ÚSTAVNOPRÁVNY VÝBOR
NÁRODNEJ RADY SLOVENSKEJ REPUBLIKY
112. schôdza
Číslo: CRD-124/2022
468
U z n e s e n i e
Ústavnoprávneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky
z 9. marca 2022
k návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov (tlač 869)
Ústavnoprávny výbor Národnej rady Slovenskej republiky
A. s ú h l a s í
s návrhom skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov (tlač 869);
B. o d p o r ú č a
Národnej rade Slovenskej republiky
návrh skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov (tlač 869) schváliť so zmenami a doplnkami uvedenými v prílohe tohto uznesenia;
C.p o v e r u j e
predsedu výboru, aby spracoval výsledky rokovania Ústavnoprávneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky z 9. marca 2022 do písomnej správy Ústavnoprávneho výboru Národnej rady Slovenskej republiky a predložil ju na schválenie gestorskému výboru.
Milan Vetrák
predseda výboru
overovatelia výboru:
Ondrej Dostál
Matúš Šutaj Eštok
P r í l o h a
k uzneseniu Ústavnoprávneho
výboru Národnej rady SR č. 468
z 9. marca 2022
____________________________
Pozmeňujúce a doplňujúce návrhy
k návrhu skupiny poslancov Národnej rady Slovenskej republiky na vydanie zákona, ktorým sa mení a dopĺňa zákon č. 300/2005 Z. z. Trestný zákon v znení neskorších predpisov (tlač 869)
___________________________________________________________________________
1. V čl. I 1. bod § 40a ods. 2 sa slová „rozhodnutia o upustení“ nahrádzajú slovami „rozhodnutia o podmienečnom upustení“.
Ide o legislatívno-technickú úpravu, ktorou sa precizuje navrhovaná terminológia, nakoľko upustenie od potrestania je samostatný inštitút odlišný od podmienečného upustenia od potrestania.
2. V čl. I 1. bod § 40a ods. 3 sa slová „vysloví súd“ nahrádzajú slovami „súd vysloví“.
Ide o legislatívno-technickú úpravu, ktorou sa formulačne zjednocuje predkladaný návrh zákona so súčasným znením zákona.