Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, ako chcete riešiť výstavbu diaľnice D1 v úseku Žilina - Martin - Ivachnová, keď odmietate PPP-projekty, ktorými sa táto časť diaľnice mala postaviť?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, prečo robíte čistky v organizáciách vami riadených, aj na samotnom ministerstve, odborníkov na vedúcich pozíciách odvolávate a nahrádzate ich straníckymi nominantmi?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, nemyslíte si, že je podvodom na občanoch, ak odvolávate odborníkov z vedúcich funkcií v rezorte ministerstva a nahrádzate ich nominantmi koaličných strán bez výberového konania?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, ako a z akých zdrojov chcete zabezpečiť modernizáciu bratislavského letiska, ktoré praská vo švíkoch?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, zastavili ste výstavbu diaľnice D1 v úseku Žilina - Ivachnová formou PPP-projektov. Nevadí vám, že tým značne predlžujete prepojenie Bratislavy a Košíc diaľničnou sieťou do nedohľadna?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, prečo pri politických čistkách vo svojom rezorte nemenujete vedúcich organizácii na základe výberového konania, ale priamo ich menujete na zákalde politických požiadaviek vašich koaličných partnerov a aj vašej strany SMER.
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, ak v krátkom čase nedostane bratislavské letisko miliardové investície na rozvoj a modernizáciu, okolité letiská, vrátane "malého brnenského" letiska nám nenávratne ujdú. Vaša vláda odmietla hotových 20 mld. Sk z predaja 66 % podielu na tomto letisku! Ako a odkiaľ chcete zabezpečiť spomínané zdroje?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, ako chcete niesť zodpovednosť za svoj rezort, keď namiesto odborníkov vám koaliční partneri nominovali svojich kandidátov a vy ste ich menovali bez výberového konania?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, zatiaľ platí "Aktualizácia výstavby diaľníc a rýchlostných komunikácií..., ktorá uvažuje s výstavbou diaľnice D1 v úseku Žilina - Ivachnova v celkovej sume cca 70 mld. Sk s použitím PPP-projektov. Prečo sa tieto projekty zastavili a ako to chcete riešiť?
nezodpovedaná 18. 10. 2006Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, môžete potvrdiť, alebo popriet fakt, že organizácie a podniky vo vašom rezorte rozdelila koaličná rada medzi koaličné strany, ktoré si tam dosadzujú svojich nominantov bez výberového konania?
nezodpovedaná 6. 12. 2006Pavol Prokopovičpredseda vlády SR Robert FicoPán premiér, vo svojom vystúpení pred podnikateľmi ste koncom októbra uviedli: "Keby som bol súhlasil hneď na začiatku s takýmto postupom Transpetrolu, aký bol pripravený, do konca života nemusím ani ja, ani mojích 15 generácií, pracovať." a "Ak by sme zrealizovali letisko, ako nám bolo navrhované, tak ani ja, ani mojich 15 generácií po mne, nemusí pracovať, pretože také čierne peniaze sa točia okolo týchto rôznych projektov." Chcem sa vás teda v tejto súvislosti opýtať: Kto sa vás v súvislosti s Transpetrolom a letiskom pokúšal korumpovať?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, čo ste za trištvrte roka urobili na trase dialnice D1, na úseku Žilina - Martin - Ivachnová, ktorý bol určený na PPP projekty? Je pravda, že ste projekty PPP zastavili? Ak nie, prečo sa nič nerobí?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, ubehlo už viac ako polroka, čo vaša vláda zastavila rozvoj bratislavského letiska a za toto obdobie ste okrem nepravdivého "zľahčovania" situácie na bratislavskom letisku neurobili absolútne nič! Čo chcete urobiť, aby ste zvládli nápor cestujúcich v letnej sezóne, keď už pred rokom bola kapacita letisla neúnosne prekročená?
nezodpovedaná 21. 3. 2007Pavol Prokopovičminister dopravy a výstavby SR Ľubomír VážnyPán minister, ako chcete riešiť neúnosnú situáciu na bratislavskom letisku , keď už v minulej letnej turistickej sezóne bola kapacita predimenzovaná a spôsobovala nedôstojne podmienky v hygiene, ale aj stravovaní a občerstvení? Čo chcete urobiť, keď ste odmietli vstup investora a teda aj financie na rozvoj?
nezodpovedaná 24. 10. 2007Pavol Prokopovičpredseda vlády SR Robert FicoPán predseda vlády! Odmietate zverejniť podrobnosti o nadobudnutí bytu na Pažítkovej ulici v Bratislave, ktorý ste údajne obstarali so svojím bratom. Odmietate povedať tieto podrobnosti preto, lebo ste tento byt získali ako úplatok alebo províziu od firmy IKORES (sponzora SMER-u) za to, že táto firma dostane v budúcnosti lukratívne štátne zákazky tak, ako to bolo napr. nedávno v prípade vojenského archívu Trnava, keď zákazku za 1 miliardu Sk získala táto firma od Ministerstva obrany bez verejnej súťaže?