Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 6. 12. 2006Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, vo svojom vystúpení pred podnikateľmi ste koncom októbra uviedli: "Keby som bol súhlasil hneď na začiatku s takýmto postupom Transpetrolu, aký bol pripravený, do konca života nemusím ani ja, ani mojích 15 generácií, pracovať." a "Ak by sme zrealizovali letisko, ako nám bolo navrhované, tak ani ja, ani mojich 15 generácií po mne, nemusí pracovať, pretože také čierne peniaze sa točia okolo týchto rôznych projektov." Chcem sa vás teda v tejto súvislosti opýtať: Kto sa vás v súvislosti s Transpetrolom a letiskom pokúšal korumpovať?
nezodpovedaná 31. 1. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, môžete mi vysvetliť, prečo mnohé dôležité koaličné návrhy zákonov predložených do parlamentu bolo podaných cez koaličných poslancov ako poslanecké návrhy (a nie ako vládne návrhy), čím evidentne obchádzate legislatívny proces (pripomienkové konanie)?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, najmä daňová reforma druhej Dzurindovej vlády, ktorú ste prednedávnom spochybňovali, má zásluhu na tom, že HDP v SR má rekordný rast. Ktoré hospodárske opatrenia vašej vlády sú obsahom dvoch percent vašich zásluh na tomto hospodárskom raste?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, myslíte si, že je vhodné pre predsedu vlády SR mať za poradcu Jana Kavana, ktorý má v ČR za sebou viacero škandálov (naposledy kauza Grippenov), od ktorého sa dištancuje jeho vlastná ČSSD?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, najmä daňová reforma 2. Dzurindovej vlády, ktorú ste prednedávnom spochybňovali, má zásluhu na tom, že DPH v SR má rekordný rast. Ktoré hospodárske opatrenia vašej vlády sú obsahom 2% vašich zásluh na tomto hospodárskom raste?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoOd nástupu vašej vlády nerešpektujete ani rokovací poriadok vlády SR, ani zákon o slobodnom prístupe k informáciám. Dôkazy o tom možno nájsť jednak na webovej stránke ÚV ako i v tlači. V prvé dni sa to dalo chápať ako vaša neskúsenosť a nepripravenosť, keďže to ale pretrváva a obmedzovanie práv verejnosti na informácie sa skôr stupňuje, pýtam sa dokedy bude ÚV porušovať Ústavu a právne predpisy?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, myslíte si, že je vhodné pre predsedu vlády SR mať za poradcu pána Kavana, ktorý má v ČR za sebou už viacero škandálov (naposledy kauza Gripennov), od ktorého sa dištancuje i jeho vlastná ČSSD?
nezodpovedaná 16. 5. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, vaša hovorkyňa Silvia Glendova sa vyjadrila, že pozastavenie členstva SMER-u v PES je pozitívne. V čom vidíte vy, pán premiér, pozitívne rozhodnutie PES-u o zrušení pôvodného júnového termínu obnovenia členstva SMER-u a jeho presunutia na október tohto roka?
nezodpovedaná 16. 5. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako hodnotíte vy, ako sociálny demokrat, roztopašný výlet prázdnej luxusnej limuzíny sociálnodemokratickej ministerky Tomanovej do Lisabonu?
nezodpovedaná 20. 6. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoMohli by ste občanom SR, ktorí v referende podporili vstup Slovenska do EÚ vysvetliť, ako ste mysleli vetu, že "európska ústava je téma, ktorá nikoho nezaujíma a nikto jej nerozumie"?
nezodpovedaná 27. 6. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, v pondelok vás na tlačovej konferencii pani poslankyňa Lucia Žitňanská vyzvala, aby ste sa vyjadrili k zámene pozemkov, ktoré uskutočnil SPF pod vedením nominanta strany, ktorej ste predsedom. Vyjadrite sa, či považujete za etické a správne, aby sa takým spôsobom, ako bol medializovaný vymieňali pozemky na južnom Slovensku za lukratívne pozemky v Tatrách?
zodpovedaná 12. 9. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, klamete alebo mýlite sa vy či váš minister, keď vy po pondelňajšom stretnutí lídrov ste tvrdili, že druhý pilier ohrozuje zavedenie eura, ale NBS ani pán minister Počiatek si to nemyslí, ako sa vyjadril v utorok na tlačovej konferencii. Kde je teda pravda?
nezodpovedaná 12. 9. 2007Katarína Cibulkováminister spravodlivosti SR Štefan HarabinPán minister, ako hodnotíte skutočnosť, že sa porušujú legislatívne pravidlá tvorby zákonov schválené NR SR, ako i legislatívne pravidlá vlády SR?
nezodpovedaná 12. 9. 2007Katarína Cibulkováminister spravodlivosti SR Štefan HarabinPán minister, ako ste ako člen vlády i ako právnik, spokojný s kvalitou návrhov zákonov a noviel, ktoré boli predložené a schválené v NR SR od volieb v roku 2006.
nezodpovedaná 17. 10. 2007Katarína Cibulkováminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján MikolajPán minister, môžete mi vysvetliť rozpor so sľubmi o náraste financovania športu vo vládnom vyhlásení a so skutočnou sumou schválenou vládou pre šport v štátnom rozpočte na rok 2008 (o 9 mil. nižšie ako v roku 2007).
nezodpovedaná 24. 10. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády! Odmietate zverejniť podrobnosti o nadobudnutí bytu na Pažítkovej ulici v Bratislave, ktorý ste údajne obstarali so svojím bratom. Odmietate povedať tieto podrobnosti preto, lebo ste tento byt získali ako úplatok alebo províziu od firmy IKORES (sponzora SMER-u) za to, že táto firma dostane v budúcnosti lukratívne štátne zákazky tak, ako to bolo napr. nedávno v prípade vojenského archívu Trnava, keď zákazku za 1 miliardu Sk získala táto firma od Ministerstva obrany bez verejnej súťaže?
nezodpovedaná 28. 11. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády Robert Fico, na hodine otázok a odpovedí dňa 25.10.2007 ste uviedli, že byt na Pažítkovej ulici ste nadobudli pre svoju mamičku tak, že ste sa dali dohromady s vaším bratom a vašou mamou. Koľko ten byt stál a akou sumou ste na ten byt prispeli vy?
nezodpovedaná 5. 12. 2007Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, na minulej hodine otázok 29.11.2007 ste konečne zverejnili, že byt na Pažítkovej ulici stál približne 3 mil. Sk. Na druhú otázku ste neodpovedali. Preto sa Vás teraz pýtam: Koľko korún z tejto čiastky 3 mil. Sk ste uhradili Vy a akým spôsobom?
zodpovedaná 30. 1. 2008Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, ako je možné, že toľké mesiace minister Kašický nevedel o tom škandalóznom tendri? Prečo nepodal demisiu okamžite? Viete, ktoré firmy boli prihlásené do tendra?
nezodpovedaná 6. 2. 2008Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoVáš nominant, župan banskobystrického kraja Milan Murgaš predal polikliniku v Poltári? Vy sa od toho dištancujete údajne preto, že je to kompetencia samosprávy. Avšak ide o vášho straníckeho kolegu a nominanta a práve vy, predseda strany SMER - SD ste v minulosti kategoricky odmietal privatizáciu zdravotníckych zariadení, je teda konanie pána župana v súlade s vašimi straníckymi vyhláseniami?
nezodpovedaná 2. 4. 2008Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v mestskej časti Rača, kde je starostom váš nominant Smer-u, vyhadzujú mamičky z materského centra Ráčik. Náhradné priestory neboli vyhovujúce, dnes dokonca chystajú protest. Je toto politika smerom k ľuďom?
nezodpovedaná 14. 5. 2008Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, v súčasnosti nie je jediná vaša tlačová konferencia bez toho, aby ste neútočili na novinárov. Dokonca aj tlačová konferencia o eure sa nezaobišla bez verbálnych útokov na prítomných novinárov. Pridávajú aj vaši koaliční partneri. je toto nová kultúra obnovená z roku pred ´89?
nezodpovedaná 21. 5. 2008Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoJe v súlade so sociálnou politikou Smer-u ak zástupcovia štátu a zahraničných investorov vo vedení skupiny SPP dostanú každý 1,5 milióna Sk? Je toto sociálna politika, ak ceny plynu stúpajú?
nezodpovedaná 26. 11. 2008Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoRekonštrukcia hradu sa predraží o skoro 3 mld. Sk, ktorú vykonáva Váhostav-SK, Juraj Široký - teda vlám blízky človek. Dostane táto firma túto lukratívnu zakázku v čase finančnej krízy a šetrenia?
nezodpovedaná 4. 2. 2009Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, prvý mesiac v novom roku zostali mnohí rodičia postihnutých detičiek zaskočení. Januárový opatrovateľský príspevok im totiž vyplatia až vo februári. Od začiatku roku totiž platí nový zákon o príspevkoch na kompenzáciu ťažkého zdravotného postihnutia, podľa ktorého sa príspevky vyplácajú mesiac dozadu. Ako vysvetlí vaša takzvaná sociálne orientovaná vláda rodinám týchto postihnutých detí, že ostali jeden mesiac bez príjmu? Tento príjem je častokrát jediným príjmom týchto rodín.
nezodpovedaná 17. 6. 2009Katarína Cibulkovápredseda vlády SR Robert FicoVážený pán premiér, prečo Slovenská republika predala emisie za 5 + 1 eur (a nie za 10 eur) ako napr. Česká republiky a Maďarsko?