Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 15. 6. 2016Eduard Hegerpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, kedy odvoláte ministra vnútra Roberta Kaliňáka a kedy sa odsťahujete z bytu, pri ktorom je vážne podozrenie, že bol financovaný z daňových podvodov?
nezodpovedaná 7. 9. 2016Eduard Hegerminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterAké opatrenia pre sprísnenie podmienok pre dlhodobo nezamestnaných ministerstvo práce, sociálnych vecí a rodiny uvažuje? (Prosím, uviesť konkrétne smerovanie a pripravené opatrenia.)
nezodpovedaná 7. 9. 2016Eduard Hegerpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírPo hlasovaní o Brexite v Spojenom kráľovstve sme zaznamenali vyjadrenia Georgea Osborna, že plánoval znížiť daň z príjmov právnických osôb z 20 % na menej ako 15 %. Chcel tak zabrániť odlivu investorov, firiem zo Spojeného kráľovstva. Nemecký minister financií Wolfgang Schäuble sa v tejto súvislosti vyjadril o európskej daňovej vojne, v ktorej budú štáty tlačiť dane čo najnižšie (daňové sadzby). Pripravuje sa ministerstvo financií na takúto prípadnú hrozbu?
zodpovedaná 21. 9. 2016Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaPotravinová komora Slovenska vyzýva vládu Slovenskej republiky, aby sa pridala k požiadavke Francúzska a Rakúska, ktoré žiadajú zastaviť rokovania o Transatlantickom obchodnom partnerstve. Ak sa pozeráme na dohodu o partnerstve cez prizmu ohrozenia spotrebiteľa geneticky upravenými potravinami, ktoré budú dovážané z USA. Aké je stanovisko a iniciatíva vlády vo svetle týchto skutočností?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Eduard Hegerpredseda vlády SR Robert FicoAndrej Danko tvrdí, že jeho večera na hrade bola omnoho lacnejšia ako ostatné podobné akcie v rámci predsedníctva SR v Rade EÚ. Robert Fico, hospodárite s prostriedkami občanov Slovenskej republiky. Kedy zverejníte podrobný zoznam položiek výdavkov, koľko a za čo občania zaplatili počas predsedníctva SR v Rade EÚ?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Eduard Hegerminister vnútra SR Robert KaliňákKeď Ministerstvo vnútra SR preberalo do svojej pôsobnosti špecializovanú štátnu správu, minister prisľúbil, že prehodnotí a urobí nápravu v rozdieloch platov štátnych úradníkov v rámci jednotlivých odborov podľa náročnosti vybavovanej agendy. Čo sa doteraz zrealizovalo?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Eduard Hegerminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákPán minister, nemyslíte si, že vážne podozrenie z rozkrádania peňazí na prezentáciu Slovenska je najhoršou formou prezentácie Slovenska? Nemyslíte si, že okamžite zverejniť, ako boli tieto peniaze využité, je lepšie ako útoky na Zuzanu Hlávkovú?
zodpovedaná 7. 12. 2016Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaVyužila Jadrová a vyraďovacia spoločnosť, ktorá spadá pod ministerstvo hospodárstva v období január 2011 - október 2016 služby externej osoby alebo spoločnosti poskytujúcej právne služby? Prosím, poskytnúť názov, sídlo, IČO spoločnosti, resp. osôb, ktoré poskytli právne služby, ako aj sumu (vrátane DPH), ktorá bola za právne služby fakturovaná.
nezodpovedaná 1. 2. 2017Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaNa základe čoho, akých kritérií ste vyčíslili náklady na jednotlivé časti reformného zámeru Optimalizácie procesu posudzovania vplyvov (RIA)? Kde v zahraničí takýto model funguje a koľko porovnateľný alebo rovnaký projekt stál tam?
nezodpovedaná 1. 2. 2017Eduard Hegerminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekAké iné konkrétne cenové ponuky ste dostali na nové sieťové IT riešenie wifi v Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.? Prosím o špecifikáciu ceny hardwaru, ceny montáže, ceny testovania, ceny dvojročného servisu a ceny výkresovej dokumentácie?
zodpovedaná 8. 2. 2017Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaNa základe čoho, akých kritérií ste vyčíslili náklady na jednotlivé časti reformného zámeru Optimalizácie procesu posudzovania vplyvov (RIA)? Kde v zahraničí takýto model funguje a koľko porovnateľný alebo rovnaký projekt stál tam?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Eduard Hegerminister dopravy a výstavby SR Árpád ÉrsekAké iné konkrétne cenové ponuky ste dostali na nové sieťové IT riešenie wifi v Železničnej spoločnosti Slovensko, a. s.? Prosím o špecifikáciu ceny hardwaru, ceny montáže, ceny testovania, ceny dvojročného serviu a ceny výkresovej dokumentácie.
nezodpovedaná 17. 5. 2017Eduard Hegerminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterPán minister, ste na čele ministerstva, ktoré nesie priamo vo svojom názve pojem "rodina". V tomto týždni, 15. mája, sme si pripomenuli Medzinárodný deň rodiny. Na webstránke ministerstva však nenachádzam, okrem výpočtu toho, čo ste povinný robiť, nič o nejakej ucelenej dlhodobej koncepcii rodinnej politiky. OSN v tento deň vyzvala zodpovedné inštitúcie, aby sa zamysleli nad rodinnou politikou vo svojej krajine. Pán minister, zamýšľate sa vôbec nad rodinnou politikou na Slovensku?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Eduard Hegerminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterV pondelok 15. mája sme si pripomenuli Medzinárodný deň rodiny, ktorý bol vyhlásený OSN v roku 1993. Európsky parlament sa ústami svojho predsedu Tajaniho prihlásil v tento deň k podpore rodiny. Podobné gesto už roky chýba zo strany slovenskej vlády. Nezachytil som žiadnu vašu tlačovú besedu, žiadnu vašu aktivitu, žiadne symbolické gesto, dokonca na webstránke vášho rezortu je uvedené nesprávne motto tohto roku. Ako nám to vysvetlíte?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Eduard Hegerpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, to, že Bašternák vyjadril nad svojimi činmi účinnú ľútosť znamená, že sa k týmto skutkom priznal. Už teda nehovoríme o človeku podozrivom z daňových podvodov, rovno môžeme konštatovať, že bývate u daňového podvodníka. Preto sa pýtam, kedy sa konečne odsťahujete z bytu daňového podvodníka?
zodpovedaná 6. 9. 2017Eduard Hegerpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírV rozpočte rozpočtovanej kapitoly ministerstva vnútra sme našli navýšenie prostriedkov v rámci operačného programu Efektívna verejná správa, podprogramu Posilnené inštitucionálne kapacity a efektívna verejná správa. Navýšenie bolo zo sumy 34 531 742 € na 83 170 677,53 €. Prečo tieto prostriedky boli navýšené a načo boli použité za posledných 8 mesiacov?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Eduard Hegerpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírV rozpočtovej kapitole Všeobecná pokladničná správa bolo naplánovaných viac ako 2 miliardy eur programovo nealokovaných prostriedkov. Koľko z týchto prostriedkov a na čo bolo zatiaľ vyčerpaných?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Eduard Hegerpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírV rozpočte rozpočtovanej kapitoly ministerstva vnútra sme našli navýšenie prostriedkov v rámci operačného programu Efektívna verejná správa, podprogramu Zefektívnený súdny systém a zvýšená vymáhateľnosť práva. Navýšenie bolo zo sumy 2 864 113 € na 9 764 206,47 €. Prečo tieto prostriedky boli navýšené a načo boli použité za posledných 8 mesiacov?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Eduard Hegerpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, to, že Bašternák vyjadril nad svojimi činmi účinnú ľútosť, znamená, že sa k týmto skutkom priznal. Už teda nehovoríme o človeku podozrivom z daňových podvodov, rovno môžeme konštatovať, že bývate u daňového podvodníka. Preto sa pýtam, kedy sa konečne odsťahujete z bytu daňového podvodníka?
nezodpovedaná 11. 10. 2017Eduard Hegerpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, je podľa vás odmena vo výške 17,6 milióna eur pre Advokátsku kanceláriu JUDr. Radomíra Bžána adekvátna v porovnaní so sporom kvôli argentínskym dlhopisom, kde bolo v hre približne 10 miliárd eur, pričom spor trval až 5 rokov a Argentínu stáli právne služby 8 miliónov eur?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaPodľa zákona č. 250/2012 Z. z. o regulácii v sieťových odvetviach je ministerstvo hospodárstva zainteresované do tvorby cenových rozhodnutí Úradu pre reguláciu sieťových odvetví. Prečo ministerstvo nedalo stanovisko k aktuálnemu rozhodnutiu o navýšení cien elektrickej energie?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Eduard Hegerministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáAké sú legislatívne pravidlá a čo z nich vyplýva pre občanov SR, ktorí užívajú poľnohospodárske pozemky v náhradnom užívaní a chcú ich ďalej užívať? Občania požadujú jednoznačné vysvetlenie, nakoľko aj príslušní štátni úradníci im v mnohých prípadoch nevedia dať odpoveď.
nezodpovedaná 12. 9. 2018Eduard Hegerpredseda vlády SR Peter PellegriniVláda sa zaviazala podať každý rok odpočet o zlepšovaní právneho stavu krajiny v rámci iniciatívy Rule of Law, už dlho tak neurobila, kedy takýto odpočet predstaví? Čo robí šéf odboru prevencie korupcie Peter Kovařík na Úrade vlády, aké sú jeho úlohy, pracuje tam ešte? Pred rokom ho premiér uviedol do funkcie, aké má výsledky?
zodpovedaná 12. 9. 2018Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaCeny elektriny stále rastú, na Slovensku sú vysoké aj preto, že firmy a občania v nich platia dotácie pre súkromnú firmu na ťažbu hnedého uhlia. Firmy strácajú konkurencieschopnosť voči zahraničiu aj pre drahú elektrinu. Kedy vláda zastaví dotovanie ťažby uhlia cez elektráreň Nováky?
nezodpovedaná 12. 9. 2018Eduard Hegerpodpredseda vlády a minister financií SR Peter KažimírVysoké zdanenie a zodvodnenie miezd na Slovensku sa stále nepriamo zvyšuje, najmä z dôvodu rastu priemerných a minimálnych miezd a nezvyšovaním nezdaniteľného minima, čiže percento čistej mzdy z hrubej a superhrubej mzdy, ktorú zamestnanec dostane na účet sa stále znižuje. Pripravuje ministerstvo zvýšenie nezdaniteľného minima, daňového bonusu na deti, prípadne zníženie odvodov, čím by sa zvýšili čisté mzdy?
nezodpovedaná 12. 9. 2018Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaFirmy na Slovensku trpia nedostatkom ľudí, brzdí to ekonomiku, investície, rast HDP, rast príjmov štátneho rozpočtu. Čo preto robí ministerstvo hospodárstva, aby sa to zlepšilo, aby firmám pomohlo?
nezodpovedaná 12. 9. 2018Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaBMW pri výbere lokality pre novú automobilku uprednostnilo Maďarsko pred Košicami, čo je neúspech východného Slovenska. Dôvody sú aj zhoršujúce sa podnikateľské prostredie, slabé technické vzdelanie, slabá a nedokončená infraštruktúra na východe. Čo s tým chce ministerstvo v kráktodobom horizonte urobiť, aby sa to zmenilo, aby investori mohli prichádzať aj na východné Slovensko?
nezodpovedaná 12. 9. 2018Eduard Hegerminister hospodárstva SR Peter ŽigaPred vyše 10 rokmi pri príchode automobilky KIA na Slovensko jej vláda sľúbila urýchlené dokončenie diaľnice D3 zo Žiliny smerom na Ostravu a do Poľska. Diaľnica doteraz nie je dokončená, niektoré časti dokonca ani nie sú rozostavané, či naprojektované. Ako ministerstvo pracuje na tom, aby bol tento sľub splnený?
nezodpovedaná 19. 6. 2019Eduard Hegerminister financií SR Ladislav KamenickýPán minister, ako chcete dosiahnuť vyrovnaný rozpočet, o ktorom jeho samotný tvorca, pán Kažimír - súčasný guvernér, povedal, že vyrovnaný nebude a je potrebné prijať dodatočné opatrenia vo výške 700 mil. eur. V rozpočte je enormná diera, ktorou je rozpočet na míle vzdialený od svojho cieľa. Ako chcete v nasledujúcich 6 mesiacoch tento nereálny cieľ dosiahnuť?
zodpovedaná 26. 6. 2019Eduard Hegerminister financií SR Ladislav KamenickýPán minister, ako chcete dosiahnuť vyrovnaný rozpočet, o ktorom jeho samotný tvorca, pán Kažimír - súčasný guvernér, povedal, že vyrovnaný nebude a je potrebné prijať dodatočné opatrenia vo výške 700 mil. eur. V rozpočte je enormná diera, ktorou je rozpočet na míle vzdialený od svojho cieľa. Ako chcete v nasledujúcich 6 mesiacoch tento nereálny cieľ dosiahnuť?
nezodpovedaná 11. 9. 2019Eduard Hegerministerka pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Gabriela MatečnáVážená pani ministerka, schválenie zákona prinieslo zamätočné zverejňovanie slovenských potravín v letákoch reťazcov. Podľa medializovaných informácií bola voči tomuto zákonu podaná sťažnosť do Bruselu. Vyjadril sa už, prosím, Brusel k tejto sťažnosti? Ak áno, tak ako prosím?
nezodpovedaná 27. 11. 2019Eduard Hegerminister financií SR Ladislav KamenickýPolícia v utorok zasahovala v TIPOS-e. Ten spadá pod rezort financií. Ministerstvo financií tam pred mesiacmi v súvislosti s medializovanými informáciami vykonalo kontrolu. Aké boli výsledky kontroly ministerstva a plánujete odvolať šéfa TIPOS-u, prípadne podniknúť iné kroky?