Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 16. 10. 2019Marián Viskupičminister financií SR Ladislav KamenickýVážený pán minister, z čoho vyplývajú stále optimistické prognózy príjmov z dividend od SPP a VSE Holding v rokoch 2019 - 2021. Vôbec nereflektujú vývoj skutočnej výšky dividend v minulých rokoch. Zároveň prosím o zaslanie porovnania rozpočtovaných príjmov z dividend od uvedených spoločností a reálneho stavu za roky 2016 - 2019.
nezodpovedaná 16. 10. 2019Marián Viskupičminister financií SR Ladislav KamenickýVážený pán minister, prosím o informáciu o čerpaní všetkých rezerv rozpočtu. Teda nielen rezervy vlády a rezervy predsedu vlády a rezervy na prostriedky EÚ a odvody do EÚ, ale aj všetkých ostatných rezerv. Údaje prosím za rok 2017, 2018 (finálny stav) a 2019 (priebežný stav k čo najaktuálnejšiemu dátumu).
nezodpovedaná 16. 10. 2019Marián Viskupičminister financií SR Ladislav KamenickýVážený pán minister, ústavný zákon o rozpočtovej zodpovednosti obsahuje aj povinnosť zavedenia záväzných limitov na verejné výdavky (postup ich určenia má stanoviť osobitný zákon). V zákone však nie je definované dokedy sa tak má stať. Prečo sa tak doteraz nestalo? Pracuje sa na zavedení zákonných limitov, resp. v akom stave sú prípravy a kedy budú zavedené? Záväzné limity na verejné výdavky vedia byť dôležitý operatívny a zároveň proticyklický nástroj riadenia rozpočtu.
nezodpovedaná 23. 10. 2019Marián Viskupičpredseda vlády SR Peter PellegriniRobert Fico je jediným aktívnym politikom, ktorý chodil do bytu na Vazovovej ulici na rozhovory s pánom Haščákom. Naďalej trváte na svojom vyjadrení, že pitie koly v nejakom byte je "nič"?
nezodpovedaná 23. 10. 2019Marián Viskupičpredseda vlády SR Peter PellegriniS obľubou hovorievate "padni komu padni", no s obľubou sa pritom tiež alibisticky prikrývate prezumpciou neviny. Je podľa vás hodné, aby podpredsedom parlamentu bol naďalej Martin Glváč, ktorý komunikoval a dohadoval si kšefty s mafiánom a objednávateľom vraždy Marianom Kočnerom?
nezodpovedaná 23. 10. 2019Marián Viskupičpredseda vlády SR Peter PellegriniZrazu hovoríte o potrebe zmien v justícii. Je súčasťou týchto zmien aj to, že vládna koalícia do Súdnej rady SR minulý štvrtok zvolila Viliama Pohančeníka, ktorého v minulosti za sudcu disciplinárneho súdu navrhoval Vladimír Mečiar?
nezodpovedaná 23. 10. 2019Marián Viskupičpredseda vlády SR Peter PellegriniRobert Fico je jediným politikom, ktorý chodil do bytu na Vazovovej ulici na rozhovory s pánom Haščákom. Má tím vyšetrujúci Gorilu naozaj rozviazané ruky a bude sa zaoberať tým, čo tam váš stranícky šéf Robert Fico chodil pre stranu SMER-SD dohadovať?
nezodpovedaná 23. 10. 2019Marián Viskupičgenerálny prokurátor SR Jaromír ČižnárTrváte na tom, že neexistuje zákonná cesta ako postaviť Dobroslava Trnku mimo službu prokurátora?
nezodpovedaná 23. 10. 2019Marián Viskupičminister spravodlivosti SR Gábor GálZrazu hovoríte o potrebe zmien v justícii. Je súčasťou týchto zmien aj to, že vládna koalícia do Súdnej rady SR minulý štvrtok zvolila Viliama Pohančeníka, ktorého v minulosti za sudcu disciplinárneho súdu navrhoval Vladimír Mečiar?
nezodpovedaná 23. 10. 2019Marián Viskupičgenerálny prokurátor SR Jaromír ČižnárPodľa Kočnerovej Threemy boli špeciálny prokurátor Kováčik a Kočnerova spojka Bödör v pravidelnom kontakte. Nie sú zverejnené prepisy údajnej komunikácie medzi nimi dostatočným dôvodom na to, aby ste voči špeciálnemu prokurátorovi Kováčikovi iniciovali disciplinárne konanie?