Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
26. 4. 2016 11:01:41 - 11:02:49 2. schôdza NR SR - 6.deň - A. dopoludnia Tlač 45 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Binder, Ondrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
62.
Ďakujem pekne za slovo. Igor, aby si to nezobral teraz zle, čo ti teraz poviem. Určite si pamätáš na prvej chvíli, keď sme sa stretli v Trnave, som ti povedal: "Zahryzni si trikrát do jazyka, keď niečo povieš." Pamätáš si na to?
Prečo to hovorím? Nemôžeš nás jeden deň chváliť a na druhý deň zvolávať míting a podpisovať petície alebo nazývať nás fašistami. Keď to spraví ateista alebo liberál, viem to pochopiť, hej. Aj napriek tomu, že minimálne sa dopúšťa trestného činu ohovárania, ak nie osočovania. Ale keď to spraví kresťan, tak sa prehrešuje proti ôsmemu Božiemu prikázaniu.
Chcem povedať to, že keď na niekoho ukazuješ prstom, Igor, pamätaj, že zvolávaš Božiu spravodlivosť naňho, lebo jeden prst mieri do neba, ale pamätaj na to, že tri prsty mieria na teba.
Ďakujem.
22. 4. 2016 13:57:54 - 13:59:54 2. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 45 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Binder, Ondrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne za slovo. Rád by som povedal príbeh zo Svätého písma, kde kanaánska žena prišla za Pánom Ježišom a hovorila mu: „Pane Ježišu, uzdrav moju dcéru, je posadnutá zlým duchom.“ Pán Ježiš na to hovoril: „Ale nie je dobré zobrať krajec deťom a hodiť ho šteňatám.“ Kanaánska žena mu na to hovorila: „Ale aj šteňatá jedia odrobinky, čo padajú deťom zo stola.“ „Choď, tvoja viera ťa uzdravila, tvoja dcéra je uzdravená,“ povedal potom Pán Ježiš. Prečo to hovorím? Ja som dnes presvedčený, že my sme tie šteňatá, ktoré jedia odrobinky, čo padajú Pánu zo stola, lebo ozajstný krajec majú v rukách mamonárske skupiny, ozajstný krajec dávame utečencom a Cigánom. Ja nie som rasista ani fašista, ja s Cigánmi robím dvadsaťpäť rokov a je to ťažká robota, verte mi. Hovoril som, treba si Cigána adoptovať do srdca, lebo len tak sa dá robiť s Cigánmi. A keď som sa najviac rozplýval, prišla Cigánka a rauchla mi puckou po aute a už bolo po kresťanskej láske. Napriek tomu ma to neodradilo, robil som s nimi, postavili sme pár stavieb. Žijú tak ako v dobe kamennej. A v dobe kamennej žili tak, že čo si našli, to si nechali. Tak si našli moju miešačku, rozbrusovačku, vŕtačku, napriek tomu ma to neodradilo a odmenou mi bol súdny proces, dva a pol roka som sa súdil s týmto štátom, že som dokopal a dobil Cigána. A nebola to pravda. Ďakujem pekne.
22. 4. 2016 12:30:04 - 12:31:12 2. schôdza NR SR - 5.deň - A. dopoludnia Tlač 45 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Binder, Ondrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne. Pán predseda, zaujala ma preventívna činnosť s mládežou. Veľmi ma to zaujalo. To je veľmi dôležité, lebo je známe, modli sa a pracuj. No mladí sa nechcú ani modliť, ani pracovať, tak nech aspoň športujú. Keď začnú športovať, naučia sa aj pracovať a pochopia, že keď budú chcieť zvládať pracovať a športovať, musia sa aj pomodliť. Je to taká opačná cesta , ale lepšia ako žiadna. Lenivosť je jeden z ťažkých hriechov, ale netreba podporovať len vrcholových športovcov, treba podporovať všetkých aktivistov s mládežou, ktorí robia, lebo ich je veľa, a to je jedno, čo sa deje s mládežou, či sa tancuje, spieva, chodí do prírody. Každého, kto sa venuje preventívnej činnosti s mládežou, treba podporiť, lebo prevenčná cesta je síce ťažšia, ale v končenom dôsledku vychádza lacnejšie ako liečba. Ďakujem. (Potlesk.)
21. 4. 2016 9:58:21 - 9:59:44 2. schôdza NR SR - 4.deň - A. dopoludnia Tlač 45 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Binder, Ondrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
16.
Ďakujem pekne za slovo.
Chcem sa poďakovať kolegovi Feckovi dvakrát. Prvýkrát za ten emotívny prejav, ktorý predniesol. Tie emócie išli zo srdca, bolo to cítiť. Druhýkrát za to, že ako prvý tu v Národnej rade nám všetkým poslancom Ľudovej strany Naše Slovensko podal ruku. Ďakujeme ti za to, Martin, a veríme, že ti to raz budeme môcť aj s úrokmi oplatiť.
Chcem ti poďakovať za všetkých záhradkárov, včelárov, za všetkých tých, ktorí boli ukrivdení a nebol im vrátený majetok. Povedal si, že Boh nám pomôže. Boh rád požehná, ale musí mať čo. To znamená, že musíme priložiť ruku k dielu. Ak priložíme ruku k dielu, Boh nám požehná. Ale musíme odstrániť všetky krivdy, ktoré sme spáchali.
Chcem povedať, včera som počúval kolegu Pašku, ktorý hovoril, že poslanci Ľudovej strany Naše Slovensko pozerajú, počúvajú a potom niečo povedia, ale riešenie nepovedia. Riešenie je také, aby sme si nepredávali pôdu, aby sme si nepredávali vodu, lebo pôda a voda je nádej pre Slovensko.
Ďakujem. (Potlesk.) 
20. 4. 2016 10:03:31 - 10:05:17 2. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 45 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Binder, Ondrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
4.
Ďakujem pekne za slovo. Pani kolegyňa, super. Chcem sa vám poďakovať. Vy ste nielen pekná žena, ale aj múdra. A čo naviac, že poznáte terén. Lebo váš prejav bol z terénu. To znamená, že chodíte pomedzi ľudí a počúvate problémy.
Mňa najviac zaujalo to, ako ste hovorili o tej úžere. Je to naozaj pravda. Proti úžerákom treba už zakročiť. Tí, ktorí požičiavajú peniaze na 200-300 až 2 500-percentný úrok ročný, treba, aby to skončilo. Takýto stav je. Lebo potom nastupuje exekútori. Ja viem, o čom hovorím. Ja mám do činenia s exekútormi a dnes mi predávajú dom. A tak mi treba! Tak mi treba!
Ja sa zastávam tých najbiednejších, ktorí, keď sa topia, sa chytajú aj slamky, a preto si berú tie úžerácke pôžičky, a preto za tisíc euro prichádzajú o svoje domy. Lebo, pýtam sa, keď niekto nevie zaplatiť tisíc euro, ako môže zaplatiť päťtisíc? Takto im to narastá. Ale, žiaľ, neprichádzajú len o domy. Mnohí to nezvládli. Strelili si do srdca, do hlavy alebo sa obesili, skočili pod vlak. Tie životy už nikto nevráti. Uvedomte si to, páni exekútori, ktorí ste to spôsobili, lebo nesiete smrť za ich životy, a nie je to málo. A nenesiete to len vy, ale aj všetci, ktorí ich podporujeme.
Ďakujeme.
19. 4. 2016 15:17:56 - 15:19:31 2. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 45 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Binder, Ondrej (ĽS Naše Slovensko) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
26.
Ďakujem pekne za slovo. Chcel by som sa poďakovať môjmu predrečníkovi, ktorý spomenul tie nehorázne dane, ktoré musia platiť podnikatelia, živnostníci. Ja podnikal som dvadsaťpäť rokov, takže viem, o čom hovorím. Už kráľovná zo Sáby hovorila kráľovi Šalamúnovi, že príde doba, že budeme musieť 50 % odvádzať štátu. Ja dokážem tvrdiť si, že kráľovná sa už otáča v hrobe ako vrtuľa, lebo my sme to už dávno prekročili. Päťdesiat percent, nehorázne odvody, ktoré musia živnostníci platiť, kde nerátame DPH a teda koncoročnú daň 20 percent, takže v hrubom zostáva živnostníkom 10 percent. Je to veľmi ťažké. Živnostníci sa prinútili k tomu, aby klamali, aby mohli prežiť. A každý jeden klame. A taký, čo hovorí, že neklame, klame dvakrát. Prvýkrát, keď klame, a druhýkrát, keď hovorí, že neklame. Je jedna skupina, ktorá klame zákazníka. Jedna skupina, čo klame štát. Potom je jedna skupina živnostníkov, ktorá klame zákazníkov aj štát. A potom je jedna skupina, čo klame samých seba a sú na ceste ku krachu. Tí najčestnejší už krachli.
Ďakujem vám pekne.