Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
24. 10. 2019 9:53:29 - 9:54:43 51. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1715 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Špánik, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
34.
No, pochopiť to dokážem bez problémov, to nemusíte.
Pani Grausová, vám by som chcel na tú vašu pripomienku o tých chrbtoch povedať len jednu vec. Veľmi dobre viem, ako váš poslanecký klub funguje. Bol som aj asistentom, tak najprv si vy zistíte fakty, potom tu drístajte. (Reakcia z pléna.) Áno, drístate.
Ďalšia vec. My sme si to v tých voľbách takisto odmakali a nebyť, nebyť nás, tých ľudí, ktorí si to v tých voľbách ozaj odmakali, tak vy by ste tu dnes nesedela. To si buďte istá. My sme v tých mrazoch roznášali, či už to boli letáky, my sme organizovali mítingy, my sme robili ďalšie veci, a nebyť toho všetkého, tak o vás ľudia ani nezakopnú, pani Grausová, ani nezakopnú.
A ja som nehovoril, že ste za nejaké hlasovanie zobrali peniaze, ja som len povedal, že si vás kúpili tým, že vám nezrušili stranu. A evidentne, evidentne ste sa potom otočili a v kľúčových hlasovaniach ste podržali Fica a Pellegriniho. Nič iné som nepovedal, len pravdu.
24. 10. 2019 9:44:22 - 9:49:43 51. schôdza NR SR - 7.deň - A. dopoludnia Tlač 1715 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Špánik, Milan (-) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
28.
Ďakujem. Vážený predsedajúci, vážené kolegyne, vážení kolegovia, prečítal som si tento návrh ústavného zákona a zobral som niektoré pasáže z tohoto ústavného zákona dosť osobne. Píšete tu tvrdé slová zradca, korupcia a podobné veci, ktoré sa tu píšu. Ale je to jednostranný zákon, ktorý vôbec nerieši, čo keď sa zmení politická strana, za ktorú kandidát v tom čase kandidoval.
Čo keď je to zrovna politická strana, ktorá zradí poslanca a svojich voličov, za ktorú kandidoval? Píšete tu o zmene ideológie. Pred voľbami sme boli národná strana, ktorá, ktorá sa hrala na národnú. Ale ako ste sa zmenili? Na trápne ľudáctvo. Zmenili ste úplne ideológiu. Ja som nerozdával šeky na 1488 euro, ja som nevešal čierne vlajky na výročie SNP, ja som sa netriasol pri otázkach o holokauste, ani som sa nenechal zdraviť Na stráž! Aj vďaka takémuto niečomu ste sa tu absolútne izolovali a tým pádom ste nepresadili absolútne nič pre ľudí.
A kto tu rozpráva o nejakej korupcii, kto sa tu necháva korumpovať? Hovoríte tu o nejakých cudzích záujmoch, hovoríte tu o odídencoch ako o niekom, kto zradil. Ale strana je tá, ktorá nakoniec hlasovala s Ficom. Čo ste za to od Fica a Pellegriniho dostali? Aké máte morálne právo vlastne vy hovoriť o tom, že poslanec má byť vylúčený alebo má prísť o mandát?
Prečo sa rozpadá, rozpadli celé vaše regionálne štruktúry, prečo sa rozpadá váš poslanecký klub? Koľkí z vás vedia, že váš predseda sa tajne schádza s Ficom? Potom sa neni čo čudovať, že ste sa, že hlasujete tak, ako to zrovna Ficovi vyhovuje. Za koľko ste takto zradili? Výmenou za nezrušenie strany, aby ste si mohli rozdeliť štátny príspevok štedrý? A prečo by potom mal poslanec, ktorý nie je členom strany, vstúpiť do takéhoto poslaneckého klubu, ktorý sa len hrá na národný?
Ako hájite národné záujmy? Prečo ste sa neozvali, keď maďarskí extrémisti išli páliť na futbalovom zápase štátnu vlajku alebo keď vypískali štátnu hymnu? Máte len plné huby toho, ako nás Brusel oberá o kompetencie, odzbrojuje obyvateľstvo. Ale vy ste zahlasovali za ten zákon, jednohlasne ste za ten zákon zahlasovali. Jediná opozičná strana, ktorá za ten zákon zahlasovala. Na tú dodávku, sme skutočne jediná opozícia, si dolepte, ktorá kolaboruje s Ficom a Pellegrinim.
Pred voľbami ste mali, mali veľké vyplakávačky na vašich mítingoch o tom, ako vám musia ľudia dať silný mandát, aby ste mohli riadiť štát. Veď vy nedokážete riadiť ani váš poslanecký klub. A práve preto potrebujete takýto zákon, aby ste strašili možno ďalších budúcich poslancov, ktorým by sa otvorili oči, ktorí by zistili, že ako sa vlastne bijete za Slovensko, za národ. Je hanba, ako ste pri mnohých hlasovaniach a zákonoch zradili. A tie oči sa otvorili mne, určite sa otvorili aj ďalším, ktorí odišli z vášho poslaneckého klubu. A nie sme to len my, sú to určite aj ďalší poslanci vaši, ktorí to vidia. Je to kopa ľudí, poslancov v regiónoch, sú to nejakí tí sympatizanti strany, ale aj kopa slušných ľudí, ktorých ste špinavo oklamali a len vďaka vám teraz nesú nálepku nejakí náckovia alebo niečo podobné. Vďaka nikomu inému.
A preto si myslím, že nemáte absolútne žiadne, žiadne morálne právo požadovať od poslanca, aby zotrval vo vašom klube, keď váš klub sa absolútne ideologicky otočí a absolútne sa nespráva tak, ako ľuďom pred voľbami sľuboval. Budem rád, keď ľudia pochopia, čo ste zač.
Ďakujem.