Dátum zadania
16. 5. 2007
Zadávateľ
Peter Markovič
Otázka
Vážená pani ministerka, považujete za slušné odpovedať, ak vám niekto položí otázku?
Adresát
dočasne poverená ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Viera Tomanová
Dátum odpovede
17. 5. 2007
Zodpovedal
dočasne poverená ministerka práce, sociálnych vecí a rodiny SR Viera Tomanová
Odpoveď
Vážený pán predsedajúci, vážené dámy poslankyne, páni poslanci, považujem za slušné odpovedať, ale nie na každú otázku sa oplatí odpovedať. (Potlesk.)
Doplňujúca otázka
Pani ministerka, no myslím, že tá diskusia potom má aj tie kvality, keď niekto rozhoduje o tom, na čo sa tu oplatí a neoplatí odpovedať. Skôr, čo považujem za podstatné, je to, že ma mrzí, že na otázku, ktorú som vám položil asi štyrikrát, prečo ste navrhli a už aj schválili vypustenie tajnej voľby o štrajku z návrhu zákona o kolektívnom vyjednávaní, je podľa vás otázka, na ktorú sa neoplatí odpovedať. To ma skôr na tom mrzí.
Doplňujúca odpoveď
Mňa veľmi mrzí to, a myslím si, že som človek, ktorého netreba poúčať o slušnom správaní a v tejto chvíli musím povedať, že vo vašej otázke nebola ani zmienka v tomto prípade o štrajku, a to, čo som považovala za potrebné, som včera odpovedala.