Výsledky vyhľadávania v hodine otázok

StavDátumPredkladateľAdresátOtázka
nezodpovedaná 17. 3. 2021Romana Tabákminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingV mene študentov 6. ročníka Lekárskej fakulty Univerzity Komenského, odbor zubné lekárstvo, sa pýta, prečo títo študenti neboli zahrnutí do zoznamu výnimiek zo zákazu vychádzania? Dôjde k úprave uznesenia? Väčšina študentov bola zaočkovaná druhou dávkou vakcíny a namiesto štátnicovej praktickej výučby chodia pomáhať do mobilných odberových miest.
zodpovedaná 5. 5. 2021Romana Tabákminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýAko sa môžu ľudia s BMI nad 30 dostať k očkovaniu, keď poisťovne neevidujú ich BMI a tým pádom ich nevedia automaticky zaradiť medzi chronicky chorých pacientov?
zodpovedaná 5. 5. 2021Romana Tabákminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýChcem sa opýtať na výnimky z karantény, prečo si športovci a realizačné tímy zakaždým po návrate zo zahraničia musia žiadať o výnimky na ministerstve školstva? Prečo sa nevystavujú dlhodobé výnimky alebo sa neukotví všeobecná výnimka vo vyhláške bez dodatočnej byrokracie?
zodpovedaná 5. 5. 2021Romana Tabákminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingAké kroky podnikne ministerstvo školstva k tomu, aby amatérsky šport začal čo najskôr fungovať?
zodpovedaná 5. 5. 2021Romana Tabákminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPrečo nie sú stanovené výnimky pre divákov aj na reprezentačné zápasy Slovenska vo všetkých športoch a na zápasy Hádzanárska SEHA liga? Kedy sa prehodnotí celý systém? V súčasnosti športový fanatik dá 70 eur za PCR test, aby si pozrel športové podujatie.
zodpovedaná 12. 5. 2021Romana Tabákminister školstva, vedy, výskumu a športu SR Branislav GröhlingPlánujete urobiť kvalitnú a podrobnú pasportizáciu existujúcej športovej infraštruktúry v SR? Považujem to za veľmi dôležitý faktor pri rozhodovaní o investíciách do športovej infraštruktúry na Slovensku, najmä v súvislostiach s rozhodovaním Fondu na podporu športu.
zodpovedaná 12. 5. 2021Romana Tabákpodpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika RemišováAko plánuje ministerstvo riešiť dlhodobý problém digitalizácie, predovšetkým na severovýchode Slovenska? Viaceré obce tam nemajú pokrytie ani mobilnými sieťami, ani internetom. Operátori navyše odmietajú do pokrytia investovať, pretože je to pre nich nerentabilné.
zodpovedaná 23. 6. 2021Romana Tabákminister životného prostredia SR Ján BudajVážený pán minister, rada by som sa informovala na environmentálny problém v areáli Istrochem Bratislava. Podľa rozborov vody sa situácia za posledný rok zhoršila, stúpli koncentrácie väčšiny škodlivých látok, vrátane karcinogénnych pesticídov. Akým spôsobom plánuje ministerstvo tento problém v hlavnom meste riešiť?
nezodpovedaná 20. 10. 2021Romana Tabákminister vnútra SR Roman MikulecVážený pán minister, chcela by som sa informovať na spôsob kontroly pandemických opatrení v jednotlivých okresoch. Zaujíma ma, či sa mení frekvencia kontroly aj v závislosti od farby v COVID automate. Dostávam informácie, že i napriek tomu, že okresy sú v čiernej farbe, tak sa opatrenia nedodržiavajú ani na miestach ako nemocnice, čakárne autobusových a železničných staníc a podobne.
nezodpovedaná 20. 10. 2021Romana Tabákminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, chcela by som sa informovať na plány rekonštrukcie hlavnej železničnej stanice v Bratislave. Hlavná stanica je vstupnou bránou pre mnohých turistov, ktorí navštevujú naše hlavné mesto a veľmi negatívnym spôsobom ovplyvňuje cestovný ruch na Slovensku.
nezodpovedaná 2. 2. 2022Romana Tabákminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, chcela by som sa informovať na spôsob získavania dát v súvislosti s možnými dlhodobými vedľajšími účinkami očkovania proti COVID-19. Chápem, že benefity očkovania sú veľké, avšak niektorým ľuďom môže vakcína spôsobiť dlhodobé problémy. Je to potrebné sledovať aj vzhľadom na fakt, že proces schvaľovania vakcín bol administratívne zjednodušený a zrýchlený.
nezodpovedaná 2. 2. 2022Romana Tabákministerka kultúry SR Natália MilanováVážená pani ministerka, mala by som otázku týkajúcu sa vymáhania koncesionárskych poplatkov. Mám avízo od jedného z občanov, že systém nefunguje tak ako by mal. V jeho prípade ho RTVS neupozornila na túto povinnosť ani po 1,5 roku od vzniku takejto povinnosti. Navyše upozorňoval aj na problém s kontaktovaním RTVS, keďže infolinka je vyťažená a spracovanie žiadosti cez webový formulár môže trvať podľa RTVS až dva mesiace.
nezodpovedaná 16. 3. 2022Romana Tabákminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, chcela by som sa informovať, či ministerstvo pripravuje alebo realizuje nejakú prevenciu proti infekčným ochoreniam typu HIV, tuberkulóza a podobne v súvislosti s prebiehajúcou migračnou vlnou.
nezodpovedaná 16. 3. 2022Romana Tabákminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, chcem sa opýtať ako to vyzerá s obnovou prevádzky vlakov InterCity na trase Bratislava - Košice? Momentálne obsluhuje túto trasu 1 InterCity vlak denne, čo považujem za nepostačujúce.
nezodpovedaná 16. 3. 2022Romana Tabákminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, chcem sa opýtať, či sa uvažuje nad tým, aby bezplatná preprava utečencov vo vlakoch zahŕňala aj bezplatnú rezerváciu miestenky. Dostala som spätnú väzbu, že sú vo vlakoch problémy v súvislosti s obsadzovaním miest utečencami.
nezodpovedaná 23. 3. 2022Romana Tabákminister zdravotníctva SR Vladimír LengvarskýVážený pán minister, chcela by som sa informovať, či sa plánuje vypustiť v krátkej budúcnosti povinnosť registrácie po príchode zo zahraničia do systému eHranica, keďže sme nedávno zrušili takmer všetky pandemické opatrenia.
nezodpovedaná 27. 4. 2022Romana Tabákminister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SR Samuel VlčanVážený pán minister, chcela by som sa informovať, na základe stretnutia s aktivistom Sadhguru z celosvetového hnutia Save Soil, aké konkrétne kroky plánuje ministerstvo urobiť nato, aby sme v budúcnosti lepšie dokázali chrániť a využívať pôdu.
nezodpovedaná 27. 4. 2022Romana Tabákminister dopravy a výstavby SR Andrej DoležalVážený pán minister, chcem sa spýtať, či sa uvažuje nad tým, aby sa zriadil regionálne alebo mestské diaľničné známky. Existujú vodiči, ktorí nechcú využívať diaľnicu v plnom rozsahu, ale iba napríklad použiť obchvat mesta. Mohlo by to podľa môjho názoru prispieť k zlepšeniu dopravnej situácie v mestách.