Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
zodpovedaná 9. 12. 2020Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Marek KrajčíPán minister, oznámili ste, že prvé vakcíny budú podané už v decembri. Ide o AstraZeneca vakcínu, ktorá na vzorke 0,2 % zúčastnených potvrdila údajnú 90-percentnú efektivitu. Potvrdilo sa, že vakcína zabráni aj tomu, aby zaočkovaní boli roznášačmi vírusu? Kde to bolo, prosím, publikované? Ak ešte nebolo ako je možné, že premiér sa už vyhráža povinným nosením rúšok u tých, ktorí sa nedali zaočkovať, aby vraj vírus neroznášali?
zodpovedaná 9. 12. 2020Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Marek KrajčíPán minister, prosím, o zverejnenie toho, čo lekári odporúčajú rizikovým pacientom, ktorí sú PCR alebo antigénovými testami potvrdení ako pozitívni počas pobytu v karanténe, teda ešte pred ich hospitalizáciou. Poznajú naši obvodní lekári protokoly, ktoré profylakticky zlepšujú zdravotný stav nabudením imunity u pozitívnych sympomatických pacientoch a nemyslím tým vakcínu? Čo sa odporúča či predpisuje takým pacientom?
zodpovedaná 9. 12. 2020Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Marek KrajčíPán minister, mohli by ste verejnosť informovať, v čom spočíva farmakologická a podporná liečba pacientov na COVID-19 v ťažkých stavoch momentálne, nakoľko sa pravdepodobne priebežne modifikovala.
zodpovedaná 9. 12. 2020Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Marek KrajčíUž kvantum štúdií úspešne preukázalo úspech vitamínu D3 v prevencii aj v liečbe COVID-19. Prečo neobjednáte za cenu jedného testu vitamín D, ktorý v dávke 3000IU by každému občanovi vydržal až do konca jari a zľahčením priebehu ochorenia aj znížil nápor na nemocnice?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, ministerstvo ústami hlavnej pediatričky propaguje očkovanie detí s cieľom budovania kolektívnej imunity. Infektológ Sabaka tvrdí, že nie je dokázané, že pri COVID-e vzniká kolektívna imunita. Aká je oficiálna pozícia ministerstva zdravotníctva?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýEvidujete štatistické informácie koľko osôb po očkovaní proti COVID-19 dostalo COVID-19? A koľko ľudí zomrelo po očkovaní na COVID-19?
nezodpovedaná 23. 6. 2021Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVáš rezort plánuje poskytovať očkovanie aj v lekárňach. Ste si vedomý, ako má vyzerať informovaný súhlas a že má byť poskytovaný v prítomnosti lekára? Alebo ste sa inšpirovali len americkým systémom?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAký je podstav zdravotníckeho personálu v slovenských nemocniciach? Koľko nám chýba lekárov? Koľko nám chýba zdravotných sestier?
nezodpovedaná 22. 9. 2021Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAko chcete riešiť skutočnosť, že sú vyčerpané nadčasy medzi lekármi a zdravotníckym personálom?
nezodpovedaná 10. 11. 2021Tomáš Tarabaminister vnútra SR Roman MikulecPán minister, sú facebookové stránky "Polícia Slovenskej republiky" a "Hoaxy a podvody - Polícia SR" vo vlastníctve ministerstva vnútra alebo polície? Ak áno, akým spôsobom je to ošetrené? Kto sú administrátori týchto stránok? Boli administrátori týchto stránok aj iné osoby, ktoré neboli zamestnancami štátu?
nezodpovedaná 10. 11. 2021Tomáš Tarabaminister vnútra SR Roman MikulecBoli kedykoľvek v minulosti administrátorom stránky "Hoaxy a podvody - Polícia SR" novinári alebo osoby mimo pracovného vzťahu s Políciou SR? Považujete za akceptovateľné, že administrátor facebookovej stránky "Polícia Slovenskej republiky" uviedol, že príspevky uverejňuje bez súhlasu nadriadeného? Kto je nadriadeným administrátora tejto facebookovej stránky?
nezodpovedaná 24. 11. 2021Tomáš Tarabaminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, v júni ste reči o zavedení povinného očkovania na COVID označili za hoax. Chcem sa spýtať, či premiéra Hegera považujete za hoaxera potom, čo povinné očkovanie presadzuje verejne. Aký trest plánujete dať ľuďom, ak by sa nezaočkovali? V Rakúsku to ma byť 5 rokov väzenia. Budete sa inšpirovať?