Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
21. 12. 2015 15:47:44 - 15:49:00 60. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1868 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
50.
Pán kolega Hlina, pýtali ste sa, že čo bude potom. Keď dnes ten kontajner s alobalom doprevádzali tri vozidlá, keď prejde tento balíček a posilnia sa aj rady policajtov, tak tých aut nebudú tri alebo bude ich šesť a tri pôjdu pred, aby náhodou ten šofér sa nezmýlil. Ale je pravdou a ja si kladiem otázku, prečo v čase, keď je reálne ohrozenie v tejto krajine nízke, a to tvrdí aj predseda vlády Robert Fico, aj prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, a žiadny iný údaj tomu nenasvedčuje, chce SMER a Fico dať takéto silné právomoci pre políciu a tajné služby?
Keby to bolo previazané na istý stupeň ohrozenia a vtedy, v tom období by polícia a tajné služby mali posilnené právomoci, bolo by to opodstatnené. Takto je to vytvorenie policajného štátu a šikana na obyčajných občanov tejto krajiny.
Robert Fico chce zaviesť diktatúru v tejto krajine, horšiu, akú sme mali možnosť zažiť za komunizmu.
21. 12. 2015 14:44:23 - 14:45:32 60. schôdza NR SR - 1.deň - B. popoludní Tlač 1868 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
24.
Ďakujem pekne. Pán kolega Zajac, ja by som nadviazal na vás tam, kde ste hovorili o tom, že pán prezident konštatuje, že stupeň ohrozenia pre Slovenskú republiku je minimálny. Riešenie navrhované politickou stranou SMER je zavedením policajného štátu a hrubým zásahom do súkromia a šikanovania občanov a nie ochrany Slovenska. Riešenie by bolo posilnenie právomocí polície tajných služieb v závislosti od vyhlásenia stupňa ohrozenia, ktoré by mohla vyhlasovať vláda na časovo ohraničené obdobie, či prvý, druhý, tretí alebo štvrtý stupeň a tomu zodpovedajúce právomoci. Takto to, čo robia kolegovia zo SMER-u na čele s Robertom Ficom, je bezbrehé zavedenie policajného štátu, pričom je nespochybniteľné, že ochrana obyvateľov Slovenska musí byť prvoradá. Ale nie bezbreho. Bez transparentnej kontroly posilniť právomoci polície a tajných služieb nie je ochrana, ale šikanovanie občanov.
11. 12. 2015 17:18:53 - 17:34:07 59. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1863 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
206.
Ďakujem pekne. Vážené dámy, vážení páni, dnes tu sme preto, aby sme riešili problém pána ministra Žigu a jeho hospodárenie, nakladanie s majetkom štátu, jeho spravovanie a zodpovednosť voči občanom.
To, čo robí opozícia, je nič viac, nič menej, len plní si svoju povinnosť a poukazuje na to, čo nezvládla táto vláda vedená Robertom Ficom a jeho nominant minister Žiga v rezorte životného prostredia.
Je mi nesmierne ľúto, že kolega Raši odišiel, lebo chcel som mu pripomenúť jeho úspechy v geologickom zákone, a to, že dnes Košice a okolie môžu rozhodnúť na základe referenda, či tam bude ťažba uránu, alebo nebude ťažba uránu, nie je to preto, lebo SMER to veľmi jasne chcel, ale je to preto, lebo tu bol silný odpor zo strany občanov aj zo strany opozície a je to výsledok tejto kritiky. A ja som rád, že i keď je to výsledok tejto kritiky, sa to prejavilo.
Ale keď pán Raši sa pýtal, že čo po mne zostalo, tak dovoľte jeden príklad za všetko. Štátny podnik Lesy Slovenskej republiky, zisk za rok 2011 18,5 mil. Keď sa pozrieme na to dneska, tak ten štátny podnik je rozbrakovaný. V roku 2009, keď vládla Ficova vláda, tak, čuduj sa svet, bol problém v Liptovskom Hrádku, že mizlo drevo. Čo čert nechce, som sa dopočul, že nastali personálne výmeny na štátnom podniku, lebo z lesného závodu Revúca, sklad Tornaľa, kontrola zistila, že chýba 1 800 kubíkov. Pokiaľ by sme sa pozreli na ostatné závody a ostatné sklady, určite by sme našli niečo podobné. Som rád, že to už nie je v takom rozsahu, ako to bolo predtým.
Ale teraz k predmetu, prečo sme tu. Systém, v ktorom minister Žiga hospodári a vykonáva svoju činnosť, vytvoril sám Robert Fico. Vládne sám, poskytol občanom tejto krajiny stabilné prostredie a istotu. Istotu, že jeho nominanti na každej úrovni, či je to minister, či je to šéf kancelárie ministra, člen dozornej rady či riaditeľ vodohospodárskej výstavby si môže robiť, čo sa mu len zachce a za akýchkoľvek podmienok. Preto je namieste, aby sme konštatovali, že SMER nechráni záujmy Slovenska, ale jeho nominanti Slovensko rozkrádajú. A to je fakt.
Či sa pozrieme na prípad CT, že bol predražený nákup, ten istý prípad je aj v tejto kauze, teda kauza kompa. Nikto z nás opozície, trúfam si to povedať aj v mene kolegov, nekritizuje to, že problém kompy sa riešil. Naša kritika smeruje k tomu, že sa to robí nehospodárne. Neexistuje žiadna analýza zo strany ministra, ktorý by hovoril o tom, že za koľko to štátny podnik mohol vykonať a za koľko to teraz bude robiť súkromník. Podľa našich prepočtov, podľa tej zmluvy, ktorá je urobená, a je zjavne, že prepojenie medzi Ponton City a štátnym podnikom, a teda ministerskými úradníkmi existoval a existuje, pretože ináč by si nedovolili urobiť investíciu, že si obstarajú kompu, ktorá práve zodpovedá kritériám a podmienkam, ktoré zodpovedá konkrétne tomuto prípadu. Nenastala by situácia, že ministerstvo zruší zmluvu, ktorá je platná alebo prispeje k zrušeniu zmluvy, a nenastala by situácia, že minister Žiga vymenuje pána Lazára za riaditeľa Vodohospodárskej výstavby, následne svojho šéfa kancelárie Vladimíra Raka 10. júla 2014 za člena Dozornej rady. Po tejto zmene, keď Rak sa dostal do funkcie člena Dozornej rady, sa spustil celý mechanizmus! To znamená, že práve kancelária ministra mala dohľad na to, ako prípad kompa sa bude riadiť a riešiť. A netvárme sa, že Rak nie je človekom pána Žigu alebo nie je prepojený na iných ministrov, ako ministra Glváča, alebo že tam nesedí vďaka aj Robertovi Ficovi. Netvárme sa!
Keď sa na to pozrieme, tak o pár mesiacov nato, teda začiatkom novembra, sa objavuje prvá výzva, že sa bude riešiť kompa. Vtedy, keď Rak už sedel na svojom mieste. Keď sa pozrieme na to, že ako sa to skončilo, tak vidíme, že štát na celom tomto prípade prerobí.
Minister Žiga posiela kontrolu na Vodohospodársku výstavbu. Tvári sa a pri svojom vystúpení uviedol, že odbor kontroly na ministerstve sídli v úplne inej budove, on s tým nemá nič spoločné. Za celé ministerstvo aj za odbor kontroly ministerstva zodpovedá a je štatutárnym zástupcom minister Žiga.
Kolegyne, kolegovia, minister Žiga nesie za to zodpovednosť. Poslal tam ľudí, majú kontrolovať. Koho? Šéfa svojej vlastnej kancelárie. Človeka, ktorý s ním ráno si dáva kávu deň čo deň. Tváriť sa, že on nevie a nevedel o celom tomto prípade, je mylné.
Dovolím si povedať, že som rád, že dostal povolenie od premiéra, že dnes sa tu môže ukázať. Lebo pán minister Žiga sa vytratil zo spoločenského života a jeho nenájdete nikde, na žiadnej akcii. Lebo dostal stopku od samotného predsedu vlády, že nemôže sa ukázať nikde. To, že dnes tu sedíme, je len výsledkom toho, že Robert Fico kryje čiernoty na rezorte ministerstva životného prostredia, cez predražené tendre sa tam tuneluje, rovnako ako v zdravotníctve to robil Paška.
Pýtam sa, pýtam sa, to je preto, lebo Lazár, Žiga, Rak a ostatní majú a nosia v alobaloch dostatočnú motiváciu, aby premiér tejto krajiny kryl takéto konanie? Pán premiér, prečo je minister Žiga stále na svojom mieste? Prečo nie je vyvodená politická zodpovednosť? To, či tam je trestnoprávna zodpovednosť, to nech riešia orgány činné v trestnom konaní, ale bezpochyby z tých argumentov, ktoré tu dnes odzneli, je jasné, že politickú zodpovednosť za predražené riešenie kompy vo Vojke má minister Žiga a Robert Fico ho kryje. To, že kryje, dosvedčil aj tým, ako vystúpil a obhajoval ministra Žigu za týmto pultom na úvod dnešnej schôdze.
Je namieste položiť otázku, čo zistí takáto kontrola? Že Rak pochybil? Čo zistí? Že Lazár pochybil, ktorého tam nominoval samotný minister Žiga? Asi nie. Má tam ísť Úrad pre verejné obstarávanie. Čože má kontrolovať Úrad pre verejné obstarávanie? Ekonomickú výhodnosť tejto zmluvy? Nie! Verejné obstarávanie. Ale nikto z nás nespochybnil, že to verejné obstarávanie, bol dodržaný zákon, len jeho výhodnosť je zlá. To znamená, že litera zákona dodržaná bola, ale občania na to doplatia a budú musieť zaplatiť.
Keď sa pozrieme na NKÚ, tu už viacerí kolegovia poukázali na to, že NKÚ svoju kontrolu do volieb asi neskončí a výsledok žiadny nezistí. Však je to človek, ktorý si ho zvolil jednoznačne so všetkými hlasmi SMER plus pán Frešo. Je to len ťahanie času, to, čo robíte. Ale či ťahanie času, či volebná kampaň, alebo volebná kampaň nie, pravda je pravda. Na kompe občania tejto krajiny prídu skrátka a potom je problém. Lebo nevieme doplatiť sestričkám, nemáme na učiteľov v školách, nemáme na nič. Lebo peniaze idú tam, kde nemajú. Táto zmluva je takmer nevypovedateľná. Pán premiér, keby chcel, tak mohol konať okamžite.
Ktože zastupoval Ponton City, akcionárov na valnom zhromaždení? Žeby to bola tá istá právnička Töröková, ktorá zastupuje aj záujmy vlády Roberta Fica? Či z prvej vlády Roberta Fica, či zo súčasnej. Lebo aj Töröková má zmluvu. To, že je prepojená do viacerých spoločností ministra Glváča, je len bonus. To znamená, že tento prípad, alebo táto kauza siaha po kanceláriu Úradu vlády. Cez kanceláriu ministra životného prostredia. Keby Robert Fico nebol v tom zamočený, som o tom presvedčený, tak okamžite by konal a vyvodil by politickú zodpovednosť prinajmenšom tak, ako to urobil v prípade ministerky Zvolenskej, keď sa porozprávali a ministerka Zvolenská odstúpila. V tomto prípade nie.
Kolegyne, kolegovia, teraz aj k ďalším dôvodom, prečo by mal minister byť odvolaný a prečo nezvláda svoju úlohu. To, že v Národnom parku Vysoké Tatry zonácia nie je ukončená, čo bolo predmetom vládneho programu, je faktom, ale keď sa pozrieme, čo sa deje vo Vysokých Tatrách, tak musíme vidieť, že tam sa šíri developerský projekt jeden za druhým. Ktože to dovolil? Ktože tomu dáva stanovisko EIA? Nie je to ministerstvo životného prostredia? Nie je to minister Žiga?
Teraz k eurofondom. Pretože to považujem ešte za väčší problém než samotnú kompu. Slovenská republika na obdobie 2007 - 2013 mala k dispozícii celkovo 2,1 mld. eur na Operačný program Životné prostredie. Samotný pán minister a jeho pracovníci v septembri tohto roku v monitorovacom výbore konštatovali, že pravdepodobne sa nedočerpá z tohto operačného programu 700 mil. eur, pretože v tom čase úroveň čerpania bola na 67 %. Dnes, teda 11. decembra, už Brusel nám z obdobia 2007 - 2013 nepreplatí ani jeden jediný cent. Už sme skončili. Zostali sme niekde na 78 %, ak mám správne informácie, to znamená, že v Operačnom programe Životné prostredie prichádzame o 470 mil. eur. Koľko programov a projektov by sa dalo za to opraviť? Je to hrôza veľa.
Kolegyne, kolegovia, prečo sa to tak stalo? Aj na to existuje odpoveď. Pretože minister Žiga schválenie a posúdenie výsledkov po verejnom obstarávaní naťahoval v niektorých prípadoch až dva roky. Na realizáciu pre samotných žiadateľov bolo obdobie troch rokov. Pre nich zostal jeden rok. Oni tento rok robili, čo sa dalo. Čerpali možné aj nemožné, dole klobúk pred nimi. Ale je faktom, že väčšina tých obcí nedočerpá a nebude mať zaplatené 100 %. Ale oni majú záväzok podpísaný, kde musia celý projekt zrealizovať. To znamená, že väčšina týchto obcí bude musieť z vlastného prispieť 100 tisícami, 200 tisícami, miliónmi, pretože to sú veľké projekty. To znamená, že budúci rok všetky tieto obce čaká nútená správa preto, lebo minister Žiga a jeho úradníci nezvládli manažovanie eurofondov. To je ďalší dôvod, prečo by pán minister Žiga nemal zastávať funkciu ministra životného prostredia.
Dámy a páni, ja viem, že kolegovia a kolegyne zo SMER-u dnes podržia svojho ministra, nič iné sa nedá očakávať, ale je treba občanom tejto krajiny povedať, že občania si nezaslúžia mať takúto silnú vládu istoty, ktorá rozkráda Slovenskú republiku pre budúce obdobia.
A my si plníme ako opozícia našu povinnosť, aby sme občanov na to upozornili. Bude to na nich, ako vo voľbách rozhodnú. Ale v každom prípade je treba povedať, že žiadna koalícia v tejto krajine za štyri roky nedokázala toľko ukradnúť ako vláda Roberta Fica a jeho nominanti za jeden mesiac.
Ďakujem.
11. 12. 2015 17:10:34 - 17:11:15 59. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1863 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
196.
Ďakujem pekne. Pán kolega Raši, keď ste urobili taký krásny odpočet, koľko peňazí pôjde na životné prostredie, tak dovoľte, aby som vás doplnil.
Pán minister Žiga zabezpečil, že z Operačného programu Životné prostredie v tomto rozpočtovom období 2007 - 2013 prepadne cca 500 mil. eur. Darmo sľúbite, že budeme mať veľa peňazí, keď tam máme odborníkov, ktorí to dokážu len zlumpovať a nečerpať.
Ďakujem.
11. 12. 2015 15:43:33 - 15:45:09 59. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1863 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
150.
Pán kolega Érsek, veľmi pekne ďakujem. Bol to krásny odpočet toho, ako sa kradne na kompe. To, že tu kolegovia sa ozývajú a opierajú sa do vás z košickej kliky, je len svedectvom, že je to záujem košickej kliky. Tí, ktorí zbohatli alebo si privyrobili na cétečku, chcú si privyrobiť aj na kompe.
Prečo nepovedať tým občanom, že máte, fajn, novú kompu, ale toľko peňazí stade ide sa uliať, že každý z vás, aj to decko, ktoré tam býva, lebo je ich asi tisíc obyvateľov, ktorí tam sú, každý by mohol dostať jeden Land Rover. Toľko idete ukradnúť na tom. Keby ste neukradli, tí ľudia by mohli mať nielen kompu, ale aj nové Land Rovery.
A teraz jeden ďalší dôvod, prečo pán minister nie je dobrým ministrom. Áno, kompu riešime prioritne, lebo na tom sa dá uliať. Ale pán minister by mal povedať, že z rezortu životného prostredia z fondov Európskej únie nebude vyčerpaných 500 mil. eur. Pán minister nezvláda svoju úlohu aj preto, lebo občanom tejto krajiny prepadne 500 mil. eur z eurofondov, o čom budem rozprávať aj vo svojom vystúpení, vďaka čomu by títo ľudia mohli mať ďaleko mnohé investície v životnom prostredí, a nebudú mať. Trebárs aj to cétečko.
11. 12. 2015 13:38:31 - 13:40:31 59. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1863 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
84.
Ďakujem pekne. Vážený pán minister, spôsob, akým ste vystúpili, ako ste tu poučovali na jednu, na druhú stranu aj mňa, aj mojich kolegov, mi pripomínalo, ako keď krupiér rozdáva karty v kasíne. Ale vy ste ministrom tejto vlády a zodpovedáte za nakladanie s verejnými prostriedkami. Ak ste si nevšimli, my nekritizujeme otázku, či tá kompa sa mala riešiť, alebo sa nemala riešiť. To je fajn, že sa kompa vyriešila a že je modernejšia. My kritizujeme jeho nehospodárne nakladanie. To, že sústavne za vlády Roberta Fica unikajú informácie. Za prvej vlády unikli informácie o výmennom kurze a niekto na tom setsakra dobre zarobil. Teraz prichádza Jaguar, unikli informácie, niektorí skúpili pôdu. Unikli informácie, že vy budete potrebovať novú kompu a niekto si tú kompu objednal, urobil a teraz na tom bude zarábať.
Ale keď sa na to pozriem, pán minister, váš riaditeľ kancelárie Rak sa dostal do funkcie dozornej rady 10. 7. 2014. Pár mesiacov nato, teda nie celé štyri mesiace nato, sa spustil celý proces, lebo nastúpil do Vohodospodárskej výstavby ten, ktorý mal diktovať, ako to celé má prebiehať. Na tomto celom ujde obrovský objem peňazí.
Pán minister, treba tým starostom, ale každému občanovi za Dunajom v tých troch dedinách, treba im povedať, že toľko ulejete peňazí na tejto transakcii, že by ste za to každému, aj neplnoletému decku, mohli kúpiť a darovať jeden Land Rover. Toľkoto ukradnete na tomto biznise. A to treba pomenovať! A my máme problém s tým... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
11. 12. 2015 12:07:55 - 12:09:24 59. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1863 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
36.
Ďakujem pekne. Vážený pán premiér, je mi nesmierne ľúto, že premiérom tejto krajiny je zbabelec, ktorý sa nevie pozrieť poslancom priamo do očí a vypočuť si reakcie z lavíc parlamentu. Takto sa nespráva premiér, takto sa správa jedine zbabelec. Zbabelec, ktorý vie, že vytvoril vládu istoty a stability, stabilného prostredia na to, aby jeho nominanti mohli rozkrádať túto krajinu.
Chcem vám povedať, keby ste tu boli, aj do očí, že keby ste konali a odvolali ministra Žigu, pána Lazára, tak dnes táto schôdza sa nekoná. Minister Žiga cez predražené zmluvy tuneluje ministerstvo životného prostredia rovnako ako váš kolega Paška zdravotníctvo. Vy nechránite Slovensko, vaši nominanti ho rozkrádajú. Minister Žiga posiela ministerskú kontrolu na čele so šéfom svojej kancelárie, pán Rak, ktorý zároveň sedí v dozornej rade. A keď už tak, kto zastupuje Ponton City akcionárov? Tá istá právnička, ktorá zastupuje Úrad vlády Roberta Fica? Takto blízko takáto vysoká korupcia nikdy nebola k premiérovi ako teraz! (Potlesk.)
26. 11. 2015 18:10:14 - 18:11:31 58. schôdza NR SR - 10.deň - B. popoludní Tlač 1798 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Uvádzajúci uvádza bod   (text neprešiel jazykovou úpravou)
90.
Pán kolega Fecko, musím trošku zareagovať na to, čo ste vystúpili. Naozaj, podmienilo ma k tomu to vaše vystúpenie, že za tie roky, čo sa urobilo v Národnej rade. Keby som položil otázku, že koľko rokov si tu, tak odpoveď je šesť. Ja som dvakrát toľko. Ale mnohokrát darmo v tejto Národnej rade človek chce dobré veci, keď niet na to sily väčšiny. Môže to tu odznieť desaťkrát, keď nie je na to vôľa.
Na Slovensku v pozemkovom práve najväčší problém je jeho rozdrobenosť, ktorú sme zdedili od Márie Terézie z Rakúska-Uhorska. Keď tu poviete, že, slovo Maďar, každému sa zježí srsť na chrbte, každému Slovákovi. Ale, nedajboh, sa vzdať uhorského práva. To som stále hovoril, že jednoducho Slovensko potrebuje modernú pozemkovú reformu, vrátane aj zmeny spôsobu dedenia poľnohospodárskej a lesnej pôdy, pretože bez toho ani tie pozemkové úpravy nám nepomôžu. Lebo dnes ich scelíme, a zajtra nám ich notári rozdelia na také isté malé švíky a takisto sa na tom nebude dať hospodáriť. To je ten skutočný problém.
A dovoľ, aby som ešte vec povedal, tie pozemkové úpravy. Ďakuješ pánovi ministrovi. Vieš, kde pôjde väčšina tých peňazí? Na poľné cesty, lebo tie sa vonku dnes obstarávajú, a nie na scelenie pozemkov. Lebo biznis je tam, kde Váhostav môže stavať.
Ďakujem.
11. 11. 2015 15:59:08 - 16:01:09 58. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 1734 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne. Pán kolega Bagačka, povedal som, že vyjadrujem svoj vlastný názor. Pozrite sa na ten pozmeňujúci návrh, ktorý máte pred sebou.
A teraz dovoľte, aby som poznamenal, vláda Roberta Fica v Zelenej správe za rok 2014 o stave v poľnohospodárstve a potravinárstve konštatuje, že v potravinárstve došlo u nás k úbytku pracovných miest o 7,5-tisíc za jeden rok. V Jaguari sa vytvorí 4-tisíc nových pracovných príležitostí za megapodporu. Viete, koľko pracovných miest sa mohlo podporiť vo všetkých 22 okresoch, ako sa to navrhuje v tej rozšírenej verzii?
V tom mojom vystúpení bol apel aj na to, že potom vláda nech nepodporuje megainvestície v rozvinutých regiónoch, kde ľudí treba dovážať, možno zamestnať z cudziny. A neverím tomu. A sedel som vo vláde a zaručene tak viem povedať, keby vláda Slovenskej republiky jednoznačne zadefinovala, že keď z Poľska príde Jaguar na Slovensko a dostane takúto investičnú pomoc, tak by mohla povedať, že bude to pri tej istej diaľnici, ktorá ide pri Nitre, ale bude to niekde pri Zvolene. Áno, ale ten dosah, okruh, kde by to dopadlo, tak je to takto inde. Ale ja pozitívne viem, že takto Slovenská republika nikdy, nikdy s týmto investorom nerokovala. To znamená, že keď dokázala vláda prebiť ponuku Poľska, aby prišli z Poľska na Slovensko, tak tá ponuka keby bola definovaná, že má ísť niekde k Zvolenu, lebo my to potrebujeme z hľadiska regionálnej pomoci, a to by bolo oveľa uveriteľnejšie pre občanov tejto republiky, tak to by bola pomoc. Takto ste zvýšili rozdiel medzi životnou úrovňou a tú priepasť ešte ste prehĺbili.
11. 11. 2015 15:48:31 - 15:54:52 58. schôdza NR SR - 2.deň - B. popoludní Tlač 1734 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem pekne. Vážená pani predsedajúca, vážený pán minister, pán spravodajca, kolegyne, kolegovia, musím povedať, že kolegyňa Mezenská celkom presne zadefinovala, kde je skutočný problém tohto návrhu zákona. Po štyroch rokoch vláda nepomoci slabým, zaostávajúcim regiónom ide teraz sľúbiť, že ide im pomôcť. Chápal som, keď vláda pripravila tento návrh, že vláda ide pomôcť štyrom okresom, ktoré sú na tom najhoršie. Musím povedať, že ja som to vnímal z pohľadu, že je to pre okres Rimavská Sobota, kde bývam aj ja, aj pán spravodajca, je miera nezamestnanosti nad 25 %. Treba otvorene povedať, že tam máme vysokú mieru rómskej populácie, ktorá je problematická z hľadiska zamestnanosti. keď má investor prísť do tohto regiónu, tak ho pritom musíme setsakra nejako pozitívne motivovať.
Keď tu okruh oprávnených extra rozšírime, tak investor, ktorý má prísť a povie, že to isté dostane aj v okrese, kde nemá takú rómsku komunitu ako v Rimavskej Sobote alebo v Revúcej, alebo v Kežmarku, čo urobí? No pôjde tam, kde má lepšie kvalifikovanú pracovnú silu. Preto musím povedať, že v tejto podobe, ako to sem prišlo po tej úprave v spoločnej správe, ktorá je navrhnutá, pre mňa tento zákon je veľmi nesystémový.
Chápal som, že ideme pozitívne diskriminovať niečo, na druhej strane musím povedať, že zároveň vláda nezakázala poskytovať investičný stimul v regiónoch, ktoré sú vysoko rozvinuté. A by som ako príklad uviedol Jaguar v Nitre. Dnes otvorene už každý hovorí, že do Jaguara, do závodu pre výrobu Jaguara budeme musieť dovážať pracovníkov, či už zo Slovenska z iných regiónov, či z iných členských štátov Európskej únie, možnože aj migrantov, aby tam mal kto robiť. Načo je investičný stimul poskytnutý v týchto regiónoch? Keby sme mali v zákone systémovo povedané, že v regiónoch pod 15 % nie je možné poskytnúť investičný stimul, by som to chápal. Vláda Slovenskej republiky dala tak vysokú ponuku pre Jaguar, akú ju dala. A chcem zdôrazniť, že nespochybňujem potrebu takýchto investičných subjektov na území Slovenskej republiky. Ale tak si vláda mohla povedať, že ich chce vo Zvolene alebo pri Banskej Bystrici, lebo je tam tá istá diaľnica ako pri Nitre, je tam tá istá železnica ako pri Nitre, len majú dosah na regióny, kde miera nezamestnanosti je 20 % a viac. Zasiahla by okresy Veľký Krtíš, Lučenec, Rimavská Sobota, Revúca, Brezno. Nie, vláda to podporila megainvestičným stimulom.
Dámy a páni, darmo je možnosť poskytnúť investičný stimul, na ktorý nie je nárok, keď to vláda dá v najrozvinutejšom regióne. Čo nám to pomôže? Dali sme to pre Jaguar, pričom pre ostatných nezostalo. Je to ako s tou kapelou, keď príde kapelník za šéfom s otázkou: „Ja z toho nedostanem?“ A odpoveď potom je: „Aj tebe z toho patrí, ale už sa ti z toho neušlo.“ To je ten istý prípad. To znamená, že môžete to rozširovať koľko len chcete, ja súhlasím s tým, že pokiaľ to nemá byť systémové riešenie, tak to potom naozaj rozšírme maximálne.
Najlepšie riešenie by tu bolo podľa mňa, pán minister, keby ste do zákona dali, že pre rozvinuté regióny štát nebude poskytovať žiadny investičný stimul. Jaguar je pre mňa krásnym príkladom, ako ste prehĺbili rozdiel medzi západnou časťou Slovenska a stredom a východom Slovenska. Ten prepad v životnej úrovni medzi stredom Slovenska, Rimavskou Sobotou smerom na východ a od Nitry smerom na západ bude tak extrémny. Tým vy ste ho neznížili, ale zvýšili.
Oveľa lepšie riešenie by bolo, pokiaľ by ste do zákona uviedli nárokovateľnosť investičného stimulu pri vytvorení pracovných miest, za akých podmienok to je. To znamená, že živnostník, podnikateľ vytvorí dve pracovné miesta nad rámec priemeru, ktorý tu mal minulý rok. A na toto mu patrí takáto podpora, pokiaľ udrží pracovné miesta budúcich 5 rokov. Je to vymožiteľné, je to kontrolovateľné aj ten najmenší živnostník sa do toho môže prihlásiť, a nebojte sa, by sa vytvorili pracovné miesta.
Ale toto je len alibizmus, alibizmus v tom zmysle, že: „Keď urobíš investíciu do 200-tisíc, teda 100-tisíc musíš mať z toho svojich, požiadaj si o to, minister o tom rozhodne a vláda, keď máš dobrú legitimáciu, tak ti to priklepne.“
Pán minister, úprimne treba povedať, s touto snahou vlády, ja si ju cením, s takýmto návrhom alebo niečím podobným mali ste prísť v čase, keď ste nastúpili do vlády, a vtedy to riešiť, a nie hovoriť teraz o tom, že vytvoríte akýsi projekt na rozvoj, ktorý sa začne tvoriť od budúceho roku, a reálne sa to vytvorí až v septembri budúceho roku, dávno v čase, keď vy už možnože v kresle ministra, ktorý za to zodpovedá, už nebudete mať žiadny vplyv a nebudete vedieť pomôcť ovplyvniť ani jeden jediný investičný stimul, ani jedno jediné pracovné miesto, pričom ale na tú tabuľku, aby Robert Fico na nej to vedel odfajknúť, je to dobré, ale len z toho odfajknutia ľudia lepší plat ani pracovné miesta mať nebudú. Ďakujem pekne.
30. 10. 2015 15:05:09 - 15:06:32 57. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1846 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
122.
Ďakujem pekne. Vážený pán kolega Raši, z vašich vystúpení doterajších v parlamente som bol zvyknutý tak trošku sviežejšie, emotívnejšie vystupovanie, zjavne ste nemali dostatok času, aby ste sa dobre pripravili a prečítali to, čo vám niekto doručil. Možnože to bol práve pán Haščák, ktorý to sprostredkovane dal pánovi Ficovi, aby ste ho dostali.
Ale teraz k meritu. Zaujalo ma to, čím ste ukončili vaše vystúpenie, že žiadny z doterajších ministrov nezakročil tak razantne ako minister Čislák. Teda tým ste sa priznali, že ani vy za tých 25 mesiacov ministrovania ste nekonali, mnohokrát.
A treba dodať. Pentu do zdravotníctva doniesla strana SMER a Robert Fico, keď sa dohodli s Haščákom na Vazovovej. A to, keď niekto mal o tom pochybnosti doteraz, mohol byť na vážkach, či to tak je, alebo nie je, po posledných kauzách tejto vlády každému musí byť jasné, že tá dohoda v roku 2006 pred tým, než Ficova vláda nastúpila prvýkrát do vlády, existovala a je asi pravdivá.
30. 10. 2015 12:01:24 - 12:03:24 57. schôdza NR SR - 1.deň - A. dopoludnia Tlač 1846 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
20.
Ďakujem pekne. Je mi nesmierne ľúto, že predseda vlády Slovenskej republiky sa bojí pozrieť opozícii tvárou v tvár na reakciu na svoje vystúpenie. Musím povedať, že, tak ako kolega Abrhan pripomenul, z posledných 10 rokov 8 rokov za dianie v zdravotníctve zodpovedá osobne, opakujem, osobne Robert Fico. On menoval ministrov zdravotníctva, on odsúhlasoval a schvaľoval ľudí, ktorí sa dostali do vysokých pozícií, ktoré prispeli k použitiu peňazí v zdravotníctve.
Dovoľte, aby som pripomenul, v spise Gorila sa uvádza, citujem: "Fakt je taký, že my Fica financujeme osem rokov," povedal Haščák podľa Gorily v júni 2006. Na Vazovovej ulici sa riešilo aj zdravotníctvo. Pán premiér, to vy ste boli ten, ktorý ste Pente sľúbili a garantovali, že s Paškom sa dá dlhodobo počítať v zdravotníctve. Podľa Hanzela, vášho bývalého spolustraníka, ste povedali, teda povedal, že vy ručíte svojou hlavou za financovanie svojej strany.
Osobne si myslím, že vy ste vazalom alebo drží vás niekto za niečo pri svojom rozhodovaní. To nie vy určujete tých, ktorí budú sedieť na stoličke ministra zdravotníctva, ale asi od niekoho to dostávate. Za peniaze pre sponzorov ste asi ochotný zapredať aj zdravie občanov vlastnej krajiny.
Občania tejto krajiny si nezaslúžia mať Roberta Fica za predsedu vlády tejto krajiny. Nezaslúžia si. Vy a strana SMER nechránite občanov tejto krajiny, nezáleží vám na ich zdraví, záleží iba na jednom jedinom a ochraňujete jedno jediné... (Prerušenie vystúpenia časomerom.)
6. 10. 2015 16:03:53 - 16:05:19 54. schôdza NR SR - 12.deň - B. popoludní Tlač 1654 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
60.
Ďakujem pekne. Vážený pán predsedajúci, vážené panie poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bol určený Výborom Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona, tlač 1771. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej právnej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady navrhujem, aby návrh zákona prerokovali výbory: Ústavnoprávny výbor Národnej rady, Výbor Národnej rady pre financie a rozpočet, Výbor Národnej rady pre hospodárske záležitosti a Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor navrhujem Výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 9. novembra 2015 a v gestorskom výbore do 10. novembra 2015.
Pán predsedajúci, prosím, otvorte všeobecnú rozpravu.
6. 10. 2015 15:48:39 - 15:52:44 54. schôdza NR SR - 12.deň - B. popoludní Tlač 1654 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
52.
Ďakujem pekne.
Neplánoval som, že vystúpim v rozprave k tomuto bodu v prvom čítaní, ale nedá mi na množstvo faktických pripomienok, ktoré tu odzneli, a niektoré informácie podľa mňa nie sú úplne korektné, nie sú úplne presné, a trebárs na to, čo povedal pán kolega Poliačik. Sedel tu v parlamente v roku 2010, hlasoval za novelu zákona o potravinách a vďaka aj jeho hlasu sa dostalo do § 12 ods. 1 písm. q), ktorý znie: "Ten, kto predáva potraviny vrátane internetového predaja, je povinný potraviny, ktorých trvanlivosť je viac ako 4 dni a doba zostávajúca do ich dátumu spotreby je kratšia ako 24 hodín, umiestniť oddelene alebo takýto výrobok označiť informáciou pre spotrebiteľa o blížiacom sa ukončení doby spotreby."
To znamená, že v zákone dnes my máme povinnosť, aby označovali osobitne a umiestňovali osobitne výrobky, ktorým dátum spotreby dnes končí alebo končí v kratšej lehote ako 24 hodín.
Tiež je možné, aby podľa slovenského poriadku, teda v tejto lehote odovzdali tovar obchody charitatívnym organizáciám ako Potravinová banka, ktorá to môže ďalej distribuovať jeden-dva dni, hneď ešte v čase minimálnej doby trvanlivosti. Ako minimálna doba trvanlivosti je treba povedať, že v mnohých prípadoch sú to výrobky, či mrazené, či vyrábané sušením a podobne, ktoré majú trvanlivosť rok, dva, tri. Túto dobu udáva výrobca.
Ale ja profesionálne som zastával názor, že nie je možné dovoliť, aby do obehu predaja sa pustil výrobok, ktorý je po dobe minimálnej trvanlivosti alebo po dobe spotreby, ktorú stanovuje samotný výrobca. Preto by som napádal, aby Národná rada zvážila, ja som kolegom hovoril, že ono to má ďalší súvis, trestnoprávny z hľadiska trestného zákona, ktorý je možné, pokiaľ sa rozhodne Národná rada posunúť tento návrh zákona do druhého čítania, ho vylepšiť, resp. upraviť tak, aby bol v súlade. Ale už dnes je možné a z hľadiska daňových zákonov už došlo k nejakej tej zmene, že obchody môžu takýto tovar darovať a odpísať teda do svojich nákladov a tým pádom je možné, aby charita sa dostala k týmto potravinám. Preto by som chcel povedať, že tento návrh otvára dvere tam, kde tie dvere sú otvorené, chce ich otvoriť do tej miery, aby do obchodu, do predaja, do darovania ďalej mohol prejsť tovar, ktorý má túto dobu ukončenú.
Podotýkam, že nikde na svete, ani vo Francúzsku, ani v Belgicku, nikto okrem samotného výrobcu nie je oprávnený uznať, že tento výrobok je konzumovateľný ešte na ďalšie obdobie. Obchodník povie, že je to konzumovateľné? Trestnoprávna zodpovednosť zostane u koho? Táto otázka nie je doriešená v tejto rovine. Podotýkam nie je to problém len samotného zákona o potravinách, ktorý je otvorený touto novelou. Len som chcel povedať, že povinné označovanie, blížiaci sa koniec doby spotreby, tak ako povedal pán Poliačik, dnes v právnom poriadku Slovenskej republiky je, zvyčajne to majú oddelene, v niektorých som videl aj ja, že žltou farbou alebo modrou farbou, takou lepičkou to označujú. Funguje to od 1. 1. 2011, prosím.
Ďakujem pekne.
6. 10. 2015 15:25:30 - 15:26:53 54. schôdza NR SR - 12.deň - B. popoludní Tlač 1654 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie spoločného spravodajcu  
30.
Ďakujem. Vážený pán predsedajúci, vážené pani poslankyne, vážení páni poslanci, vážení prítomní, v súlade s § 73 zákona o rokovacom poriadku som bol určený výborom Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie za spravodajcu k návrhu uvedeného zákona, tlač 1770. Predkladám informáciu k predloženému návrhu zákona.
Návrh spĺňa náležitosti podľa rokovacieho poriadku a legislatívnych pravidiel tvorby zákonov. Súčasťou predloženého návrhu je aj stanovisko Ministerstva financií Slovenskej republiky. Zo znenia návrhu zákona je zrejmý účel navrhovanej právnej úpravy.
Vychádzajúc z oprávnení, ktoré pre mňa ako spravodajcu vyplývajú z § 73 zákona o rokovacom poriadku, odporúčam, aby sa Národná rada uzniesla na tom, že návrh zákona prerokuje v druhom čítaní. V súlade s rozhodnutím predsedu Národnej rady potom navrhnem, aby boli priradené ústavnoprávnemu výboru, výboru pre financie a rozpočet a výboru Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Za gestorský výbor potom navrhnem výbor Národnej rady pre pôdohospodárstvo a životné prostredie. Odporúčam, aby predmetný návrh zákona výbory prerokovali do 9. novembra 2015 a v gestorskom výbore do 10. novembra 2015.
Pán predsedajúci, otvorte, prosím, všeobecnú rozpravu.
1. 10. 2015 9:30:34 - 9:32:35 54. schôdza NR SR - 10.deň - A. dopoludnia Tlač 1569 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
8.
Ďakujem. Pán podpredseda vlády, pán Kažimír, sedeli ste v prvej Ficovej vláde a, čuduj sa svet, ja som nepočul, že by ste kričali pri nástenkovom tendri, keď ste rozkrádali verejné financie. Sedíte dnes vo vláde a nepočujem vás, že by ste kričali, že sa rozkrádajú peniaze v zdravotníctve, že sponzori Široký & spol. a ďalší sa priživujú na verejných financiách, a preto je tá zlá situácia v tejto krajine. Nepočul som vás, že by ste tu svojim poslancom povedali, že záväzok, ktorý tu zostal, znížiť DPH na všetko z 20 na 19, čo by občanom nechalo vo vreckách 235 mil., som nepočul, že by ste im povedali, že splňte ten zákonný záväzok. Zabudli ste na to.
Dnes hovoriť, že čo bolo za druhej Dzurindovej vlády, ja vám poviem. Vtedy sme DPH znižovali aj z 24 % a ďalšie pridané sadzby, ktoré boli, zjednocovali až na 19 %. Občania sa mali lepšie, ekonomika rástla. Dnes ekonomika rastie, mohli by sme dovoliť opätovne občanom dať niečo lacnejšie, ale vy tie peniaze chcete od ľudí vybrať, aby ste mohli dať Širokému, tuto aby kopal dieru pod Hradom, aby tam robil nejaké parkovisko a rozkrádate na tom verejné zdravotníctvo. Toto robíte.
Ja som od vás očakával, pán minister financií, že budete obhajovať zoznam tých výrobkov a poviete občanom, Slovákom na severe Slovenska, že prečo zemiak je luxus a zostane na tom DPH 20 %, prečo je bryndza luxus a zostane na tom DPH 20 %, prečo rajčiny, prečo jablká. Prečo vo vláde ste hlasovali za to, že politika zdravia, aby občania Slovenskej republiky boli zdraví, majú konzumovať viať ovocia a zeleniny, ale celú tú kategóriu ste nechali... (Prerušenie vystúpenia časomerom a reakcie z pléna.)
30. 9. 2015 18:41:14 - 18:42:07 54. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR -  
126.
Pán predseda, chcem len pripomenúť, že ak dobre si pamätám, pán Glenda je podpredseda poslaneckého klubu SMER, je prítomný, môže zastúpiť predsedu poslaneckého klubu SMER a nič nebráni tomu, aby rokovaciemu poriadku ste zadosťučinili a dodržali zákon. Ja vás o to žiadam, aby ste dodržali zákon a rokovací poriadok, ktorý platí pre túto Národná radu.
Ďakujem.
30. 9. 2015 18:39:26 - 18:39:49 54. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  

120.
Pán predseda Pellegrini, musím povedať, že keď ste nastúpili, tak ste povedali, že... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

Pellegrini, Peter, predseda NR SR
Procedurálny návrh, poprosím pán Simon, lebo dám vám vypnúť mikrofón.

Simon, Zsolt, poslanec NR SR
Pán predseda, ja si vyprosujem ten tón... (Prerušenie vystúpenia predsedajúcim.)

30. 9. 2015 18:27:27 - 18:28:50 54. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1569 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie s faktickou poznámkou  
99.
Ďakujem pekne. Pán spoločný spravodajca, vážený pán podpredseda vlády, odkázali ste občanom, že sú dve kategórie potravín, sú základné a sú luxusné. Odkázali ste občanom, Slovákom, že ich národné jedlo halušky, sú luxusom, lebo aj zemiaky, aj múka sú za 20 percent. Odkázali ste im, že národné jedlo halušky, lebo aj bryndza už je za 20 percent, rovnako rohlíky, paradajky, zelenina sú luxusom. Je to nehorázne, čo ste teraz urobili, nielen na spôsobe, ako ste to urobili, že ste naťahovali to špinavé prádlo až do konca, aby sa k tomu nikto nemohol prihlásiť, a potom odkážete, štyri mesiace tu balamutíte občanov, že všetky potraviny budú lacnejšie. Toto ste robili a dnes poviete, že toto nie. Ale maďarské jedlo, také halászlé, ako tu Laco mi našepkáva, to bude za 10 %, lebo to je z rýb. (Smiech v pléne.) Toto ste urobili.
30. 9. 2015 18:05:17 - 18:06:14 54. schôdza NR SR - 9.deň - B. popoludní Tlač 1569 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Simon, Zsolt (MOST-HÍD) - poslanec NR SR Vystúpenie v rozprave  

77.
Ďakujem pekne. Vážený pán predseda parlamentu, vážený pán podpredseda vlády, kolegyne, kolegovia, v zmysle rokovacieho poriadku § 29 ods. 1 a 2 chcem podať návrh, aby sme prerušili rokovanie. A chcem požiadať o mojich pozmeňujúcich návrhoch, ktoré som predniesol dnes na schôdzi k tomuto návrhu, aby ich rokovali výbory, ktoré určí predseda.
Dovoľte, aby som vám zacitoval § 29 ods. 1: "Poslanec môže v rozprave podať k prerokovanej veci pozmeňujúce alebo doplňujúce návrhy, ktoré musia byť vyhotovené písomne a riadne sformulované." Čo zjavne sú. "Poslanec alebo navrhovateľ môže po podaní pozmeňujúceho alebo doplňujúceho návrhu navrhnúť prerušenie prerokovania veci až dovtedy, kým k nim nezaujme stanovisko výbor, ktorý určí Národná rada." O to žiadam teraz.
Ďakujem pekne.