Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 25. 9. 2013Jozef Viskupičdočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákAké opatrenia mienite prijať v reakcii na zatiaľ najväčšiu vlnu odporu od vzniku Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorá sa v krajanskom svete zdvihla voči vášmu nominantovi na poste predsedu tohto úradu, keď približne 50 % aktívnych krajanských komunitných organizácií z celého sveta vytýka Igorovi Furdíkovi nekompetentnosť, neplnenie uznesení vlády SR, nediplomatický prístup vo vzťahu ku krajanom, rozdeľovanie krajanskej komunity, udeľovanie pochybných dotácií, klientelizmus a ovládanie zo strany finančných skupín, ktoré prevádzkujú tzv. krajanský etnobiznis?
nezodpovedaná 25. 9. 2013Jozef Viskupičdočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákÚrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí poskytol tento rok dotácie na Slovenský dom v Prahe vo výške 150 000 eur s opciou v rovnakej výške v roku 2014, a to bez dostatočných záruk, že tieto peniaze nebudú vytunelované, ako aj bez širšej diskusie s krajanskou komunitou, voči čomu ostro protestuje 18 z 23 krajanských spolkov v Českej republike. Považujete tento postup za primeraný, ak sa navyše podľa dostupných informácií poskytla táto dotácia osobám, ktoré nemajú vyrovnané záväzky so štátom a sú lídrami krajanského etnobiznisu?
nezodpovedaná 25. 9. 2013Jozef Viskupičdočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákPo 16 mesiacoch vo funkcii predsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí sa jedna celosvetová krajanská organizácia a 25 ďalších krajanských spolkov z celého sveta sťažuje poslancom NR SR na nekompetentnosť vášho nominanta na tomto poste Igora Furdíka a vyčíta mu vyvolávanie rozkolov v krajanskom svete, ako aj favorizovanie jednej skupiny krajanov voči druhým. Považujete tento stav za osobné zlyhanie Igora Furdíka alebo dokonca za vaše osobné zlyhanie?
nezodpovedaná 16. 10. 2013Jozef Viskupičdočasne poverený minister financií SR Peter KažimírVážený pán minister, prečo ministerstvo, ako aj generálny riaditeľ finančnej správy František Imrecze nezastavili podozrivý obchod s licenciami firmy Oracle, ktorý bude stáť našich občanov 3,5 mil. eur? Prečo štát spolupracuje s neznámou firmou Indexer, ktorá zaviedla štát falošným potvrdením, že je výlučným zástupcom firmy Oracle?
nezodpovedaná 23. 10. 2013Jozef Viskupičdočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákPo 16 mesiacoch vo funkcii predsedu Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí sa jedna celosvetová krajanská organizácia a 25 ďalších krajanských spolkov z celého sveta sťažuje poslancom NR SR na nekompetentnosť vášho nominanta na tomto poste Igora Furdíka a vyčíta mu vyvolávanie rozkolov v krajanskom svete, ako aj favorizovanie jednej skupiny krajanov voči druhým. Považujete tento stav za osobné zlyhanie Igora Furdíka alebo dokonca za vaše osobné zlyhanie?
nezodpovedaná 23. 10. 2013Jozef Viskupičdočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákÚrad pre Slovákov žijúcich v zahraničí poskytol tento rok dotácie na Slovenský dom v Prahe vo výške 150 000 eur s opciou v rovnakej výške v roku 2014, a to bez dostatočných záruk, že tieto peniaze nebudú vytunelované, ako aj bez širšej diskusie s krajanskou komunitou, voči čomu ostro protestuje 18 z 23 krajanských spolkov v Českej republike. Považujete tento postup za primeraný, ak sa navyše podľa dostupných informácií poskytla táto dotácia osobám, ktoré nemajú vyrovnané záväzky so štátom a sú lídrami krajanského etnobiznisu?
nezodpovedaná 23. 10. 2013Jozef Viskupičdočasne poverený minister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Miroslav LajčákAké opatrenia mienite prijať v reakcii na zatiaľ najväčšiu vlnu odporu od vzniku Úradu pre Slovákov žijúcich v zahraničí, ktorá sa v krajanskom svete zdvihla voči vášmu nominantovi na poste predsedu tohto úradu, keď približne 50 % aktívnych krajanských komunitných organizácií z celého sveta vytýka Igorovi Furdíkovi nekompetentnosť, neplnenie uznesení vlády SR, nediplomatický prístup vo vzťahu ku krajanom, rozdeľovanie krajanskej komunity, udeľovanie pochybných dotácií, klientelizmus a ovládanie zo strany finančných skupín, ktoré prevádzkujú tzv. krajanský etnobiznis?
nezodpovedaná 13. 5. 2015Jozef Viskupičdočasne poverený predseda vlády a minister vnútra SR Robert FicoVážený pán premiér, tlačový zákon predpokladá, že "orgány verejnej moci sú povinné na základe rovnosti poskytovať informácie pravdivé, včasné a všestranné", preto sa vás pýtam prečo prístupom k printovým médiám porušujete zákon a aj zneužívate vaše právomoci ako verejný činiteľ?
nezodpovedaná 13. 5. 2015Jozef Viskupičdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričVážený pán minister, na základe súčasného znenia tlačového zákona sú "orgány verejnej moci povinné!!! na základe rovnosti poskytovať včasné, pravdivé a všestranné informácie". Preto sa vás pýtam, či vláda, jednotlivé ministerstvá a samotný premiér neporušujú zákon a nezneužívajú postavenie verejných činiteľov, ak selektívne pristupujú k odpovediam na otázky printových médií?
nezodpovedaná 9. 12. 2015Jozef Viskupičdočasne poverený minister kultúry SR Marek MaďaričPán minister, videli ste v akom stave a rozpracovaní sa prezentuje portál Slovakiana, ktorý ako výkladná skriňa projektu digitalizácie nášho kultúrneho dedičstva mal započať novú epochu prístupu k zdigitalizovanému obsahu našich knižníc, ústavov a ktorý stál niekoľko stotisíc eur z fondov Európskej únie?