Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 18. 5. 2016Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterŽiadam pána ministra o vysvetlenie spôsobu výkonu rozhodnutia - odňatia dieťaťa prváka Marca v ZŠ v obci Brehy dňa 13. 5. 2016.
nezodpovedaná 15. 6. 2016Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy odvoláte ministra vnútra Roberta Kaliňáka a kedy sa odsťahujete z bytu, pri ktorom je vážne podozrenie, že bol financovaný z daňových podvodov?
zodpovedaná 19. 10. 2016Anna Verešovádočasne poverený minister dopravy SR Árpád ÉrsekPán minister, sú ešte stále pre študentov a dôchodcov vlaky zadarmo? Pýtajú sa ma na to mnohí študenti a dôchodcovia. Títo totiž čoraz častejšie počujú pri pokladni na železničnej stanici, že voľné lístky už nie sú. Preto sa vás pýtam, obmedzili ste počty voľných lístkov pre študentov a dôchodcov? K tzv. "vlakom zadarmo" mali pribudnúť aj dojazdové autobusy k vlakom. Splnili ste tento prísľub?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoAndrej Danko tvrdí, že jeho večera na hrade bola omnoho lacnejšia ako ostatné podobné akcie v rámci predsedníctva SR v Rade EÚ. Robert Fico, hospodárite s prostriedkami občanov Slovenskej republiky. Kedy zverejníte podrobný zoznam položiek výdavkov, koľko a za čo občania zaplatili počas predsedníctva SR v Rade EÚ?
zodpovedaná 23. 11. 2016Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, od začiatku nového programovacieho obdobia uberli už 2 roky. Aký je dôvod neustáleho odsúvania vyhlásenia výziev v operačnom programe ľudské zdroje pre dopytové projekty?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Anna Verešovádočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákPán minister, nemyslíte si, že vážne podozrenie z rozkrádania peňazí na prezentáciu Slovenska je najhoršou formou prezentácie Slovenska? Nemyslíte si, že okamžite zverejniť, ako boli tieto peniaze využité, je lepšie ako útoky na Zuzanu Hlávkovú?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, aký je váš postoj k závažným informáciám zverejnených v mimoriadnej správe verejného ochrancu práv o skutočnostiach nasvedčujúcich závažnému porušovaniu základných práv a slobôd detí postupom orgánov sociálnoprávnej ochrany deti a sociálnej kurately?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, hovorca vášho ministerstva cez médiá oznámil, že pominuli dôvody prerušenia správneho konania v kauze Čistý deň, n. o. Aké boli dôvody? Akú odpoveď ste obdržali z Generálnej prokuratúry ohľadom porušenia správneho konania?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Anna Verešovádočasne poverený minister dopravy SR Árpád ÉrsekPán minister, cestujúci doteraz využívajúci služby RegioJet-u sú veľmi nespokojní. Po odídení žltých vlakov RJ skončilo lacnejšie, komfortnejšie a rýchlejšie cestovanie. Ani vozne I. triedy vo vlakoch IC ŽS SR sa ešte dlho nevyrovnajú vozňom spoločnosti RegioJet-u. Súčasné cestovanie je takéto - cesta Bratislava - Žilina: cena lístka spoločnosti RegioJet-u bola za 6,60 eur; teraz iba ŽS SR za 13,50 eur, zložitá internetová kúpa a stornovanie cestovného lístka, špinavé, nepohodlné 30-ročné vozne.
nezodpovedaná 10. 5. 2017Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoAkčné plány rozvoja okresov boli prijaté na jeseň roku 2016. Do dnešmého dňa však tieto regióny nedostali na aktivity vyplývajúce z Akčných plánov žiadne finančné prostriedky. Prosím o vysvetlenie.
nezodpovedaná 10. 5. 2017Anna Verešovápodpredseda vlády SR pre investície a informatizáciu Peter PellegriniNa roky 2014 - 2020 sa z financií Európskej únie na projekty v ôsmich z jedenástich operačných programov vyčerpalo iba 4,72 % z alokovanej sumy 13,99 mld. eur. Môžete mi vysvetliť dôvody?
nezodpovedaná 10. 5. 2017Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterRizikom chudoby bolo ohrozených v roku 2016 12,7 % obyvateľov SR, teda 670 tis. osôb. V porovnaní s predchádzajúcim rokom ide o nárast o 30 tis. ľudí. To nie je dobrý výsledok tzv. "sociálnej vlády", ktorá sa hrdí tým, že chráni najslabších. Ako vysvetlíte tento fakt?
nezodpovedaná 10. 5. 2017Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVýzvy na dopytovo-orientované projekty na prioritnú os 3 ZAMESTNANOSŤ boli zase posunuté. Výzva: "Podpora rozvoja regionálnej a miestnej zamestnanosti prostredníctvom subjektov sociálnej ekonomiky" mala byť vyhlásená už v 9/2016, potom 12/2016, teraz je zase posunutá na jún 2017. Prečo je to tak? Aké sú príčiny?
zodpovedaná 17. 5. 2017Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterV pondelok 15. mája sme si pripomenuli Medzinárodný deň rodiny, ktorý bol vyhlásený OSN v roku 1993. Európsky parlament sa ústami svojho predsedu Tajaniho prihlásil v tento deň k podpore rodiny. Podobné gesto už roky chýba zo strany slovenskej vlády. Nezachytila som žiadnu vašu tlačovú besedu, žiadnu vašu aktivitu, žiadne symbolické gesto, dokonca na webstránke vášho rezortu je uvedené nesprávne motto tohto roku. Ako nám to vysvetlíte?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Anna Verešovádočasne poverený minister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, ste na čele ministerstva, ktoré nesie priamo vo svojom názve pojem "rodina". V tomto týždni, 15. mája, sme si pripomenuli Medzinárodný deň rodiny. Na webstránke ministerstva však nenachádzam, okrem výpočtu toho, čo ste povinný robiť, nič o nejakej ucelenej dlhodobej koncepcii rodinnej politiky. OSN v tento deň vyzvala zodpovedné inštitúcie, aby sa zamysleli nad rodinnou politikou vo svojej krajine. Pán minister, zamýšľate sa vôbec nad rodinnou politikou na Slovensku?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, to, že Bašternák vyjadril nad svojimi činmi účinnú ľútosť znamená, že sa k týmto skutkom priznal. Už teda nehovoríme o človeku podozrivom z daňových podvodov, rovno môžeme konštatovať, že bývate u daňového podvodníka. Preto sa pýtam, kedy sa konečne odsťahujete z bytu daňového podvodníka?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, to, že Bašternák vyjadril nad svojimi činmi účinnú ľútosť, znamená, že sa k týmto skutkom priznal. Už teda nehovoríme o človeku podozrivom z daňových podvodov, rovno môžeme konštatovať, že bývate u daňového podvodníka. Preto sa pýtam, kedy sa konečne odsťahujete z bytu daňového podvodníka?
nezodpovedaná 11. 10. 2017Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoPán premiér, je podľa vás odmena vo výške 17,6 milióna eur pre Advokátsku kanceláriu JUDr. Radomíra Bžána adekvátna v porovnaní so sporom kvôli argentínskym dlhopisom, kde bolo v hre približne 10 miliárd eur, pričom spor trval až 5 rokov a Argentínu stáli právne služby 8 miliónov eur?
zodpovedaná 31. 1. 2018Anna Verešovádočasne poverený minister vnútra SR Robert KaliňákV dôsledku prostitúcie (aj maloletých) dievčat sa stalo mesto Trebišov mestom syfilisu. Chorobnosť naň v prepočte na 100-tisíc obyvateľov je 6-krát vyššia ako celoslovenský priemer. Prostituujú aj maloleté (10 - 14-ročné) dievčatá. Pán minister, aké máte riešenia? Čo s týmto problémom chcete robiť?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Anna Verešovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerOd 1. 2. 2018 spoločnosť FALCK Záchranná zrušila posádky s lekárom v mestách Rajec a Kysucké Nové Mesto (región Žilina). Zostanú tam len posádky bez lekára. Vraj im to schválilo ministerstvo. Považujeme tento krok ministerstva za nesprávny, ohrozujúci pacientov. Nemalo byť takéto závažné rozhodnutie konzultované so samosprávnym krajom, ktorý zodpovedá za úroveň regionálneho zdravotníctva? Nemali by byť občania o takýchto vážnych zmenách vopred informovaní?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Anna Verešovádočasne poverený minister zdravotníctva SR Tomáš DruckerV októbri 2017 som vám podala interpeláciu týkajúcu sa nakladania s ľudskými pozostatkami a posúdenia rozsahu legislatívnej úpravy v oblasti pohrebníctva vo vzťahu k výstave "Body The Exhibition". Máte už aj stanovisko etickej komisie MZ SR, preto sa vás chcem spýtať na váš ďalší postup v tejto otázke?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Anna Verešovádočasne poverená ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáAké sú legislatívne pravidlá a čo z nich vyplýva pre občanov SR, ktorí užívajú poľnohospodárske pozemky v náhradnom užívaní a chcú ich ďalej užívať? Občania požadujú jednoznačné vysvetlenie, nakoľko aj príslušní štátni úradníci im v mnohých prípadoch nevedia dať odpoveď.
nezodpovedaná 14. 2. 2018Anna Verešovádočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákV dňoch 12. 3. - 23. 3. 2018 sa bude konať na pôde OSN v New Yorku zasadnutie Komisie OSN pre postavenie žien. Dovoľujem si vás požiadať o zodpovedanie týchto otázok: Kto bude ako zástupca reprezentovať SR na tomto zasadnutí komisie? S akým mandátom pôjde tento zástupca SR v otázkach sexuálnej výchovy a reprodukčných práv?
nezodpovedaná 12. 9. 2018Anna Verešovádočasne poverená ministerka vnútra SR Denisa SakováPani ministerka, v tomto roku v noci z piatka (20.7.) na soboru (21.7.) bol v Žiline napadnutý 21-ročný muž a zranení pri útoku boli aj ďalší dvaja muži, ktorí sa ho snažili brániť. Niekoľko dní predtým boli napadnutí v Trenčíne dvaja mladí muži. Obidva prípady preukazovali znaky násilia na týchto osobách kvôli ich príslušnosti k rase, či inej sexuálnej orientácie. Chcem sa vás preto spýtať, či sa potvrdili tieto dôvody útokov? A tiež sa chcem spýtať, či oproti minulým rokom je počet takto motivovaných útokov a násilia na Slovensku vyšší.
zodpovedaná 19. 9. 2018Anna Verešovádočasne poverená ministerka vnútra SR Denisa SakováV tomto roku v noci z piatka (20.7.) na sobotu (21.7.) bol v Žiline napadnutý 21-ročný muž a pri útoku boli zranení aj ďalší dvaja muži, ktorí sa ho snažili brániť. Niekoľko dní predtým boli v Trenčíne tiež terčom útoku dvaja mladí muži. Obidva prípady útokov preukazovali znaky násilia kvôli príslušnosti k rase, či inej sexuálnej orientácie. Chcem sa vás spýtať, či sa potvrdili tieto dôvody útokov? A tiež, či sa oproti minulým rokom zvýšil v SR počet takto motivovaných útokov.
nezodpovedaná 28. 11. 2018Anna Verešovádočasne poverená ministerka vnútra SR Denisa SakováMinisterstvo vnútra SR otvorilo pred rokom Klientské centrum v Žiline bez kolaudačného rozhodnutia. Vydali ste len „súhlas“ k dočasnému užívaniu stavby na skúšobnú prevádzku do 31. 10. 2018, čo bolo absolútne neprípustné, nakoľko sa nesmie overovať chod prevádzky napr. v MŠ, kultúrnych centrách či reštauráciách, teda tam, kde sa stretáva väčší počet ľudí. Chcem sa preto spýtať, ako dopadlo vyhodnotenie skúšobnej prevádzky? Či ste otvorili riadne kolaudačné konanie, aby ste mohli vydať rozhodnutie na trvalé užívanie stavby?
zodpovedaná 30. 1. 2019Anna Verešovádočasne poverená ministerka vnútra SR Denisa SakováPani ministerka, dňom 31. 10. 2018 skončila skúšobná doba prevádzky Klientského centra v Žiline. Aký je výsledok tohto vyhodnotenia? Zaujíma ma, ako dopadlo vyhodnotenie meraní teplôt, CO2 a vlhkosti. Kedy boli tieto merania vykonané a kto ich vykonával?
zodpovedaná 15. 5. 2019Anna Verešovádočasne poverená ministerka vnútra SR Denisa SakováVerejná ochrankyňa práv v Správe o činnosti za rok 2018 poukázala na problémy a negatívne skúsenosti žiadateľov o trvalý pobyt na území SR na Cudzineckej polícii (str. 35 správy). Zároveň máme informácie, že oddelenie Cudzineckej polície v Bratislave nezvláda nápor cudzincov - existujú 18 mesiacov nevybavené žiadosti, pred budovou žiadatelia kempujú... Pani ministerka, viete o týchto problémoch? Ako ich chcete riešiť?
nezodpovedaná 15. 5. 2019Anna Verešováministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáV roku 2018 som interpelovala ministra zdravotníctva ohľadom výstavy "Body The Exhibition". Etická komisia ministerstva prijala stanovisko a odporučila ministerstvu analyzovať možnosti zmien právnej úpravy, ktoré by jasne regulovali vzťahy k ľudskému telu v obdobných prípadoch. Pán exminister ma ubezpečoval, že ministerstvo pripraví právnu úpravu zákona o pohrebníctve. Pani ministerka, v akom štádiu sa nachádza táto legislatívna práca?
nezodpovedaná 15. 5. 2019Anna Verešovádočasne poverená ministerka vnútra SR Denisa SakováPani ministerka, v nedávnej dobe sa stal v SR ohavný trestný čin - útok na ženu, ktorá bola poliata žeravinou a následne zomrela. Mohli by ste nás informovať, ako ďalej pokračuje vyšetrovanie v tejto veci? Súvisí tento trestný čin s násilím na ženách páchaný blízkou osobou?
nezodpovedaná 15. 5. 2019Anna Verešováministerka zdravotníctva SR Andrea KalavskáV Českej republike bol prijatý zákon, aby sa potratené deti nespaľovali ako odpad v spaľovni odpadov, ale aby boli spopolňované v krematóriu. Pani ministerka, venovali ste sa tejto téme - požiadavke mnohých rodičov a aktivistov? Ak áno, s akým výsledkom? Ak nie, budete takýto návrh zákona iniciovať?
nezodpovedaná 19. 6. 2019Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniPán premiér, v októbri minulého roku ste sa vyjadrili, že vláda chce podporiť pastoráciu Rómov. Je pravdou, a potvrdzujú to aj výskumníci za SAV, že najlepšie výsledky práce s Rómami majú rehoľné spoločenstvá, kňazi, či cirkevné spoločenstvá. Chcem sa spýtať, či a v akej výške vláda podporila takéto projekty?
nezodpovedaná 26. 6. 2019Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniMinisterka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Gabriela Matečná požiadala na rokovaní vlády 25. 6. 2019 o zníženie prostriedkov EÚ o nevyčerpanú sumu vo výške skoro 42 miliónov eur z OP Rybné hospodárstvo a Integrovaného regionálneho operačného programu. Pán premiér, ako je možné, že Slovensko doteraz "nestihlo" vyčerpať tieto peniaze? V regiónoch Slovenska sme za ne mohli zlepšiť zdravotnícku a sociálnu infraštruktúru, cyklotrasy, zvýšiť počet miest v škôlkach alebo opraviť cesty. Ako je vôbec toto možné?
nezodpovedaná 26. 6. 2019Anna Verešovádočasne poverená ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáPani ministerka, z OP Rybné hospodárstvo a Integrovaného regionálneho ooperačného programu (IROP) sa doteraz nepodarilo využiť financie na projekty vo výške skoro 42 mil. eur, preto ste museli požiadať o zníženie týchto financií z EÚ. Ako je možné, že ste "nestihli" vyčerpať tieto financie, za ktoré mohli byť v regiónoch Slovenska opravené cesty, vyšší počet miest v škôlkach, nové cyklotrasy či zlepšená zdravotná a sociálna infraštruktúra. Ako je to možné?
nezodpovedaná 11. 9. 2019Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniPán premiér, v októbri minulého roka ste sa vyjadrili že vláda chce podporiť pastoráciu Rómov. je pravdou (a potvrdzujú to aj výskumníci zo SAV), že najlepšie výsledky práce s Rómami majú rehoľné spoločenstvá, kňazi, či cirkevné komunity. Chcem sa spýtať či, a v akej výške, vláda podporila takéto projekty?
nezodpovedaná 18. 9. 2019Anna Verešovádočasne poverená ministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáVláda schválila dňa 25. 6. 2019 Zmenu Operačného programu Rybné hospodárstvo 2014-202 verzia 4.0 a tiež Integrovaný regionálny operačný programu 2014-2020, verzia 5.0. Ide o zníženie prostriedkov EÚ o nevyčerpanú sumu vo výške skoro 42 mil. eur z OP Rybné hospodárstvo a IROP. Prečo nebola táto suma vyčerpaná? Je zarážajúce, že Slovensko takto prišlo o veľký balík z programu IROP, ktorého cieľom je zvýšiť konkurencieschopnosť regiónov SR. V regiónoch Slovenska sme za tieto prostriedky mohli zlepšiť zdravotnú a sociálnu infraštruktúru, vybudovať cyklotrasy, zvýšiť počet miest v škôlkach, opraviť cesty a mnoho iných verejnoprospešných služieb, ktoré by zvýšili kvalitu života občanov v týchto regiónoch.
nezodpovedaná 16. 10. 2019Anna Verešovádočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Peter PellegriniPán premiér, v októbri minulého roku ste sa vyjadrili, že vláda chce podporiť pastoráciu Rómov. Je pravdou, a potvrdzujú to aj výskumníci za SAV, že najlepšie výsledky práce s Rómami majú rehoľné spoločenstvá, kňazi, či cirkevné spoločenstvá. Chcem sa spýtať, či a v akej výške vláda podporila takéto projekty?