Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 6. 12. 2006Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, vo svojom vystúpení pred podnikateľmi ste koncom októbra uviedli: "Keby som bol súhlasil hneď na začiatku s takýmto postupom Transpetrolu, aký bol pripravený, do konca života nemusím ani ja, ani mojích 15 generácií, pracovať." a "Ak by sme zrealizovali letisko, ako nám bolo navrhované, tak ani ja, ani mojich 15 generácií po mne, nemusí pracovať, pretože také čierne peniaze sa točia okolo týchto rôznych projektov." Chcem sa vás teda v tejto súvislosti opýtať: Kto sa vás v súvislosti s Transpetrolom a letiskom pokúšal korumpovať?
nezodpovedaná 13. 12. 2006Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoAkú pozíciu budete zastávať na nadchádzajúcej schôdzi Európskej rady v súvislosti s čiastočným zastavením rokovania s Tureckom o jeho vstupe do EÚ?
nezodpovedaná 31. 1. 2007Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoV poslednom období sa veľa hovorí o vašich "dôležitých" návštevách Kubánskej ambasády, návšteve Líbye, Venezuely a pod. Zaujímalo by ma, kedy konečne navštívite, resp. absolvujete bilaterálne rokovania s premiérmi krajín ako Nemecko, Anglicko, Francúzsko? Môžete mi povedať termíny návštev v Líbyi a Venezuele?
nezodpovedaná 31. 1. 2007Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoBývalý premiér SR tento týždeň bilaterálne rokoval s predsedkyňou Európskej rady p. Merkelovou o energetickej bezpečnosti EÚ a o budúcnosti Európskej ústavnej zmluve. Sú to témy, o ktorých ste už veľa nerozprával a nasľuboval pre SR. Kedy konečne budete o nich rokovať s vedúcimi predstaviteľmi EÚ?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoUž aj váš minister hospodárstva jasne uznáva, že dobrý vývoj slovenskej ekonomiky je zásluha reforiem minulej vlády. Kedy aj vy konečne uznáte, že v tejto oblasti "žnete čo ste nezasiali"?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoAko bude hlasovať zástupca SR v BR OSN v prípade návrhu na vytvorenie samostatného štátu Kosovo?
nezodpovedaná 28. 3. 2007Pavol Kubovičminister zahraničných vecí a európskych záležitostí SR Ján KubišNa základe akého vládneho uznesenia ste dali pokyn nášmu veľvyslancovi pri NATO, aby hlasoval za návrh Ahtisaariho plánu na vytovrenie nezávislého Kosova?
nezodpovedaná 27. 6. 2007Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády, v pondelok vás na tlačovej konferencii pani poslankyňa Lucia Žitňanská vyzvala, aby ste sa vyjadrili k zámene pozemkov, ktoré uskutočnil Slovenský pozemkový fond pod vedením nominanta strany, ktorej ste predsedom. Vyjadrite sa ,prosím, k otázke, či považujete za etické a správne, aby sa takým spôsobom, ako bol medializovaný, vymieňali pozemky na južnom Slovensku za lukratívne pozemky pod Tatrami?
nezodpovedaná 27. 6. 2007Pavol Kubovičminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Miroslav JureňaPán minister, v pondelok boli medializované informácie o zámene pozemkov, ktoré uskutočnil Slovenský pozemkový fond pod vedením politických strán vládnej koalície. Vyjadrite sa, prosím, k otázke, či považujete za etické a správne, aby sa takým spôsobom, ako bol medializovaný, vymieňali pozemky na južnom Slovensku za lukratívne pozemky pod Tatrami?
nezodpovedaná 24. 10. 2007Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády! Odmietate zverejniť podrobnosti o nadobudnutí bytu na Pažítkovej ulici v Bratislave, ktorý ste údajne obstarali so svojím bratom. Odmietate povedať tieto podrobnosti preto, lebo ste tento byt získali ako úplatok alebo províziu od firmy IKORES (sponzora SMER-u) za to, že táto firma dostane v budúcnosti lukratívne štátne zákazky tak, ako to bolo napr. nedávno v prípade vojenského archívu Trnava, keď zákazku za 1 miliardu Sk získala táto firma od Ministerstva obrany bez verejnej súťaže?
nezodpovedaná 30. 1. 2008Pavol Kubovičpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda, pri predaji SPP neustále vyčítate predchádzajúcej vláde kurzový rozdiel 7 miliárd korún. Keď tak viete zaisťovať vývoj slovenskej meny, prečo ste know-how nepoužili pri peniazoch z eurofondov na roky 2007-2013? Dňa 4.8.2006 nám bolo schválených 11,6 miliárd euro, čo bolo vtedy 440 miliárd korún. Ku dnešnému dňu je táto suma 390 miliárd. Prečo ste tejto strate 50 miliárd korún nezabránili poistením kurzového rizika?