Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

1234
StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 20. 6. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, vo svojej predvolebnej kampani ste občanom sľubovali istoty. Zatiaľ jedinou istotou je, že vaším balíčkom 22 opatrení dosiahnete zvýšenie nezamestnanosti a zníženie príjmu občanov. Najviac sa to dotkne ekonomicky najslabších regiónov. Aké ďalšie rany istoty môžu v najbližších mesiacoch čakať od vašej vlády obyvatelia Slovenska?
nezodpovedaná 27. 6. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, vo svojej predvolebnej kampani ste občanom sľubovali istoty. Zatiaľ jedinou istotou je, že vaším balíčkom 22 opatrení dosiahnete zvýšenie nezamestnanosti a zníženie príjmu občanov. Najviac sa to dotkne ekonomicky najslabších regiónov. Aké ďalšie istoty môžu v najbližších mesiacoch čakať od vašej vlády obyvatelia Slovenska?
nezodpovedaná 27. 6. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, čo mi odpoviete na to, že pripravovaná výstavba diaľničného úseku D1-tunel Višňové je vysúťažený viac ako o 50 % lacnejšie ako vaše predražené PPP projekty? Kedy sa konečne ospravelníte občanom SR?
zodpovedaná 27. 6. 2012Pavol Zajacminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Dušan ČaplovičVážený pán minister, aké sú výsledky kontroly ministerstva školstva na Právnickej fakulte Univerzity Mateja Bela (UMB) v Banskej Bystrici v súvislosti so získaním sporného právnického titulu ministra práce Jána Richtera? Získal minister práce Ján Richter bakalársky diplom zákonne a na akreditovanom študijnom odbore?
nezodpovedaná 25. 7. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, vo svojej predvolebnej kampani ste občanom sľubovali istoty. Zatiaľ jedinou istotou je, že vaším balíčkom 22 opatrení dosiahnete zvýšenie nezamestnanosti a zníženie príjmu občanov. Najviac sa to dotkne ekonomicky najslabších regiónov. Aké ďalšie rany istotoy môžu v najbližších mesiacoch čakať od vašej vlády obyvatelia Slovenska?
nezodpovedaná 25. 7. 2012Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekAké sú plány ministerstva, resp. jej podriadenej inštitúcie Železničnej spoločnosti Slovensko, a.s. ohľadne zmien grafikonu vlakovej dopravy 2012/2013 v Prešovskom kraji? Budú sa škrtať alebo obmedzovať vlakové spojenia č. 800, 801, 932, 933 v roku 2013? Prečo tretie najväčšie mesto na Slovensku, Prešov, nemá priame a pravidelné vlakové spojenie s Bratislavou cez Žilinu?
nezodpovedaná 8. 8. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, počas nedávnej hodiny otázok 26. júla ste v odpovedi vášmu poslancovi povedali, citujem: "Vláda v rokoch 2006-2010 zanechala vydané stavebné povolenia na 224 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest.". Môžete povedať, na ktoré konkrétne úseky z tých 224 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest ste zanechali vydané stavebné povolenia vláde Ivety Radičovej?
zodpovedaná 12. 9. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, počas Hodiny otázok, 26. júla, ste v odpovedi vášmu poslancovi za SMER-SD povedali citujem: "Vláda v rokoch 2006-2010 zanechala vydané stavebné povolenia na 224 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest." Podľa mojich vedomostí to je lož. Môžete mi povedať, na ktoré konkrétne úseky z 224 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest ste zanechali vydané stavebné povolenia vláde Ivety Radičovej?
nezodpovedaná 12. 9. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aké opatrenia pripravuje vaša vláda pre zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti cestnej infraštruktúry regiónu Horného Zemplína (okresy Vranov n/T, Humenné, Snina, Stropkov a Medzilaborce)? Od tejto infraštruktúrnej dostupnosti je priamo závislý rozvoj tohto regiónu, naplnenie prázdnych alebo poloprázdnych priemyselných parkov a zníženie vysokej nezamestnanosti, ktorá v týchto okresoch prekračuje 20 percent.
nezodpovedaná 12. 9. 2012Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, počas hodiny otázok 26. júla, povedal predseda vlády Robert Fico, citujem: "Vláda v rokoch 2006-2010 zanechala vydané stavebné povolenia na 224 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest." Podľa mojich vedomostí to je lož. Môžete mi povedať, na ktoré konkrétne úseky z uvedených 224 kilometrov diaľníc a rýchlostných ciest zanechala prvá vláda Roberta Fica vydané stavebé povolenia nastupujúcej vláde Ivety Radičovej?
nezodpovedaná 19. 9. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aké opatrenia pripravuje vaša vláda pre zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti cestnej infraštruktúry regiónu Horného Zemplína (okresy Vranov n/T, Humenné, Snina, Stropkov a Medzilaborce)? Od tejto infraštruktúrnej dostupnosti je priamo závislý rozvoj tohto regiónu, naplnenie prázdnych alebo poloprázdnych priemyselných parkov a zníženie vysokej nezamestnanosti, ktorá v týchto okresoch prekračuje 20 percent.
nezodpovedaná 19. 9. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ďakujem za Zoznam stavieb s vydaným stavebným povolením na diaľnice a rýchlostné cesty v rokoch 2006-2010, ktoré ste mi dali na nedávnej Hodine otázok. Po jeho preštudovaní som dospel k názoru, že sa evidentne mýlite. Vami dodaný zoznam obsahuje nielen 129,7 kilometrov úsekov s vydanými stavebnými povoleniami, ktoré ste naozaj zanechali nasledujúcej vláde, ale aj viac ako 99 km úsekov diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sa za vašej vlády v rokoch 2006-2010 začali stavať, alebo dokonca aj dali do prevádzky! Váš zoznam obsahuje napríklad úsek diaľnice D1 Studenec-Behárovce, ktorý ste osobne otvárali 7. júna 2010, alebo I. a II. úsek diaľnice D1 Sverepec-Vrtižer, kde ste pán premiér 30. mája 2010 strihali pásku. Pán Fico, stále trváte na svojom nepravdivom výroku, že vaša vláda zanechala vláde Ivety Radičovej vydané stavebné povolenia na 224 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest?
nezodpovedaná 19. 9. 2012Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, aké opatrenia pripravuje vaše ministerstvo pre zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti cestnej infraštruktúry regiónu Horného Zemplína (okresy Vranov nad Topľou, Humenné, Sniná, Stropkov a Medzilaborce)? Od tejto infraštruktúrnej dostupnosti je priamo závislý rozvoj tohto regiónu, naplnenie prázdnych alebo poloprázdnych priemyselných parkov a zníženie vysokej nezamestnanosti, ktorá v týchto okresoch prekračuje 20 %.
zodpovedaná 26. 9. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ďakujem za Zoznam stavieb s vydaným stavebným povolením na diaľníce a rýchlostné cesty v rokoch 2006-2010, ktoré ste mi dali na nedávnej Hodine otázok. Po jeho preštudovaní som dospel k záveru, že sa evidentne mýlite. Vami dodaný zoznam obsahuje nielen 129,7 kilometrov úsekov s vydanými stavebnými povoleniami, ktoré ste naozaj zanechali nasledujúcej vláde, ale aj viac ako 99 km úsekov diaľnic a rýchlostných ciest, ktoré sa za vašej vlády v rokoch 2006-2010 začali stavať, alebo dokonca aj dali do prevádzky! Váš zoznam obsahuje napríklad úsek diaľnice D1 Studenec-Behárovce, ktorý ste osobne otvárali 7. júna 2010, alebo I. a II. úsek diaľnice D1 Sverepec-Vrtižer, kde ste pán premiér 30. mája 2010 strihali pásku. Pán Fico, stále trváte na svojom nepravdivom výroku, že vaša vláda zanechala vláde Ivety Radičovej vydané stavebné povolenia na 224 kilometrov diaľnic a rýchlostných ciest?
nezodpovedaná 26. 9. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aké opatrenia pripravuje vaša vláda pre zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti cestnej infraštruktúry regiónu Horného Zemplína (okresy Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Stropkov a Medzilaborce)? Od tejto infraštruktúrnej dostupnosti je priamo závislý rozvoj tohto regiónu, naplnenie prázdnych alebo poloprázdnych priemyslených parkov a zníženie vysokej nezamestnanosti, ktorá v týchto okresoch prekračuje 20 percent.
nezodpovedaná 26. 9. 2012Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, aké opatrenia pripravuje vaše ministerstvo pre zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti cestnej infraštruktúry regiónu Horného Zemplína (okresy Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Stropkov a Medzilaborce)? Od tejto infraštruktúrnej dostupnosti je priamo závislý rozvoj tohto regiónu, naplnenie prázdnych alebo poloprázdnych priemyselných parkov a zníženie vysokej nezamestnanosti, ktorá v týchto okresoch prekračuje 20 %.
zodpovedaná 17. 10. 2012Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, podľa medializovaných informácií je začiatok výstavby obchvatu Prešova "Prešov západ - juh" posunutý až na rok 2015, prípadne neskôr. Nemyslíte si, že tento váš zámer znova oddiali prepojenie Bratislavy a Košíc diaľnicou D1 a z Prešova sa stane veľmi nebezpečný dopravný lievik?
nezodpovedaná 24. 10. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, počas nedávnej rozpravy k vládnemu návrhu novely o hazardných hrách obhajoval podpredseda vlády a minister financií SR Peter Kažimír gambling, t.j. patologické hráčstvo, ako základné ústavné právo SR. Podľa celosvetovo akceptovanej Medzinárodnej klasifikácie chorôb je gambling definovaný, ako návyková a impulzívna porucha a citujem z diagnózy: "Ľudia trpiaci touto poruchou môžu riskovať svoje zamestnanie, veľmi sa zadĺžiť, klamať, alebo porušovať zákon, aby získali peniaze alebo unikli plateniu dlhov." Nezdieľate aj vy názor, že v záujme všetkých občanov Slovenska a hlavne ich daní, by sa malo vyšetriť, či nie je na Ministerstve financií SR porušované základné ústavné právo na gambling?
zodpovedaná 24. 10. 2012Pavol Zajacministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáPani ministerka, počas nedávnej rozpravy k vládnemu návrhu novely o hazardných hrách obhajoval podpredseda vlády a minister financií SR gambling, t. j. patologické hráčstvo, ako základné ústavné právo v Slovenskej republike. Do 10. marca 2012, kedy boli posledné parlamentné voľby, bola diagnóza patologického hráčstva súčasť Medzinárodnej klasifikácie chorôb, ktorá ho zaradila medzi návykové a impulzívne poruchy. Kedy odstúpila socialistická vláda Roberta Fica od celosvetovo akceptovanej a WHO rešpektovanej Medzinárodnej štatistickej klasifikácie chorôb a príbuzných zdravotných problémov? Odkedy akceptuje vaša vláda návykovú a impulzívnu poruchu ako základné ústavné právo občanov SR?
nezodpovedaná 28. 11. 2012Pavol Zajacministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáPani ministerka, na poslednej hodine otázok, ktorá bola už 25. októbra, ste mi na doplňujúcu otázku sľúbili odpoveď "v priebehu niekoľkých hodín". Do dnešného dňa tých hodín ubehlo už požehnane, avšak žiadnu odpoveď som nedostal. Zaváňa mi to klasickou smeráckou ignoráciou. Takže opakujem svoju otázku: Pani ministerka, viete mi povedať, koľko ročne stojí z verejného zdravotného poistenia liečba návykových a impulzívnych chorôb, špeciálne patologického hráčstva? Po zrušení psychiatrického oddelenia v Banskej Bystrici ostali už iba tri oddelenia na liečbu návykových a impulzívnych chorôb: v Bratislave, na Prednej Hore a v Košiciach. Aká je stratégia ministerstva zdravotníctva pri prevencii a liečbe návykových a impulzívnych chorôb?
nezodpovedaná 5. 12. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ste spokojný s tým, že po schválení vládnej novely zákona o hazardných hrách, budú hracie automaty v krčmách, pohostinstvách a reštauráciách, teda tam, kde väčšina patologických hráčov začínala a kde sa najčastejšie nedodržiava zákaz hrania pre mladších ako 18 rokov?
nezodpovedaná 5. 12. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, aj na budúci rok demonštratívne roztrháte schválený štátny rozpočet, ak sa nebude napĺňať príjmová časť rozpočtu na rok 2013?
nezodpovedaná 12. 12. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ste spokojný s tým, že po schválení vládnej novely zákona o hazardných hrách, budú hracie automaty v krčmách, pohostinstávch a reštauráciách, teda tam, kde väčšina patologických hráčov začínala a kde sa najčastejšie nedodržiava zákaz hrania pre mladších ako 18 rokov?
nezodpovedaná 12. 12. 2012Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, aj na budúci rok demonštatívne roztrháte schválený štátny rozpočet, ak sa nebude napĺňať príjmová časť rozpočtu na 2013?
nezodpovedaná 12. 12. 2012Pavol Zajacprvý námestník generálneho prokurátora SR, generálny prokurátor SR v z. Ladislav TichýVážený pán zastupujúci generálny prokurátor, ako si máme vysvetliť vaše vyjadrenie o Dobroslavovi Trnkovi, ktorý je poverený výkonom funkcie námestníka Generálnej prokuratúry SR, že zákon porušil, ale vašu dôveru nestratil. Vás, ktorý máte byť strážcom zákonnosti a ústavnosti v tomto štáte.
zodpovedaná 12. 12. 2012Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, v piatok ste na medzirezortné pripomienkovanie zverejnili dokument "Aktualizácia Programu pokračovania prípravy a výstavby diaľnic a rýchlostných ciest na roky 2011-2014", podľa ktorého ste odsunuli začatie výstavby úseku "R4 - Prešov severný obchvat" až niekedy po roku 2014. Tento úsek rýchlostnej cesty sa podľa doteraz platného harmonogramu výstavby mal začať stavať v marci 2014. Pýtam sa, prečo bol uvedený úsek odsunutý na takýto neurčitý termín?
nezodpovedaná 30. 1. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ste spokojný s tým, že po schválení vládnej novely zákona o hazardných hrách, budú hracie automaty v krčmách, pohostinstvách a reštauráciách, teda tam, kde väčšina patologických hráčov začínala a kde sa najčastejšie nedodržiava zákaz hrania pre mladších ako 18 rokov?
zodpovedaná 30. 1. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekPán minister, Národná diaľničná spoločnosť minulý týždeň zrušila prebiehajúce verejné súťaže na vypracovanie dokumentácií stavebného zámeru a na územné rozhodnutie pre stavby úsekov rýchlostnej cesty R4 Svidník - Lomné a Lomné - Hanušovce nad Topľou. Zdôvodnila to zmenou okolností, za ktorých tendre v júni 2012 vyhlásila. Môžete zverejniť tú záhadnú zmenu okolností?
nezodpovedaná 30. 1. 2013Pavol Zajacminister hospodárstva SR Tomáš MalatinskýPán minister, uveďte konkrétne akých spoločností sa dotkne schválený pozmeňujúci návrh poslanca Kondróta, bod č. 2, k novele zákona o obnoviteľných zdrojoch? Môžete tiež uviesť predpokladanú ročnú výšku doplatku? Ako sa tento doplatok premietne do ceny elektrickej energie pre koncových dodávateľov - pre domácnosti a firmy?
zodpovedaná 30. 1. 2013Pavol Zajacminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Ľubomír JahnátekVážený pán minister, v polovici decembra minulého roku priniesol denník SME informáciu, že ministerstvo pôdohospodárstva podpísalo zmluvu na reklamnú kampaň v hodnote 684 tis. eur na podporu konzumácie sladkovodných rýb s majiteľom televízie TA3, spoločnosťou C.E.N., ktorá je blízka podnikateľovi Ivanovi Komtríkovi. Podľa zmluvy televízia TA3 za 171 tis. eur nakrúti dva reklamné šoty, desať polhodinových dokumentárnych filmov a dvanásť dvadsaťminútových relácii. Za 513 tis. eur ich potom televízia sama odvysiela. Ministerstvo pôvodne plánovalo podpísať zmluvu o podobnej kampani na podporu konzumácie našich rýb s RTVS. Platiť malo okolo 150 tis. eur len za výrobu programov, pretože ich verejnoprávna televízia chcela odvysielať zadarmo. Napokon ministerstvo veľkorysú kampaň zadalo spoločnosti C. E. N. Môžete mi vysvetliť, prečo ministerstvo uprednostnilo drahšiu ponuku o vyše 534 tis. eur?
nezodpovedaná 6. 2. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aké opatrenia pripravuje vaša vláda pre zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti cestnej infraštruktúry regiónu Horného Zemplína (okresy Vranov n/T, Humenné, Snina, Stropkov a Medzilaborce)? Od tejto infraštruktúrnej dostupnosti je priamo závislý rozvoj tohto regiónu, naplnenie prázdnych priemyselných parkov a zníženie vysokej nezamestnanosti, ktorá prekračuje 23 percent.
nezodpovedaná 6. 2. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, koncom augusta minulého roku, počas výjazdového zasadnutia vlády v Michalovciach, ste šičkám skrachovanej firmy Slotex Fashion z Vranova nad Topľou prisľúbili, že im dáte novú prácu vo firme, ktorá bude šiť uniformy pre našich policajtov. V mene šičiek z Vranova, ktoré sú stále nezamestnané, sa pýtam, kde je tá firma? Alebo to bol opäť jeden z vašich úžasných mediálnych balónikov, ktoré odfúkol vietor?
zodpovedaná 6. 2. 2013Pavol Zajacministerka zdravotníctva SR Zuzana ZvolenskáVážená pani ministerka, 19. júna 2012, kedy riaditeľom Fakultnej nemocnice s poliklinikkou J. A. Reimana v Prešove bol Radoslav Čuha, ktorého ste vymenovali už vy, pre médiá uviedli, že nemocnica je v zlej finančnej kondícii a "strate 1,3 mil. eur". Podľa zdroja ministerstva zdravotníctva sa záväzky Fakultnej nemocnice v Prešove, vrátane penálov, vyšplhali do 31. novembra 2012 k neuveriteľnej sume 53,4 mil. eur. V úvodzovkách lepšia je už iba Univerzitná nemocnica v Bratislave. Takže za necelých 6 mesiacov došlo k 4 107 % navýšeniu jej dlhu. Každomesačne sa nemocnica zadlžovala o šialených 8,68 mil. eur. Pani ministerka, nemáte ešte niekde, ideálne by bolo v Prešove, prípadne aj Košiciach, v zálohe ďalšieho kotolníka, ktorý by pomohol riaditeľovi prešovskej nemocnice znížiť toto giganticky sa zväčšujúce zadlženie?
nezodpovedaná 6. 2. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, aké opatrenia pripravuje ministerstvo dopravy pre zlepšenie dostupnosti a bezpečnosti cestnej infraštruktúry regiónu Horného Zemplína (okresy Vranov nad Topľou, Humenné, Snina, Stropkov a Medzilaborce)? Od tejto infraštruktúrnej dostupnosti je priamo závislý rozvoj tohto regiónu, naplnenie prázdnych priemyselných parkov a zníženie vysokej nezamestnanosti, ktorá prekračuje 20 %?
nezodpovedaná 13. 3. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, keď už ste sa rozhodli minúť 45 miliónov eur, ktoré mohli ísť na zvýšenie platov učiteľov, na futbalové ihriská, budú mať učitelia aspoň bezplatný vstup na tieto štadióny? Poslal vám pán Poór aspoň flaštičku za ďalšiu štedrú štátnu podporu jeho kvitnúceho biznisu?
zodpovedaná 13. 3. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekPán minister, podľa mojich informácií, Národná diaľničná spoločnosť (NDS) uzavrela začiatkom tohto roka kvôli výstavbe nového oplotenia diaľnice D1 v úseku Trnava - Horná Streda dohodu s obcou Pečeňady o úhrade za realizáciu výrubu drevín v katastrálnom území obce Pečeňady v sume 154 407 eur. Podľa uvedenej zmluvy nie je jasné, na akých parcelách, obecných alebo súkromných sa bude realizovať predmetný výrub a ani to, aká je spoločenská hodnota odstránených drevín. Za čo vlastne vyplatí NDS obci Pečeňady viac ako 154 tisíc eur? Schválil tento výrub príslušný úrad životného prostredia?
nezodpovedaná 20. 3. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, keď už ste sa rozhodli minúť tých 45 miliónov eur, ktoré mohli ísť na zvýšenie platov učiteľov, na futbalové ihriská, budú mať učitelia aspoň bezplatný vstup na tieto štadióny? Poslal vám pán Poór aspoň flaštičku za ďalšiu štedrú štátnu podporu jeho kvitnúceho biznisu?
zodpovedaná 20. 3. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekPán minister, od 1. marca 2013 České dráhy výrazne znížili cestovné v lokálkach. Až na 44 tratiach sa bude platiť o štvrtinu lacnejšie cestovné, niekde dokonca dostanú ľudia až 50-percentnú zľavu. Ako chce vaše ministerstvo riešiť problém s nízkou obsadenosťou regionálnych spojov okrem ich rušenia alebo výraznej redukcie a prilákať viac cestujúcich do vlakov? Nechcete sa inšpirovať českými kolegami?
zodpovedaná 15. 5. 2013Pavol Zajacminister spravodlivosti SR Tomáš BorecPán minister, premiér Robert Fico viac ako rok nepreberal pozvanie na súd a vyhýbal sa pojednávaniu Okresného súdu v Pezinku vo veci žaloby za výroky o voľbe generálneho prokurátora a korupčnej kauze Osrblie. Súhlasíte s tým, aby aj ostatní občania, podľa vzoru premiéra Roberta Fica, odmietali preberať doporučené súdne zásielky?
zodpovedaná 15. 5. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, minulý týždeň som upozornil na podozrivú mandátnu zmluvu medzi Slovenskou správou ciest a spoločnosťou SQM s. r. o., Banská Bystrica o realizácii obstarávania k 14 nadlimitným zákazkám za asi 200 mil. eur. Hneď nasledujúci deň ste uvedenú zmluvu zrušili, čím ste potvrdili moje podozrenia. Aké personálne dôsledky ste vyvodili voči osobám, ktoré zmluvu pripravili?
nezodpovedaná 22. 5. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, nedávno som upozornil na podozrivú mandátnu zmluvu medzi Slovenskou správou ciest a spoločnosťou SQM s.r.o., Banská Bystrica o realizácii obstarávania k 14 nadlimitným zákazkám za asi 200 miliónov eur z operačného programu Doprava. Podozrivá zmluva bola narýchlo zrušená ministrom Počiatkom, čím sa iba potvrdili moje podozrenia. Stále platí váš verejný prísľub, že v prípade podozrení budete konať do 3 minút?
nezodpovedaná 22. 5. 2013Pavol Zajacminister spravodlivosti SR Tomáš BorecPán minister, keďže na mimulotýždňovej hodine otázok ste sa pre neprítomnosť vyhli mojej otázke ohľadom nepreberania pozvaní premiéra Fica a jeho vyhýbaniu sa pojednávania súdu vo veci žaloby za výroky o voľbe generálneho prokurátora a ku korupčnej kauze Osrblie, a keďže vaša zaslaná a prečítaná odpoveď bola nedostatočná, zopakujem svoju otázku: Súhlasíte s tým, aby aj ostatní občania, podľa vzoru premiéra Roberta Fica, odmietali preberať doporučené súdne zásielky?
nezodpovedaná 29. 5. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, koncom augusta minulého roku, počas výjazdového zasadnutia vlády v Michalovciach, ste šičkám skrachovanej firmy Slotex Fashion z Vranova nad Topľou prisľúbili, že im dáte novú prácu vo firme, ktorá bude šiť uniformy pre našich policajtov. V mene šičiek z Vranova, ktoré sú stále nezamestnané, sa pýtam, kde je tá firma? Alebo to bol opäť jeden z vašich úžasných mediálnych balónikov, ktoré už odfúkol vietor?
nezodpovedaná 29. 5. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, od minulého týždňa je podpredsedom Telekomunikačného úradu SR člen vedenia okresnej organizácie strany SMER-SD v bratislavskom Ružinove Vladimír Kešjar. Do tejto funkcie ho vláda vymenovala na základe vášho návrhu. Aký proces výberu kandidáta predchádzal vášmu rozhodnutiu navrhnúť pána Kešjara do funkcie podpredsedu úradu? Ako má byť zabezpečená nestrannosť a politická nezávislosť úradu, keď jej podpredsedom je člen a funkcionár politickej strany SMER-SD?
nezodpovedaná 29. 5. 2013Pavol Zajacminister spravodlivosti SR Tomáš BorecPán minister, keďže ste sa na nedávnej hodine otázok pre neprítomnosť vyhli mojej otázke ohľadom nepreberania pozvaní premiéra Fica a jeho vyhýbaniu sa pojednávania súdu vo veci žaloby za výroky o voľbe generálneho prokurátora a korupčnej kauze Osrblie a keďže vaša zaslaná a prečítaná odpoveď bola nedostatočná, zopakujem svoju otázku. Súhlasíte s tým, aby aj ostatní občania, podľa vzoru premiéra Roberta Fica, odmietali preberať doporučené súdne zásielky?
nezodpovedaná 19. 6. 2013Pavol Zajacpredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, Národná diaľničná spoločnosť iba cez dodatok k zmluve zadala zákazku terénnych úprav po výstavbe úseku diaľnice Sverepec - Vrtižer za takmer 6 miliónov eur konzorciu firiem vedeného firmou Váhostav. Zákon však hovorí jasne, že nie je možné uzatvárať dodatok k zmluve, ak sa menili podstatným spôsobom podmienky zákazky. Naviac, uvedenú rekultiváciu zemníkov mala vykonať údajne aj iná firma, ktorá ponúkala až o tretinu nižšiu cenu. Súhlasíte s tým, aby sa zákazka za takmer 6 miliónov eur realizovala bez verejnej súťaže na dodávateľa, iba cez dodatok k zmluve?
zodpovedaná 19. 6. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekPán minister, za vyhotovenie jedného kusu Kvalifikačnej karty vodiča (potvrdenie o absolvovaní školenia) platí vaše ministerstvo súkromnej firme 36,82 eura. Presne za takú istú kartičku v Českej republike platí tamojšie ministerstvo dopravy 9-krát menej, teda 4 eurá. Ministerstvo vnútra SR platí za vyhotovenie jedného občianskeho preukazu iba 2,13 eura, teda až 17-krát menej. Prečo je vyhotovenie kartičky potvrdenia o absolvovaní školenia na Slovensku 17-krát drahšie ako vyhotovenie občianskeho preukazu, ktorý dokonca obsahuje lepšie bezpečnostné prvky?
zodpovedaná 19. 6. 2013Pavol Zajacminister spravodlivosti SR Tomáš BorecPán minister, keďže ste sa na nedávnej hodine otázok pre neprítomnosť vyhli mojej otázke ohľadom nepreberania pozvaní premiéra Fica a jeho vyhýbaniu sa pojednávaniu súdu vo veci žaloby za výroky o voľbe generálneho prokurátora a korupčnej kauze Osrblie a keďže vaša zaslaná a prečítaná odpoveď bola nedostatočná, zopakujem svoju otázku. Súhlasíte s tým, aby aj ostatní občania, podľa vzoru premiéra Roberta Fica, odmietali preberať doporučené súdne zásielky?
nezodpovedaná 19. 6. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekVážený pán minister, od 23. mája je podpredsedom Telekomunikačného úradu SR člen vedenia Okresnej rady OO SMER - SD v bratislavskom Ružinove Vladimír Kešjar. Do tejto funkcie ho vláda vymenovala na základe vášho návrhu. Aký proces výberu kandidáta predchádzal vášmu rozhodnutiu navrhnúť pána Kešjara do funkcie podpredsedu úradu? Ako má byť zabezpečená nestrannosť a politická nezávislosť úradu, keď jej podpredsedom je člen a funkcionár politickej strany SMER - SD?
nezodpovedaná 19. 6. 2013Pavol Zajacminister dopravy a výstavby SR Ján PočiatekPán minister, Národná diaľničná spoločnosť iba cez dodatok k zmluve, zadala zahrabávanie jám, ktoré vznikli po ťažbe štrku pri výstavbe úseku diaľnice Sverepec - Vrtižer za takmer 6 mil. eur konzorciu firiem vedeného firmou Váhostav. Zákon však hovorí jasne, že nie je možné uzatvoriť dodatok k zmluve, ak sa menili podstatným spôsobom podmienky zákazky. Naviac, uvedenú rekultiváciu zemníkov mala vykonať údajne aj iná firma, ktorá ponúkla až o tretinu nižšiu cenu v porovnaní s Váhostavom. Je v poriadku, že NDS zadala zákazku za takmer 6 mil. eur priamo, bez riadnej súťaže?
1234