Vyhľadávanie v prepise rozpravy

Záznamy vystúpení sú evidované v rámci systému prepisu vystúpení do textovej podoby. Tieto texty sú k dispozícii až od 5. volebného obdobia a kvôli autorizácii sú k dispozícii vždy až nejaký čas po samotnom vystúpení.

Výsledok vyhľadávania v záznamoch rozpravy NR SR

 
10. 6. 2010 14:56:05 - 14:58:05 53.schôdza NR SR Tlač 1547 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tóthová, Katarína (ĽS – HZDS) Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem. Ja som si vypočula vystúpenie. Áno, malo v sebe reálne jadro. Vypočula som si aj ďalšie vystúpenia, ale ja vám poviem, ja som z tohto akosi veľmi znechutená. Potrebujú sa peniaze? Potrebujú. Je tu návrh? Je tu návrh. Diskutuje sa spôsob. Vláda navrhuje jeden spôsob. Tu sú priamo ľuďom a podobne. To je krásne heslo, ale boli navrhnuté systémy spätnej kontroly? Veď predsa to, čo navrhuje vláda, má v sebe zakódovanú už bežnú zaužívanú cestu systému spätnej kontroly užitia peňazí.
Ale to, čo tu bolo navrhované priamo ľuďom, no nehovorte pán poslanec Pado. Veď nebolo povedané, ako sa bude naspäť kontrolovať to, akým systémom. Teraz tu začnime rozprávať o systéme, veď sa môžeme aj zajtra stretnúť, alebo zajtra už nebudeme uznášaniaschopní, keď niekto na toto hrá.  Aby sa nič neprijalo, áno. Hráte na toto?
Ja si myslím, každý, kto chce pomôcť, je tu návrh, rýchlo treba prerokovať, rýchlo treba odsúhlasiť a hotovo. Kto rýchlo dáva, dvakrát dáva. (Potlesk.) Tak to je ďalšie stanovisko. Tak o čom tu vlastne rozprávame? Chceme odsúhlasiť z peňazí politických strán? Chceme. Chceme prijať ďalšie. Veď rokujeme o prvom legislatívnom návrhu týmto tempom zajtra a zajtra je neuznášaniaschopný parlament. Vy to chcete tam dohnať opozícia? Tak. (Potlesk.)
10. 6. 2010 11:15:38 - 11:17:39 53.schôdza NR SR Tlač 1547 Prehrať krátke video vystúpenia (v novom okne) Prehrať celý záznam rokovania (v novom okne)
Tóthová, Katarína (ĽS – HZDS) Vystúpenie s faktickou poznámkou   (text neprešiel jazykovou úpravou)
Ďakujem. Vážení, ja tu počúvam, súčasná opozícia aké má fantastické názory, všetko vie, čo treba robiť. Tak ja vám poviem, ako oni postupovali. Na rieke Morave boli hrádze. Na Slovensku vyššia bola hrádza, na českej strane, moravskej teda, bola nižšia. Keďže existuje medzinárodná zmluva o tom, že hrádze na hraniciach majú byť rovnaké, tak Dzurindova vláda nie aby tlačila na partnerov, aby zvýšili hrádzu, ale u nás dva kilometre hrádze na Morave znížila, aby boli rovnaké.
Tento problém som sa dozvedela, bol začiatkom roku 2006, tak som ho o tomto probléme písala. Kto mi neverí, môj článok vyšiel v časopise Záhorák 24. apríla 2006, kde som sa rozčúlila nad takýmto konaním vtedajšej vlády, ktorá namiesto toho, aby robila protipovodňové opatrenia, dala financie na zníženie hrádze na slovenskej hranici. Opakujem, Záhorák z 24. apríla 2006.
Teraz som telefonovala do mojej kancelárie, aby zistili, kde to vyšlo. Tak takíto ste vy boli hospodári, ale dneska máte úžasné návrhy, úžasné stanoviská a dávate rozumy a zle ste riešili už vtedy, keď sa hrádza vyleje.