Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

12
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 15. 6. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, nedávno ste sa stretli s podpredsedníčkou vlády a ministerkou spravodlivosti Luciou Žitňanskou ohľadom priorít v oblasti justície. Mohli by ste nám bližšie špecifikovať tieto priority?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, nedávno ste sa telefonicky rozprávali s prezidentom Ruskej federácie Vladimírom Putinom. Mohli by ste nám prezradiť, čo bolo hlavnou témou rozhovoru?
nezodpovedaná 15. 6. 2016Marián Kérydočasne poverená ministerka spravodlivosti SR Lucia ŽitňanskáVážená pani ministerka, po stretnutí s predsedom vlády SR Robertom Ficom boli zadefinované priority v oblasti justície. Mohli by ste nám povedať viac o chystanej novelizácii protischránkového zákona?
nezodpovedaná 21. 9. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, Slovensku sa v poslednej dobe darí v ekonomických ukazovateľoch. Môžeme očakávať v blízkej budúcnosti príchod ďalších investorov?
nezodpovedaná 21. 9. 2016Marián Kéryminister vnútra SR Robert KaliňákVážený pán minister, ako hodnotíte bratislavský summit z pohľadu organizácie a bezpečnosti?
nezodpovedaná 19. 10. 2016Marián Kéryminister práce, sociálnych vecí a rodiny SR Ján RichterVážený pán minister, na zasadnutí vlády bolo schválené zvýšenie minimálnej mzdy zo 405 eur na 430 eur, čo mňa osobne veľmi teší. Je reálne, aby sme v blízkej budúcnosti prekonali hranicu 500 eur?
nezodpovedaná 26. 10. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády SR, v tomto volebnom období sa ešte chystajú dajaké ďalšie pozitívne opatrenia pre živnostníkov?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády SR, na zasadnutí vlády bolo schválené zvýšenie minimálnej mzdy zo súčasných 405 eur na 430 eur. Je podľa vás reálne, aby v blízkej budúcnosti prekonala výška minimálnej mzdy hranicu 500 eur?
nezodpovedaná 23. 11. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, podľa Európskej komisie patrí Slovensko medzi krajiny, ktoré dokážu nájsť zdroje na projekty rozvojového charakteru a na druhej strane patriť ku krajinám, ktoré sú najzodpovednejšie z pohľadu verejných financií. Teší vás takéto ocenenie?
nezodpovedaná 30. 11. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, v sobotu ste sa v Uhrovci zúčastnili osláv 95. výročia narodenia Alexandra Dubčeka. Je odkaz Alexandra Dubčeka aktuálny aj dnes?
zodpovedaná 30. 11. 2016Marián Kéryminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákVážený pán minister, ako hodnotíte vaše zahraničné pracovné cesty v Kazachstane či v Bielorusku?
nezodpovedaná 30. 11. 2016Marián Kéryminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákVážený pán minister, ako hodnotíte vaše nedávne zahraničné pracovné cesty v Kazachstane či v Bielorusku?
nezodpovedaná 7. 12. 2016Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, podľa najnovších analýz dôveruje vláde a parlamentu až o jednu tretinu ľudí viac v porovnaní s rokom 2005. Ako vnímate tento fakt vy?
nezodpovedaná 1. 2. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoNezamestnanosť na Slovensku klesá a zdá sa, že najväčším problémom je, že zamestnávatelia nemôžu obsadiť voľné pracovné pozície pre nedostatok kvalifikovaných ľudí. Aké opatrenia sa plánujú prijať na uplatnenie ľudí podľa potrieb trhu?
nezodpovedaná 1. 2. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako by ste zhodnotili doterajšie výjazdové rokovania vlády?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, v súčasnosti dostávam najviac otázok pri stretnutiach s ľuďmi ohľadom cien energií, ktoré sa rozhodnutím ÚRSO neúmerne navýšili. Ste hlavným garantom toho, aby sa táto krivda napravila. Viete nás oboznámiť o nových skutočnostiach?
nezodpovedaná 8. 2. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, nedávno ste sa zúčastnili neformálneho summitu na Malte, ktorý nadväzoval na náš Bratislavský summit, ktorý ste označili za začiatok sebareflexie EÚ. Aké sú hlavné zámery Maltského summitu?
nezodpovedaná 22. 3. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké závery vyplynuli zo summitu s poľskou premiérkou na mimoriadnom summite V4 o kvalite potravín?
nezodpovedaná 22. 3. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, 25. marca 2017 sa uskutoční v Ríme summit EÚ. Čo najmä od neho očakávate?
zodpovedaná 5. 4. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, nedávno ste sa zúčastnili rokovaní s nemeckou kancelárkou Angelou Merkelovou a nemeckým prezidentom Steinmeierom. Aké sú hlavné posolstvá z týchto rokovaní?
nezodpovedaná 5. 4. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, nedávno ste sa vrátili zo zahraničnej cesty v Berlíne. Viete nám priblížiť závery z rokovaní s kancelárkou Angelou Merkelovou a prezidentom Steinmeierom?
zodpovedaná 5. 4. 2017Marián Kéryminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákVážený pán minister, europoslanec Sulík počas piatkového vystúpenia poslancov Európskeho parlamentu v NR SR vyhlásil, že je za posilnenie kompetencií národných štátov na úkor Európskej únie. Dokonca vyhlásil, že netreba za každú cenu, aby bolo Slovensko v jadre Európskej únie. Aký je váš názor na jeho vyjadrenia?
nezodpovedaná 5. 4. 2017Marián Kéryminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákVážený pán minister, počas premiérového vystúpenia poslancov Európskeho parlamentu v pléne NR SR europoslanec Sulík vyhlásil, že je za posilnenie kompetencií národných štátov na úkor Európskej únie. Dokonca vyhlásil, že netreba, aby bolo Slovensko za každú cenu v jadre Európskej únie. Aký je váš názor na jeho postoje?
nezodpovedaná 10. 5. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoZamestnávatelia v niektorých regiónoch avizujú nedostatok kvalifikovanej pracovnej sily. Jednou z možností riešenia tohoto problému je podpora mobility za prácou. Aké opatrenia sa pripravujú ohľadom podpory mobility?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, podľa medializovaných informácií sa slovenskej ekonomike veľmi darí. Ako hodnotíte ukazovatele našej ekonomiky vy?
nezodpovedaná 17. 5. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, myslíte si, že možnosť mimovládnych a neziskových organizácií čerpať finančné prostriedky z operačného programu efektívna verejná správa môže viesť k efektívnejšiemu boju proti korupcií?
nezodpovedaná 14. 6. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, poslanec Európskeho parlamentu a predseda SaS Richard Sulík vyhlásil, že ambícia Slovenska byť v jadre EÚ može byť nebezpečná a škodlivá. Ako s odstupom času hodnotíte jeho vyjadrenia?
nezodpovedaná 14. 6. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, patríte k politikom, ktorí dlhodobo poukazujú na výhody členstva v Európskej únii. Momentálne sa veľa hovorí o ambícii Slovenska byť súčasťou jadra EÚ. Čo všetko by sme mohli stratiť, ak by sme z jadra EÚ vypadli?
zodpovedaná 6. 9. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert Fico4. septembra sa v Ledniciach uskutočnilo spoločné rokovanie vlád Slovenskej a Českej republiky. Vážený pán predseda vlády, aké sú hlavné závery z tohoto rokovania?
nezodpovedaná 6. 9. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké konkrétne pozitívne dopady budú mať naši občania, ak bude Slovensko súčasťou jadra Európskej únie?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké opatenia robí vláda pre pracovnú mobilitu?
nezodpovedaná 13. 9. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, akou formou chce vláda riešiť nedostatok pracovných síl pre prichádzajúce nové investície?
nezodpovedaná 11. 10. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoO dvojakej kvalite potravín sa vďaka Slovensku a ostatných krajín Vyšehradskej štvorky začalo hovoriť v dôležitých orgánoch EÚ. V piatok 13. októbra sa v Bratislave uskutoční summit za rovnakú kvalitu potravín. Vážený pán predseda, čo od Bratislavského summitu môžeme očakávať?
nezodpovedaná 11. 10. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, nedávno ste sa zúčastnili kontrolného dňa v súvislosti s výstavbou Národného futbalového štadióna. Napriek tomu, že naša reprezentácia nepostúpila na MS do Ruska, určite potrebujeme moderný futbalový stánok. Čo by ste odkázali všetkým neprajníkom výstavby Národného futbalového štadióna?
nezodpovedaná 11. 10. 2017Marián Kéryminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniVážený pán podpredseda vlády, nedávno ste predstavili akčný plán na zvýšenie transparentnosti a zjednodušenie implementácie čerpania eurofondov. Môžete nám predstaviť najzásadnejšie opatrenia z tohto akčného plánu?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, začiatkom týždňa ste sa zúčastnili v Budapešti summitu krajín strednej a východnej Európy. Po rokovaní s čínskym premiérom ste vyjadrili spokojnosť, že naše vzájomné vzťahy sa po roku znormalizovali. Aké sú hlavné závery z tohoto rokovania s čínskou stranou?
nezodpovedaná 29. 11. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, tento týždeň ste sa zúčastnili summitu krajín strednej a východnej Európy. Po rokovaní s čínskym premiérom ste vyjadrili spokojnosť, že naše vzájomné vzťahy sa posúvajú do normánych koľají. Mohli by ste nám priblížiť závery z tohoto stretnutia?
nezodpovedaná 6. 12. 2017Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, nedávno ste absolvovali 8 hodinovú nočnú zmenu v závode. Aj týmto spôsobom ste sa postavili za to veľké množstvo ľudí, ktorí pracujú na nočnej zmene. Od budúceho roku by si mali polepšiť zamestnanci pracujúci na nočnej zmene, ale aj tí, ktorí pracujú počas víkendu. Viete nám povedať bližšie informácie?
nezodpovedaná 31. 1. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, s akými pocitmi ste prijali výsledky prezidentských volieb v susednej Českej republike?
nezodpovedaná 31. 1. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, nedávno sa v Budapešti uskutočnil summit Vyšehradskej skupiny. Je pravdou, že všetci partneri ste sa zhodli v otázkach proeurópskej orientácie, ako aj v otázke migrácie? Sú témy, ktoré nás s partnermi rozdeľujú?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, ako bývalý štátny zamestnanec oceňujem, že sa vláda rozhodla riešiť platy štátnych zamestnancov. Dnes sa totiž viaceré tarifné triedy začínajú pod úrovňou minimálnej mzdy. Viete nám priblížiť konkrétne kroky týkajúce sa tejto problematiky?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, nedávno ste oznámili správu týkajúcu sa rekonštukcií inernátov, ktorá by mala potešiť najmä študentov. Okrem konkrétnej ponuky 10 miliónov eur ste oznámili, že preplatíte každú faktúru, týkajúcu sa rekonštukcií internátov. Zaskočila ma však negatívna kritika zo strany niektorých predstaviteľov študentov, na kritiku ste už zvyknutý, ale ako sa pozeráte na tieto reakcie študentov?
nezodpovedaná 7. 2. 2018Marián Kéryminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniVážený pán podpredseda, absolvovali ste rokovanie s eurokomisárom Šefčovičom a predsedom Trenčianskeho samosprávneho kraja Jaroslavom Baškom, na ktorom sa zúčastnili aj zástupcovia ministerstiev a samospráv na tému transformácia uhoľného regiónu Horná Nitra. Aké sú závery z tohto rokovania?
zodpovedaná 14. 2. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda, nedávno ste avizovali , ambíciu vlády zjednodušiť proces pri čerpaní eurofondov. Viete nám podať bližšie informácie?
zodpovedaná 14. 2. 2018Marián Kéryminister zdravotníctva SR Tomáš DruckerVážený pán minister, chcel by som sa spýtať, ako ste s odstupom času pokročili vo výstavbe, resp. zriaďovaní pracovísk CT, PET, GG, RTG, USG, atď. v štátnych zariadeniach, tým znížili čakacie doby pacientov a neboli závislí na súkromných spoločnostiach.
zodpovedaná 14. 2. 2018Marián Kéryminister investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Peter PellegriniVážený pán podpredseda, v súčasnosti trvá proces čerpania eurofondov veľmi dlho, niekedy sú to aj roky. Žiadateľ musí dokladovať desiatky listov a prechádzať cez množstvo úradníkov. Zachytil som, že máte ambíciu tento proces zjednodušiť. Viete nám prezradiť konkrétne kroky?
nezodpovedaná 9. 5. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, nedávno ste sa vrátili z návštevy z Nemeckej spolkovej republiky, kde ste sa stretli s prezidentom Steinmeierom a kancelárkou Merkelovou. Aké sú najdôležitejšie závery z týchto rokovaní?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, ako vnímate zmenu postoja nemeckej kancelárky Angely Merkelovej k migrácii?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Marián Kérypredseda vlády SR Peter PellegriniVážený pán predseda vlády, ako vnímate zmenu postoja nemeckej kancelárky Angely Merkelovej k migrácii a ako to ovplyvní našu politiku?
nezodpovedaná 13. 6. 2018Marián Kérydočasne poverená ministerka vnútra SR Denisa SakováVážená pani ministerka, Slovensko vždy kritizovalo povinné kvóty. Ako vnímate zmenu postoja nemeckej kancelárky Angely Merkelovej ohľadom tejto témy?
12