presahujúceho 12 po sebe nasledujúcich kalendárnych mesiacov nevyrába alebo nevydáva výživové doplnky, pričom prihliada na závažnosť dôvodov.
(4) Zápisy v evidencii podľa odseku 2 sa musia vykonať denne, najneskôr nasledujúci pracovný deň po vzniku udalosti. Evidencia podľa odseku 2 sa musí viesť samostatne pre biogénnu látku, minerálny olej s obsahom biogénnej látky, minerálny olej bez obsahu biogénnej látky, minerálny olej s obsahom identifikačnej látky a minerálny olej bez obsahu identifikačnej látky.
Prevádzkovateľ daňového skladu na výrobu výživových doplnkov je povinný viesť evidenciu
a) prevzatého alkoholického nápoja,
b) znehodnoteného a zničeného (zneškodneného) alkoholického nápoja,
c) vyrobených extraktov a macerátov a výživových doplnkov,
d) vydaných extraktov a macerátov v a výživových doplnkov, e) stavu zásob extraktov a macerátov a výživových doplnkov,
f) stavu zásob alkoholického nápoja.
(1) Osoba, ktorá chce od 1. mája 2019 prijímať a používať alkoholický nápoj na výrobu výživových doplnkov musí písomne požiadať colný úrad o registráciu a vydanie povolenia na prevádzkovanie daňového skladu na výrobu výživových doplnkov, pričom žiadosť o registráciu a vydanie tohto povolenia musí byť doručená colnému úradu najneskôr do 28. februára 2019. Žiadosť musí obsahovať okrem údajov podľa osobitného predpisu84)
a) obchodný názov prijímaného alkoholického nápoja a príslušný kód kombinovanej nomenklatúry,
b) obchodný názov vyrábaných výrobkov,
c) predpokladané množstvo ročnej spotreby alkoholického nápoja v príslušnej mernej jednotke,
d) identifikačné údaje dodávateľa alkoholického nápoja.
(2) Prílohami k žiadosti podľa odseku 1 sú
a) doklad preukazujúci oprávnenie na podnikanie nie starší ako 30 dní alebo jeho osvedčená kópia, ak je žiadateľom právnická osoba, ktorá nemá sídlo na daňovom území alebo fyzická osoba, ktorá nemá trvalý pobyt na daňovom území,