Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 18. 10. 2006Oľga Nachtmannovápodpredseda vlády SR pre ľudské práva a menšiny Dušan ČaplovičVážený pán podpredseda vlády Čaplovič, v Lisabone ste sa na bilaterálnom rokovaní stretli aj so šéfom Európskej komisie José Manuelom Barrossom a generálnou sekretárkou Katrin Day. Zaujímalo by ma, o čom ste rokovali a aké závery vyplynuli z vášho stretnutia pre Slovenskú republiku?
nezodpovedaná 6. 12. 2006Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, ako hodnotíte fakt nízkej účasti občanov v komunálnych voľbách vo väčších mestách, teda práve v mestách, kde cez samosprávu preteká väčšina peňažných tokov? Máte pripravené kroky, ako podnietiť záujem občanov o veci verejné vo veľkých mestách aspoň v období medzi komunálnymi voľbami pre lepšiu kontrolu samosprávy?
nezodpovedaná 6. 12. 2006Oľga Nachtmannováminister spravodlivosti SR Štefan HarabinVážený pán minister, aké opatrenia má ministerstvo pripravené na obmedzenie prieťahov v súdnom konaní?
nezodpovedaná 13. 12. 2006Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, čo je predmetom problematických zmlúv v rezorte Ministerstva dopravy SR? Informácie o nich prenikli na verejnosť minulý týždeň.
nezodpovedaná 13. 12. 2006Oľga Nachtmannováminister spravodlivosti SR Štefan HarabinChystá ministerstvo spravodlivosti nejaké kroky, ktoré by zefektívnili súdne procesy, aby tak často nedochádzalo k prieťahom v súdnom konaní?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aké má vláda SR plány v zabezpečení energetickej bezpečnosti nášho štátu v kontexte plánu spoločnej energetickej politiky EÚ?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, čo bude pre podnikateľské subjekty znamenať schválenie pripravovanej novely Zákonníka práce?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, je hospodársky rast SR vecou kontinuity?
nezodpovedaná 20. 6. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, aký je váš názor na návrhy znižovania priamych daní, ktoré v posledných dňoch odzneli?
nezodpovedaná 27. 6. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aké nové perspektívy pre Európske spoločenstvo priniesli posledné bruselské rokovania?
nezodpovedaná 12. 9. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, čo si myslíte o názore opozičných poslancov (konkréte SDKÚ), že ministerka Tomanová nerieši problematiku nezamestnanosti?
nezodpovedaná 5. 12. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, nemáte bližšie informácie o tom, ako získal byt brat bývalého premiéra Miroslav Dzurinda v železničiarskom objekte v Bratislave?
nezodpovedaná 5. 12. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, sú známe nové skutočnosti v kauze Veriteľ?
nezodpovedaná 5. 12. 2007Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, bolo podľa vás transparentné pridelenie náhradných pozemkov bývalému premiérovi M. Dzurindovi v roku 2001 od Slovenského pozemkového fondu?
nezodpovedaná 30. 1. 2008Oľga Nachtmannovápodpredseda vlády SR a minister obrany SR Jaroslav BaškaV roku 2005 realizoval prenájom röntgenu vo Vojenskej nemocnici vtedajší riaditeľ Vojenskej nemocnice. Išlo vraj o prebytočný majetok. Firma TOP-MED platí za prenájom 75 tis. Sk, pričom Vojenská nemocnica zabezpečuje servis röntgenu, čo ju mesačne stojí 150 tis. Sk. Bude sa táto situácia riešiť?
nezodpovedaná 6. 2. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, minulý mesiac bola podpísaná medzi vládou, zámestnávateľmi, odbormi a ZMOSom Deklarácia spoločenskej zhody o zavedení a používaní eura v SR. Čo si sľubujete od tejto deklarácie?
nezodpovedaná 13. 2. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, v čom vidíte prínos v januári podpísanej Deklarácie spoločenskej zhody o zavedení a používaní eura na Slovensku medzi vládou, odbormi, zamestnávateľmi a ZMOS-om?
nezodpovedaná 26. 3. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán predseda vlády, aký je stav v záležitosti zrušenia víz pre občanov Slovenskej republiky pri ceste do USA?
zodpovedaná 9. 4. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aké je hlavné posolstvo summitu progresívnych lídrov, konaného začiatkom apríla v Londýne?
nezodpovedaná 9. 4. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, britský predseda vlády G. Brown zvolal do Londýna schôdzku progresívnych lídrov, kde ste aj vy prijali pozvanie. Aké je hlavné posolstvo tohto summitu?
nezodpovedaná 14. 5. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, čo si myslíte o súčasných protestoch študentov proti plateniu nadštandardnej dĺžky štúdia na VŠ a súbežného štúdia na 2 a viac študijných programoch, keď táto povinnosť bola daná študentom zákonom 131/2002 Z. z. § 92 ods. 4 a 5 a v roku 2002 sa žiadne protesty proti tomuto ustanoveniu zákona nekonali.
nezodpovedaná 14. 5. 2008Oľga Nachtmannováminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján MikolajVážený pán podpredseda vlády a minister školstva SR, čo si myslíte o súčasných protestoch študentov proti plateniu nadštandardnej dĺžky štúdia na VŠ a súbežného štúdia na 2 a viac študijných programoch, keď táto povinnosť bola daná študentom zákonom č. 131/2002 Z. z. - § 92 ods. 4 a 5 a v roku 2002 sa žiadne protesty proti tomuto ustanoveniu zákona nekonali?
nezodpovedaná 10. 9. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, niekoľkokrát ste zdôraznili, že kvalita riadenia závisí od kvality a reálnosti cieľov. Súhlasíte s tým, že verejná diskusia k vízií rozvoja Slovenka by mohla prispieť k reálnosti cieľov?
nezodpovedaná 17. 9. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, na Slovensko zavítajú komisár Joagniv Almunia a prezident Európskej centrálnej banky Jean-Claude Trichet. Čo bude predmetom vašich rokovaní?
nezodpovedaná 26. 11. 2008Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, potrebuje dôchodkový systém aj iné zmeny ako len otvorenie druhého piliera?
nezodpovedaná 4. 2. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, aký je váš názor na politikárčenie opozície ohľadom globálnej finančnej a hospodárskej krízy?
nezodpovedaná 22. 4. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, pani poslankyňa Radičová po prvom kole prezidentských volieb vyhlásila "Pre mňa je slušnosť v politike to najdôležitejšie a občan sa má rozhodnúť, čo mu núkame dnes a do budúcnosti." Čo si myslíte o tomto jej výroku v spojitosti s hlasovaním aj za svoju kolegyňu Rosovú, čo je v rozpore so zásadami demokracie a slušnosti?
nezodpovedaná 29. 4. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, väčšina občanov Slovenska už vníma aj svoju európsku identitu - je to výsledok výskumu Zastúpenia Európskej komisie na Slovensku. Čo by ste mohli povedať na toto zistenie?
nezodpovedaná 17. 6. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte výsledky volieb do Európskeho parlamentu?
nezodpovedaná 9. 9. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, objavujú sa prvé správy o oživení ekonomiky. Aké vyhliadky má naša ekonomika v súvislosti s týmito správami?
zodpovedaná 28. 10. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako hodnotíte summit šéfov obrany NATO, ktorý sa konal minulý týždeň v Bratislave?
nezodpovedaná 4. 11. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoBývalí manažéri Erste Bank tvrdia, že pri privatizácii Slovenskej sporiteľne došlo k podplácaniu. Pán premiér, čo môžete k tomu povedať?
nezodpovedaná 2. 12. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, aký význam pripisujete novo konštituovanému vedeniu Európskej únie?
nezodpovedaná 9. 12. 2009Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, vláda doposiaľ prijala mnohé opatrenia v hospodárskej oblasti. Ktoré boli podľa vás najpodstatnejšie?
nezodpovedaná 3. 2. 2010Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, SDKÚ arogantne pristupuje k vysvetleniu netransparentného financovania svojej strany. Nemyslíte si, že takýto prístup bývalej vládnej strany narúša dôveru občanov v parlamentarizmus u nás?
zodpovedaná 10. 2. 2010Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, čo prináša novela zákona o spotrebnej dani z minerálneho oleja pre občanov?
nezodpovedaná 3. 3. 2010Oľga Nachtmannovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, ako vnímate fakt, že aj v čase globálnej krízy neutícha záujem o investovanie na Slovensku?