Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
10. 6. 2010 11:02:09 - 11:04:09 53.schôdza NR SR Tlač 1547 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Slafkovský, Alexander (SDKÚ – DS) Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
 Ďakujem pekne, ja by som ho len v krátkosti doplnil kolegu Minárika. Tá debata o transparentnosti a netransparentnosti financovania v parlamente má vážne miesto. Ja som predkladal jeden zákon s podporou kolegov ohľadom financovania volieb do samosprávnych orgánov, kde v tom zákone boli určité princípy transparentnosti a kde som v rozprave aj hovoril, že demokracia má svoju cenu. Je to tak, aj chceme zostať demokratickým štátom, tak musíme zabezpečiť, aby politické strany a tí, ktorí vykonávajú moc neboli nikomu zaviazaní za to, že majú možnosť vykonávať moc. Pokiaľ budeme postupovať tak, že politické strany budú ponechané samé na seba, aby si zabezpečili prostriedky ako vedia a budeme tu robiť predvolebné divadlo na zníženie o znížení financovaní politických strán, tak výsledok bude katastrofálny pre túto krajinu. Pretože tam sa najjednoduchšie pred voľbami zoberie peniaze a divadelne sa potom rozhadzujú pomedzi ľudí, kde nikto nevie ako to bude zúčtované, koľko tých peňazí skutočne kam prišlo, aký podpis tam bude, už stovky eur sa vydávali z ruky takýmto štýlom sa nedopracujeme nikdy k tomu, aby politika na Slovensku bola transparentná.
Preto vnútorne nesúhlasím s tým, aby sa peniaze brali politickým stranám, ale absolútne súhlasím s tým, že treba pomôcť ľuďom, ktorí sú v núdzi a štátny rozpočet má mnoho rezerv, vrátane futbalového štadiónu, vrátane toho, že nebolo znížené o 20 %, nebola znížená administratíva v tejto krajine, ako mala byť vašimi slovami prednášanej.
Takže rezervy treba hľadať niekde inde, nie u politických strán, pretože tým ohrozujete bytie tohto štátu.
Pán poslanec Minárik, reakcia.