Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
25. 2. 2022 15:25:13 - 15:25:26 59. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 920 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
86.
Peťo, som jediná faktická poznámka na teba, pozri sa sem! (Rečník zatlieskal.) Moje slová.
7. 12. 2021 16:58:05 - 17:00:06 51. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 764 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
131.
Ešte by som v rýchlosti teda dokončil, lebo som si nesledoval čas, že chcel som navrhnúť tu v tej rozprave, že aby bolo za každú jednu dávku, za každé jedno pichnutie, aby sa dalo 80 euro dôchodcom, ale aj ďalej, keď to bude nutné, lebo vyzerá to tak, že to bude nutné. To znamená štvrtá aj piata dávka. A tým pádom, keď naozaj bolo k dispozícii 500-600 mil., tak som myslel teda, že aj tie peniaze ešte zakomponujete do nejakého iného balíčka a že by sa malo pomôcť teda hlavne zdravotníkom, ktorí sa starajú o týchto ľudí, zdravotné sestry a doktori, aby tie peniaze, ak sú teda a boli na to naplánované a teraz sa ušetrí týmto, že budeme menej peňazí, tak aby to bolo dané týmto doktorom a sestričkám, ktoré, ktorí sa starajú o týchto covidových pacientov.
Teraz reakcia na faktické poznámky.
Pán Taraba, no vy ste jeden z tých, keď naozaj odchádzam na kávu, keď začnete rozprávať. Takže, bohužiaľ, to tak je, to je fakt, to som povedal akože prenesene, že trénovať syna, ale vy ste jeden z tých, že naozaj, keď hovoríte, tak veľa ľudí odchádza na kávu.
Pán Suja a aj tam pani poslankyňa, tak ja vám to neviem povedať presné príklady, ale bolo to medializované v správach viacejkrát. To znamená, že to si treba len pozreť, že kto, kde, ktoré dieťa a ktorý syn, dcéra sa priznali k tomu, že ich otec bol na manifestácii a o dva týždne zomrel. Takže to si treba iba vyhľadať, to tam, to bolo proste v médiách.
Pán Krajčír, ja sa čudujem, že ste sa do mňa pustili, pretože to je presne ten typický príklad, keď inak hovorím v zákulisí a inak hovorím tu v pléne, hej, lebo poznám váš názor na toho pána, o ktorom, ktorého som kritizoval.
Pán Ďurica, áno, majú právo, samozrejme, s tým súhlasím, však ja som to nijak nespochybňoval, ale v tej pandemickej situácii, keď to bolo zakázané sa zhromažďovať, tak proste to, nebolo to morálne správne, aby ste tých ľudí zvolávali a aby oni ešte... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
7. 12. 2021 16:34:13 - 16:44:17 51. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 764 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
109.
Ďakujem za slovo. Vážení páni, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, pán predsedajúci, keď som prvýkrát vstúpil do tejto sály, zbadal som tento obrovský, krásny drevený znak, tak som z tejto sály cítil obrovský rešpekt, obrovskú vážnosť a bola to pre mňa naozaj ako nejaká posvätná miestnosť. Priznám sa, že predtým ako športové som nikdy nepozeral priame prenosy z Národnej rady, väčšinou som si pozrel iba nejaké zostrihy, keď boli večer v správach alebo tak, ešte keď som nesledoval to dianie, aké sa tu deje. Ale, bohužiaľ, po roku a pol strácam všetky ilúzie z tejto sály. Som, tie pocity ani neviem, neviem povedať všetky naraz. Proste som sklamaný, zhnusený z toho, čo sa tu deje, proste z toho, čo sa tu odohráva. Okrem možno 10-15 poslancov, ktorí tu nemajú čo robiť, ktorí sú čisté omyly a proste výsmech celej slovenskej spoločnosti, tak je tu, myslím si, 135 príčetných, normálnych ľudí, inteligentných. A ja nechápem, ako je to možné, že pri takých veciach, ako je pandémia, proste jedna obrovská spoločenská kríza, že nevieme ťahať všetci za jeden povraz.
Začal by som opozíciou, chcem byť kritický voči opozícii, chcem byť kritický aj voči ministrovi financií a jeho návrhu. Ako pomohla opozícia pri riešení tejto pandémie? Ako ste nám pomohli, vláde, koalícii? Dve najdôležitejšie a najzákladnejšie veci, ktoré nie sú spochybňované nikde vo svete, dve najdôležitejšie a najzákladnejšie – nosenie rúška a očkovanie. Prečo aspoň v týchto dvoch veciach ste nemohli aspoň raz vysloviť podporu tejto vláde a prehovoriť aj vašich voličov, aby toto, aspoň tieto dve veci dodržiavali? To znamená rúška a potom by ste prešli plynule k tomu, že by sme ich všetkých, proste celý národ motivovali, aby sa išli zaočkovať. Toto sú dve nespochybniteľné veci všade vo svete. Všade vo svete. Toto nemá obdobu nikde, tak ako vy opozícia, že tieto dve veci ste bojkotovali.
Musím povedať aj také vážne slová, že vy opozícia ste zodpovední aj za veľké množstvo úmrtí. Vaše, vaše organizované udalosti, alebo jak by som to nazval, podujatia, správne, kde sa ľudia zhlukovali bez rúšok, tak tam je jasne preukázateľné, že po týchto podujatiach následne do dvoch, do troch týždňov umrelo niekoľko ľudí. To znamená, že to je čisto iba vaša zodpovednosť. Nijako ste nepomohli tejto vláde a tá kríza, teraz sa bavíme o krízy (kríze, pozn. red.) pandemickej, máte na tom naozaj obrovskú, obrovský podiel viny. Za toto vás kritizujem, pretože naozaj si myslím, že veľa z vás sú tu normálni a príčetní a aspoň v tomto ste mohli ukázať solidaritu a mohla, mohla v tomto koalícia s opozíciou spolupracovať. A je mi veľmi ľúto, že toto sa neudialo.
Jediné pozitívum, ja ho spomeniem, jediné pozitívum, ktoré sa udialo teraz pred pár dňami, že pán Pellegrini, ktorý tu neni, povedal, že teda aby sa ľudia nad 60 rokov dali zaočkovať, že povedal toto vyhlásenie. Neviem, či toto vyhlásenie spravil preto, lebo mal výčitky svedomia, alebo preto, že mu to prikázali prieskumy, ale toto bola jediná pozitívna vec opozície za rok a pol. A je mi to fakt ľúto, že v týchto dvoch základných veciach, ako je nosenie rúška a očkovanie, že sa proste nezhodneme.
Teraz by som chcel plynule prejsť na kritiku predkladateľa tohto návrhu, že zase na druhej strane súhlasím s vami, že tie nápady a tak, ako ste ich vymenovali, ja neviem, koľko ich bolo, 4, 5, naozaj boli veľmi zlé nápady. Ukázal to aj čas, ukázalo to proste, čo sa udialo, že boli to zlé nápady.
A ja sa preto pýtam majiteľa týchto nápadov, ako aj tohto posledného, že, Igor, nevidím ťa tu v sále (reakcia z pléna), jaj, tam vzadu. Povedz nám, prosím ťa, všetkým, každý normálny, a nazvem to trebárs, že vládca sa obklopí múdrymi, skúsenými ľuďmi. Ja by som to urobil. Ja by som nespravil jedno rozhodnutie sám. Proste vybral by som si tím desiatich, pätnástich fakt múdrych, skúsených, uznávaných ľudí a robil by som rozhodnutia na základe dohody s nimi.
Prosím ťa, pomenuj nám týchto ľudí. Pomenuj nám týchto ľudí, lebo ja, ja aj trošku mám výčitky svedomia, že vlastne všetka kritika ide na teba. Za každé jedno zlé rozhodnutie, či to bol Sputnik, či to bolo plošné testovanie, či to bolo ja neviem čo, ma to teraz nenapadá, lotéria, všetka kritika je na teba. Však to rozlož tú kritiku. Rozlož ju, ukáž tých ľudí, nech sa postavia za teba a nech povedia, že, áno, my sme s tým súhlasili, my sme ho na toto aj prehovorili.
Lebo keď títo ľudia neexistujú, tak je to veľmi smutné. Ak to je naozaj tak, že toto sú len tvoje nápady, ktoré potom sa snažíš silou-mocou presadiť, samozrejme, že potom prehovoríš tuto aj mňa na začiatku, tuto poslancov, aby v podstate obhajovali tvoju myšlienku, aby s ňou súhlasili, ale aj tak to potom celé zle vyjde. Tak ak tam nemáš za sebou ten tím tých odborníkov a tých naozaj skúsených múdrych ľudí, tak je to hanba. Je to fakt hanba, že, že vôbec prichádzaš s týmito myšlienkami a s týmito nápadmi úplne sám. Úplne sám, ja ich neodsudzujem.
Ja napríklad som schvaľoval Sputnik, hej, ale keď, keď chcem doviezť Sputnik, tak si to potom premyslím, že čo bude potom krok B, krok C, krok D, hej, lebo doviezť Sputnik, zavolať ministrovi a vybaviť to celé za desať minút, to vie každý minister alebo predseda vlády. Ale potom to ďalej, hej. A keď to ďalej mi povedia tí moji ľudia okolo mňa, tí odborníci, že to ďalej už nebude sa dať, no tak potom sa to nebudem snažiť za každú cenu zrealizovať. A takto by sa dalo rozprávať o ďalších veciach.
Takže to je moja kritika a moja výčitka voči tebe, že ukáž nám týchto ľudí a potom budeme kritizovať aj ich. A keď nie, tak si v tom sám a zaslúžiš si to potom všetko okolo toho, čo je.
Ďalšiu vec, z ktorej ťa obviňujem, a potom prejdem už konkrétne k tomuto tomu, je, že tu je rozkol v spoločnosti, ktorý neni len rozkol medzi voličmi a sympatizantami či opozície a koalície, že sú tu dva tábory. Nie, nie, nie, nie, nie. Tu je, keď si pozreme Facebook a keď si pozreme reakcie ľudí, tu je, tu je jedno nezmyselné fajtovanie medzi voličmi OĽANO, ktorí hejtujú Borisa Kollára, ktorí mu nadávajú do neviem čoho všetkého. Potom je tu medzi voličmi OĽANO a SaS-ky. Opačne, samozrejme, tiež. SaS-ka hejtuje toho. Čiže vlastne tu je normálne hejt medzi nami troma, keď to tak poviem, medzi nami troma, medzi týmito troma tábormi furt a ja z toho obviňujem, Igor, teba. Teba. Pretože ty si to semienko toho, že proste každý s každým fajtuje a že je tu taká, použijem silný výraz, neni to až úplne ten, nenávisť, ale možnože to je niečo menej, medzi aj našimi tábormi sympatizantov a našimi voličmi, nielen medzi opozíciou.
Takže toto sú moje výčitky voči tebe. Hovorím ti to tu teraz medzi všetkými. Vidím, že máš sklopený zrak, hráš sa s telefónom ako vždy, keď ti niekto tebe niečo adresuje. (Reakcia z pléna.)
Ja ťa, ja som ťa za celý čas, čo som vystúpil verejne, ani raz neurazil. Ani raz som nepoužil výraz vulgarizmus, nič. Raz som ťa nazval mimozemšťanom, za tým si stojím, že si sem prišiel, aby si zničil Fica, ale ešte pred tým, jak si ho zničil, ničíš sám seba a ešte aj svoje okolie. Za tým si stojím a to je proste podľa mňa mimozemský pud. To je terminátor čistý.
Čiže, čiže a ešte druhýkrát som ti ponúkol, že ťa odprevadím do Austrálie, aby tu bol kľud, že pôjdem s tebou. To sú také dve veci, ktoré možno nejakým spôsobom ťa mohli urážať, ale ináč v živote som ťa neurazil. Ale, bohužiaľ, je to tak, že som tvojím veľkým kritikom a myslím si, že ty si strojcom veľkého, veľkého balíka, veľkého percenta toho nešťastia, čo sa tu deje.
Teraz prejdem k tomuto konkrétnemu návrhu, lebo už ja presne to, ja si osobne myslím, že 70 % času, čo tu strávime v tejto sále rozprávaním, faktickými poznámkami, je úplná strata času. Ja pôjdem radšej trénovať so svojím synom alebo sa pôjdem venovať svojej dcére, jak počúvať tie nezmysly, 70 % času tu ľudia si robia iba reklamu, robia si politický marketing a je to zlé. My by sme tu mali byť konštruktívni a mali by sme tu robiť nejaké rozhodnutia. (Začal zaznievať zvuk časomeru.) To už mám tak málo času? No tak nič.
Chcel som ešte k tomu návrhu povedať, že vlastne ja som chcel navrhnúť 80 euro, aby sme dali za každé jedno pichnutie, ale už ste to dohodli, že 100 euro, ale malo by to pokračovať aj pri štvrtej, aj pri piatej dávke... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Grendel, Gábor, podpredseda NR SR
110.
Pán poslanec, bohužiaľ, čas vám vypršal. Môžte potom ešte...

Krošlák, Ján, poslanec NR SR
111.
Mám prvú skúsenosť, že som si nepozeral čas.
22. 9. 2021 16:02:32 - 16:03:31 40. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
90.
Ďakujem za slovo.
Pán Urban, ja neviem, či tento váš zákon je kvalitný a dobre spracovaný, ale to, čo ste povedali za rečníckym pultom, so všetkým súhlasím. Úplne s každým jedným slovom, ktoré ste povedali. A celé toto, ako sa začalo aj v tom Maďarsku, tak ja by som len spomenul tú knižku rozprávkovú. A keď len jedno slovné spojenie poviem, tak všetky signálky sa mi rozklikali, rozblikali a nožík sa mi otvoril vo vrecku, a to bolo, že rodovo neutrálny jeleň. Tak to ma dorazilo. Takže... v rozprávke pre deti. Takže s tým, čo ste tu hovorili, so všetkým súhlasím. Neviem ohodnotiť zákon, aký je, ale naozaj s vami súhlasím s každým jedným slovom.
22. 9. 2021 14:26:02 - 14:27:45 40. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
12.
Ďakujem za slovo.
Ja by som chcel len spomenúť, že nie je primárnym, primárnym cieľom stíhať užívateľov, športovcov a ľudí, ktorí sa rozhodnú, že teda chcem mať väčší biceps, ale hlavne teda tých ľudí, ktorí s tým obchodujú, s týmito látkami, a ktorí ich dovážajú na Slovensko a ktorí ich predávajú. Ale áno, áno, je tam tá, je tam ten desaťnásobok, takže, no, budú si musieť dávať títo ľudia pozor, aby každý deň alebo každý, nie, každý deň nie, ale keď pôjdu do toho fitka, aby to mali maximálne deväť, desať. No, už ak musím to takto, takto sprosto to musím povedať. Ale áno, proste sú to zakázané látky.
A to čo ste, tak mám reagovať na pána v rozprave, ale však jasné, jasné, že sa to používa dlhé roky, od 60. rokov, ale my sme zaspali dobu v tomto boji. Celý svet s tým bojuje, vidíme na Tour de France, proste chodia a zatvárajú doktorov v hotelových izbách, ktorých prichytia, že to tam majú. A toto aj v tomto našom máme ako priťažujúcu okolnosť, že keď sa niekto takýto chytí pri športovom podujatí priamo. Čiže my sme dobu zaspali a my len dorovnávame zahraničie v tomto smere.
Ďakujem.
22. 9. 2021 14:08:48 - 14:13:23 40. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Uvádzajúci uvádza bod   (text neprešiel jazykovou úpravou)
6.
Ďakujem, ďakujem pekne za slovo. Už by som sa nechcel veľmi nejako rozkecávať k tomuto, myslím si, že to všetko najdôležitejšie som povedal.
Chcel by som spomenúť len to, že v podstate od prvého čítania, od júnovej schôdze uplynuli skoro tri mesiace a zaznamenali sme tam nejaké pripomienky z rôznych, z rôznych inštitúcií. Niektoré pripomienky sme aj zapracovali, s niektorými sme nesúhlasili. Bolo tam veľa pripomienok na, hlavne na to, že či nezvýšime tú spodnú hranicu, ten desaťnásobok na nejakú vyššiu, ale tam proste z tých radov vyšetrovateľov a ľudí, ktorí sa tým zaoberajú, nám bolo jasne povedané, že sa to bude potom zneužívať a že keď tam dáme nie desaťnásobok alebo dvadsaťnásobok, tak sa to bude obchádzať a budú tu proste chodiť s baleniami do dvadsať.
Takže veľkému množstvu pripomienok sme nevyhoveli, nesúhlasili sme s nimi, ale zapracovali sme niektoré pripomienky, ktoré precizujú text, veľmi-veľmi také trefné, ktoré prišli od dekana právnickej fakulty, a potom tam máme ešte nejaké legislatívno-technické úpravy, takže keď dovolíte, chcel by som prečítať pozmeňujúci a doplňujúci návrh.
Pozmeňujúci a doplňujúci návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Jána Krošláka a Richarda Nemca k návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov.
1. V čl. I bod 1 § 135a ods. 1 sa za slová "v množstve zodpovedajúcom najmenej desaťnásobku" vkladajú slová "jednej obvykle nedeliteľnej formy, najmä" a slová "jednej tabletky, injekcie, ampulky" sa nahrádzajú slovami "jednej tablety, jednej injekcie, jednej ampulky".
2. V čl. I bod 1 § 135a ods. 2 sa za slová "v množstve zodpovedajúcom najmenej stonásobku" vkladajú slová "jednej obvykle nedeliteľnej formy, najmä" a slová "jednej tabletky, injekcie, ampulky" sa nahrádzajú slovami "jednej tablety, jednej injekcie, jednej ampulky".
3. V čl. I bod 1 § 135a ods. 3 sa za slová "v množstve zodpovedajúcom najmenej tisícnásobku" vkladajú slová "jednej obvykle nedeliteľnej formy, najmä" a slová "jednej tabletky, injekcie, ampulky" sa nahrádzajú slovami "jednej tablety, jednej injekcie, jednej ampulky".
4. V čl. I bod 2 v nadpise § 176 sa vypúšťa čiarka.
5. V čl. I bod 2 § 176 ods. 2 sa za slovo "účinkom" pripájajú slová "podľa osobitného predpisu".
6. V čl. I bod 2 § 176 ods. 2 písm. a) sa slová "predpíše na lekársky" nahrádzajú slovami "predpíše na preskripčný záznam alebo lekársky predpis".
7. V čl. I bod 2 § 176 ods. 2 písm. b) sa za slová "propaguje alebo" vkladá slovo "neoprávnene".
8. V čl. II sa slová "15. októbra 2021" nahrádzajú slovami "1. januára 2022".
22. 9. 2021 14:02:00 - 14:06:58 40. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Tlač 575 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
2.
Vážené kolegyne poslankyne, vážení kolegovia, dovoľte mi, aby som odôvodnil túto novelu Trestného zákona v druhom čítaní. Vzhľadom k počtu poslancov, ktorý sa tu nachádza, tak budem sa snažiť byť čo najstručnejší, lebo už som to odôvodňoval aj v prvom čítaní.
Prečo predkladáme túto novelu a čo je jej cieľom? Keď som vstupoval do parlamentu ako poslanec, tak som si to tak aj predstavoval, že vlastne úlohou parlamentu a poslancov je prijímať právne úpravy, ktoré pomáhajú Slovákom a jeden, jedna z tých oblastí, ktorú si máme plniť, je aj ochrana zdravia obyvateľstva. Táto právna úprava presne spĺňa tento účel. V podstate ideme touto novelou zjednodušiť alebo menej komplikovať dokazovanie tejto trestnej činnosti. Ideme sa priblížiť podobným právnym normám iných európskych štátov, hlavne Českej republiky, a ideme aj sprísniť a rozšíriť postihovanie ľudí, ktorí neoprávnene nakladajú s týmito látkami, ale tu hneď podotknem, že stále ešte nejdeme na také hranice, ako majú napr. Češi, čiže sú tu aj oveľa prísnejšie normy, ako je táto, ktorú predkladáme.
Ako sme sa k tomuto dopracovali? Za posledných pätnásť rokov v tejto trestnej činnosti bola odsúdená iba jedna osoba, práve kvôli tomu, že to dokazovanie bolo veľmi zložité. A iba poviem v krátkosti, tá najdôležitejšia vec, ktorú sme odstránili, je, že vlastne pre túto trestnosť nebude potrebné dokazovať v podstate hodnotu toho zadržaného materiálu, ktorá v tej starej úprave bola 2 650 euro, ale už sa to bude posudzovať podľa množstva, kde sa išlo podobnými pojmami, aké sa používajú pri drogách. To sú tie desaťnásobky, stonásobky a tisícnásobky tých jednotlivých dávok.
Čo je dôležité povedať k tej zdravotnej stránke, je, že užívanie týchto zakázaných látok, ja by som ich v krátkosti nazýval LAHU, sú to látky s anabolickým alebo iným hormonálnym účinkom, prináša, užívanie týchto látok prináša mnohé negatíva, pričom niektoré z nich sú zdravie a život ohrozujúce. Môžu vyvolať už nezvratné fyzikálne zmeny na človeku, ktorý to užíva. Ovplyvňujú kardiovaskulárny systém a hlavne pečeň, zmeny v metabolizme tukov, ako aj zadržiavanie vody v tkanivách. Zadržiavanie vody v tkanivách, to sú takí tí opuchnutí veľkí chlapi, ktorí sypú steroidy. To len tak som podotkol. Veľmi dôležitá je aj stránka, že tieto látky ovplyvňujú psychickú stránku užívateľa. To znamená, dochádza tam k zmenám nálad, podráždenosti, emočná nestabilita a hlavne, čo je najdôležitejšie, sklony k násiliu a k agresivite. Takže toto, to sa týka toho zdravotného hľadiska.
Chceme teda zjednodušiť to dokazovanie, ktoré bude podobné ako pri iných zakázaných látkach, najmä drog, a bude aj, chceme teda, aby bola aj tá trestnosť zvýšená, ale hovorím, že stále to nie je také prísne ako v Čechách.
Na tomto zákone pracovala rok veľká skupina, ktorá pozostávala z členov antidopingovej agentúry, z členov, z vyšetrovateľov z NAKA, ktorí sa zapodievajú takouto trestnou činnosťou, bolo tam zastúpenie aj z Generálnej prokuratúry, aj z kriminalistického a expertízneho ústavu, takže naozaj si myslím, že je to veľmi odborne a kvalifikovane vypracované.
Čo by som ešte k tomu povedal? Myslím si, že ako predstavenie a odôvodnenie postačí, takže ďakujem pekne.
16. 9. 2021 17:29:58 - 17:30:15 40. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní 2 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
38.
Pán predsedajúci, chcel by som tiež požiadať Národnú radu o preloženie bodu 42, tlač 582, na stredu 22. 9. o 14. hodine.
23. 6. 2021 14:23:33 - 14:26:49 32. schôdza NR SR - 4.deň - B. popoludní Tlač 582 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Uvádzajúci uvádza bod   (text neprešiel jazykovou úpravou)
12.
Ďakujem za slovo, vážený pán predsedajúci. Vážené kolegyne, vážení kolegovia, začnem vetou, ktorú mi povedala pani ministerka spravodlivosti: "Pán Krošlák, nemám rada, keď si poslanci robia z Trestného zákonníka trhací kalendár, ale táto vaša úprava je dobrá a dávam jej zelenú." Takže ja som vždycky vnímal túto snemovňu, parlament, ako inštanciu, kde sa prijímajú zákony, ktoré majú slúžiť ľuďom. A táto úprava je presne na to. Táto úprava slúži ochrane zdravia obyvateľstva.
Rozprávame hlavne o mladých ľuďoch, športovcoch, amatérskych športovcoch, ktorí v nevedomosti berú zakázané látky, rôzne steroidy, rastové hormóny a rôzne iné látky, ktorým sa v skratke hovorí LAHU.
Chceme touto úpravou alebo vrátim sa ešte naspäť. Za posledných 15 rokov v tejto oblasti, to znamená distribúcia, predávanie zakázaných látok, propagácia, bol odsúdený jeden jediný človek na Slovensku. Za 15 rokov! To znamená, že pravdepodobne bol niekde problém v tejto trestnej úprave, pretože táto činnosť sa u nás diala vo veľkom. A presne touto právnou úpravou chceme toto zmeniť. Táto právna úprava pre trestné konanie zjednodušuje dokazovanie, zjednodušuje celý proces a bude nápomocná orgánom činným v trestnom konaní, aby sa ľudia, ktorí sa živia touto činnosťou, aby mali väčší problém a aby mohli byť ľahšie stíhaní.
Chcel by som povedať k tomuto návrhu Trestného zákona, k tejto novele, že vlastne nebol to nápad zo dňa na deň, že sa mi niečo prisnilo a som sa zobudil a pome to spraviť. Bol som oslovený Antidopingovou agentúrou a ľuďmi, ktorí sa pohybujú v tomto prostredí, a zobral som si to za svoje veľmi rád. Som rád, že si vybrali mňa a som rád, že sa nám po takmer trištvrte roku práce podarilo pretaviť túto krátku novelu. Zúčastňovala sa na tom Antidopingová agentúra, ľudia z Národnej kriminálnej agentúry, ktorí sa zoberajú touto činnosťou, Kriminalistický expertízny ústav a prokurátor z Generálnej prokuratúry.
Verím, že táto právna úprava bude dostačujúca, bude dobrá a že sa nám podarí odstrániť alebo utlmiť túto nekalú činnosť, ktorá prebieha, myslím si, takmer všade. Toľko na začiatok.
Ďakujem pekne.
22. 6. 2021 16:26:16 - 16:29:16 32. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 515 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
125.
Ďakujem za slovo. Ja iba chcem zopakovať, pán predsedajúci, aby sa o tomto bode programu hlasovalo o 17.00 hod. Ďakujem pekne.
22. 6. 2021 16:16:50 - 16:19:27 32. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 515 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
115.
Ďakujem, ospravedlňujem sa, ja som si to neuvedomil ani prvýkrát, že vlastne nemám tú kartu zapichnutú.
Tak ďakujem za reakcie, ja dúfam, že zvíťazí, na pána kolegu Suju, dúfam, že zvíťazí zdravý rozum a že sa nebude čakať na to, kým naozaj ten pes niekoho pokúše alebo napadne, a potom sa označí za nebezpečného. Tak ja dúfam, že tam bude tá dohoda medzi tým majiteľom a nejakým tým úradom, kde sa to dopredu spraví.
A naozaj ten zákon je v prvom rade mierený, presne jak ste hovorili, pán kolega, na tie rómske osady a na také to držanie tých psov, naozaj nehovorme, naozaj že je to iba v rómskych osadách, robia to aj, robí sa to aj inde, naozaj. Čiže na toto je to zamerané a takéto ojedinelé úkazy, jak hovoríte, ja budem rád, keď ich bude čo najviac, keď sa k tomu aj vrátia tí ľudia, ktorí si tieto svoje políčka na tých lazoch dávali strážiť tými psami, a nech ich je kľudne viacej, ale aj tak si myslím, že to budú ojedinelé prípady, kde, si myslím, že zvíťazí inteligencia a rozum, že to takto bude posudzované.
Ďakujem.
22. 6. 2021 16:14:07 - 16:14:58 32. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 515 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
109.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Ja som stláčal faktickú, ja som chcel iba na Filipa Kuffu, pána kolegu zareagovať, že pán poslanec Šudík to len tak veľmi okrajovo, ale už si sa aj ty k tomu vyjadril, že, ja osobne si myslím, že presne tieto psy na tých lazoch, že budú patriť medzi tie nebezpečné psy, pretože ten majiteľ s tými miestnymi orgánmi, keď ho označil, on je tam nato, aby kúsal, brechal, keď tam príde nejaký prišelec, a práve toto označenie jeho potom bude oprávňovať, aby ho tam mohol mať na tej reťazi.
Čiže keď sa budeme baviť možno o nejakých rasách, hej, že salašnícke alebo aké, ale oni tam budú presne kvôli tomu, aby strážili, aby - v úvodzovkách - kúsali a štekali. To znamená, že tam, si myslím, že nebude problém tým označením toho nebezpečného psa.
A teda už keď som tu, tak so vás chcel poprosiť, pán predsedajúci, aby hlasovanie o tomto bode programu bolo o 17.00 hod.
Ďakujem.
22. 6. 2021 15:42:51 - 15:45:23 32. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 515 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie   (text neprešiel jazykovou úpravou)
85.
Ďakujem za slovo, pán predsedajúci. Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 725 z 5. mája 2021 pridelila návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa dopĺňajú niektoré zákony v súvislosti s chovom a držaním psov (tlač 515), na prerokovanie týmto výborom: ústavnoprávnemu výboru a výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor určila Výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Výbory prerokovali predmetný návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady. Poslanci Národnej rady, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol poslanecký návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona.
Výbory Národnej rady, ktorým bol poslanecký návrh zákona pridelený, zaujali k nemu nasledovné stanoviská: ústavnoprávny výbor uznesením č. 307 z 10. júna 2021 s poslaneckým návrhom zákona súhlasil a odporučil ho Národnej rade schváliť s pripomienkami, výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie uznesením č. 121 zo 14. júna 2021 s poslaneckým návrhom zákona súhlasil a odporučil ho Národnej rade schváliť s pripomienkami.
Gestorský výbor odporúča hlasovať o bodoch zo spoločnej správy nasledovne: o bodoch 2 až 9 a 11 zo spoločnej správy hlasovať spoločne s návrhom gestorského výboru uvedené body schváliť, o bodoch 1 a 10 zo spoločnej správy hlasovať spoločne s návrhom gestorského výboru uvedené body neschváliť.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov k poslaneckému návrhu zákona vyjadrených, vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom III spoločnej správy a v stanoviskách poslancov gestorského výboru vyjadrených v rozprave k tomuto poslaneckému návrhu zákona v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona Národnej rady o rokovacom poriadku odporúča Národnej rade predmetný návrh zákona schváliť s pripomienkami.
Spoločná správa výborov Národnej rady o prerokovaní predmetného návrhu zákona vo výboroch Národnej rady v druhom čítaní bola schválená uznesením Výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie č. 130 zo dňa 15. júna 2021. V citovanom uznesení ma poveril predložiť Národnej rade spoločnú správu výborov a splnomocnil ma podať návrhy podľa príslušných ustanovení zákona o rokovacom poriadku Národnej rady.
Pán predsedajúci, otvorte, prosím, rozpravu.
15. 6. 2021 12:36:33 - 12:37:18 31. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 596 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
113.
Pán premiér, oceňujem tvoje vystúpenie. Je vidieť, že rastieš každým dňom ako premiér. Tvoje vystúpenie bolo plné do živého zarezávajúcich faktov a postrehov. Jediný, komu bolo do smiechu pri tvojom vystúpení, bol poslanec Blaha, ktorý si žije vo svojom komunistickom svete a ktorý vôbec nevie, čo sa tu deje. Pán premiér, ja som hrdý na teba a som hrdý na to, čo robíš a ako to robíš.
15. 6. 2021 11:46:17 - 11:47:13 31. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 596 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
63.
Pán minister vnútra Roman, klobúk dole pred tvojím vystúpením, klobúk dole pred tvojou prácou, ktorú robíš. Obdivujem ťa za to, ako racionálne, bez emócií si dokážeš reagovať na tieto útoky proti tebe, na tieto nezmysly, na tieto lži.
Roman, vieš, čo znamená toto odvolávanie? Ešte jednu vec poviem. Dve najväčšie absurdity, ktoré sme tu mali doteraz, bolo odvolávanie ministerky Kolíkovej a tvoje odvolávanie. To sú pre mňa najväčšie absurdity, ktoré sme tu mali.
A poviem ti jednu vec. Vieš, čo znamená toto odvolávanie? Toto odvolávanie je odmena za tvoju prácu, je to vyznamenanie. Lebo keby si to robil zle, tak by ťa nechceli odvolať.
5. 5. 2021 12:00:49 - 12:01:53 28. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 444 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
132.
Ďakujem za slovo. Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bol určený výborom Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona (tlač 515). Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali výbory: Ústavnoprávny výbor Národnej rady a Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona prerokovali výbory do 11. júna 2021 a v gestorskom výbore do 14. júna 2021.
Pán predsedajúci, otvorte všeobecnú rozpravu.
31. 3. 2021 18:13:35 - 18:14:24 25. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní - 31.03.2021 Tlač 476 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
166.
Vážený predsedajúci, vážené kolegyne, kolegovia, ja podávam podobný procedurálny návrh ako pán Valášek. Vzhľadom k tomu, že si myslím, že všetkým nám rovnako záleží nielen na duchovnom, ale aj na duševnom a telesnom zdraví našich občanov, tak podávam procedurálny návrh, aby Národná rada Slovenskej republiky vyzvala vládu Slovenskej republiky na urýchlené prijatie opatrení, na základe ktorých, ak by došlo k schváleniu bohoslužieb vo vonkajších priestoroch, bolo aj zároveň schválené športovanie na všetkých exteriérových ihriskách a boli otvorené aj vonkajšie terasy stravovacích zariadení. Všetko, samozrejme, za dodržiavania prísnych epidemiologických opatrení. Ďakujem.
16. 3. 2021 15:08:00 - 15:10:17 25. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 345 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
74.
Ďakujem za slovo. Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, Národná rada Slovenskej republiky uznesením č. 570 z 3. februára 2021 pridelila vládny návrh zákona, ktorým sa dopĺňajú niektoré zákony v pôsobnosti Ministerstva pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Slovenskej republiky v súvislosti s ochorením COVID-19 (tlač 345) na prerokovanie týmto výborom: ústavnoprávnemu výboru a výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor určila výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie.
Výbory prerokovali predmetný vládny návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady.
Poslanci Národnej rady, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol vládny návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému vládnemu návrhu zákona.
Výbory Národnej rady, ktorým bol vládny návrh zákona pridelený, zaujali k nemu nasledovné stanoviská: Ústavnoprávny výbor uznesením č. 231 z 11. marca 2021 s vládnym návrhom zákona súhlasil a odporučil ho Národnej rade schváliť. Výbor pre pôdohospodárstvo a životné prostredie uznesením č. 96 z 15. marca 2021 s vládnym návrhom zákona súhlasil a odporučil ho Národnej rade schváliť.
Gestorský výbor na základe stanovísk výborov k vládnemu návrhu zákona vyjadrených v ich uzneseniach uvedených pod bodom III spoločnej správy a v stanoviskách poslancov gestorského výboru vyjadrených v rozprave k tomuto vládnemu návrhu zákona v súlade s príslušnými ustanoveniami zákona Národnej rady o rokovacom poriadku odporúča Národnej rade predmetný vládny návrh zákona schváliť.
Spoločná správa výborov Národnej rady o prerokovaní predmetného vládneho návrhu zákona vo výboroch Národnej rady v druhom čítaní bola schválená uznesením výboru pre pôdohospodárstvo a životné prostredie č. 102 zo dňa 16. marca 2021. V citovanom uznesení ma výbor poveril predložiť Národnej rade spoločnú správu výborov a splnomocnil ma podať návrhy podľa príslušných ustanovení zákona o rokovacom poriadku Národnej rady.
Pán predsedajúci, otvorte, prosím, rozpravu.
5. 2. 2021 17:28:39 - 17:43:58 23. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 426 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
332.
Pán Šimko, prečo reagujem aj na vás? Lebo na Blahu reagovať nebudem, to divadlo tu robiť nebudem, to ma nebaví. Reagoval som na pána Beluského a na vás, lebo vaše príhovory boli vecné. Mám, ste, vyzeráte obidvaja múdri ľudia. Takže začnem s týmto.
Furt tu mocete dokolečka neúmyselný trestný čin. My sme, áno, my sme zmenili zákon, že môže kandidovať za prokurátora aj jedného, aj druhého advokát alebo sudca, nielen prokurátor. Ale my sme zmenili zákon, že môže kandidovať niekto, kto spáchal neúmyselný trestný čin alebo to bolo aj predtým? Bolo to aj predtým? To znamená aj pri tých voľbách predtým, že proste mohli, my sme, to tam bolo, to je fakt, že môže kandidovať za špeciálneho alebo generálneho niekto, kto spáchal neúmyselný trestný čin. To tam bolo aj predtým. Čiže to je normálna, regulérna vec, ktorá tu bola.
A teraz sa vrátim k tej vašej policajnej kariére. Nepochybujem o tom, že ste boli dobrý policajt. Nestretli ste sa nikdy s prokurátorom, ktorý by bol odsúdený alebo trestne stíhaný, keby bol trestne stíhaný, asi by mal pozastavené svoju funkciu. Ale a prečo ste sa nestretli nikdy? Ako je to možné, že za posledných 15 rokov nebol žiaden prokurátor odsúdený? Myslím trestnoprávne. Nieže mal nejaké disciplinárne konanie. Ako je to možné? Alebo sa vás spýtam, alebo stretli ste sa s takým, ktorého by ste dali zavrieť? Mali ste takú skúsenosť ako policajt, že boli prokurátori, ktorí vám robili zle, ktorí by mali sedieť, na ktorých ste mali veci? Ale beriem to tak, že ste sa to báli vtedy povedať. No, čiže my to teraz meníme. To je to, čo robíme, meníme to.
Takže povedzte, že či ste videli prokurátorov v minulosti, keď ste boli, ktorých by ste zavreli na fleku do basy. A povedzte, že či ten neúmyselný trestný čin, či to bolo aj predtým a či to je proste fakt, že to tak je. Tak prečo by nemohol kandidovať, prečo by ho to malo diskvalifikovať?
5. 2. 2021 16:58:39 - 17:13:58 23. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 426 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Krošlák, Ján (OĽANO) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
306.
Pán Kotleba, zavádzate. Zavádzate. Len jeden konkrétny príklad poviem. Vy ste tam hovorili o nejakých kompetenciách špeciálneho prokurátora. To vôbec neni pravda, že špeciálny prokurátor sa vyjadruje k nejakým vládnym nariadeniam alebo vyhláškam, alebo k takýmto veciam. To je v kompetencii generálneho prokurátora, toho ste zvolili už. To znamená, že je to úplný nezmysel, že nebude garantovať ľudské práva alebo tie veci, čo ste tam rozprávali. Tieto veci sú v kompetencii generálneho prokurátora, takže to s tým vôbec nesúvisí.