Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
9. 5. 2019 18:18:09 - 18:18:36 45. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1447 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
173.
Vážený pán poslanec Simon, milý Zsolt, som rád, že nakoniec uznáš, že aj strana MOST - HÍD sem-tam dá dobrý návrh.
Ešte by som chcel poprosiť, keby si opakoval, že ty podporíš náš veľmi dobrý návrh.
Ďakujem pekne ti dopredu.
9. 5. 2019 15:09:56 - 15:10:50 45. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1416 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
87.
Vážený pán poslanec Pčolinský, milý Peter, nechcem po maďarsky, lebo to si Slovák, ja som Maďar, takže, vieš, možnože by som aj uveril tomu, čo si hovoril, keby, keby si ty (reakcia z pléna), keby, keby si nekandidoval, presne, do Európskeho parlamentu. A teraz dvadsiateho piateho budú voľby. Takže aj ty, bohužiaľ, musím to povedať, že zneužiješ tému a ti vadí Felvidék, ti vadí maďarská hymna, maďarská vlajka, asi aj slovenská hymna, asi aj slovenská vlajka, dúfam, že to ti nevadí, ale po voľbách, ja si myslím, že budeš už normálnejší. Ďakujem pekne.
9. 5. 2019 14:51:02 - 14:52:09 45. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1416 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
71.
Vážený pán kolega Simon, ja teraz nepoviem, že, milý Zsolti, ale, Zsolti, ty, bohužiaľ, po vojne hraješ na generála, hej, to typicky. Ty si najväčší hrdina tu, ty si najväčší Maďar, a pritom ja som o tom presvedčený, že ty veľmi dobre vieš, že nikdy, nikdy v živote strana MOST - HÍD ani v koalícii, ani v opozícii by sa nedohodlo na tom, aby sme zakázali maďarskú hymnu. Ty veľmi dobre to vieš, Zsoltika, veľmi dobre vieš. Takže vedome klameš. Bohužiaľ, to musím konštatovať.
A vieš, keby si to bol taký veľký Maďar, jak teraz tu si hovoril, tak neviem to pochopiť jednoducho, že prečo si sa zdržal pri hlasovaní. Prečo si nebol proti, Zsolti. Prečo? Lebo ani šajnu si nemal o tom, že o čom hlasuješ.
Ďakujem pekne. (Smiech v sále a potlesk.)
5. 4. 2019 14:47:36 - 14:48:31 44. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 1411 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
162.
Nemám reakciu, pán predsedajúci, len veľmi pekne chcem kolegom poďakovať za faktickú. Ďakujem pekne, páni kolegovia, zvlášť pánovi Pčolinskému.
5. 4. 2019 14:35:38 - 14:41:47 44. schôdza NR SR - 2.deň - A. dopoludnia Tlač 1411 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
150.
Vážený pán podpredseda parlamentu, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, neexistuje žiadny racionálny dôvod, prečo by mal byť minister Árpád Érsek odvolaný zo svojej funkcie. (Reakcia z pléna.) Ďakujem. Stačí sa pozrieť na realitu posledných dvoch rokov a každému to musí byť jasné.
Vo výstavbe je aktuálne šesť diaľničných úsekov, jeden privádzač a jedna križovatka. Spolu je rozostavaných približne 63 kilometrov diaľnic za takmer 2 mld. eur. K tomu treba prirátať ďalších zhruba 60 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest formou PPP. V tendroch na výstavbu nových úsekov je okolo 45 nových kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré by sa mali podpísať do konca tohto roku. V momente, keď sa tak stane, bude prekročený rekord a v jednom momente bude rozostavaných najviac diaľnic a rýchlostných ciest naraz. Dokonca aj keď odrátame problematický úsek D1 Lietavská Lúčka – Dubná Skala, stále bude v tomto aspekte súčasný minister patriť k tým, počas ktorého funkčného obdobia sa stavalo najviac. Možné je to iba vďaka tomu, že sa mu podarilo v maximálnej možnej miere využiť peniaze z európskych zdrojov a zároveň veľmi tvrdo rokoval s ministerstvom financií o dodatočných zdrojoch na výstavbu diaľnic a rýchlostných ciest.
Ja viem, že niektoré úseky sa stavajú dlho a meškajú. Ale treba sa pozrieť, či minister problémy rieši, alebo ich spôsobuje. Chcem vám pripomenúť, že súčasný minister vyriešil problém na úseku Hubová – Ivachnová a obnovil výstavbu. Chcem vám pripomenúť, že súčasný minister vyriešil problémy pri výstavbe križovatky Triblavina a naštartoval výstavbu. Chcem vám pripomenúť, že súčasný minister vyriešil problémy pri výstavbe obchvatu Prešova a naštartoval výstavbu. A takto by sa dalo pokračovať aj ďalej.
Ale ja si myslím, že vy nemáte záujem počúvať a objektívne hodnotiť reálnu prácu pána ministra, ale skúšate to tu robiť politiku. Lebo ak by ste to robili objektívne, museli by ste nahlas povedať, že rok 2018 bol pre Národnú diaľničnú spoločnosť rekordný, čo sa týka objemu zazmluvnených eurofondov. Z Operačného programu Integrovaná infraštruktúra 2014 – 2020 bol zazmluvnený rekordný počet projektov v sume 936 mil. eur. Ide o historicky najvyššiu sumu. To je, prosím pekne, reálny výsledok práce pána ministra. A ja preto, je dnes eurofondový pro; a aj preto je dnes eurofondový program na dopravu najúspešnejší v čerpaní peňazí spomedzi všetkých operačných programov.
Ak by ste hodnotili prácu pána ministra objektívne, museli by ste povedať, že rok 2018 bol aj rok súťaží. Národná diaľničná spoločnosť vyhlásila súťaže na zhotoviteľov stavebných prác pre úseky R2 Kriváň – Mýtna, Mýtna – Lovinobaňa, Tomášovce, R2 Šaca – Košické Oľšany, pracuje sa na vyhotovení, na vyhodnotení súťaží na úseku R3 Tvrdošín – Nižná a prvá etapa severného obchvatu Prešova na R4. Práve prípravné a projekčné práce tvorili veľkú časť roboty, ktorú musel minister po príchode do rezortu urobiť a je jasné, že to zvládol na výbornú, pretože projekty sa pripravujú aj na Kysuciach, Orave, na severovýchode alebo na juhu Slovenska.
Práve pri pohľade na mapu musí byť všetkým ľuďom na Slovensku jasné, že minister dopravy je skutočne objektívny a diaľnice a rýchlostné cesty stavia tam, kde ich je treba. Samozrejme, že veľa projekčných prác sa robí aj na juhu, pán kolega. Uznáme to. Ale viete, že prečo? Alebo prečo je to tak? Pretože na juh Slovenska sa v minulosti zabudlo. Projekty v tejto oblasti nie sú pripravené, cesty sa nestavali. Investori neprichádzali a ľudia odtiaľ skôr odchádzali, ako prichádzali, pán kolega. Preto máme dnes na juhu toľko najmenej rozvinutých regiónov, kde je problém stretnúť mladých ľudí. Ak sa to má niekedy zmeniť, musíme aj do týchto regiónov postaviť poriadne cesty.
A ja nehovorím, že všetko ide podľa plánu, že všetky diaľnice sú postavené načas. Ale hovorím, že všetky kroky, ktoré minister Árpád Érsek urobil, veci pohli vpred a situáciu zlepšovali. Preto sú úplne scestné argumenty opozície, ktorá hovorí o tom, že ministra treba odvolať.
Veľmi pekne vám ďakujem, že ste ma vypočuli. (Potlesk.)
20. 9. 2018 15:45:13 - 15:47:21 34. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludni Tlač 1019 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
73.
Ďakujem pekne. Navrhovaná právna úprava mení platové pomery starostov obcí a primátorov miest a s tým spojené limity pre odmeny poslancov obecných zastupiteľstiev a členov komisií. Súčasní starostovia a primátori a poslanci obecných zastupiteľstiev zvolení vo voľbách do orgánov obecnej samosprávy v roku 2014 kandidovali a ujali sa svojich funkcií za podmienok a právneho stavu platného v roku 2014. K tomuto právnemu stavu patrí aktuálne znenie zákona č. 253/1994 o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest.
Nie je vhodné, aby ku koncu výkonu týchto funkcií došlo ku zmene podmienok a ku zmenám právnej úpravy, ktoré na začiatku funkčného obdobia neboli známe a nebolo možné ich predvídať. Vzhľadom k tomu navrhujem, aby sa účinnosť tohto návrhu odsunula na dátum 1. januára 2019. Kandidáti kandidujúci v nasledujúcich voľbách do orgánov územnej samosprávy budú o tejto zmene vopred informovaní a budú tomu môcť prispôsobiť aj svoje rozhodovanie. A teraz, pán predsedajúci, by som prečítal pozmeňujúci návrh.
Pozmeňujúci návrh poslancov Národnej rady Slovenskej republiky Eleméra Jakaba, Andreja Hrnčiara a Petra Antala k návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Národnej rady Slovenskej republiky č. 253/1994 Z. z. o právnom postavení a platových pomeroch starostov obcí a primátorov miest v znení neskorších predpisov (tlač 1019).
V čl. II sa slová "1. novembra 2018" nahradzujú slovami "1. januára 2019".
Veľmi pekne ďakujem. Veľmi pekne ďakujem za potlesk a teraz odovzdávam pozmeňujúci návrh.
20. 9. 2018 15:21:16 - 15:22:33 34. schôdza NR SR - 8.deň - B. popoludni Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
63.
Veľmi pekne ďakujem, pán predsedajúci, za milé slová. Ďakujem.
Interpeloval by som pána ministra životného prostredia: Vážený pán minister životného prostredia Érsek, v súlade s čl. 80 Ústavy Slovenskej republiky a s § 129 zákona NR SR č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady Slovenskej republiky v znení neskorších predpisov si vám dovoľujem adresovať nasledovnú interpeláciu, týkajúcu sa ochrany najväčšej zásobárne pitnej vody v strednej Európe – Žitného ostrova – a stavu riešenia environmentálnych záťaží na Slovensku. V tejto súvislosti sa pýtam: V akom štádiu je ochrana Žitného ostrova? V akom štádiu riešenia sú environmentálne záťaže na Slovensku? Nie je možné urýchliť proces ich odstraňovania?
Takže toľko som mal, veľmi pekne ďakujem aj za potlesk, milí kolegovia.
Ďakujem, pán predsedajúci.
13. 9. 2018 16:49:45 - 16:51:44 34. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Tlač 1023 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
127.
Ďakujem pekne. Železničná sieť obsahuje niekoľko tratí, ktoré sú dlhodobo nevyužívané a nepremáva na nich žiaden vlak, prípadne je na nich vedený vlak len príležitostne. Udržiavanie takýchto tratí je však nehospodárne, na čo poukázal aj dokument Revízia výdavkov v doprave, schválený vládou SR ako uznesenie č. 461 z 5. októbra 2016. Samotné rušenie tratí je však nezvrátiteľný krok a prípadné jej nové vybudovanie z dôvodov zmeny mobility, rozvoja priemyslu a zamestnanosti či iných hospodársko-spoločenských faktorov by si vyžadovalo podstatne vyššie náklady než navrátenie do prevádzkyschopného stavu.
Zároveň vzniká čoraz častejšia spoločenská potreba a požiadavka na využitie takýchto neprevádzkovaných tratí na iný účel, než je vlaková doprava. Aktuálne znenie zákona neumožňuje po vyčerpaní možností prenájmu alebo predaja iný postup než úplne zrušenie trati vrátane odstránenia všetkých jej súčastí podľa stavebného predpisu, čo generuje ďalšie náklady a výdavky.
Navrhovanou úpravou sme umožnili využitie neprevádzkovaných tratí na účely dočasného vybudovania miestnej komunikácie určenej pre chodcov, chodníka alebo miestnej komunikácie pre cestnú nemotorovú prepravu a eliminujú sa aj prípady ohrozenia bezpečnosti, keď verejnosť využíva na svoje, na svoj presun peši alebo bicyklom trasy pozdĺž cestných komunikácií, ktorých väčšina neposkytuje bezpečný priestor po ich okrajoch.
Ďakujem, skončil som.
17. 5. 2018 14:29:25 - 14:29:37 31. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
23.
Nemám, nemám, pán predsedajúci. Ale veľmi pekne ďakujem za odpoveď pánu ministrovi. Ďakujem pekne. Köszönöm szépen, pán minister.
17. 5. 2018 14:22:42 - 14:23:06 31. schôdza NR SR - 6.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR -   (text neprešiel jazykovou úpravou)
14.
Doplňujúcu otázku nemám, pán predsedajúci, ale musím gratulovať pánovi ministrovi aj k tým výsledkom. Takže veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď a vám gratulujem. A pýtajte peniaze od pána ministra financií, pán minister, že aby tie cyklotrasy, aby ste budovali ďalej. Ďakujem veľmi pekne.
30. 1. 2018 18:17:13 - 18:20:38 26. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 755 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
202.
Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj ako gestorský výbor k vládnemu návrhu zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon Slovenskej národnej rady č. 369/1990 Zb. o obecnom zriadení v znení neskorších predpisov, tlač 755, podáva Národnej rade v súlade s § 79 ods. 1 zákona Národnej rady č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady spoločnú správu výborov Národnej rady.
Národná rada uznesením č. 939 z 30. novembra 2017 pridelila vládny návrh zákona na prerokovanie týmto výborom: Ústavnoprávnemu výboru Národnej rady a Výboru Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Výbory prerokovali predmetný návrh zákona v lehote určenej uznesením Národnej rady Slovenskej republiky. Poslanci Národnej rady, ktorí nie sú členmi výborov, ktorým bol návrh zákona pridelený, neoznámili v určenej lehote gestorskému výboru žiadne stanovisko k predmetnému návrhu zákona. Výbory Národnej rady, ktorým bol návrh zákona pridelený, zaujali k nemu nasledovné stanoviská:
Ústavnoprávny výbor Národnej rady uznesením č. 312 z 23. januára 2018 s návrhom zákona súhlasil a odporučil ho Národnej rade Slovenskej republiky schváliť s pozmeňujúcimi a doplňujúcimi návrhmi. Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj uznesením č. 134 z 25. januára z 2018 s návrhom zákona súhlasil a odporučil ho Národnej rade Slovenskej republiky schváliť s pozmeňujúcimi a doplňujúcimi návrhmi. Z uznesení výborov Národnej rady Slovenskej republiky uvedených pod bodom 3 tejto správy vyplývajú pozmeňujúce a doplňujúce návrhy, ktoré nebudem čítať, nakoľko máte spoločnú správu rozdanú.
Gestorský výbor odporúča o návrhoch výborov Národnej rady, ktoré sú uvedené v spoločnej správe, hlasovať takto: hlasovať spoločne o bodoch 1 až 5 s odporúčaním gestorského výboru schváliť. Gestorský výbor na základe stanovísk výborov odporúča Národnej rade predmetný návrh zákona schváliť v znení schválených pozmeňujúcich a doplňujúcich návrhov uvedených v tejto spoločnej správe.
Spoločná správa výborov Národnej rady bola schválená uznesením gestorského výboru č. 137 z 30. januára 2018. Týmto uznesením ma výbor zároveň poveril ako spoločného spravodajcu, aby som na schôdzi Národnej rady pri rokovaní o predmetnom návrhu zákona predkladal návrhy v zmysle príslušných ustanovení zákona č. 350/1996 Z. z. o rokovacom poriadku Národnej rady v znení neskorších predpisov.
Ďakujem, skončil som, pán predsedajúci. (Potlesk.) Ďakujem za potlesk.
12. 12. 2017 14:02:12 - 14:04:05 23. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 790 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
4.
Ďakujem pekne. Vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj ma uznesením určil za spravodajcu k návrhu zákona o obecnom zriadení (tlač 790). V súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku podávam v prvom čítaní spravodajskú informáciu o predmetnom návrhu zákona.
Návrh zákona spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa, ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní.
V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady, Výbor Národnej rady pre financie a rozpočet a Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 26. januára 2018 a v gestorskom výbore do 29. januára 2018.
Pani predsedajúca, otvorte, prosím, všeobecnú rozpravu.
Ďakujem.
7. 12. 2017 14:52:24 - 14:52:32 23. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
50.
Nemám doplňujúcu otázku, nakoľko som veľmi spokojný s odpoveďou, čo mi dal pán minister. Ďakujem pekne, pán minister.
7. 12. 2017 14:20:47 - 14:20:59 23. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
16.
Doplňujúcu otázku nemám, pán predsedajúci, len by som veľmi pekne chcel poďakovať pánovi ministrovi za odpoveď. Ďakujem pekne, pán minister.
30. 11. 2017 9:10:27 - 9:11:59 23. schôdza NR SR - 3.deň - A. dopoludnia Tlač 755 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu   (text neprešiel jazykovou úpravou)
6.
Vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní. Výbor Národnej rady Slovenskej republiky pre verejnú správu a regionálny rozvoj ma uznesením určil za spravodajcu k vládnemu návrhu zákona o obecnom zriadení, tlač 755. V súlade s § 73 ods. 1 zákona o rokovacom poriadku podávam v prvom čítaní spravodajskú informáciu o predmetnom návrhu zákona.
Návrh zákona splnil náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Zo znenia uvedeného návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej úpravy. Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada po všeobecnej rozprave uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali: Ústavnoprávny výbor Národnej rady a Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre verejnú správu a regionálny rozvoj. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 26. januára 2018 a v gestorskom výbore do 29. januára 2018.
Pani predsedajúca, otvorte, prosím, všeobecnú rozpravu.
11. 10. 2017 17:57:36 - 17:58:35 21. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 622 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
108.
Veľmi pekne ďakujem kolegovi. Vážená pani predsedajúca, vážený pán minister, vážená pani ministerka, vážené kolegyne, kolegovia, vážený pán poslanec Baláž a vážený pán poslanec Náhlik. Vážený pán minister, aj ty. Ministerstvo dopravy v návrhu zákona chcelo liberalizovať trh STK a emisné kontroly. Na finančnom výbore do spoločnej správy sa dostali pozmeňujúce návrhy, ktoré túto snahu negujú. Preto žiadam, aby o pozmeňovacích návrhoch 1 až 4 sa hlasovalo osobitne.
Veľmi pekne ďakujem aj za tlesk, ďakujem. 
7. 9. 2017 14:40:07 - 14:40:07 19. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
35.
Som prihlásený, len nejde asi technika, viete, pán podpredseda.
Pán minister, veľmi pekne vám ďakujem za odpoveď. (Potlesk a smiech v sále.)
7. 9. 2017 14:28:52 - 14:29:04 19. schôdza NR SR - 3.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s procedurálnym návrhom   (text neprešiel jazykovou úpravou)
26.
Nemám, ale veľmi by som pekne chcel poďakovať pánovi ministrovi za vyčerpávajúcu odpoveď. Ďakujem veľmi pekne, pán minister.
6. 4. 2017 14:28:31 - 14:28:34 14. schôdza NR SR - 11.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
17.
... pekne. Nemám záujem o doplňujúcu otázku, ale chcel by som veľmi pekne poďakovať pánovi ministrovi Sólymosovi a samozrejme, odkážte aj pánovi ministrovi Érsekovi, že aj jemu veľmi pekne ďakujem za odpoveď.
9. 2. 2017 14:28:04 - 14:28:12 12. schôdza NR SR - 7.deň - B. popoludní Tlač 261 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Jakab, Elemér (MOST - HÍD) - poslanec NR SR Doplňujúca otázka / reakcia zadávajúceho   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Nemám doplňujúcu otázku, ale chcel by som poďakovať za odpoveď pánovi ministrovi.
Pán minister, veľmi pekne vám ďakujem.