človek, ktorý, ktorý vidí čo sa tam deje, čo tam ten Putin robí, nemôže takéto veci napísať. Nemôže napísať žena, žena pod statusom, že Putin je skvelý človek a Fico by ho mal sem pozvať. Dnes tu sedí jeden, dvaja z opozície, pretože toto nie je ich téma, oni majú iné témy. Je mi veľmi ľúto, že v tomto parlamente naozaj opozícia robí všetko pre to, aby sa vrátila, ale nie preto, aby sa vrátila pomáhať ľuďom. Predo mnou tu poslanec Krajčír rozprával o tom, koľko naozaj táto vláda dala ľuďom. Centy pridávali každý rok, centy pridávali každý rok smeráci. Za dva roky teraz sme pridali stovky eur, ale im je to jedno, pretože ich vodca Fico, Pellegrini, Suja, Mazurek sa postavia a stále dookola opakujú tie isté klamstvá, tie isté klamstvá.
Ja by som chcel na záver naozaj poprosiť Slovákov, ktorí vidia čo sa deje na Ukrajine, aby stále pomáhali a aby stále mali v srdci to čo každý človek by mal mať, pomoc pre tých, ktorí to potrebujú. Ďakujem.
29. 4. 2022 9:50:42 - 9:51:42 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Pred chvíľou ste Suskovi dovolili rozprávať a mne už rozprávate na koniec. Takže môj procedurálny návrh, môj procedurálny návrh je, netykajte mi, zlodej, netykajte mi. (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím pokoj, páni poslanci, nechajte pána Pročka. Procedurálny návrh poprosím.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Môj procedurálny návrh je, dávam procedurálny návrh, aby bol pán Blanár odvolaný z predsedníctva alebo z predsedovania, (smiech v sále), môžem ho dokončiť. Ukľudnite si svojich zlodejov, Blanár.

Blanár, Juraj, podpredseda NR SR
Poprosím vás, pokoj, nechajte pána Pročka dokončiť svoj návrh. Hovorte, máte ho aj napísaný, predpokladám.

Pročko, Jozef, poslanec NR SR
Áno, mám, mám, donesiem vám ho. Môj procedurálny návrh je, aby bol pán Blanár odvolaný z vedenia schôdze, pretože jeho vedenie schôdze je čiste zaujaté, robí obštrukcie. Namiesto toho, aby spravodlivo viedol schôdzu, tak poslancom SMER-u umožňuje robiť veci, ktoré naopak poslancom koalície zabraňuje, takže môj poslanecký... Odôvodňujem to tým, že možnosť ... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
29. 4. 2022 9:30:04 - 9:32:04 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
To že, nech sa nevina toho Fica dokáže, veď to ideme urobiť. Vy tu rozprávate Vaľová, že sme, že sme našli na Fica poslanci, že ideme zatvoriť Fica. Nejdeme, ja urobiť to čo robil Fico v 99-tom. Fico poslal Lexu, súhlasím s tým, aby Lexa išiel do väzby, tak ja idem urobiť to isté. Ja chcem súdom umožniť to o čo ma požiadali. To isté čo Fico, to urobím to isté čo Fico. Vy tu rozprávate o Humennom ako vám ublížili, ako, ale však v Humennom rozhodli ľudia sú šťastní že tam rozhodli. Vy tu stále splietate tu mantru vašu o Matovičovi podvodníkovi. Už ste Radičovú vymenilo teraz za Mikloša. Vy klamete, klamete, klamete. Čo tu rozprávate, veď Fico bol pri moci. Keby bol chcel tak ho zatvorí do basy ako, jak jahodu. Rozprávate tu, že ľudia sú v kríze. No ale nie tí, čo ste tu pozvážali včera na autobusoch, čo ste im dali ubytovanie, čo ste im posľubovali hory-doly. Vy ste 12 rokov ste tu spôsobili totálnu sociálnu katastrofu. Čo vy rozprávate o tom, vy ste pridávali po cente, po dvoch centoch, troch, sedemnástich centoch. Táto vláda za dva roky pridala toľko, že vy komunisti by ste, prosím, môžte ich tam ukľudniť, nech sa neskáču do reči. Vy komunisti by ste museli, by komunisti by ste museli prísť a pridávať 200 rokov čo táto vláda pridala za dva roky. Dostali ste svoje noty, dostali noty, opakujete svoju mantru, opakujete stále to isté. Klamete, klamete každý jeden z vás dookola, verklíkujete, prihlasujete sa do rozpravy, prihlásili ste sa do faktický. Vy tu rozprávate, ako my ideme hlasovať, veď vy nemáte svedomie, vy nemáte česť. Vás Fico tak, tak chytil za jaja, za baranie jaja u niekoho, že to nie je možné. Dostali ste príkaz, opakujem, nejdeme urobiť nič iné len to čo urobil Fico. Teraz Fico klame a rozpráva, že on nikdy v živote by nikoho neposlal. Tak prečo poslal v 99-tom Lexu tam kde ho poslal. Ďakujem.
29. 4. 2022 9:03:12 - 9:05:10 65. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 1010 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem pekne. Pán Kéry, včera ste začali s tým, so sociálno-ekonomickou situáciou na Slovensku, všetci vaši faktickí spolustranníci vám začali rozprávať a pritakávať áno, áno, ako to tu je strašné. No musím povedať, že tú sociálno-ekonomickú situáciu naozaj nie je dobrá, ale pán Kéry, vy ste kde boli 12 rokov. Vy ste boli na futbalovom ihrisku stále a pískali ste do píšťalky? Vy ste nevideli čo sa tu deje? Vy ste nevideli ako tu drancujete tento štát vy, sociálni demokrati? Táto sociálna situácia čo tu je, je vďaka vám. Vďaka vám je to tu čo tu je. Pán Kéry, neviem či sa pamätáte, ale v roku 1999 vtedy Fico, poslanec, hlasoval o vydaní Ivana Lexu do väzby za zneužívanie tajnej služby na politické ciele. Robert Fico hlasoval o vydanie Ivana Lexu. To bolo v 1999. V 2022 Robo Fico už tvrdí, nech je to hocijaký poslanec Národnej rady, nikdy nebudem súhlasiť s väzobným stíhaním takéhoto poslanca. Pán Kéry, to, že tu sedíte všetci a prihlásili ste sa do rozpravy, všetci dávate faktické poznámky, vy rozprávate o tom ako my budeme hlasovať? Vy všetci ste stratili súdnosť. Vy všetci ste stratili slobodu. Čo povie Fico, tak to robíte. A viete prečo? Lebo každý jeden z vás je Ficovi za niečo vďačný. Ďakujem.
28. 4. 2022 14:10:03 - 14:23:29 65. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR -  
Ja sa len chcem spýtať teda, pán minister, ty si ekonóm, či by nebolo výhodnejšie aby si ministerstva zamestnávali alebo zamestnali vlastných ľudí, ktorí by strážili takého objekty, keď ja si myslím, že tie všetky strážne služby sú čistá ryža zárobková.
27. 4. 2022 12:03:30 - 12:03:41 65. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 832 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Prosím, pán predseda, pri hlasovaní č. 26, tlač 832 ma vykázalo "proti" a bol som "za".
26. 4. 2022 14:55:00 - 15:10:19 65. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 830 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
31.
Ďakujem veľmi pekne.
Musím povedať, že tento zákon naozaj sa rodil veľmi, veľmi ťažko. Pôrod bol veľmi zdĺhavý a u nás v klube to bolo veľmi, veľmi rozdielne, a práve preto chcem povedať, že máme tam takých ľudí, ako je Zita Pleštinská, Zitka Pleštinská, ktorá naozaj tomu venovala strašne veľa času, voľného času, a ja chcem povedať, že aj vďaka nej sa to celé utriaslo. A ja som s tým zákonom spokojný na 80 %, ja si myslím, že, že ešte dotiahneme do konca všetky tie nezrovnalosti, ktoré sú, pretože naozaj tento zákon je veľmi potrebný, veľmi potrebný. A ja dúfam, že všetky veci, ktoré sa ukážu počas ďalšej doby, sa budú rýchle naprávať, ak budú zlé.
Takže ešte raz, ja by som chcel poďakovať našej Zitke, ktorá bojovala za nás všetkých v klube, a chcem poďakovať aj pánovi ministrovi, že to akceptoval a že akceptoval aj životné prostredie a všetky veci, ktoré sme dali. Nie všetky, kýva Monika hlavou, ale bude ich akceptovať. Ďakujem veľmi pekne.
30. 3. 2022 14:38:56 - 14:40:56 63. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 962 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ďakujem veľmi pekne. Hovoríte o nás ako o hlasovacích automatoch, ja keď sa pozriem do prava a vidím ako poslušne nastúpia všetci vaši poslanci keď vy vystúpite ako vám mastia pupok všetci akí ste geniálni ako ste to geniálne povedali ako rozprávajú aký ste vy fantastický človek. Ako vy pán Kotleba zase zneužívate vojnu na Ukrajine a nešťastie ľudí, ktorí im tam vraždí Putin deti, ktorým Putin naozaj likviduje majetok pre svoje mocenské ciele ako tuto utečeneckú krízu zneužívate. No áno, sú tam aj ľudia na drahých autách, ktorí, ktorí sú normálni podnikatelia, ktorí stadiaľ odišli a vy to zneužívate zase, zase burcujete a šírite strach medzi ľuďmi. Pán Kotleba máte v strane názov, že Za Boha a za národ, ja naozaj neviem či vy sa toho Boha nebojíte keď toto robíte, ale asi nie. Ale moje gro celého celej faktickej bude o tom, že vy ste tu asi sedemkrát sa točili dokola rozprávali ste o tom, že prečo nedal Mikulec štyri milióny chudobným firmičkám z východu. Mne je ľúto, že počas pandémie boli zatvorené podniky, náš podnik sme nezatvorili a starali sme sa o ľudí poctivo, ale pán Kotleba tie firmičky tú logistiku nezabezpečia. Ja ročne urobím veľa akcií, robím pre 1 800 motorkárov pre 2 tisíc ľudí, pre 4 tisíc ľudí, to je taká náročná logistika. Ale ja som vás pán Kotleba nikdy nevidel vystúpiť pretože pani Saková mala za svojej vlády 15,80 za, za jednu dávku pre utečenca v Rohovciach a Mikulec teraz má za 56,80. Ja som vás pán Kotleba nikdy nevidel vystúpiť proti Ficovi a jeho (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
24. 3. 2022 16:11:42 - 16:13:43 60. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 864 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
94.
Ďakujem pekne.
Myslím, že jediný, čo tu sedí v sále alebo zo všetkých poslancov, ktorý naozaj študoval tú telesnú výchovu na FTVŠ, nám tu spomínali všetci, teraz hovorí do mikrofónu. Učil som síce len dva roky, ale musím povedať, že naozaj toto je vec, ktorá je veľmi potrebná. Ale čo sa tu ešte dnes nespomenulo a čo chcem povedať, tak to je aj to, že naozaj ten prístup toho učiteľa je veľmi dôležitý. Ja by som chcel, aby sme v budúcnosti, poprosiť chcem aj svojich kolegov telocvikárov, športovcov, či už Maťu, či už Karola, alebo Riša, aby sme naozaj urobili aj niečo v spolupráci, dokonca Šefčíka som zabudol, prepáč, Marek, aby tí učitelia, ktorí učia, boli motivovaní, ale nielen motivovaní, ale aj kontrolovaní, pretože tá telesná výchova na tej škole sa odvíja od toho, aký je ten učiteľ. Keď vám učiteľ hodí loptu a vy idete do šatne a tam si zapnete mobil a učiteľ na vás nedáva pozor, tak aj také hodiny sú, žiaľbohu. Je ich málo, ale sú. Ale sú hodiny, kde naozaj tí žiaci robia to, čo majú podľa metodiky, robia tie hodiny a potom vedia hrať aj florbal. To znamená, že prístup a naozaj taký príklad toho učiteľa je veľmi dôležitý a to nielen na tej telesnej výchove, ale tu máme vrcholových športovcov, keď máte trénera, ktorý je príkladom, tak aj vy sa snažíte v tom svojom športe prosperovať. Toto je vec, ktorú každý vyspelý národ musí preferovať, a to je telesná výchova a zdatnosť a zdravie svojich detí.
Ďakujem pekne.
23. 3. 2022 11:07:25 - 11:08:30 60. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 953, 954 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
108.
No ja si myslím, že budem hovoriť aj za mojich kolegov, za veľa mojich kolegov z OĽANO, ktorí sme prišli sem preto, aby sa naozaj do funkcií nevracali ľudia, ktorí mali možnosť zasiahnuť, ktorí mali možnosť ovplyvniť veci, ktorí mali možnosť poukázať na to, čo sa deje, a neurobili tak. Ja tomu neverím, že asistent pána poslanca nevedel o alobale, nevedel o veciach, ktoré sa diali. A práve preto ja nebudem hlasovať za neho a už len preto, pretože vy, pán Takáč, ho tak verejne obhajujete. A súhlasím, čo bolo pred chvíľou povedané, ja mám tiež veľmi veľa priateľov v Prievidzi a v okolí a tiež mám informácie, kto bol pán Jánoš a čo sa okolo neho dialo. Takže vy, pán Takáč, keď obhajujete niekoho, mne hneď začne zvoniť kontrolka a poviem si, hop, dávaj si pozor. Ďakujem pekne.
16. 3. 2022 18:15:58 - 18:17:37 60. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 867 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
Ja chcem reagovať na pána poslanca Kyselicu a chcem povedať, že súhlasím s ním a myslím si, že každý jeden policajt si vie zistiť aké to auto je ťažké, koľko, koľko má kilogramov. To je najjednoduchšia záležitosť. Policajti si to vedia zistiť. Ja súhlasím aj s tým, že chodníky patria chodcom a matkám s kočíkmi. Absolútne súhlasím s tým, čo sa teraz predložilo, že sa opäť dovolí parkovať jeden a pol metra, pretože naozaj situácia nie je dobrá, nie je to vyriešené. Mestá s tým majú obrovské, niektoré hlavné mestá, teda veľké mestá obrovské problémy. Takže ja tento zákon podporím. Je to dobrá vec, je to v koalícii došlo ku zhode a vychádzame v ústrety ľuďom.
Ale chcem podotknúť jednu vec, ktorá je veľmi dôležitá, že zase je to o tých šoféroch, ktorí niektorí sú bezohľadní a niektorí sú fakt úplne, že čistá katastrofa. Ale ako povedal pán poslanec Kyselica, že je to o tých policajtoch, ktorí majú plniť si svoje povinnosti či už mestskí alebo štátni a takýchto policajtov poriadne, teda policajtov, prepáčte, takýchto ľudí poriadne poriešiť.
Ja tento zákon podporujem, pretože sú obrovské problémy a toto sa mi páči. Pretože keď si zistíme aj my, že sme urobili chybu alebo, že naozaj niečo nie je urobené dobre, tak treba to napraviť.
Ďakujem veľmi pekne.
16. 3. 2022 11:45:58 - 11:46:15 60. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 867 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Pročko, Jozef (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom  
Ďakujem, pán predseda. V mene troch poslaneckých klubov OĽANO, SaS a Sme rodina žiadam, aby sme, aby ste dali hlasovať, aby sme zákon č. 575/2001 z. z. (tlač 781) preložili na aprílovú schôdzu. Ďakujem.