141.
Ďakujem pekne za slovo. Pán Kvorka, ani ja vám nepoviem nič nové, obávam sa, a budem to ladiť aj ja, áno, monotematicky síce, ale o to viacej emotívnejšie, lebo inak sa nedá. Inak sa naozaj nedá.
Celé to venujem pánovi Kaliňákovi.
Milý pán Kaliňák, pred chvíľou som sa vrátila zo svadby, kde som sobášila veľmi milých ľudí, aj napriek tomu, že išlo o ich veľký deň, hovorilo sa tam o vás. Včera mi u zubára vyťahovali nervy zo zubu, aj napriek tomu, že to bol môj zub, aj napriek tomu, že išlo o veľmi nepríjemnú procedúru, celé to bolo o vás. Celá debata od sestričky po zubára bola o vás.
Ako iste viete, keďže ste to museli schváliť, ja nepoužívam limuzínu, ktorá mi prináleží ako podpredsedníčke Národnej rady, chodím MHD, chodím pešo alebo chodím taxíkom a chodím medzi ľudí a všade tam, na tých uliciach, v tých taxíkoch, v tom MHD sa hovorí o vás. Viete vy vôbec, pán Kaliňák, čo o vás ľudia hovoria?
Hovoria o vás, že ste hanba tejto krajiny. Hovoria o vás ako o mafiánovi, ako o podvodníkovi.
Na tej svadbe mi celkom pred chvíľou jeden z tých hostí povedal, že nie odvolávanie, nie hlasovacie zariadenie, ale kalašnikov. A ja vám musím povedať, že ja z hĺbky duše nemám rada podobné radikálne vyjadrenia. Ale faktom je, že tým, že nie ste schopný po všetkých indíciách, obvineniach a nezodpovedaných otázkach odstúpiť z funkcie po vzore mnohých ministrov z iných krajín, robíte z ľudí hlupákov. Kradnete im ich krajinu. Vyháňate ich deti za hranice a nútite ich volať po defenestrácii.
Chodíte vy občas MHD, pán Kaliňák? Dovolili by ste si len tak teraz v týchto dňoch vyjsť so svojou rodinou na prechádzku? Podľa mňa nie, pretože by ste príliš mnoho riskovali.
Tak ja vám teda chcem povedať, že tam vonku, tam, kde vy nechodíte, tam vonku sú ľudia, ktorí platia tejto krajine poctivo dane a odvody. Sú tam ľudia, ktorí majú na účtoch exekúcie, ktorých byty už stihli prepadnúť bankám, lebo neboli schopní splácať svoje úvery. Sú tam ľudia, ktorí sú dennodenne postihovaní zákonom. Zákonmi, ktoré vy predkladáte a my ich prijmeme.
Ako prídu oni k tomu, že polícii šéfuje človek, ktorý krátil zdravotné odvody, ktorý sa kamaráti s daňovým podvodníkom a nakupuje od neho výhodné podiely v jeho firme? Ako prídu všetci tí ľudia k tomu, že zo svojich daní platia na pozícii ministra človeka, ktorý je podozrivý z brania úplatku a z krytia daňového podvodníka? Ako k tomu prídu všetci tí ekonomickí podvodníci, ktorí sú v justičáku, ktorí tam sedia, lebo sa dopustili podvodu vo výške pár tisíc eur? Ako sa asi cítia lekári, ktorí boli odsúdení za branie úplatku vo výške 3 000 eur? Prečo oni áno a vy a Bašternák a všetci vaši ľudia nie?
Všetkým, čo ste, tým, ako sa zaryte držíte ministerského kresla, a všetci tí, čo vás tam držia, len dokazujú, že Slovensko nie je právny štát. Vy ste tu vytvorili bezprávie. Úplne vulgárne ste popreli zásadu "padni, komu padni" a to, že pred zákonom sme si všetci rovní. Tam dole tí ľudia nemôžu. Vy áno. Váš Bašternák áno a všetci vaši ľudia môžu tiež. Kradnúť, podvádzať, tunelovať.
Ako sa asi teraz cítia vaši policajti, keď v týchto dňoch pokutujú za prekročenie rýchlosti a žiadajú od vodiča pokutu? Ako sa cítia vaši policajti, keď robia v rôznych firmách daňové razie? Ako sa asi museli cítiť tí úbožiaci, ktorých ste včera vo veľkom poslali na raziu k Bašternákovi? To, čo ste predviedli včera, pán Kaliňák, že vám nie je hanba! To už si naozaj myslíte, že ľudia tam vonku žerú seno? Že sú takí hlúpi?!
Pán Kaliňák, ste hanba tejto krajiny. Ja vás veľmi dôrazne v mene všetkých tých detí, ktoré tu ešte zostali, ktoré o chvíľu na tento svet do tejto krajiny prídu, aby ste odstúpili z funkcie. Nerobte to pre nás, nerobte to pre opozíciu, urobte to len pre túto krajinu.
Ja neviem, či si to uvedomujete, ale vy a toho, čoho ste sa stali symbolom, korupcie, mafie a zlodejov, vyháňa z našej krajiny naše deti a môže sa stať, keď to takto pôjde ďalej, keď sa budete silou-mocou držať na ministerskej pozícii, že za chvíľu vyženiete z tejto krajiny všetkých slušných ľudí a zostane tu iba lúza. Lúza zlodejov, daňových podvodníkov a extrémistov.
Preto si myslím, že to nie naše deti majú z hanby odchádzať, pán Kaliňák, ale vy. A choďte v mieri tam, kam patríte.
Pán Kaliňák, keď ste si všimli, ja som vám ani raz nepovedala minister, pretože pre mňa už ním nie ste.
Ďakujem. (Pokrik v sále a potlesk.)